Hackeri pomoc !!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#1 Hackeri pomoc !!!

Post by urbanagerila »

Imam problem s laptopom, mijenjao sam HDD i sad kad ga startujem trazi mi HDD bay password ??? Iskreno nikad nisam ni koristio ovaj pass ali bez njega ne moze.... jel ima neko konstruktivsn prijedlog ili nesto kao master password


thanx

PS compaq N 800 c 30 za 80 gb
Last edited by urbanagerila on 15/11/2007 12:35, edited 1 time in total.
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#2

Post by vatana »

Klikni na "enter" kad ti zatrazi password. Ako ne starta, sto i mislim da nece :) onda mi javi koji ti je taj novi HDD? Mislim na marku.
User avatar
mobsterc
Posts: 2318
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#3

Post by mobsterc »

veze sa hackerima...
ako zelis master pass, moras dati model diska
dalje, u zavisnosti od laptopa, moguce rjesenje je vadjene baterije (cmos) na 10ak minuta ili staviti disk u externo kuciste i uraditi rewrite firmware-a
u slucaju da se ne moze nabaviti master pass, onda moras kontaktirati proizvodjaca i 'dokazati' im da je to tvoje :D
ako hoces da spasis podatke, ovo trece :D

ne znam sta se cudis sto je postavio pass a znao si mijenjati diskove :P ali eto od sada znas da diskovi na laptopu nisu 'hot swap' :D
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#4

Post by urbanagerila »

naravno ne treba da napominjem da sam pokusao sve sto je moguce ... upikajuci sve poznate lozinke i bez nje ... ali jok! Novi HDD je orginalni samo veceg kapaciteta (ista firma isto sve) ... slomih se trazec po forumima raznim ali bas nista da nadjem .... :(
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#5

Post by urbanagerila »

mobsterc wrote:veze sa hackerima...
ako zelis master pass, moras dati model diska
dalje, u zavisnosti od laptopa, moguce rjesenje je vadjene baterije (cmos) na 10ak minuta ili staviti disk u externo kuciste i uraditi rewrite firmware-a
u slucaju da se ne moze nabaviti master pass, onda moras kontaktirati proizvodjaca i 'dokazati' im da je to tvoje :D
ako hoces da spasis podatke, ovo trece :D

ne znam sta se cudis sto je postavio pass a znao si mijenjati diskove :P ali eto od sada znas da diskovi na laptopu nisu 'hot swap' :D
Ma ja to hackeri odmilja ... Od danas i u jogurt pusem .... sto je najgore i kad vratim ovaj stari HD isti problem imam .... ovo za proizvodjaca i nije problem jer mi je komp od firme ali najgore mi je kako da dodjem do podataka u sto kracem vremenskom roku .... :(
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#6

Post by Area_51 »

Prvo da kazem da vadjenje baterije i cmos nemaju veze sa passwordom diska. Ako nisi nista mijenjao, onda ti taj password jako vidno pise na label traci pakovanja diska.

Ocito to nemas, pa treba potraziti nacin da se disk vrati tako sto ces ga izvadit, pronaci deck za USB konekciju diska, staviti ga tamo pa probaj format, samo sa jednom particijom.

Vrlo vjerovatno nece to upaliti, jer novi diskovi imaju zapisan password u svom chipu, tako da ces morati firmware odraditi, tako sto skines to sa neta, zapamti model i sve, pa ga probaj instalirati, samo pazi disk mora biti prikopcan kao SLAVE. To znaci moras ga izvadit pa prikopcat na desktop racunar sa odgovarajucim kablovima.

Ako to sve ne znas, odmah da te obradujem da u Sarajevu ima malo ljudi koji to rade, tako da imas malo opcija. Ipak daj nam model diska, serijski broj, kapacitet pa da vidim sta ti mogu iz prve ruke reci. Kako mi stade jedan bitan disk ovoga ljeta, savladao sam dosta te tehnologije, nista tesko osim sto nekad trazi malo prikljucnih kablova.
User avatar
mobsterc
Posts: 2318
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#7

Post by mobsterc »

pa napisi model vec jednom :-)
dakle tebi treba masterpass ili kontaktiraj proizvodjaca, oni ce ti se javiti u roku 24 sata samo napisi da je hitno :P
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#8

Post by urbanagerila »

Zna li iko imal taj neki Fibonacci-jev sistem ikakvog smissla da sad ne pokusavam uzaludno ???
User avatar
mobsterc
Posts: 2318
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#9

Post by mobsterc »

Area_51 wrote:Prvo da kazem da vadjenje baterije i cmos nemaju veze sa passwordom diska. Ako nisi nista mijenjao, onda ti taj password jako vidno pise na label traci pakovanja diska.

Ocito to nemas, pa treba potraziti nacin da se disk vrati tako sto ces ga izvadit, pronaci deck za USB konekciju diska, staviti ga tamo pa probaj format, samo sa jednom particijom.

Vrlo vjerovatno nece to upaliti, jer novi diskovi imaju zapisan password u svom chipu, tako da ces morati firmware odraditi, tako sto skines to sa neta, zapamti model i sve, pa ga probaj instalirati, samo pazi disk mora biti prikopcan kao SLAVE. To znaci moras ga izvadit pa prikopcat na desktop racunar sa odgovarajucim kablovima.

Ako to sve ne znas, odmah da te obradujem da u Sarajevu ima malo ljudi koji to rade, tako da imas malo opcija. Ipak daj nam model diska, serijski broj, kapacitet pa da vidim sta ti mogu iz prve ruke reci. Kako mi stade jedan bitan disk ovoga ljeta, savladao sam dosta te tehnologije, nista tesko osim sto nekad trazi malo prikljucnih kablova.
na starim laptopima pass je isao preko biosa i nije bio direktno upisivan na disk :zzzz:
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#10

Post by Area_51 »

mobsterc wrote:
Area_51 wrote:Prvo da kazem da vadjenje baterije i cmos nemaju veze sa passwordom diska. Ako nisi nista mijenjao, onda ti taj password jako vidno pise na label traci pakovanja diska.

Ocito to nemas, pa treba potraziti nacin da se disk vrati tako sto ces ga izvadit, pronaci deck za USB konekciju diska, staviti ga tamo pa probaj format, samo sa jednom particijom.

Vrlo vjerovatno nece to upaliti, jer novi diskovi imaju zapisan password u svom chipu, tako da ces morati firmware odraditi, tako sto skines to sa neta, zapamti model i sve, pa ga probaj instalirati, samo pazi disk mora biti prikopcan kao SLAVE. To znaci moras ga izvadit pa prikopcat na desktop racunar sa odgovarajucim kablovima.

Ako to sve ne znas, odmah da te obradujem da u Sarajevu ima malo ljudi koji to rade, tako da imas malo opcija. Ipak daj nam model diska, serijski broj, kapacitet pa da vidim sta ti mogu iz prve ruke reci. Kako mi stade jedan bitan disk ovoga ljeta, savladao sam dosta te tehnologije, nista tesko osim sto nekad trazi malo prikljucnih kablova.
na starim laptopima pass je isao preko biosa i nije bio direktno upisivan na disk :zzzz:
Meni se cini da napisah nesto u trecem pasosu. :-D
User avatar
mobsterc
Posts: 2318
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#11

Post by mobsterc »

upravo tako, cini ti se :D
stavio si bold da ono dvoje nema veze, ja kazem da je nekada imalo, sada nema a posto on nije nista napisao o laptopu dao sam mu sva moguca rijesenja
MystiC
Posts: 121
Joined: 06/12/2005 14:00

#12

Post by MystiC »

Nisi se slucajno zezao sa BIOS passwordom? ili ja jednostavno nisam dovoljno detaljno citao gornje komentare?!
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#13

Post by Area_51 »

Imam dvije vijesti, dobru i losu. Koju ces prvo, dobru, vazi, mozes tipkati password do besvijesti a da poslije treceg puta, kao kod nekih uredjaja ne sprzis stvar :-D.

Druga, onako, nista posebno, izgleda bez passworda koji je nerazvaljiv nema diska, zapisan u chipu na laptopima, s ciljem da se sprijeci kradja. Ipak, kako sve to moze da se hackira, treba biti uporan, vani skidanje toga kosta oko 50 EUR, ovdje jos nisam cuo da se to radi.

Probati svakako prikopcati disk na desktop racunar, bolje kao SLAVE nego preko USB decka, onda ima more dijagnostickih programa, pa probaj nesto. Cim dobijem model, serijski, kapacitet i datum proizvodnje probam ti sam nesto preporuciti. Jel dovoljno ovo, pitaj jos, kazem sta znam. :)
User avatar
mobsterc
Posts: 2318
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#14

Post by mobsterc »

covjek treba podatke sto prije...
tako da je najlogicnije kontaktirati proizvodjaca
dok sada nadjes ko ce to da ti odradi, a jos nisi siguran kako ce odraditi :-)
znaci nije samo problem rijesiti se passworda nego pritom sacuvati podatke
pokusaj kod ljudi koji rade recovery diskova nakon formatiranja i sl
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#15

Post by vatana »

A frajera tuntavog. Pa najmanje nas je troje ovdje zatrazilo da nam napise marku hard diska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I on nista. E dabogda ga nikad neotkljuco :D
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#16

Post by taxi_driver »

vatana wrote:A frajera tuntavog. Pa najmanje nas je troje ovdje zatrazilo da nam napise marku hard diska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I on nista. E dabogda ga nikad neotkljuco :D

ma zaebano je kad kupis ukradenu stvar. :D :D :D :D
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#17

Post by urbanagerila »

Hvala na komentarima ali jos uvjek nisam uspio rijesiti problem. Dobio sam vremena do sutra da iskopam podatke .... ako bilo ko ima pametnu ideju molim vas da mi pomognete... gori hala !!!!

ako nisam dobro objkasnio o cemu se radi prvi put pokusacu sad biti jasniji .... komp nije ukraden (firmin je) ja sam ga dobio novog prije 2 god. do sada nije bilo nikakvih problema dok se prekjuce nije ugasio sam ... kod restarta daje error code 1782 ( promjeni optical drive ) i trazi mi HDD password .... dobio sam juce veci HD ali opet trazi pass ... meni u principu trebaju podatci sa ovog starog .... kako da napravim recovery ...????

Molim vas ako znate pomagajte .... :D
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#18

Post by topcam »

Image
Last edited by topcam on 31/12/2011 09:56, edited 1 time in total.
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#19

Post by urbanagerila »

do mene, do mene, do mene.... al eto bar sam zabavan ... :D

daklem model koji bi se trebao otkljucati je:

fujitsu
mod MHS2030AT

ako sta sad bude jasnije ... :D
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#20

Post by topcam »

Image
Last edited by topcam on 31/12/2011 09:57, edited 1 time in total.
User avatar
Halftime
Posts: 554
Joined: 08/08/2006 15:46

#21

Post by Halftime »

urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#22

Post by urbanagerila »

Hvala jos jednom ali ...

@halftime
ne mogu nista sa ovim jer se ne mogu konektovati sa kompa da bi mogao napraviti sad jedino da ga skopcam ko slave ....

@topcam
hvala puno na ovom linku ali ne vjerujem da teoretski mogu to uraditi do sutra ujutro

U svakom slucaju HVALA vam jos jednom za savjete i odvojeno vrijeme.
User avatar
Halftime
Posts: 554
Joined: 08/08/2006 15:46

#23

Post by Halftime »

Drug ovaj progrmacic svakako radi preko windows-a tako da ga moras prikopcati kao slave. i samo da znas placa se ali ti je free dijagnoza diska tako da bi ovo trebao probati.
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#24

Post by urbanagerila »

Halftime wrote:Drug ovaj progrmacic svakako radi preko windows-a tako da ga moras prikopcati kao slave. i samo da znas placa se ali ti je free dijagnoza diska tako da bi ovo trebao probati.
Ma nije problem ni platiti ako uspijem na vrijeme doci do podataka .... samo je pitanje vremena tik-tak .... :D
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#25

Post by neko iz mase »

izvadi cd-rom/dvd modul iz laptopa i restartuj

koliko se meni cini, to ti je otislo, a laptop blokira start sistema dok se problem ne otkloni. Password ti je po svoj prilici bios password gdje pc pri gresci automatski pokusava da ti postavi bios menu za iskljucenje pokvarenog modula
Post Reply