Domena .ba i DOBAR hosting ko zna?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#1 Domena .ba i DOBAR hosting ko zna?

Post by Abu FEED el-Castro »

Gdje savjetujete, tj. gdje su najbolje cijene i kvalitet (a i sto manje peglanja) za uzimanje domene .ba i hostinga? Link pls?

Napomena: sajt bi trebao biti interaktivan sa mogucnoscu dosta video materijala, znači ne bas malo prostora i da nije zagusljivo, pa sta preporučujete?



Ili mozda da uzmem negdje gdje moze domenu kod nas, a hosting da ne bude "domaci", ako se moze bolja cijena uklopiti, čujem navodno ima i neograničenih domena za nekih stotinjak dolara godisnje - jel tačno?!
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#2

Post by IlijaLadin »

Za hosting ti preporucujem samo jednog provajdera.

http://www.totohost.hr

Code: Select all

 UPOREDBA MULTICOMa i TOTOHOSTa
multicom	
# 12 GB transfera
# 12 poddomena
# 12 FTP korisnika
# 12 MySQL baza
# CGI, PHP, Front Page
# Internet prodavnica
# Kontrol panel na domaćem jeziku
# Besplatna domena

400MB
                                               350 KM  

totohost	
# 40GB transfera
# poddomena - NEOGR.
# 15 FTP korisnika
# 25 MySQL baza
# cPanel, sa Fantasticom (koji pak ima ono čime se multicom qrchi) antispam, neogr. e-mail adresa!!!
...

1000MB	
                                               104 KM    
Za domenu je već teže uputiti budući da je Utic podijelio ovlasti za registriranje domena .ba s time da jedna domena prve godine može koštati i do 70 KM. Pogledaj na http://nic.ba kome su sve dali ovlasti za .ba domene pa prosurfaj
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#3

Post by Abu FEED el-Castro »

Ovo je dobra stvar, mozes li mi jos pojasniti tačnije šta znači npr. u ovog donjeg 1000MB, a sta znači 40 GB transfera: koje mi je značajnije i šta i koliko mi koje znači po čemu se mogu ravnati?
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#4

Post by Pearl »

Abu FEED el-Castro wrote:Ovo je dobra stvar, mozes li mi jos pojasniti tačnije šta znači npr. u ovog donjeg 1000MB, a sta znači 40 GB transfera: koje mi je značajnije i šta i koliko mi koje znači po čemu se mogu ravnati?
1000 MB ti se odnosi na sadrzaj na stranici koji mozes postaviti (maksimum 1GB u ovom slucaju) a 40GB transfera ukupni promet na stranici (upload, download od strabe svih usera koji posjecuju stranicu)

za tvoje potrebe ti je bitno da imas veliki transfer, velicinu diskovnog prostora preracunaj otprilike na osnovu materijala koji imas

imas i ovu firmu, nisam ranije cula za njih, google ih izbaci, oni imaju ovaj veliki paket (na dnu):
http://www.makina.ba/web-hosting/index. ... t&Itemid=1

ako nista, da imas radi orjentacije, kad su cijene u pitanju.. svidja mi se sto kod njih imas provjeru dostupnosti domena, pa mozes odmah provjeriti je li ime domene koje zelis slobodno (.ba, .com, .net.....)
za .ba domenu se sad zakomplikovalo, posto imas resellere, prije je sve radio utic...
moja preporuka: nadji hosting koji ti odgovara i onda idi preko utic-a za .ba domenu..
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#5

Post by stidljiv »

Hebo ovo domace...

http://www.godaddy.com najjaci... :roll: :-)
ABAP
Posts: 162
Joined: 10/05/2006 18:14

#6

Post by ABAP »

http://www.neostrada.nl/nl/4/1

pogledaj EXTREEM, mislim da je dovoljno..

3000 MB prostora
100 GB prometa

za 4 E mjesecno
papa
Posts: 150
Joined: 30/03/2004 21:02

#7

Post by papa »

tophosting.ba

:D
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#8

Post by vela-ze »

http://www.bosniahosting.com/web/ evo ovaj je bas fin hosting domena + 250 mb prostora + 3GB transfer sve za samo 40 km za godinu dana, a imas i drugih paketa pogledaj stranicu, ja licno koristim ovaj hosting i sad za sad sam zadovoljan, nikada jos nije "pao" :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9 Re: Domena .ba i DOBAR hosting ko zna?

Post by mIRCerka »

Abu FEED el-Castro wrote:Gdje savjetujete, tj. gdje su najbolje cijene i kvalitet (a i sto manje peglanja) za uzimanje domene .ba i hostinga? Link pls?

Napomena: sajt bi trebao biti interaktivan sa mogucnoscu dosta video materijala, znači ne bas malo prostora i da nije zagusljivo, pa sta preporučujete?



Ili mozda da uzmem negdje gdje moze domenu kod nas, a hosting da ne bude "domaci", ako se moze bolja cijena uklopiti, čujem navodno ima i neograničenih domena za nekih stotinjak dolara godisnje - jel tačno?!
http://www.register.ba
howyesno
Posts: 291
Joined: 20/12/2006 18:55
Location: Sarajevo

#10

Post by howyesno »

Multicom ti je pravo dobra firma i super im je oprema, serveri su pravo brzi i konekcija je za 10, imas i firmu skynet i oni su za 10 http://www.skynet.ba
bibliotekar
Posts: 126
Joined: 19/02/2007 23:21

#11

Post by bibliotekar »

ako hoces domace - onda sve mores sredit u qss - definitivno naaaj

mada ja nebi uzimao ovo nashe. moj hosting - 40 GB webspace, neogranicen brandwith i jos niz "nebitnih" pogodnosti, a sve to za samo 40$ godishnje...made in america
b0sAnChE
Posts: 175
Joined: 26/01/2007 17:37

#12 hmmm

Post by b0sAnChE »

ja imam hosting za nekih 150KM godisnje od 3600 GB Transfera i 350 GB Hostinga.

ak si zainteresovan javi se putem privatne poruke ili mail na:

[email protected]

pozz
VenomSa
Posts: 122
Joined: 22/05/2007 21:53

#13

Post by VenomSa »

Preporucujem CubeHR . Njihov hosting sam koristio 2 godine i zaista se ne sjecam da je stranica ikada bila nedostupna duze od 15-tak minuta (a i to se desilo samo 2-3 puta).

400 MB+30 GB transfer limita = 300 Kn godisnje

Kada se placa iz BiH sve skupa dodje oko 120-130 KM.
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#14

Post by Chischo »

plus.hr
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#15

Post by Abu FEED el-Castro »

hvala vise, vrlo zadovoljan odgovorima :)
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#16

Post by Abu FEED el-Castro »

A sta mislite, jelde da bi mozda bilo pametnije da iskusam jedan od ponudjenih ili npr. sto dobih jos informaciju o nasem reselleru .ba domena tzv. sayber-u? Dakle da ih iskusam na neki period od jedan dva mjeseca koliko da vidim kakvi su im serveri i jeli usluga na nivou pa ako bude onda tek da uzmem za godinu?
Vele da su im serveri u njemačkoj (ne u americi) ako to sta znači...
A i domena im ispadne za 50 KM ako se uzme u paketu sa hostingom (e sad ne znam jel mora godina), a sto je duplo jeftinije od UTIC-a...
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#17

Post by Abu FEED el-Castro »

Imal vas ??

I pored ovog gore jos jedno pitanje: da li u okviru paketa koje ste naveli se u e-mailovim (kojih je 50, 100 ili neograničeno) dolaze statične IP adrese, ili kako :-) :?
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#18

Post by Abu FEED el-Castro »

:o
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#19

Post by Abu FEED el-Castro »

:o
VenomSa
Posts: 122
Joined: 22/05/2007 21:53

#20

Post by VenomSa »

A zar ti je tesko otici na linkove i pogledat sta se nudi?
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#21

Post by _STOKA_OD_OKA »

Jaguar PC, jeste li culi za ovaj hostnig, daje sve karafeke i uz to 210 GB mjesecno prometa i hostinga 17 giga...
To sve po cijeni od 11 dolara mjesecno ili 8 dolara mjesecno ako je za dvije godine.

To je sve vjerovatno i vise nego dobro no pitanje je dali je neko probao ovaj hosting i da li je isto toliko kvalitetan, tj. da li se rusi, da li je pouzdan i to.
Da znam da je i to ok odmah bih uzeo...

pls your expirience
:)
MystiC
Posts: 121
Joined: 06/12/2005 14:00

#22

Post by MystiC »

a sto ne razmislis hosting prebacit van BH? Valjda i u BiH postoji mogucnost samo domenu da kupis, bez obaveze odmah i ostale usluge u paketu da platis? ima mnogo njemackih servera koji uopste nisu skupi....licno ne bih nikad u BH kupio prostor...
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#23

Post by Abu FEED el-Castro »

MystiC wrote:a sto ne razmislis hosting prebacit van BH? Valjda i u BiH postoji mogucnost samo domenu da kupis, bez obaveze odmah i ostale usluge u paketu da platis? ima mnogo njemackih servera koji uopste nisu skupi....licno ne bih nikad u BH kupio prostor...
Pa upravo o tome i govorim, evo ovaj gore Jaguar je odlican, i on je naravno van BiH.
Samo me dakle interesuju iskustva drugih jer ne bih da zaglavim na hostingu koji pravi probleme, čiji server pada i to...
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#24

Post by Abu FEED el-Castro »

samo pogledajte sta ljudi daju

http://www.jaguarpc.com/services/hosting/

:shock: :-)








E valjda je neko probao ovo...
ticoroman
Posts: 214
Joined: 11/12/2004 19:43

#25

Post by ticoroman »

Hosting je puno puno puno jeftiniji i kvalitetniji u naprimjer Njemackoj, Holandiji ili cak i SAD-u. Domaci hosting u poredjenju je skuplji sa mace opcija i nizim granicama (transfer, itd..). Po mojem misljenju je prava glupost uzeti domaci hosting.

Domena se moze prikljuciti na koji bilo hosting.


PS. Nemojte gledati te sto nude brda i doline za 1 euro / usd. Nije toliko jeftino ni vani, a da je kvalitetno.
Post Reply