GLOBALNET - zalbe korisnika

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
interface
Posts: 129
Joined: 21/08/2007 23:36
Location: samouki profesionalac

#1 GLOBALNET - zalbe korisnika

Post by interface »

mozda zloupotrebljavam sa-x forum, ali na globalnet forumu nije dopusteno postati zalbe na kvalitet njihovih usluga jer je po njima (bosku) jedina zvanicna komunikacija s tim isp-om se moze obaviti telefonom.

zadnjih 15, mozda i vise dana u periodu od 18-24 (danas vec od 12) gotovo nije moguce surfati preko ovog isp-a. brzina downloada je oko PAR kilobita u sec. da dobro sam napisao, par kilobita u sec. da ne spominjem da je network delay 300-1000 ms do hostova za koje sigurno znam da imaju brzi odziv.

problem nije u sekundarnoj mrezi (dio od isp-a do modema) jer freezona ide do max dopustenih 120 kilobajta u sec. vec u dijelu od njih do nadprovajdera (akton). tehnicke probleme su priznali i bosko jerkovic i direktor gnet-a husejin jusic. ove probleme pravdaju pogresno isporucenim komponentama sistema. dobro, ok, moze se desiti ali to samo govori o neozbiljnosti gnet-a. obzirom da su silne probleme imali sa pptp serverom i trajalo je to mjesecima samo govori o njihovom odnosu prema korisnicima i vjerovatno nestrucnosti.

ovim putem zelim pozvati korisnike globalnet-a na neku akciju kojom bi izvrsili pritisak na gnet. predlozite nacin.

ja predlazem da zahtjevamo umanjenje martovskog racuna za bar 50%.

pozz
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#2 Re: GLOBALNET - zalbe korisnika

Post by elSaik »

Imaš na forumu gnetovom fino objašenjeno u čemu je problem. I nije tačno da se ne možeš žaliti. Nakon posljednjeg općeg napada na GNet od strane korisnika upravo na Sa-xu, poboljšali su se odnosi na relaciji GNet - korisnici. :)

Suvišna tema, pogotovo što već postoji jedna o GNetu, potraži je... ;)
User avatar
interface
Posts: 129
Joined: 21/08/2007 23:36
Location: samouki profesionalac

#3 Re: GLOBALNET - zalbe korisnika

Post by interface »

[quote="elSaik"]Imaš na forumu gnetovom fino objašenjeno u čemu je problem. I nije tačno da se ne možeš žaliti. Nakon posljednjeg općeg napada na GNet od strane korisnika upravo na Sa-xu, poboljšali su se odnosi na relaciji GNet - korisnici. :)

suvisna je rasprava o locked temi na gnet forumu i saopstenju koji se tamo nalazi.
ako si zadovoljan njihovim uslugama uopste nisi pozvan na ovaj topic.
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#4 Re: GLOBALNET - zalbe korisnika

Post by groar »

Podrzavam svaku vrstu pritiska i mislim da jeumanjen racun najmanje sto mozemo traziti od njih s obzirom na kvalitet usluge koji je posljednjih dana zaista ispod svake granice tolerancije.
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#5 Re: GLOBALNET - zalbe korisnika

Post by grunt »

Treba kolektivno da ne platimo račune za ovaj mijesec,jer evo loša konekcija je od početka mijeseca pa ko zna do kada!Nije ovo nikakav napad na globalnet ili bilo šta drugo,več bi samo htjeli neku kompenzaciju za taj period!!!
User avatar
Bl_ManiaC
Posts: 185
Joined: 14/02/2007 20:26
Location: zgrada u blizini mjesta odakle polecu avioni

#6 Re: GLOBALNET - zalbe korisnika

Post by Bl_ManiaC »

groar wrote:Podrzavam svaku vrstu pritiska i mislim da jeumanjen racun najmanje sto mozemo traziti od njih s obzirom na kvalitet usluge koji je posljednjih dana zaista ispod svake granice tolerancije.

Dobro zboris prijatelju,upotpunosti se slazem. SAMO U KOST :D tako se mora!!!
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7 Re: GLOBALNET - zalbe korisnika

Post by Qler »

Locked