miniDV na PC

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#1 miniDV na PC

Post by car-x »

ima li neko iskustva u snimanju miniDV-a na pc?
koje je kablo najbolje (imam dv i av izlaz i ulaz na kameri)..

imam eksternu tv karticu ali mi se cini da je to najkomplikovanije rjesenje (av izlaz na kameri spojim na antenski ulaz na tv-kartici, a karticu preko usb-a na konfljuter) jer se jednom prebaci iz digitalnog u analogni signal (kamera - kartica), pa opet analogni u digitalni (kartica - konfljuter)..

probo sam spojiti direktno nekim usb kablom (ima i usb na kameri) ali mi onda cita samo slike sa SD kartice na kameri ali ne i video snimak sa kasete..

sad sam konto kupit neki DV kabal koji ide na usb ili firewire, pa da tako probam..

elem, jel ko devero s ovim?
Upish
Posts: 85
Joined: 13/08/2004 18:44

#2

Post by Upish »

devero, devero jasta radi.

Ja sam koristio i usb i firewire izmedju kojih i nema puno razlike jer im je brzina ista dok god ti je USB 2.0 koji je standard vec zadnje 2-3 godine. Znaci ako ti je noviji racunar onda ti je svejedno.

Sto se tice softwera, ja sam koristio VideoWave 7 ili 8 koji je sada dio onog Easy CD Creator paketa. Meni je odgovarao jer je prilicno jednostavan za koristenje i ima sve normalne opcije. Mislim da bi i Windows MovieMaker trebao biti u stanju da odradi standardne zadatke. Nakon sto pokrenes neki od ovih video capturing softwera, trebalo bi da prepoznaju kameru i da pocnu snimati video. Na kameri ti najnormalnije pustis video da ide a na PC-u capture mode i to bi trebalo biti to.
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#3

Post by car-x »

Upish wrote:devero, devero jasta radi.

Ja sam koristio i usb i firewire izmedju kojih i nema puno razlike jer im je brzina ista dok god ti je USB 2.0 koji je standard vec zadnje 2-3 godine. Znaci ako ti je noviji racunar onda ti je svejedno.

Sto se tice softwera, ja sam koristio VideoWave 7 ili 8 koji je sada dio onog Easy CD Creator paketa. Meni je odgovarao jer je prilicno jednostavan za koristenje i ima sve normalne opcije. Mislim da bi i Windows MovieMaker trebao biti u stanju da odradi standardne zadatke. Nakon sto pokrenes neki od ovih video capturing softwera, trebalo bi da prepoznaju kameru i da pocnu snimati video. Na kameri ti najnormalnije pustis video da ide a na PC-u capture mode i to bi trebalo biti to.
dakle, na "kamerinoj" strani DV a od konfljutera usb ili firewire..

software za "fatanje" sam dobio uz kameru mislim da je pineacle studio ili kako se vec zove.. a imam i jos neka dva, pa budem isprobo..
Upish
Posts: 85
Joined: 13/08/2004 18:44

#4

Post by Upish »

treba ti biti isto i na kameri i na PC-u. je li imas USB ili FireWire izlaz na kameri?
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#5

Post by car-x »

Upish wrote:treba ti biti isto i na kameri i na PC-u. je li imas USB ili FireWire izlaz na kameri?
dv, av i usb..
ali kad prikljucim usb, onda mi cita samo slike sa SD kartice.. nikako video da ufati.. bilo ne bilo kartice..
dugmee
Posts: 264
Joined: 19/11/2006 17:09

#6

Post by dugmee »

pa imas li taj videowawe da nam ovdje postavis?
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#7

Post by car-x »

kupio firewire kabel.. izgleda da ce fercerati.. iz programa direktno upravljam kamerom, a vecinu sam software radi (pinnacle studio 10 - provjerio sam).. vidjecemo kakav ce biti rezultat..
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#8

Post by shin »

USB/IEEE 1394 digitalni signal, ista kvaliteta samo firewire je brzi. Poslije ga brusi na kompu sa edit alatima.
žeki
Posts: 3
Joined: 06/05/2007 21:12

#9 pomoć

Post by žeki »

Kupila sam kameru Sony dcr-hc27e,i pokušavam ju spojiti na pc radi obrade videa,preko fire wire kabla.
fire wire imam integriran na matičnoj ploči,ali nemam firewire bracket koji sam trebala dobiti uz matičnu ( a nisam :-x ),i sada nigdje ga ne mogu naći za kupiti.
Znači nemam izvod sa matične na kućište u koji ću spojiti firewire stand.kabel.
:sad:
Pomoć
ps.kamera ima samo dv izlaz,nema usb.
Post Reply