Web Stranica

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#1 Web Stranica

Post by Sajo---: »

Ljudi moji, nesto kontam da napravim jednu Web stranicu, tema koju cu obrađivati u ovom trenutku je nevazna,... naime, interesuje me sljedece,...
Dali je moguce u Microsoft Front page-u napraviti web stranicu u potpunosti, uključujući forum (znam da imaju besplatni provajderi za forume ali ne znam kako to fercera pa bih zamolio da mi se objasni). Znam da je Front page relativno slab program za to ali ja sam poprilično "vičan" u istom a nisam imao
dodirima sa ostalim a ako imate neku zamisao :D za program putem kojeg mogu napraviti zahvalan bih vam bio kada biste to podijelili samnom.

znači
Interesuje me dali je moguće u potpunosti napraviti Web stranicu sa Front Pageom i volio bih kada ste bi mi dali neki link stranice koja je napravljena isključivo pomuću front page-a?

ako ste me ista skontali hvala :D
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#2

Post by aNTropocentrio »

Nemaš potrebe praviti forum. Postoje već gotovi forumi, urađeni u PHP-u (phpBB (sa-x), IPB (fenomalan forum), punBB itd...). Mnogi hosting provider-i nude automatsku instalaciju phpBB-a (što bih ti i ja preporučio ako nemaš iskustva), mada je Invision Power Board po meni bez konkurencije.
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#3

Post by Sajo---: »

aNTropocentrio wrote:Nemaš potrebe praviti forum. Postoje već gotovi forumi, urađeni u PHP-u (phpBB (sa-x), IPB (fenomalan forum), punBB itd...). Mnogi hosting provider-i nude automatsku instalaciju phpBB-a (što bih ti i ja preporučio ako nemaš iskustva), mada je Invision Power Board po meni bez konkurencije.
Hvala na informacijama, upravo gledam hosting provaidere, nisam upoznat sa protokom informacija, razumijem da to zavisi od posjecenosti ali moze li mi neko bar priblizno reci npr. ako mi je mjesecni protok ogranicen na 8gb sta to tačno znaci,...??(znam sta su gigabajti i to :D ali kako "računaju")
ovaj forumje bas "kulturan" pa ne bih bjezao od te solucije naravno samo bi mi trebalo pojasnjenje kako da se sve to registruje prijavi,...

Početnik sam :(:( :D
User avatar
janje_
Posts: 2239
Joined: 05/04/2007 14:05

#4

Post by janje_ »

Sajo---: wrote:Hvala na informacijama, upravo gledam hosting provaidere, nisam upoznat sa protokom informacija, razumijem da to zavisi od posjecenosti ali moze li mi neko bar priblizno reci npr. ako mi je mjesecni protok ogranicen na 8gb sta to tačno znaci,...??(znam sta su gigabajti i to :D ali kako "računaju")
ovaj forumje bas "kulturan" pa ne bih bjezao od te solucije naravno samo bi mi trebalo pojasnjenje kako da se sve to registruje prijavi,...

Početnik sam :(:( :D
svaka slikica, svaki fajl, koji neko "pozove" na tvojoj stranici, racuna se kao "traffic"..

a front page je kurac od ovce.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#5

Post by Comrad »

janje_ wrote:
Sajo---: wrote:Hvala na informacijama, upravo gledam hosting provaidere, nisam upoznat sa protokom informacija, razumijem da to zavisi od posjecenosti ali moze li mi neko bar priblizno reci npr. ako mi je mjesecni protok ogranicen na 8gb sta to tačno znaci,...??(znam sta su gigabajti i to :D ali kako "računaju")
ovaj forumje bas "kulturan" pa ne bih bjezao od te solucije naravno samo bi mi trebalo pojasnjenje kako da se sve to registruje prijavi,...

Početnik sam :(:( :D
svaka slikica, svaki fajl, koji neko "pozove" na tvojoj stranici, racuna se kao "traffic"..

a front page je kurac od ovce.
potpis
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#6

Post by chuchumbamayumbe »

Zar jos uvijek postoji Front Page? Ja kont'o da ga je Microsoft davno prestao razvijati i izdavati...?!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7

Post by mIRCerka »

punBB mlogo bolji od php BB :D manje roopa :D
ABAP
Posts: 162
Joined: 10/05/2006 18:14

#8

Post by ABAP »

Sajo---: wrote:
aNTropocentrio wrote:Nemaš potrebe praviti forum. Postoje već gotovi forumi, urađeni u PHP-u (phpBB (sa-x), IPB (fenomalan forum), punBB itd...). Mnogi hosting provider-i nude automatsku instalaciju phpBB-a (što bih ti i ja preporučio ako nemaš iskustva), mada je Invision Power Board po meni bez konkurencije.
Hvala na informacijama, upravo gledam hosting provaidere, nisam upoznat sa protokom informacija, razumijem da to zavisi od posjecenosti ali moze li mi neko bar priblizno reci npr. ako mi je mjesecni protok ogranicen na 8gb sta to tačno znaci,...??(znam sta su gigabajti i to :D ali kako "računaju")
ovaj forumje bas "kulturan" pa ne bih bjezao od te solucije naravno samo bi mi trebalo pojasnjenje kako da se sve to registruje prijavi,...

Početnik sam :(:( :D
Ako imas odprilike 1500 unikatnih posjeta i a otvori se 15.000 hiljada stranica dnevno onda ces odprilike nagurati na 8 gb.. :)
gr33n1ock
Posts: 14
Joined: 06/10/2007 10:18

#9

Post by gr33n1ock »

mIRCerka wrote:punBB mlogo bolji od php BB :D manje roopa :D
Isto sranje drugo pakovanje. Najjaci forum software je IPB Pro, nakon njega VBulletin. Naravno oba se placaju (koliko para toliko muzike) ali ja najvise iskustva imam sa CMS-ovima kao PHP-Fusion i PHP-Nuke tako da mi je to urezano u mozak da preporucim PHP-Fusion (najbolji po mnogima CMS uskoro v7!)

Sto se tice free hosting providera http://www.byethost.com prednjaci. Ima modificiran Fantastico pa mozes install puno stvari. Jednostavno je a dzaba. Dobra config. za BW i DS tako da nemas sta izgubit ;-) (ovo je upuceno autoru topica)
Post Reply