Valjali sta kablovski internet HS-a??

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#1 Valjali sta kablovski internet HS-a??

Post by beco »

Hocu da predem sa ADSL na kablovski internet HS-a, znam vjerovatno sa konja na magarca ali jednostavno adsl mi je preskup, 3g paket. U sustini moga problema je da mi je 3GB malo, svaki put presisam po 20km, a za iste pare kod HS mogu dobiti 8 GB!
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#2

Post by Amazonka27 »

kazu da je los pravo...zali se raja da im puca cesto veza...ne znam jesu li ista popravili...
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#3

Post by beco »

imali ko iz prve ruke informacije ?
enes-s
Posts: 504
Joined: 24/08/2007 11:16
Location: Bojmunte - Livanjsko Polje, mercedes SLK Turbo Indžekšn, jambolija na volanu.

#4

Post by enes-s »

Ja sam na HS-u. Nikada mi nije pukla veza. Međutim, imam dosta problema jer je strašno spor. Nemam pojma kako šljaka kablovski, ali mislim da ima puno korisnika u ovom delu grada. Nisam pametan.
lordi
Posts: 270
Joined: 26/04/2007 16:28

#5

Post by lordi »

Nemoj ni pod razno bolje ti je da izaberes Europronet bar imas 16 gb da skines i ne racunaju upload.Mene je ogulio HS nekoliko racuna preko 150 km jer nisam bio upoznat da im je 5 gb i downloada i uploada
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#6 Re: Valjali sta kablovski internet HS-a??

Post by HomeArt »

beco wrote:Hocu da predem sa ADSL na kablovski internet HS-a, znam vjerovatno sa konja na magarca ali jednostavno adsl mi je preskup, 3g paket. U sustini moga problema je da mi je 3GB malo, svaki put presisam po 20km, a za iste pare kod HS mogu dobiti 8 GB!
Zavisi gdje zivis ocigledno. U Hrasno Hill-u stalno nesto prekida, sporo, a nekad i ne radi nikako.
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#7

Post by beco »

Ok skontao sam to download+uploud. A je li istina da se an podrucju koje pokriva Hs moze nabaviti i europa net i logosoft. Vise me kvaliteta veze zanima, jer ja zivim u ulazu gdje nema skoro pola raje, a i to sto ima sve je preko 70 godina!
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#8

Post by J.P.Montoya »

ja imam kablovsku TV al sam an kabolvskom netu preko logosofta, ev vec tri godine nema ni jedne zamjerke
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#9

Post by Amazonka27 »

J.P.Montoya wrote:ja imam kablovsku TV al sam an kabolvskom netu preko logosofta, ev vec tri godine nema ni jedne zamjerke
koja je to kablovska? (cisto informativno)
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#10

Post by Fleischfresser »

Ja ti odgovorno tvrdim da je Europronet najbolji Provider kablovksog interneta! I ako si u njihovoj zoni pokrivenosti, mozes lako provjeriti na njihovoj stranici, onda nema boljeg izbora od Europronet.
Evo 5 mjeseci sam na Europronet-u i nije bio ni jedan dan al iskreno ni jedan dan da mi je pucala veza.
Odlicni su fakat, a bio sam na GlobalNet-u, ne dao Bog nikome :x , a jaran mi ima ElOB kablovski i oba se ne mogu uporediti sa kvalitetom veze koju ima EPN.
lordi
Posts: 270
Joined: 26/04/2007 16:28

#11

Post by lordi »

Fleischfresser wrote:Ja ti odgovorno tvrdim da je Europronet najbolji Provider kablovksog interneta! I ako si u njihovoj zoni pokrivenosti, mozes lako provjeriti na njihovoj stranici, onda nema boljeg izbora od Europronet.
Evo 5 mjeseci sam na Europronet-u i nije bio ni jedan dan al iskreno ni jedan dan da mi je pucala veza.
Odlicni su fakat, a bio sam na GlobalNet-u, ne dao Bog nikome :x , a jaran mi ima ElOB kablovski i oba se ne mogu uporediti sa kvalitetom veze koju ima EPN.
:thumbup: :thumbup: Ja cu ti sve ovo gore potvrditi jer sam ja kod njih vec vise od godine
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#12

Post by HomeArt »

beco wrote:Ok skontao sam to download+uploud. A je li istina da se an podrucju koje pokriva Hs moze nabaviti i europa net i logosoft. Vise me kvaliteta veze zanima, jer ja zivim u ulazu gdje nema skoro pola raje, a i to sto ima sve je preko 70 godina!
Zaboravih ti reci za logosoft. Koristio sam net preko logosofta koji je davao usluge preko HS-a. Sve je bilo OK dok HS nije poceo da svojim internetom. Automatski su poceli problemi. Kad zovnes HS i trazis pomoc oni te upute na Logosoft, a kad nazoves njih oni kazu nije do nas zovite HS? Eh onda mi je bilo dosta i jednih i drugih i predjem na ADSL. Jeste malo skuplji ali nikakvih problema nema.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#13

Post by Amazonka27 »

lordi wrote:
Fleischfresser wrote:Ja ti odgovorno tvrdim da je Europronet najbolji Provider kablovksog interneta! I ako si u njihovoj zoni pokrivenosti, mozes lako provjeriti na njihovoj stranici, onda nema boljeg izbora od Europronet.
Evo 5 mjeseci sam na Europronet-u i nije bio ni jedan dan al iskreno ni jedan dan da mi je pucala veza.
Odlicni su fakat, a bio sam na GlobalNet-u, ne dao Bog nikome :x , a jaran mi ima ElOB kablovski i oba se ne mogu uporediti sa kvalitetom veze koju ima EPN.
:thumbup: :thumbup: Ja cu ti sve ovo gore potvrditi jer sam ja kod njih vec vise od godine
potpis
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#14

Post by beco »

Nekako najvise naginjem ka Europronet-u. Tako da bi vise th iskustava cuo! A kako se rijesaav za kablovksi modem, gdje se moze povoljno kupiti?
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#15

Post by J.P.Montoya »

Amazonka27 wrote:
J.P.Montoya wrote:ja imam kablovsku TV al sam an kabolvskom netu preko logosofta, ev vec tri godine nema ni jedne zamjerke
koja je to kablovska? (cisto informativno)
HS, i uopce nisam imao problema kao sto sam ovdje procitao sto su pojedini imali
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#16

Post by stochar »

kablovska mi je HS a internet preko Europroneta i nemam nikakvih zamjerki. 6GB za 35KM, nisam ih nikad potrosio, a ima i free zona...
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#17

Post by Ali_G »

Prica se da ce i adsl za 35KM preci na 6Gb.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#18

Post by Amazonka27 »

beco wrote:Nekako najvise naginjem ka Europronet-u. Tako da bi vise th iskustava cuo! A kako se rijesaav za kablovksi modem, gdje se moze povoljno kupiti?
obezbjedi ti provajder...modem placas na rate...prikace uz racun...
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#19

Post by HomeArt »

Ali_G wrote:Prica se da ce i adsl za 35KM preci na 6Gb.
Ih, cuj prica, ako je tacno za mustluka si. Doduse u zadnje vrijeme sve nesto oko mobitela mijenjaju vakat je da i ADSL malo unaprijede.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#20

Post by in33sa »

Fleischfresser wrote: Odlicni su fakat, a bio sam na GlobalNet-u, ne dao Bog nikome :x , a jaran mi ima ElOB kablovski i oba se ne mogu uporediti sa kvalitetom veze koju ima EPN.
Ja sam na elobu vec 20 dana, prije toga sam bio na EPN vise od godinu dana, Elob je kvalitetniji od EPN-a, moje iskustvo.

Stabilna veza, nema pucanja, obecana brzina se drzi, i sto je najvaznije za priblizno iste pare koje sam davao EPN-u (personal paket) na Elobu imam flat promet i tri puta jaci download, dva puta jaci upload.
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#21

Post by Fleischfresser »

in33sa wrote:
Fleischfresser wrote: Odlicni su fakat, a bio sam na GlobalNet-u, ne dao Bog nikome :x , a jaran mi ima ElOB kablovski i oba se ne mogu uporediti sa kvalitetom veze koju ima EPN.
Ja sam na elobu vec 20 dana, prije toga sam bio na EPN vise od godinu dana, Elob je kvalitetniji od EPN-a, moje iskustvo.

Stabilna veza, nema pucanja, obecana brzina se drzi, i sto je najvaznije za priblizno iste pare koje sam davao EPN-u (personal paket) na Elobu imam flat promet i tri puta jaci download, dva puta jaci upload.
Ono sto sam napisao su moja iskustva sa EPN-om, i manje vise dobra iskustva mog prijatelja sa ELOB kablovskim, nista protvi ELOB-a. A ta pozitvina iskustva su evo potvrdilo jos dvoje ljudi, a znam jos bruku koji su na EPN i nemaju problema.
Sto kazes obecana brzina se drzi, ja imam paket 256 Kb/s a download mi bude i do 37KB/s, prosjek oko 34KB/s sto je vise nego obecano!
Ja bi volio da se javi jos korisnika i pohvale ELOB ovako kao sto su EPN, cisto jer sto vise kvalitetne konkurencije medju Providerima, to bolje za nas korisnike.
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#22

Post by stidljiv »

Elob je karina...bio je dobar na pocetku...sad je katastrofa....brzi je dialup...vracam se na adsl...ili eventualno logosoft bezicni...

Nikako uzimati ELOB...nikako...
User avatar
energIs
Posts: 146
Joined: 10/07/2007 12:56

#23

Post by energIs »

adsl najbolja investicija kako god okrenes...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#24

Post by Romeo 80 »

Ja sam na HS kablovskom internetu već 2 godine. Šta da kažem, nekada sam imao velikih problema sa pucanjem konekcije, sada ipak ne! Međutim, u posljednje vrijeme imam problema sa brzinom, načuo sam da nešto rade na sistemu pa je valjda zbog toga i mislim da su ti problemi samo privremene prirode. Bilo kako bilo, ja sam ipak poprilično zadovoljan. Nije mi se dešavalo da konekcija tek tako puca zato što padne kiša i sl. Raja to često spominje, ali jednostavno to nije tačno. A od skoro je transfer limit povećan na 10 GB, pa ti vidi! :)Ja sam ipak zadovoljan sa internetom ali nikako sa HS kablovskom TV, imaju velikih problema sa TV signalom... :-)
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#25

Post by stripiii »

stidljiv wrote:Elob je karina...bio je dobar na pocetku...sad je katastrofa....brzi je dialup...vracam se na adsl...ili eventualno logosoft bezicni...

Nikako uzimati ELOB...nikako...
Kod mene je bilo problema dok su link prosirivali i sada je sve po starom,brzina koliko i treba da bude,prezadovoljan...Do kada?Vidjet cemo...
Post Reply