Kablovski internet provajderi

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#1 Kablovski internet provajderi

Post by GODZZILA »

Proslo je dosta vremena otkako je kablovski intenet zazivio.(uslovno receno)
:D Vjerovatno je bilo nezadovolje raje koja su se prebacivala sa jednog provajdera na drugi(Epn,Globalnet,hs,elob)
Volio bih da podijele misljenja na ovoj temi sa onima koji se odlucuju na takav korak(mnogo nas ima) :(

Koji je po njima bio bolji,podrska i slicno. :bih:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2

Post by Neelix »

nijedan :D adsl je miljama ispred svakog :-)
suncokret
Posts: 125
Joined: 27/03/2004 22:49

#3

Post by suncokret »

ja sam na logosoftu kablovskom,
nisam nikad mijenjala jer nisam imala razloga
nemam primjedbi...
User avatar
bmx
Posts: 395
Joined: 15/04/2003 00:00
Location: Sarajevo

#4

Post by bmx »

epn kablovski internet zakon :D mislim da sam preko dvije godine korisnik ove usluge i stvarno se ne mogu pozaliti. jeste da je znatno sporiji nego adsl, ali se zato kolicina downloada ne moze porediti sa bihnetovom :D (bar sto se tice ovih "normalnih" paketa za obicne korisnike)...tako da ako trebam birati izmedju adsl-a i downloada od 3 gb (koji je oko 40km) i personal paketa kablovskog od 16 gb (koji je 35 km), odabirem kablovski! :D
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#5

Post by stripiii »

Bio na EPN i nikakvih problema nije bilo,presao na ELOB i sve je ok za sada :D
User avatar
Truba
Posts: 81732
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6

Post by Truba »

logosoft nije već 2 godine povećao limit niti je išta uveo što bi korisnike razveselilo

:x
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#7

Post by GODZZILA »

Cuo sam da je logosoft dobar.Ali kad se paznja obrati na njihov limit tu je sve jasno.:sad:
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#8

Post by ek »

Trenutno sam na EPN nema nekih problema ali brate dragi stagniraju ništa novo ne uvode ni povećanje limita ( o flatu da ne govorimo ) ni povećanje brzine ni smanjenje cijena. Nedavno uveli neki predškolski paket sa 1,5 GB limita BRUKA. Zbog svega toga razmišljam da pređem na ELOB, jer su po odnosu cijena/brzina trenutno najbolji, a i flat im se dugo održava pa se nadam da će i ostati. A što se tiće LOGOSOFTA mislim da su jedini koji još uvijek obračunavaju upload tako da na osnovu toga ne dolaze u obzir.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#9

Post by in33sa »

Na EPN-u sam, od ponedjeljka prelazim na Elobov net.

EPN stagnira, Elob napreduje, i to je to.

LOL ne znam, bio sam njihov korisnik ali dial-up. Jos pamtim prokopavanje Trebevica iz februara 2005. godine. Ne ponovilo se.
AdrianMole
Posts: 731
Joined: 08/05/2007 14:00

#10

Post by AdrianMole »

Ako ti je bitan download limit pređi na Elob.Međutim,ako nisi povezan na njihovu kablovsku televiziju onda je po meni jedini normalan izbor EPN.Globalnet ima velikih problema sa konekcijom ,Logosoft naplaćuje upload i nema free zone ,a ista stvar važi i za HS.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#11

Post by in33sa »

Pa mislim da je nemoguce i preci na Elob ako nisi korisnik njihove kablovske tv mreze.

EPN nije los, mora se priznati (sto se tice tehnicke podrske) ali paketi su im uzas. Ogranicenja maksimalna, brzine slabe, lose ukratko.

Elob je ocito dokazao da je flat moguc, ali uz odredjena ulaganja.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#12

Post by Sarayman »

komi wrote:logosoft nije već 2 godine povećao limit niti je išta uveo što bi korisnike razveselilo

:x
Upravo to je razlog, ali i naplata uploada sto sam otkazao LOL-u i presao na EPN. Trazili su razlog raskida ugovora, i naveo sam da su jedini u gradu koji naplacuju upload. Sudeci po zeni koja je primila zahtjev, nije im bilo svejedno sto gube vjernog korisnika koji je dvije i po' godine uredno placao sve racune. EPN ima bolju ponudu, i sada ne moram paziti na ogranicenje. Vec 5 mjeseci koristim njihov ISP i mogu reci da sam poprilicno zadovoljan. Istina, Logosoft ima strucniju tehnicku podrsku koja radi 24 sata (sto je super stvar).
Downunda
Posts: 484
Joined: 08/11/2006 17:10

#13

Post by Downunda »

Kap sto je neko vec rekao ADSL je puno bolji,mada mi zivimo (generalno) u izolovanoj sredini, pa ne znamo kakve usluge i podrsku dobivaju korsnici kablovskog li ADSL-a u razvijenijim zemljama. Ipak se mora napraviti poredjenje, jer izolovane ljude je lako izmanipulisati (sto je odlika BH Telekoma, koji zbog totalne kontrole nad trzistem povremeno ubacuje dodatne usluge koje su mogli ubaciti od samog pocetka).
Ja sam licno na ELOBu i jos je rano govoriti o tome kakvi su... sacekacemo jos.

BTW isplati li se iznajmljivati modem (6 km mjesecno) od provajdera ili je bolje kupiti, posto sam cuo raznorazne verzije, kao npr nece ti vrijediti garancija, ako konekcija ne valja cesto "svale" na modem jer ga nisi kupio od njih i sl, kontate? Hvala

Ta ra
suncokret
Posts: 125
Joined: 27/03/2004 22:49

#14

Post by suncokret »

meni je limit potpuno nebitan jer ga ionako nikad ne iskoristim
bitna mi je brzina, i sto mogu otvoriti vise strana istovremeno
i sto me ne iskljuce ako ne platim racun na vrijeme
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#15

Post by Tesssa »

Ja sam na Logosoftu skoro dvije godine. Ne razumijem se fakat u brzine i sl., ali ono sto znam je da kad god sjednem za adsl internet spor mi je uzasno, eh sad...
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#16

Post by Mahalac »

A ja cekam kada ce konacno neko skontati neku internet konekciju (nesto kao ULTRA) koju koristis samo kad ti treba ali ultrabrzu, moze i poskupo da bude ali bez ovih mjesecnih obaveza i predplata.
Znaci imam karticu, toliko i toliko love na kartici, imam pasw. koristio, toliko me kostalo..fala i zivio. Kupim opet kad mi zatreba.
Ne mogu da shvatim da kretenski i sve najgorski :shock: bihnet to ne uspostavi kao uslugu za svoje predplatnike (preko nekih routera, wrlss-ima, mobitelima) il sta ti ja znam cim :?
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#17

Post by ifbbpro »

dinchy84 wrote:Ja sam na Logosoftu skoro dvije godine. Ne razumijem se fakat u brzine i sl., ali ono sto znam je da kad god sjednem za adsl internet spor mi je uzasno, eh sad...
Mozda je sporiji paket?
ALi da budem iskren, jaran mi ima adsl megabitnu konekciju (i ja isto imam megabitnu konekciju kablovsku europronet), on ne uspije na istom serveru izvuci 130 kB/s, vuce maximalno 105 kB/s, dok ja redovno vucem 120-130...
e sad.. al dobro to su opet neke sitnice, ja na to ne gledam.

A sto je neko spomenuo da je BRUKA epn Start paket.. pa bolan kako tebe nije stid tako govoriti, ljudi se bar trude da uvedu nesto novo, uostalom znas li koliko ima ljudi koji internet koriste samo za email i slicne gluposti i kojima treba takav paket.. eno 15 maraka + PDV, brate ne moze jeftinije.
A ponavljam, nekome i taj paket treba, tacnije ko nema vremena da se zajebaje i po cijeli dan skida filmove i ostale gluposti.
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#18

Post by GODZZILA »

Ja koristim EPN vec godinu dana.U zadnjih mjesec dva konekcija je ocajna.Ne mogu otvoriti normalno ni jednu web stranicu,svaku cekam po 20 sekundi.Kada ih nazovem pitaju koliki ti je download sa free zone kazem 125 KB/s.Eh na to ce oni"pa tebi je sve u redu,imas zagarantovanu konekciju".Ne mogu objasniti ljudima da me neiteresuje skidanje fajlova i ostalih gluposti,nego hocu brate normalno da otvorim WEB PAGE :(
Dolazio je "strucni tim" iz eloba neki dan :D .Kazu da je sve u redu,te da je to krivica eloba sto ne postvlja vise nakih splitera ili vec cega.Sta covjek da kaze,da na nesta drugo pređem sta me tamo ceka....
BTW-ADSL JE PRESKUP ZA PONUĐENE MOGUCNOSTI.
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#19

Post by elSaik »

GODZZILA wrote:Ja koristim EPN vec godinu dana.U zadnjih mjesec dva konekcija je ocajna.Ne mogu otvoriti normalno ni jednu web stranicu,svaku cekam po 20 sekundi.Kada ih nazovem pitaju koliki ti je download sa free zone kazem 125 KB/s.Eh na to ce oni"pa tebi je sve u redu,imas zagarantovanu konekciju".Ne mogu objasniti ljudima da me neiteresuje skidanje fajlova i ostalih gluposti,nego hocu brate normalno da otvorim WEB PAGE :(
Dolazio je "strucni tim" iz eloba neki dan :D .Kazu da je sve u redu,te da je to krivica eloba sto ne postvlja vise nakih splitera ili vec cega.Sta covjek da kaze,da na nesta drugo pređem sta me tamo ceka....
BTW-ADSL JE PRESKUP ZA PONUĐENE MOGUCNOSTI.
jel ti sad Elob ili EuroProNet? :?
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#20

Post by in33sa »

elSaik wrote:
GODZZILA wrote:Ja koristim EPN vec godinu dana.U zadnjih mjesec dva konekcija je ocajna.Ne mogu otvoriti normalno ni jednu web stranicu,svaku cekam po 20 sekundi.Kada ih nazovem pitaju koliki ti je download sa free zone kazem 125 KB/s.Eh na to ce oni"pa tebi je sve u redu,imas zagarantovanu konekciju".Ne mogu objasniti ljudima da me neiteresuje skidanje fajlova i ostalih gluposti,nego hocu brate normalno da otvorim WEB PAGE :(
Dolazio je "strucni tim" iz eloba neki dan :D .Kazu da je sve u redu,te da je to krivica eloba sto ne postvlja vise nakih splitera ili vec cega.Sta covjek da kaze,da na nesta drugo pređem sta me tamo ceka....
BTW-ADSL JE PRESKUP ZA PONUĐENE MOGUCNOSTI.
jel ti sad Elob ili EuroProNet? :?
Covjek vjerovatno ima EPN internet preko Elobovih instalacija.

Ono, koristis EPN konekciju, preko Elob CATV instalacija, a vrlo cesto smetnje budu kod Eloba a ne kod EPN-a. Ili preciznije, EPN pruza signal korisniku, a transfer signala osigurava Elob.

Eto, pokusah objasniti.
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#21

Post by GODZZILA »

in33sa wrote:
elSaik wrote:
GODZZILA wrote:Ja koristim EPN vec godinu dana.U zadnjih mjesec dva konekcija je ocajna.Ne mogu otvoriti normalno ni jednu web stranicu,svaku cekam po 20 sekundi.Kada ih nazovem pitaju koliki ti je download sa free zone kazem 125 KB/s.Eh na to ce oni"pa tebi je sve u redu,imas zagarantovanu konekciju".Ne mogu objasniti ljudima da me neiteresuje skidanje fajlova i ostalih gluposti,nego hocu brate normalno da otvorim WEB PAGE :(
Dolazio je "strucni tim" iz eloba neki dan :D .Kazu da je sve u redu,te da je to krivica eloba sto ne postvlja vise nakih splitera ili vec cega.Sta covjek da kaze,da na nesta drugo pređem sta me tamo ceka....
BTW-ADSL JE PRESKUP ZA PONUĐENE MOGUCNOSTI.
jel ti sad Elob ili EuroProNet? :?
Covjek vjerovatno ima EPN internet preko Elobovih instalacija.

Ono, koristis EPN konekciju, preko Elob CATV instalacija, a vrlo cesto smetnje budu kod Eloba a ne kod EPN-a. Ili preciznije, EPN pruza signal korisniku, a transfer signala osigurava Elob.

Eto, pokusah objasniti.
Da u pravu si.
:)
Sta covjek da radi.Nesumnjam u epn,ali kad elob baca bombe njima oni elobu.
Neki sam dan cuo da je moguca slaba konekcija zbog razvodnika.
Dva televizora su mi zajedno spojeni sa modemom na jednom razvodu.Jel moguce da bas oni kradu taj signal koji je potreban za dobru konekciju. :? :?
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#22

Post by starii »

ja sam imao problema sa konekcijom prije mjesec...epn je sve provjeravao i do njih nije..i kasnije se pokazlo da je do eloba..mislim da oni manipulišu sa signalom..da nekad puste slab signal a nekad jaci...ne jasno je kako nekad signal bez problema ide kroz splinter a nekad jednostavno nece...jednostavno je sad elob u mogucnosti da manipulise..
a sto se tice ponude interneta kod kabl operatera ocajna je..na epn personalu cijena bi trebala biti bar za 10 KM niža...al sigurno će bihnet sa adslom ponuditi nove cijene ovih dana pa ce i ovi oboriti svoje...
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#23

Post by GODZZILA »

starii wrote:ja sam imao problema sa konekcijom prije mjesec...epn je sve provjeravao i do njih nije..i kasnije se pokazlo da je do eloba..mislim da oni manipulišu sa signalom..da nekad puste slab signal a nekad jaci...ne jasno je kako nekad signal bez problema ide kroz splinter a nekad jednostavno nece...jednostavno je sad elob u mogucnosti da manipulise..
a sto se tice ponude interneta kod kabl operatera ocajna je..na epn personalu cijena bi trebala biti bar za 10 KM niža...al sigurno će bihnet sa adslom ponuditi nove cijene ovih dana pa ce i ovi oboriti svoje...
Jel to provjerena informacija o promije cijena i paketa ili si nacuo negdje??
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#24

Post by ek »

GODZZILA wrote:
starii wrote:ja sam imao problema sa konekcijom prije mjesec...epn je sve provjeravao i do njih nije..i kasnije se pokazlo da je do eloba..mislim da oni manipulišu sa signalom..da nekad puste slab signal a nekad jaci...ne jasno je kako nekad signal bez problema ide kroz splinter a nekad jednostavno nece...jednostavno je sad elob u mogucnosti da manipulise..
a sto se tice ponude interneta kod kabl operatera ocajna je..na epn personalu cijena bi trebala biti bar za 10 KM niža...al sigurno će bihnet sa adslom ponuditi nove cijene ovih dana pa ce i ovi oboriti svoje...
Jel to provjerena informacija o promije cijena i paketa ili si nacuo negdje??
I mene pravo interesuje odakle ti ta informacija. Ako je tačna to bi bilo dobro, ali pošto je BiHNet dio velike lopovske i monopolističke firme ja u tu informaciju malo sumnjam.
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#25

Post by Kukuruz_Barbe-q »

trenutno sam na LOL kablovskom i planiram se prebaciti ( nema free zone, naplacuju upload, nisu nista promjenili 2 godine) , elem, moze li mi ko preporuciti drugog providera, vazan mi je ping ali i donwload limit, imam HS kablovsku
Post Reply