USB ne radi

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
BABOcool
Posts: 266
Joined: 24/01/2007 18:25

#1 USB ne radi

Post by BABOcool »

Pozdrav svima!

Imam nekih problema oko usba na compu... od kako je rodjak pokusao da instalira i konektuje ipod nikako nece ni jedan usb izlaz da radi tacnije nista nece da se ocita preko usb-a.

Samo pise:
USB Device Not Recognized
One of the USB devices attached to tihs computer has malfuctioned and Windows does not recognized it. For assistance in solving this problem, click this message.

Dali neko ima ideju kako da ovo rijesim?
Last edited by BABOcool on 06/07/2007 20:19, edited 1 time in total.
BABOcool
Posts: 266
Joined: 24/01/2007 18:25

#2

Post by BABOcool »

formatirao sam comp ali opet ista poruka veze nemam do cega je
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#3

Post by Romeo 80 »

Meni se slična stvar skoro dešavala i nakon nekoliko dana muke i mozganja šta bi moglo da bude uzrok tome shvatio sam da mi je riknuo USB port! :-) Ne kažem da je i kod tebe isti slučaj, ali provjeri ipak da se ne zamaraš desetim stvarima. Uđi u control panel. Idi na ikonu system pa onda pritisni hardware i vidi je li ti sve u redu sa ponuđenim opcijama (da li ima kakvih žutih uskličnika kod portova i network adaptera). Ja sam svakako mislio mijenjati kompjuter pa me nije pretjerano zamaralo...
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#4

Post by Lisac »

ovako, hajd' prvo pokushaj sljedece pa ako ne upali javi pa cemo onda probati dalje:

1. klikni Start pa onda Run. ukucaj cmd i klikni OK.
2. ukucaj sljedece “set DEVMGR_SHOW_DETAILS=1″ (bez navodnika) i pritisni Enter.
3. onda ukucaj “set DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1″ (bez navodnika) i pritisni Enter.
4. potom ukucaj “start devmgmt.msc” (bez navodnika) i pritisni Enter.
5. otvoriti se device manager prozor u koje odesh na View i kliknesh Show hidden devices.
6. potom dole u prozoru kliknesh na “+” koji stoji pored Imaging devices, Unknown devices ili USB devices.
7. ukoliko nadjesh USB devices ili unknown devices (ukljuchujuci i one uredjaje pored kojih su sive ikonice) onda klikni na iste desnim mishem i klikni Uninstall.

nakon toga ushtekaj USB i vidi fercera li, ako ne fercera javi pa cemo sutra nastaviti dalje ...

pozdrav
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#5

Post by Sir Charles »

Nevezano za temu, hajd mi pliz objasni sta je "dorodjak"! Prvi put cujem za takav izraz :?
User avatar
kustah
Posts: 527
Joined: 10/03/2007 16:14

#6

Post by kustah »

Za iPod da bi radio moras imati USB v2.0. Inace sve sa USB je oko softvera, osim ako nije "motherboard controller" otisao. Otidji na "Device Manager" pa pokusaj napraviti "update drivers" za USB, kojega ces naci na CD-u ili na Internetu.
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#7

Post by Yamahalac »

Sir Charles wrote:Nevezano za temu, hajd mi pliz objasni sta je "dorodjak"! Prvi put cujem za takav izraz :?
onaj sto sjedi do rodjaka :D
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#8

Post by Yamahalac »

kustah wrote:Za iPod da bi radio moras imati USB v2.0. Inace sve sa USB je oko softvera, osim ako nije "motherboard controller" otisao. Otidji na "Device Manager" pa pokusaj napraviti "update drivers" za USB, kojega ces naci na CD-u ili na Internetu.
to da mora biti 2.0 je supljak, jer postoji nesto sto se zove "back compatibility" sto svi usb uredjaji imaju, a to je da 2.0 uredjaji moraju raditi na 1.1 verziji, naravno da je sporija komunikacija, ali raditi mora, njemu je problem sto su mu se zeznuli drajveri od host kontrolera, znaci ne rade mu nikakvi usb uredjaji
User avatar
kustah
Posts: 527
Joined: 10/03/2007 16:14

#9

Post by kustah »

Yamahalac wrote:
kustah wrote:Za iPod da bi radio moras imati USB v2.0. Inace sve sa USB je oko softvera, osim ako nije "motherboard controller" otisao. Otidji na "Device Manager" pa pokusaj napraviti "update drivers" za USB, kojega ces naci na CD-u ili na Internetu.
to da mora biti 2.0 je supljak, jer postoji nesto sto se zove "back compatibility" sto svi usb uredjaji imaju, a to je da 2.0 uredjaji moraju raditi na 1.1 verziji, naravno da je sporija komunikacija, ali raditi mora, njemu je problem sto su mu se zeznuli drajveri od host kontrolera, znaci ne rade mu nikakvi usb uredjaji
Sporija!! Skoro pa neupotrebljivo! Meni je uzeo citav dan da sync sa v1.1. Mozda je to razlog za corrupted USB.
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#10

Post by Yamahalac »

kustah wrote:
Yamahalac wrote:
kustah wrote:Za iPod da bi radio moras imati USB v2.0. Inace sve sa USB je oko softvera, osim ako nije "motherboard controller" otisao. Otidji na "Device Manager" pa pokusaj napraviti "update drivers" za USB, kojega ces naci na CD-u ili na Internetu.
to da mora biti 2.0 je supljak, jer postoji nesto sto se zove "back compatibility" sto svi usb uredjaji imaju, a to je da 2.0 uredjaji moraju raditi na 1.1 verziji, naravno da je sporija komunikacija, ali raditi mora, njemu je problem sto su mu se zeznuli drajveri od host kontrolera, znaci ne rade mu nikakvi usb uredjaji
Sporija!! Skoro pa neupotrebljivo! Meni je uzeo citav dan da sync sa v1.1. Mozda je to razlog za corrupted USB.
tita ti od kad ti koristis pc?

ko da je usb 2 od kako postoje racunari

8mb je prenos na 1.1, nije za prebacivanje gige i sl, medjutim neupotrebljivo nije
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#11

Post by Yamahalac »

zoom66 wrote:da bi ipod uopce radio minimum je komp sa 2.0 usb-om...:-)...tu ne postoji back compatibility sa usb kecom...:D
pardon onda je do mene, to nisam znao :D
Raul Gonzales Blanco
Posts: 75
Joined: 31/05/2007 12:17

#12

Post by Raul Gonzales Blanco »

Lisac wrote:ovako, hajd' prvo pokushaj sljedece pa ako ne upali javi pa cemo onda probati dalje:

1. klikni Start pa onda Run. ukucaj cmd i klikni OK.
2. ukucaj sljedece “set DEVMGR_SHOW_DETAILS=1″ (bez navodnika) i pritisni Enter.
3. onda ukucaj “set DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1″ (bez navodnika) i pritisni Enter.
4. potom ukucaj “start devmgmt.msc” (bez navodnika) i pritisni Enter.
5. otvoriti se device manager prozor u koje odesh na View i kliknesh Show hidden devices.
6. potom dole u prozoru kliknesh na “+” koji stoji pored Imaging devices, Unknown devices ili USB devices.
7. ukoliko nadjesh USB devices ili unknown devices (ukljuchujuci i one uredjaje pored kojih su sive ikonice) onda klikni na iste desnim mishem i klikni Uninstall.

nakon toga ushtekaj USB i vidi fercera li, ako ne fercera javi pa cemo sutra nastaviti dalje ...

pozdrav
prijatelju vidis da si expert pa da te pitam jednu stvar,mozda ces znati u cemu je problem...

naime radi se o tome da mi dvd vec neko vrijeme ne prepoznaje uopste obicne cd-ove,dok dvd normalno ocitavam i przim,sve radi super...sta bi mogao biti problem ako slucajno znas ili ako si imao slicna iskustva....

hvala unaprijed
User avatar
kustah
Posts: 527
Joined: 10/03/2007 16:14

#13

Post by kustah »

Yamahalac wrote:
kustah wrote:
Yamahalac wrote: to da mora biti 2.0 je supljak, jer postoji nesto sto se zove "back compatibility" sto svi usb uredjaji imaju, a to je da 2.0 uredjaji moraju raditi na 1.1 verziji, naravno da je sporija komunikacija, ali raditi mora, njemu je problem sto su mu se zeznuli drajveri od host kontrolera, znaci ne rade mu nikakvi usb uredjaji
Sporija!! Skoro pa neupotrebljivo! Meni je uzeo citav dan da sync sa v1.1. Mozda je to razlog za corrupted USB.
tita ti od kad ti koristis pc?

ko da je usb 2 od kako postoje racunari

8mb je prenos na 1.1, nije za prebacivanje gige i sl, medjutim neupotrebljivo nije
Tita mi duze nego ti pa duplo godina i u praski i u teoriji!
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#14

Post by Yamahalac »

kustah wrote:
Yamahalac wrote:
kustah wrote: Sporija!! Skoro pa neupotrebljivo! Meni je uzeo citav dan da sync sa v1.1. Mozda je to razlog za corrupted USB.
tita ti od kad ti koristis pc?

ko da je usb 2 od kako postoje racunari

8mb je prenos na 1.1, nije za prebacivanje gige i sl, medjutim neupotrebljivo nije
Tita mi duze nego ti pa duplo godina i u praski i u teoriji!
ipod mozda, pc cisto sumnjam, al nek ti bude :)
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#15

Post by Lisac »

Raul Gonzales Blanco wrote:prijatelju vidis da si expert pa da te pitam jednu stvar,mozda ces znati u cemu je problem...

naime radi se o tome da mi dvd vec neko vrijeme ne prepoznaje uopste obicne cd-ove,dok dvd normalno ocitavam i przim,sve radi super...sta bi mogao biti problem ako slucajno znas ili ako si imao slicna iskustva....

hvala unaprijed
hajd' shto sam expert al' shto znam chitat :D shalim se, a koliki sam expert pokazace babo koji je dosad' mozhda i skrshio comp :D

shto se tvog problema tiche, imao sam slichnih iskustava. mozhesh pokushati par stvari i to ovim redoslijedom:
1. ochistiti laser, al obzirom da chita DVD-ove ne vjerujem da ce ti pomoci (inache pomogne u plafon 10% sluchajeva)
2. uraditi flash DVD-firmware-a kojeg cesh naci negdje na internetu a prethodno skontati tachno koji model imash jerbo pogreshan firmware ce ti sjebati DVD (upali u 40%) sluchajeva
3. ne uraditi nishta, sachekati josh mjesec, dva ili tri da prne totalno i da ne prepoznaje ni dvd-ove te kupiti novi (nazhalost deshva se jako chesto)

ovom djechku koji tvrdi da je sve sa USB oko software-a osim ako nije motherboard controller otishao bih samo poruchio da ne valja biti kategorichan ukoliko nisi 100% siguran. babocool vec rece da je uradio format i da nije pomoglo, a ja sam siguran da mu nije MB controller riknuo obzirom da isti uredno javlja da ne prepoznaje uredjaj koji je na njega prikljuchen.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#16

Post by prleitihi »

to znaš.. :x:x ..a ne znaš kako se voditeljica zove.. :x:x:D
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#17

Post by Lisac »

prleitihi wrote:to znaš.. :x:x ..a ne znaš kako se voditeljica zove.. :x:x:D
jebiga shta cu :D kad sam startov'o vishe usb-ova no voditeljica :D :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#18

Post by prleitihi »

nije ni kod mene omjer za pohvaliti.. :oops: ..1 usb i 2 voditeljice.. :(:D
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#19

Post by Lisac »

ja sam doktor za USB a za voditeljice ima eurofarm :D nego, sviju ti, je 'l ti to pravish neke aluzije :D znash da sam ja malo stariji ciko a uz to poglup i papuchar :D pa, ne bilo ti zapovjedjeno, slobodno budi izravniji :D

i da, jesi li dobio kakav karton od voditeljica :D zhuti, crveni, zdravstveni :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#20

Post by prleitihi »

nemrem biti izravniji.. :D:D ..no..nije nijedna s ntv bistrik.. :D ..a nije da ne bih volio.. :D:D


dobio sam karton.. :oops: ..zvijezdinog ulja.. :D ..za weekend cooking show.. :oops: ..da mi sve ide k'o podmazano.. :D:D
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#21

Post by neko iz mase »

tako ti je to kad dorodjake pustas da ti cackaju, od sad samo prave rodjake pustaj
BABOcool
Posts: 266
Joined: 24/01/2007 18:25

#22

Post by BABOcool »

hehe greska u koracima nije dorodjak nego rodjak a hvala svima na pomoci, usb proradio ujutro... nesto ga je opasno prenjelo:D
Post Reply