Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
joyjoy
Posts: 285
Joined: 19/11/2009 20:28

#4101 Re: Kineski mobiteli

Post by joyjoy »

Kupio Xiaomi Redmi Note 3 16GB , 169$ na GearBest . Valjda za mjesec dana dođe pa carina (još jedno stoja odprilike)..... e sad polakumio sam se zbog 10$ i umjesto kao uvijek Banggood odem na ovaj GearBest ! Po kursu to je 306KM ali paypal odbio 315KM , imaju i oni svoju proviziju.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_268449.html

:roll:
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#4102 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

joyjoy wrote:Kupio Xiaomi Redmi Note 3 16GB , 169$ na GearBest . Valjda za mjesec dana dođe pa carina (još jedno stoja odprilike)..... e sad polakumio sam se zbog 10$ i umjesto kao uvijek Banggood odem na ovaj GearBest ! Po kursu to je 306KM ali paypal odbio 315KM , imaju i oni svoju proviziju.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_268449.html

:roll:
Ma, sada su velike gužve. Ako budeš imao sreće doći će za mjesec ;-) . Baš sada čitam da su znali poslati telefon sa pošiljkom bez TC, pa, valjda neće i tebi tako.
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#4103 Re: Kineski mobiteli

Post by neki »

joyjoy wrote:Kupio Xiaomi Redmi Note 3 16GB , 169$ na GearBest . Valjda za mjesec dana dođe pa carina (još jedno stoja odprilike)..... e sad polakumio sam se zbog 10$ i umjesto kao uvijek Banggood odem na ovaj GearBest ! Po kursu to je 306KM ali paypal odbio 315KM , imaju i oni svoju proviziju.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_268449.html

:roll:
Namjesti na paypalu da ti konverziju valute vrsi banka a ne paypal i nece biti razlike.
Meni sa GearBest stvari dodju obicno za 10-14 dana od trenutka kad me obavijeste da su poslali posiljku. Problem je sto njihova priprema posiljke traje u prosjeku 7-10 dana
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#4104 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

neki wrote:Namjesti na paypalu da ti konverziju valute vrsi banka a ne paypal i nece biti razlike.
Meni sa GearBest stvari dodju obicno za 10-14 dana od trenutka kad me obavijeste da su poslali posiljku. Problem je sto njihova priprema posiljke traje u prosjeku 7-10 dana
Ma, sada treba računati na moguće zastoje zbog velikog broja pošiljki :wink: .
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#4105 Re: Kineski mobiteli

Post by radiša »

Taj je kod nas 475(doduse siroki ali je BiH)18 mjeseci garancije dobijes.Radi 60km ga nebi ceko mjesec da stigne.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#4106 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

radiša wrote:Taj je kod nas 475(doduse siroki ali je BiH)18 mjeseci garancije dobijes.Radi 60km ga nebi ceko mjesec da stigne.
Svi se nadaju da će izbjeći dažbine :wink: .
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#4107 Re: Kineski mobiteli

Post by JoseMujica »

zanimljiva recenzija Xiaomi Read me Note 2 i 3

http://www.racunalo.com/xiaomi-redmi-no ... ethodnika/
User avatar
joyjoy
Posts: 285
Joined: 19/11/2009 20:28

#4108 Re: Kineski mobiteli

Post by joyjoy »

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_268449.html

:roll:[/quote]
Namjesti na paypalu da ti konverziju valute vrsi banka a ne paypal i nece biti razlike.
Meni sa GearBest stvari dodju obicno za 10-14 dana od trenutka kad me obavijeste da su poslali posiljku. Problem je sto njihova priprema posiljke traje u prosjeku 7-10 dana[/quote]

Može li pomoć kako ovo da podesim (konverziju valute vrsi banka a ne paypal) , na mom paypalu nekontam gdje u opcijama to podesiti ? (Ways to get paid:...... ) !
Help
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#4109 Re: Kineski mobiteli

Post by Sarajevski-Seljak »

Namjesti na paypalu da ti konverziju valute vrsi banka a ne paypal i nece biti razlike.
Meni sa GearBest stvari dodju obicno za 10-14 dana od trenutka kad me obavijeste da su poslali posiljku. Problem je sto njihova priprema posiljke traje u prosjeku 7-10 dana[/quote]

Može li pomoć kako ovo da podesim (konverziju valute vrsi banka a ne paypal) , na mom paypalu nekontam gdje u opcijama to podesiti ? (Ways to get paid:...... ) !
Help[/quote]


Cim kliknes na "buy whit paypal", otvori ti se paypal stranica, u donjem lijevom cosku imas opciju da izberes nacin konverzije.
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#4110 Re: Kineski mobiteli

Post by IstinitaPoruka »

Morate svaki put naštimati ručno kad dođe do plaćanja..
Ne može se onako podesiti, to je PayPal mudro uradio, tako da vrši prema svojoj konverziji što njima naravno-odgovara..
Dakle prilikom skoro svake kupovine, podesiti da banka vrši konverziju..

Dakle: Jednostavno tokom checkout procesa (kad vas prebaci na PayPal site i piše vam iznos koji trebate platiti) kliknite na "other conversion options" (odmah ispod iznosa za plaćanje) i onda odaberite drugu opciju (Bill me in the currency listed on the seller's invoice).

Jedina mana ovog izbora je što vam PayPal ne može direktno reći koliko vam je KM skinuto sa računa (nego samo u dolarima ili drugoj stranoj valuti) ali to možete viditi na netu ako imate Internet bankarstvo ili u banci uživo ili jednostavno pomnožite broj dolara sa primjenjivom tečajnom stopom sa tečajne liste svoje banke.

Capito? :wink:
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#4111 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

joyjoy wrote:
Može li pomoć kako ovo da podesim (konverziju valute vrsi banka a ne paypal) , na mom paypalu nekontam gdje u opcijama to podesiti ? (Ways to get paid:...... ) !
Help
http://forum.klix.ba/internet-kupovina- ... l#p9250119
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#4112 Re: Kineski mobiteli

Post by IstinitaPoruka »

dinooh wrote:
joyjoy wrote:
Može li pomoć kako ovo da podesim (konverziju valute vrsi banka a ne paypal) , na mom paypalu nekontam gdje u opcijama to podesiti ? (Ways to get paid:...... ) !
Help
http://forum.klix.ba/internet-kupovina- ... l#p9250119
Kao što sam rekao, neke kupovine (većina) daju plaćanje da PayPal vrši konverziju iako je npr. naštimano da banka vrši..
Dakle prilikom Checkouta provjeriti to.. (imao sam probleme sa tim, pogledajte moje postove)
User avatar
joyjoy
Posts: 285
Joined: 19/11/2009 20:28

#4113 Re: Kineski mobiteli

Post by joyjoy »

IstinitaPoruka wrote:
dinooh wrote:
joyjoy wrote:
Može li pomoć kako ovo da podesim (konverziju valute vrsi banka a ne paypal) , na mom paypalu nekontam gdje u opcijama to podesiti ? (Ways to get paid:...... ) !
Help
http://forum.klix.ba/internet-kupovina- ... l#p9250119
Kao što sam rekao, neke kupovine (većina) daju plaćanje da PayPal vrši konverziju iako je npr. naštimano da banka vrši..
Dakle prilikom Checkouta provjeriti to.. (imao sam probleme sa tim, pogledajte moje postove)
Preko ebay upšte mi ne otvara paypal stranicu odmah je sve gotovo ( po PayPal ovm vecem obracunu) , upšte nisam obraćao pažnju na tu konverziju jer su sitne narudžbe (dosad oko 20 kupovina i odprilike 20KM sve ukupno više nego po službenom kursu) btw , sad sam primjetio jer je 10KM(sa jednom narudžbom) više nego po kursu ;slabo se snalazim na onom pay pal acc , puno opcija , hajd od sad nadalje i ubuduće pri svakoj narudžbi odabrati konverziju ali ebay nefercera!!
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#4114 Re: Kineski mobiteli

Post by agent_zero »

Zna li neko odakle je najbolje i najpovoljnije naručivati, a da bude sigurica da se dobije EU verzija, dakle sa EU romom, a ne kineskim?

Konkretno pitam za xiaomi i honor uređaje.
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4115 Re: Kineski mobiteli

Post by dileja »

siguran ko i sama Njemačka
ebay.de
http://m.ebay.de/sch/i.html?_nkw=xiaomi ... sqp=xiaomi
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4116 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

Je li neko imao kakvog iskustva sa Umi telefonima???? Konkretno, Umi iron pro je u pitanju, cijena oko 430 KM, kod komsija u Herzegovini. :mrgreen:
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4117 Re: Kineski mobiteli

Post by dileja »

zbog radi čega si ga baš taj izabro :?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#4118 Re: Kineski mobiteli

Post by agent_zero »

dileja wrote:siguran ko i sama Njemačka
ebay.de
http://m.ebay.de/sch/i.html?_nkw=xiaomi ... sqp=xiaomi
Hvala na odgovoru, ali ovo nije baš ono što sam tražio:

1. Znam samo osnove njemačkog, ne i da bi radio online kupovinu;

2. Na skoro svakom piše da je dostava iz Hong Konga, dakle nije iz EU skladišta kao Honorbuy, što opet znači da te može zapasti kineski, a ne EU rom;

3. Cijena haman ista kao i preko pik.ba.

Ima li drugih alternativa koji se uklapaju u ono što sam zamislio (dakle da bude slično Honorbuy-u)?
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4119 Re: Kineski mobiteli

Post by dileja »

a odakle dolazi u to EU skladište, Tita ti
opet iz Kine, zar ne
poenta je da ono što dolazi za njemačko tržište, zato sam ti i dao ebay.DE mora biti prilagođeno tom tržištu, makar dolazilo s Marsa a ne iz Hong Konga
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4120 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

dileja wrote:zbog radi čega si ga baš taj izabro :?

Lijepo izgleda, ima metalni okvir :mrgreen: , a same specifikacije telefona ne izgledaju lose. Octacore, 3 giganta ram memorije, ekran 5,5 inchni, hebes ga, bolji je od Sony Z kojeg trenutno tipkam. :mrgreen:
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4121 Re: Kineski mobiteli

Post by dileja »

sa tim spec i tim Mediatek chipsetom 6753 imas i druge kineze a jeftinije
http://www.racunalo.com/oukitel-u10-rec ... ska-prsta/
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#4122 Re: Kineski mobiteli

Post by Sarajevski-Seljak »

Niposto ne narucujte ove Oukitele, smece najvece :mrgreen:
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4123 Re: Kineski mobiteli

Post by dileja »

eto ti znaš bolje od ljudi koji su napravili detaljan test i kojima je poso recenzija mobitela, čitaj gore jadan ne bio
ti koji ga vidiš na slikama
btw ja ga imam i telefon je za sada čista desetka
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#4124 Re: Kineski mobiteli

Post by Sarajevski-Seljak »

Ma vidi se da je "placena recenzija", smece ostaje smece :mrgreen:

Kako ti volis reci, svaki cigo svog konja hvali :P :lol:
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4125 Re: Kineski mobiteli

Post by dileja »

:lol:
dugo veću glupost ne pročita
kineska firma koja i nema svog dilera za hrvatsku i za koju nisu ni čuli vjerovatno, platili recenziju nekom portalu u toj zemlji nedođiji
ljudi lijepo kažu (ponavljam, čitaj jadan ne bio) da su mobitel kupili na everbuying shopu a da su testirali zbog ZAHTJEVA koje su svakodnevno dobijali
Post Reply