Kako da A4 postavim kao default format

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Pustinjak1979
Posts: 62
Joined: 10/11/2006 09:09

#1 Kako da A4 postavim kao default format

Post by Pustinjak1979 »

Sam se sebi smijem. Nikako ne mogu da promijenim format stranice na A4 pa da bude default, sve uradim sta sta treba, ali cim ponovo pokrenem Word on opet po istom, vratio na Letter. Desktop sam preusmjerio na drugu particiju, ali my documents i sve ostalo je ostalo na defaultnoj sistemskoj particiji, konto sam da nije nesto mozda do toga...
Interceptor
Posts: 101
Joined: 09/08/2006 16:38

#2

Post by Interceptor »

Start-settings-printers&faxes-desni klik na stampac-printing preferences...-i izaberi A4 (ponekad je potrebno kliknuti na dugme advanced, zavisno od stampaca)
Marchegianni
Posts: 191
Joined: 29/04/2003 00:00
Location: Sarajevo

#3

Post by Marchegianni »

U Wordu, idi na "File", "Page setup", "Paper", odaberi A4 format i klikni "Default".
Pustinjak1979
Posts: 62
Joined: 10/11/2006 09:09

#4

Post by Pustinjak1979 »

Radio sam to odmah, ali nece. Mislim, kad ugasim dokument (a Word ostaje pokrenut) i otvorim new page sve je ok, ali cim ugasim Word i ponovo ga pokrenem opet je na letter. Ima li neko neku ideju?
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#5

Post by aNTropocentrio »

Marchegianni wrote:U Wordu, idi na "File", "Page setup", "Paper", odaberi A4 format i klikni "Default".
Pustinjak1979
Posts: 62
Joined: 10/11/2006 09:09

#6

Post by Pustinjak1979 »

Ma nece ba, cim restartujem word vrati se na letter.
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#7 Re: Kako da A4 postavim kao default format

Post by baustelac »

Pustinjak1979 wrote:Sam se sebi smijem. Nikako ne mogu da promijenim format stranice na A4 pa da bude default, sve uradim sta sta treba, ali cim ponovo pokrenem Word on opet po istom, vratio na Letter. Desktop sam preusmjerio na drugu particiju, ali my documents i sve ostalo je ostalo na defaultnoj sistemskoj particiji, konto sam da nije nesto mozda do toga...
E tu si napravio gresku sto si pretumbavao svasta nesto. Ne moze Word da ti nadje Normal.dot gdje se nalazi ili na jednom mjestu snimas promjenu a on sa drugog vuce.
Napravi novog korisnika pa vidi da li se i na tom accountu javljaju isti problemi. Ako ne, onda moras da se zezas sa postavkama worda ili da vratis sve kako je bilo
Post Reply