Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#5101 Re: Kineski mobiteli

Post by Azrail »

Je li iko ikad uspio iskoristiti telecomovu garanciju?

So! Brave knights! If you do doubt your courage or your strength, come no further, for death awaits you all with nasty, big, pointy teeth... 
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#5102 Re: RE: Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Azrail wrote:Je li iko ikad uspio iskoristiti telecomovu garanciju?

So! Brave knights! If you do doubt your courage or your strength, come no further, for death awaits you all with nasty, big, pointy teeth... 
Pa u biti, ne daje ti Telecom garanciju...dobijes garanciju servisa. Ja sam jednom odnio telefon...tacnije g2, displej "pozutio". Nisu imali na stanju displeja.... Isto tako nisu imali g2 vise i ja dobijem novi G3

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5103 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

Azrail wrote:Je li iko ikad uspio iskoristiti telecomovu garanciju?

So! Brave knights! If you do doubt your courage or your strength, come no further, for death awaits you all with nasty, big, pointy teeth... 
Jesam ja, jos prije par godina. Telefonu otisao "tač" nakon dva, tri mjeseca korištenja. Odnio ga u telecom centar, ljudi preuzeli, ponudili mi neki krš zamjenski (odbio, nije mi trebao), kroz 7 dana zovnuli me, telefon popravljen.
User avatar
yoda82
Posts: 1607
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#5104 Re: Kineski mobiteli

Post by yoda82 »

skafiskafsnjak wrote:
yoda82 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Jednostavno, sve ima svoju cijenu . Ne dere Telecom korisnike nego daje telefone sa oficijelnom garancijom. Oni cak spuste cijenu malo kada uzimas preko pretplate... pogledajte cijene tih telefona u Stanica... ili Imtecu i takvim radnjama, sve ce vam jasno biti.

Ako zelite bez garancije, uzmete za stoju -dvije jeftinije i to je to .
Telecom baš dere sa cijenama. Cijene su im dosta skuplje, pa čak i ako se odlučiš da uzmeš preko pretplate (znači ti se pored rate za telefon obavezuješ njima plaćati 15-30-50...KM mjesečno). U skoro tri godine kako sam kupio telefon, samo mi je jednom bio na servisu (20 KM). Znam dosta raje koja su telefon uzet u Telecomu nosila po 3-4 puta na servis i to je svaki put trajalo 7-20 dana. Da se razumijemo slična stvar je i sa HT eronrtom i sa Mtelom.
Vani svi operateri daju dosta povoljnije cijene telefona ako se odlučiš da potpišeš ugovor na godinu ili dvije. Tako da sma uvije za opciju Univerzalno, Fontele, neko tećei ili kinezi nego za jednog od operatera.
Ja od 5 mobitela kupljenih u telecomu, samo jedan na servis nosio. Tu pricu da su im telefoni fals sam cuo x puta . Ali eto imao sam izgleda ludu srecu ...

Sto se cijena tice... ne mozes porediti evropu i evrorpske operatere sa ovim nasim cemernicima... Ja ti samo kazem da ti Bhtelecom dadne telefon jeftinije nego sto ga mozes kupiti u Imtecu. Druga prica je sto bi nas narod dobar telefon za malo para....

Isto tako , hoces ti kupiti auto u Kramara ... ili na autopijaci ... Hoces li sa garancijom ili bez ...

sve se placa.
Ja opet tvrdim da su im telefoni preskupi. Gdje god kupiš mobitel dobiješ garanciju (negdje godinu, negdje dvije), a telefoni u telekomu budu skuplji do i 40-50%.

Evo primjer

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB

BH Telecom: 1.652,00 KM
Univerzalno: 1150.00 KM
Fontele: 1.249,00 KM
itd...

Cijene za postpaid pakete sa pretplatničkim odnosom od godinu dana
MOJ MINI 15 1 617,20 KM
MOJ MIDI 30 1 582,20 KM
MOJ MAXI 50 1 532,20 KM
MOJ MEGA 100 1 402,20 KM
itd....

znači pored rate za telefon plaćaš još 15-30-50-100 KM mjesečno.

To što neko ima skuplje mobitele od Telecoma, ne znači da su njihove cijene opravdane.
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#5105 Re: Kineski mobiteli

Post by Sarajevski-Seljak »

@Yoda

sve to stoji, ali fontele, univerzalno, digitalcity itd. prodajeu telefone bez ikakvog porjekla, nikad ne znas sta ces dobiti.


http://imtec.ba/smart-telefoni-veci-od- ... 88560.html

BHT mora uzeti telefon od ovlastenog zastupnika (Samsung -> Kimtec; LG-> Stanic itd)

Pa pogledaj kod njih cijene telefona.
Last edited by Sarajevski-Seljak on 19/09/2016 11:11, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#5106 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Ja ne mogu da vjerujem da lik u istu recenicu stavlja univerzalno, fontele sa Stanicem i slicnima ...

No comment .
User avatar
konektovan
Posts: 40507
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5107 Re: RE: Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

skafiskafsnjak wrote:Ja ne mogu da vjerujem da lik u istu recenicu stavlja univerzalno, fontele sa Stanicem i slicnima ...

No comment .
Kako ti objasnjavas toliku razliku izmedju univerzalnog i telekoma???? Nisam na strani ovih prvih, al' zaista cifra je ogromna.

poslano sa Sonija Ze
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#5108 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Telecom mobitele nabavlja od oficijelnog uvoznika, a to znaci vise stvari. Ti telefoni su 100% novi i neotpakovani. Na te telefone su uredno placene dadzbine poput carine, poreza i drugih stvari drzavi . Ti mislis da Univerzalno plati dadzbine ? Da ne govorim o tome sto ti niko ne garantuje da je to nov telefon (mnogi su pisali na forumu da su nalazili neke slike na "novim" telefonima).

Druga stvar garancija. U Univerzalnom imas samo garanciju na software .... ako ti i pristanu zamjeniti neki dio, dobijes kineski , a ne originalni (znam par primjera iz prve ruke). Meni se prosle godine G2 pokvario, pojavile se neke zute mrlje na ekranu. 20 dana stajao na servisu u Stanica telefon, nisu imali zamjenskih displeja. I lijepo ja dobijem novi telefon, a posto nisu imali novih G2 , ja dobijem G3 . Kada ce ti se tako nesto desiti u Univerzalno ?
Nikada....

Opet kazem.... sve ima svoju cijenu .

PS: odosmo mi daleko od Kineskih telefona..
User avatar
edo82
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 07:43

#5109 Re: Kineski mobiteli

Post by edo82 »

skafiskafsnjak wrote:Telecom mobitele nabavlja od oficijelnog uvoznika, a to znaci vise stvari. Ti telefoni su 100% novi i neotpakovani. Na te telefone su uredno placene dadzbine poput carine, poreza i drugih stvari drzavi . Ti mislis da Univerzalno plati dadzbine ? Da ne govorim o tome sto ti niko ne garantuje da je to nov telefon (mnogi su pisali na forumu da su nalazili neke slike na "novim" telefonima).

Druga stvar garancija. U Univerzalnom imas samo garanciju na software .... ako ti i pristanu zamjeniti neki dio, dobijes kineski , a ne originalni (znam par primjera iz prve ruke). Meni se prosle godine G2 pokvario, pojavile se neke zute mrlje na ekranu. 20 dana stajao na servisu u Stanica telefon, nisu imali zamjenskih displeja. I lijepo ja dobijem novi telefon, a posto nisu imali novih G2 , ja dobijem G3 . Kada ce ti se tako nesto desiti u Univerzalno ?
Nikada....

Opet kazem.... sve ima svoju cijenu .

PS: odosmo mi daleko od Kineskih telefona..
Svakom njegovo. Opet kažem, koliko god ima problema kod telefona kupljenih kod ovih "lijevih" prodavaca ima isto toliko kod Telecoma. Jaran tri puta nosio mobitel na servis i to svaki put po mjesec dana. Na kraju dobio novi, ali je baz telefona bio tri mjeseca. A para nije mala.
U ostalom sve ovo je i jedan od razloga što ću i ja vjerovatno uzeti kineski mobitel sličnih karakteristika, za puuuuuno manje para. :wink:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#5110 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Pa eto ... ne znam, svi pricaju o tim nekim problemima s njihovim telefonima, a ja evo 4-5 telefona , nikad nisam imao problem do ovog G2 i displeja. Nego je valjda glasniji jedan sa problemom od 1000 bez problema, pa bi covjek rekao da su im fals telefoni .

Opet kazem, sve ima svoju cijenu . I Kineski telefoni su jeftini jer ih kupis bez podrske,bez garancije ovdje... Da ima oficijelni uvoznik Xiaomi za BIH, mislis da bi bili tako jeftini ? Kako da ne ...
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#5111 Re: Kineski mobiteli

Post by Montana »

User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5112 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

Montana wrote:i sad i ovo uskoro izlazi :-)

http://www.gsmarena.com/alleged_xiaomi_ ... -20612.php
jaci od laptopa :lol:
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#5113 Re: Kineski mobiteli

Post by Montana »

pa baš :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#5114 Re: Kineski mobiteli

Post by Maharadza »

Montana wrote:i sad i ovo uskoro izlazi :-)

http://www.gsmarena.com/alleged_xiaomi_ ... -20612.php
Znači još bežićna tastatura i miš i udri BF4! :mrgreen: Čak ne mora ni sa eksterne memorije jer može stati komotno na internu! :mrgreen:
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#5115 Re: RE: Re: Kineski mobiteli

Post by kolegione »

Montana wrote:i sad i ovo uskoro izlazi :-)

http://www.gsmarena.com/alleged_xiaomi_ ... -20612.php
most wanted, xiaomi izlazi iz okova kineske logike miui 8 je dobro ispoliran, mada jos uvijek custom rom radi bolje
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5116 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

Where is gta 5 for android??
:lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#5117 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Da li se dobije neka garancija kad se kupi preko ovih gearbest i slicnih ?
Ako dobije... da li je iko ikada koristio istu, tj slao telefon njima :D
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#5118 Re: Kineski mobiteli

Post by The BEN10 »

skafiskafsnjak wrote:Pa eto ... ne znam, svi pricaju o tim nekim problemima s njihovim telefonima, a ja evo 4-5 telefona , nikad nisam imao problem do ovog G2 i displeja. Nego je valjda glasniji jedan sa problemom od 1000 bez problema, pa bi covjek rekao da su im fals telefoni .

Opet kazem, sve ima svoju cijenu . I Kineski telefoni su jeftini jer ih kupis bez podrske,bez garancije ovdje... Da ima oficijelni uvoznik Xiaomi za BIH, mislis da bi bili tako jeftini ? Kako da ne ...
Tačno tako, sve ima svoju cijenu.
Xiaomi bi bio defitnivno skuplji da ide preko oficijelnog uvoznika. Jer i taj uvoznik ima brdo troškova: radnici, doprinosi, troškovi transporta, bla bla..

E sad, baška je stvar što su ljudi skloni odvajanju manje love za mobitele: dal' što nemaju para ili poput mene smatraju da tih par procenata slabijih karakteristika ne vrijedi tolike novce.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#5119 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

kakva je ono caka da ljudi narucuju da im dodje kod nekoga u EU ? Radi dadzbina ? Jel to samo vazi kada narucujete iz EU skladista ili je svejedno ?
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#5120 Re: Kineski mobiteli

Post by taureg71 »

skafiskafsnjak wrote:Da li se dobije neka garancija kad se kupi preko ovih gearbest i slicnih ?
Ako dobije... da li je iko ikada koristio istu, tj slao telefon njima :D

lafe, samo slanje u Kinu, Singapoor, gdje god ti je minimum 60 KM postarine, pa ako se isplati a ti salji...naravno da malo ko koristi to... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#5121 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

taureg71 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Da li se dobije neka garancija kad se kupi preko ovih gearbest i slicnih ?
Ako dobije... da li je iko ikada koristio istu, tj slao telefon njima :D

lafe, samo slanje u Kinu, Singapoor, gdje god ti je minimum 60 KM postarine, pa ako se isplati a ti salji...naravno da malo ko koristi to... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
neam pojma, samo pitam hahaha. ima li kod nas ko da popravlja ove kineze ? mami crko g2 pa joj trebam novi uzeti ... a ne bih uzimao vala, kad mu nesto ode da ga moram u smece
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#5122 Re: Kineski mobiteli

Post by taureg71 »

skafiskafsnjak wrote:
taureg71 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Da li se dobije neka garancija kad se kupi preko ovih gearbest i slicnih ?
Ako dobije... da li je iko ikada koristio istu, tj slao telefon njima :D

lafe, samo slanje u Kinu, Singapoor, gdje god ti je minimum 60 KM postarine, pa ako se isplati a ti salji...naravno da malo ko koristi to... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
neam pojma, samo pitam hahaha. ima li kod nas ko da popravlja ove kineze ? mami crko g2 pa joj trebam novi uzeti ... a ne bih uzimao vala, kad mu nesto ode da ga moram u smece

naravno da ima...jos bolje ako znas koji dio je riknuo, pa ga sam narucis preko aliexpressa...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#5123 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

sto se tice kupovine i dostave... koje su cake ? Narucis iz EU skladiste, i da ti neko primi u Eu , i nema carina poreza i toga ?
zippoo87
Posts: 15528
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5124 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

skafiskafsnjak wrote:sto se tice kupovine i dostave... koje su cake ? Narucis iz EU skladiste, i da ti neko primi u Eu , i nema carina poreza i toga ?
pa da,roba iz EU nema dadzbine u EU,narucis tamo na nekoga i taj neko kada krene u BiH ti ponese telefon i to je to
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#5125 Re: Kineski mobiteli

Post by taureg71 »

zippoo87 wrote:
skafiskafsnjak wrote:sto se tice kupovine i dostave... koje su cake ? Narucis iz EU skladiste, i da ti neko primi u Eu , i nema carina poreza i toga ?
pa da,roba iz EU nema dadzbine u EU,narucis tamo na nekoga i taj neko kada krene u BiH ti ponese telefon i to je to

tamo neko je CRO tj Hrvatska...dakle, svi mi imamo nekog rodjaka, druga u CRO...sljaka za 10, roba stize iz EU skladista za 5 dana najvise 8-) 8-) 8-)
Post Reply