Siemens s55

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

felix
Posts: 44
Joined: 31/03/2006 20:06

#1 Siemens s55

Post by felix »

Pozdrav. Na mobitelu mi je grafika jako loša (kao kada na pc ju nisu instalisani driveri za grafičku kartu). danas sjedim sa jaranicon na kafi i ima isti mobilel (skoro isti, s55 je moj a njen sl55), prebacila je sliku na moj mobitel na kojem ta slika nije ni priblizne kvalitete kao na njenom. U cemu je problem?

Kod updatea firmvera mobitela, imam irda. da li jemoguce nabaciti novi softver preko irda?

Moze malo pojasnjenje o ovome... kako to funkcionise? I gdje mogu naci fabricki software?

i da, kada je mob u dzepu u disku usljed vlage ili blokira cijeli ili jedna tipka.
PC mogu spojiti sa irda sa pc jem

Poruka je izmijenjena od:
felixx
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2

Post by Qler »

Vidi ovdje

poredjenje ta dva mobitela. Nema tog firware koji ti moze poboljsati display i ne mozes raditi upgrade firmware-a preko IrDa mora ici preko kabla. A to sto ti blokira... pokvario se.


Savjet: rijesi se moba i uzmi kakvu Nokia-u ili SonyEricsson.
felix
Posts: 44
Joined: 31/03/2006 20:06

#3

Post by felix »

Hvala prijetelju. Eeeeeeeee sjecam se s 35 tice, trajala mi je 5 godina a zamjenio sam je zbog estetike. A ovo danas je zivo sranje
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4

Post by Qler »

bez uvrede ali siemens je odavno s*anje.
dugi
Posts: 476
Joined: 05/09/2004 15:06

#5

Post by dugi »

Od Qlera ces ovaj komentar cuti za svaki mob osim Nokie, a ja zaista mislim da su Nokie precjenjeni telefoncici, da ne kazem sr*** :D
S55sam imao dugo vremena i jedan je od najboljih Siemens telefona i u svoje vrijeme bio proglasen za najbolji i najnapredniji telefon.
S55 ima displej sa 256 boja dok SL55 ima displej sa 4096 boja i zbog toga je slika na SL55 bolja, i tu razliku ne mozes nadoknaditi softverom.
Fabricki softver mozes skinuti na stranici siemensa a najbolje ti je update odraditi sa kablom.
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#6

Post by ztluhcs »

Qler wrote:bez uvrede ali siemens je odavno s*anje.
>=S65 je sranje? :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7

Post by Qler »

http://www.mobile-review.com/review/sie ... 5-en.shtml

a ja sam rekao za Siemens mobtele globalno da su sranje.. a da su cemu valjali ne bi ih Benq kupio :P


malo citajte po netu hebem mu ljeljak.. informisite se... a ja sam imao dovoljno siemensa da znam izprve ruke da su svi smece. :lol: :lol: :lol: 8-)
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#8

Post by ztluhcs »

Qler wrote:http://www.mobile-review.com/review/sie ... 5-en.shtml

a ja sam rekao za Siemens mobtele globalno da su sranje.. a da su cemu valjali ne bi ih Benq kupio :P


malo citajte po netu hebem mu ljeljak.. informisite se... a ja sam imao dovoljno siemensa da znam izprve ruke da su svi smece. :lol: :lol: :lol: 8-)
Proèitao sam ja to ranije... Ako treba mogu ti naæi reviews u kojim ka¾u da relativno jednostavno dere flagship Nokie i SE iz tog perioda po moguænostima u cjenovnom rangu, no nema poente... Zavisi ¹ta èita¹ :)

A sada ¹to se tièe prodaje mobile divisiona, jebiga polo¾aj te grane unutar Nokie i Siemensa je blago razlièit a samim tim i mjerila uspje¹nosti, ulaganje, marketing i sl. Mobila Siemensu ba¹ i nije core business.

Siemens sebi mo¾e oprostiti lo¹ poslovni potez ili ne¹to desno dok Nokia ne mo¾e da ne bi zavr¹ila kao Ericsson :)

Nokie su ti ko Pentiumi... Svi misle da ih trebaju imati a niko nema pojma za¹to. Ili jo¹ bolje kad znaju: jer su nekad bili dobri, jer je to rekao drug poznavalac, jer se to vrti najvi¹e na tv, jer ne mogu kupiti ni¹ta drugo :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#9

Post by Pearl »

Siemens je dovoljno jak na drugim poljima, na kojima zaradjuje puno vis enego na mobitelima.. pa im s ene ispalti ulagatui dalje u to podrucje, zato prepustili Benqu.. nokia izadjuje SAMO mobitele, koliko ja znam:)

nokia je meni totalno bezze.. da su tako dobri, ne bi svakih par mjeseci izbacivali novi model:P dobra im je jedino profesionalna serija, ali su preskupi...

sony ericsson se sad savim fino probija na trziste, imaju i ponudu i fine cijene.. nokia je sad ostala za sminkere koji moraju da se qurce mobitelima od hiljadu maraka jer nemaju cim drugim...:) takvi ljudi koji daju tolike pare na mobitele meni nisu normalni :)
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#10

Post by Pearl »

uh, sva sreca pa sam provjerila post prije klikanja "potvrdi" buttona... :roll: :-D:-D

izvinjavam se zbog gresaka... :)
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#11

Post by Mahalac »

Ja bih tu jos samo dodao Samsung kao best buy...


sto se Siemensa tice slazem se sa qlerom...iz iskustva...mislim da su losi ali eto jeftini.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#12

Post by shin »

Siemens dobar telefon Image


Pusti te review-e, nije bitna specifikacije vec kakav ce taj telefon biti nakon godunu dana. Skripi plastika, baterija traje jedan dan.....


To je kao FIAT sve je super, fino izgleda, djeluje kao VW ili Renault, nakon 100 000km auto se raspada.


Nokijoni ljudi nista drugo :D
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#13

Post by ztluhcs »

shin wrote:Siemens dobar telefon Image


Pusti te review-e, nije bitna specifikacije vec kakav ce taj telefon biti nakon godunu dana. Skripi plastika, baterija traje jedan dan.....


To je kao FIAT sve je super, fino izgleda, djeluje kao VW ili Renault, nakon 100 000km auto se raspada.


Nokijoni ljudi nista drugo :D
Golf II Über Alles nation :roll:

At one time in history Nokia was a major manufacturer of boots for the military. :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#14

Post by Pearl »

"In 20 years the mobile phone company Nokia has grown from being a manufacturer of toilet paper to a leader in the cut-throat world of global telecommunications."

mozda i za nasu Violetu ima nade :lol: :lol: :lol:

pa normalno da je nokia dobra, za cijenu >700 KM:D:D:D

meni se od citave njihove palete svidja ukupno 5 telefona, ne znam ko im dizajn radi... ili jos gore, ko im te telefone kupuje :) a kad vidim da je cijena 3310 telefona jos uvijek oko 200Km, ne znam ni ko im marketing radi... pfuujj...

mene je siemens super sluzio, a za cijenu jedne prosjecne nokie mogu kupiti 2 ili cak i 3 siemensa.. :D
LordRaven
Posts: 286
Joined: 11/05/2006 21:37
Location: Seher Sarajevo

#15

Post by LordRaven »

Koristio sam simens sve do ovog posljedneg telefona i bili su mi OK!!
I sad su mi jedni od ljepšil al mana im je u sistemu mobitela jer je previše spor i zna ponekad/često zablokirati!!Inače sad sam prešao na SAmsung mi pokazao se pouzdanim i brzim telefonom!!
Nokiu u životu ne bih uzeo jer je to tolika kanta od telefona i svi su nekakvi isti(pravougaonik)!!Al eto svakom svoje!!
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#16

Post by Stitch__ »

ztluhcs wrote:
...
Nokie su ti ko Pentiumi... Svi misle da ih trebaju imati a niko nema pojma zašto. Ili još bolje kad znaju: jer su nekad bili dobri, jer je to rekao drug poznavalac, jer se to vrti najviše na tv, jer ne mogu kupiti ništa drugo :D
SVAKA CAST :thumbup: procitao si mi misli ;)
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#17

Post by Stitch__ »

...i ja sam samo Siemense imao duuugo, ovaj zadnji SE sam na poklon dobio ;) a da su me pitali nikad ne bih otisao id Siemensa...C25, pa C45, pa, do danas najljepsi, iako vec zastario M55 :) nikad problema s njima, uvijek su me sluzili odlicno :D neka im je rahmet dusi :D
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18

Post by Qler »

neka mi neko kaze ko je imao simens da mu je baterija trajala duze od dan max dan i po nakon godinu dana? ili da nekome nije blokirao bez razloga? ili da je plastika popucala po svim savovima :D ja mu kupim isti takav nov. moze?! ili ako neko ima SE da mu nikad nije zablokirao? pogotovo oni prvi SE.. ja samo pricam sta znam iz licnog iskustva.. SE i Siemens jesu na papiru bolji.. ono vise boja vise kanala melodije ovo ono.. al u praksi.. nije to to... eno V3 motorola... ima podrsku za mp3 i ima fixno 5MB memorije?! kad saljes sliku preko BT-a posalje sliku i izbrise je sa moba?! daaaj.... Nokia S60 serija nema konkurenta... SE ima P9xx seriju a pogledajte cijenu tog moba. Siemens je imao onaj model ne znam tacno koji sa onim tipkama po stranicama dispay-a?! i dokle je dogurao?! hajmo malo realno...


i Nokia proizvodi jos mnogo toga pearl.. vidi na nokia.com :)


stara narodna.. nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari :) a siemens je najjeftiniji :D




P.S. lakse sa psovanjem da ne brisem bezveze :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#19

Post by Pearl »

ja imam s65 preko godinu dana i sluzi me super (da ga ne ureknem:) ).. da, zablokira ponekad bez razloga, ali je to poznata stvar kod siemensa i meni ne smeta toliko... nakon upgrade-a firmware-a desilo se to mozda 2 puta..
baterija je super i dalje .. punim je svaka 3, 4 dana, zavisi sta i kako koristim.. signal imam bolji od vecine nokija i SE u mjestima gdje signal nije tako jak...

poenta: meni je telefon - telefon i za to ga i koristim... ne trebaju mi ni kamere, ni mp3, ni megabajti ni ovo ni ono.. za to kupim digitalku, mp3 player i ostalo po potrebi.. poenta sa komentarom za mobitele (kad opsovah - izvinjavam se:)) od 1000 KM je sto oni drze tu cijenu radi dodataka, a nije vrijedno... imam tonu prijatelja koji daju velike pare za nokije a ne iskoriste ni pola ponude tog aparata... ali - oni imaju woooowww nokiju i oni su cool u raji :roll: :roll:

kad sam ja svoj prvi mob, C45, takodjer siemens, kupila za 200KM u oficijenih radnji, drugarica je uzela nokijin mob serije 6 nesto (ne sjecam se vise) koji je meni bio savrsen ali koji je ona platila u austriji, i to na snizenju, 700KM.. tada je kod nas bio oko hiljadarke a nije bio puno bolji od mog (govorim o osnovnim funkcijama telefona.. jedina prednost, meni bitna, je bio ogroman adressbook i mogucnost storiranja velikog broja smsova.. zamijenila ga je prije nego ja svoj, jer se ofucao.... izvini, ali meni 700-800Km JESTE razlika za telefon.. ako uzimam gadget, onda mozda i nije...

zavisi za sta hoces da ga koristis i kako se prema njemu odnosis... meni je maskica na C45 pukla nakon godinu i po, nakon jedno 15 ispadanja - znaci, do mene je.. telefon kao telefon jos radi, mama ga koristi :):):)
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#20

Post by Qler »

Pearl wrote:ja imam s65 preko godinu dana i sluzi me super (da ga ne ureknem:) ).. da, zablokira ponekad bez razloga, ali je to poznata stvar kod siemensa i meni ne smeta toliko... nakon upgrade-a firmware-a desilo se to mozda 2 puta..
baterija je super i dalje .. punim je svaka 3, 4 dana, zavisi sta i kako koristim.. signal imam bolji od vecine nokija i SE u mjestima gdje signal nije tako jak...

poenta: meni je telefon - telefon i za to ga i koristim... ne trebaju mi ni kamere, ni mp3, ni megabajti ni ovo ni ono.. za to kupim digitalku, mp3 player i ostalo po potrebi.. poenta sa komentarom za mobitele (kad opsovah - izvinjavam se:)) od 1000 KM je sto oni drze tu cijenu radi dodataka, a nije vrijedno... imam tonu prijatelja koji daju velike pare za nokije a ne iskoriste ni pola ponude tog aparata... ali - oni imaju woooowww nokiju i oni su cool u raji :roll: :roll:

kad sam ja svoj prvi mob, C45, takodjer siemens, kupila za 200KM u oficijenih radnji, drugarica je uzela nokijin mob serije 6 nesto (ne sjecam se vise) koji je meni bio savrsen ali koji je ona platila u austriji, i to na snizenju, 700KM.. tada je kod nas bio oko hiljadarke a nije bio puno bolji od mog (govorim o osnovnim funkcijama telefona.. jedina prednost, meni bitna, je bio ogroman adressbook i mogucnost storiranja velikog broja smsova.. zamijenila ga je prije nego ja svoj, jer se ofucao.... izvini, ali meni 700-800Km JESTE razlika za telefon.. ako uzimam gadget, onda mozda i nije...

zavisi za sta hoces da ga koristis i kako se prema njemu odnosis... meni je maskica na C45 pukla nakon godinu i po, nakon jedno 15 ispadanja - znaci, do mene je.. telefon kao telefon jos radi, mama ga koristi :):):)
ono boldirano je prvo zbog cega ne volim siemens.. ja hocu uredjaj koji radi besprjekorno a ne da ja gatam kad ce zablokirati. ja sad imam 6630 nokia-u i u njoj 1GB MMC :) i u njoj mi je sad i mp3 player i kamera i telefon i adresar i podsjetnik, ima jos 10000 stvari a platio sam je ispod 400KM... a da sam uzimao mp3 player i kameru i neki PDA i jos neke dzidze doslo bi me skuplje. a slike su dovoljno dobre kvalitete za moje potrebe.. ako mi treba sta bolje :) uvijek se nadje neki aparat u raji :) mp3 ima bolji zvuk nego mp3 player... da mi nije onog kalendara :) ne bi se sjetio ni svog rodjendana :) a neceg drugog :) prije nje sam imao 6600 i ona mi je bila extra i da mi nije izletilo da je skupo prodam jos bih je nosao :)
dugi
Posts: 476
Joined: 05/09/2004 15:06

#21

Post by dugi »

E hebi ga sad Qler, po tebi je 6630 plafon. Prvo skupo si je platio, za te pare se moze naci 6680, mozda i neka N70. Dalje, 6630 je od sve po malo ali nije najbolja ni u jednom segmentu. MP3 player je medju losijim kod telefona, to vecina pise po svjetskim forumima ja nisam provjeravao, kamera je solidna ali je daleko od najboljih, a te sve funkcije koje si ti nabrojao ima svaki malo "jaci" telefon ostalih proizvodjaca, kao npr. SE K750i ili W810 ima po defaultu sve sto si ti nabrojao a sto si ti na symbianu morao instalirati.
Ovo sa gasenjem Siemensa se meni desilo samo jednom kad sam slao poruku a dosao je poziv u isto vrijeme, pa je zablokirao tacnije.
Hajde nam sad priznaj koliko si puta morao resetovati 6600 i 6630 u toku koristenja, budi posten :D
Tacno je da je nokia dobra u kategoriji smartphona ali opet nije najbolja, npr. QTEK I Motorola su bolji u svakom pogledu.
U klasi obicnih telefona su najbolji po cijeni, dok po karakteristikama ne mogu drzati korak sa npr. SE ili Motorolom. A ranije spomenuti Siemens S65 je puno bolji od Nokie 6230i koja je u istoj klasi i jedan je od top modela Nokie.
Tacno je da je Siemens prodao svoj odjel Benqu, ali da si malo vise pratio trziste znao bi da je odjel mobilnih telefon u kompaniji Siemens cinio samo 2% od ukupnog poslovanja cijele kompanije, i naravno da se ljudi nisu puno trudili oko tog malog dijela. Jos kad se sagleda cinjenica da je Siemens dugo vremena bio treci proizvodjac mobilnih telefona u svijetu sa 10-15% ucesca na trzistu, tek se onda vidi koliko je to mocna kompanija.
Nokia se fokusirala na mobilne telefona i zbog toga moraju izbacivati masu modela da bi se odrzali, i naravno da od toliko modela mora biti neki koji valja. Recimo moj prvi izbor kod Nokie je 6280, ali nazalost ima problema sa kvalitetom kucista i sa softverom pa cu vjerovatno sacekati dok to srede pa je mozda i kupim.
Zakljucak, po meni Nokia je dobar proizvodjac ali nikako nije najbolja i definitivno ne vrijdi ulozenog novca.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#22

Post by Qler »

nisam ja rekao da je 6630 top ali da je bolja od trenutno svakog siemensa (jedino ako sta nije izaslo a da nisam upratio). kad sam je ja kupovao ovo je bila extra povoljna cijena. 6600 jesam resetovao vise puta ali zbog mojih gresaka jer sam snimao svasta.. 6630 evo imam vec duze vrijeme.. ni jednom nit sam je resetovao nit formatirao nit ista.
K750i sad ima momak koji mi je prodao ovu nokia-u i svaki dan na kafi mi kaze da je ona po funkcijama i mogucnostima bolja.. ali on je sminker :) pa mu je K750i bolji (ako ko hoce mjenja on K750i za V3 motorolu mislim da trazi oko 100KM doplate). Znam da je odjel mobitela cinio samo 2% poslovanja ali kad je firma velika kao siemens to su cifre u milionima... tako da nije ni njima to malo... kod motorole software je od pamtivjeka isti :) samo su dodali boje :) evo jedna glupost motorole V3 - kad nekome posaljes sliku on je bukvalno posalje nekome - izbrise je sa moba kao da je prenio.... ima podrsku za mp3 a ima 5MB memorije.. :s i jos tako tona nekih nelogicnosti..
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#23

Post by shin »

MP3 na telefonu?

Mono zvuk.... stvarno merak nema sta.


Plus kako radi telefon sa 200 slika od 1.2mpix? NIKAKO sve stopa.


Posudim ti ja malo digitalca pa da vidis sta je slika na aparatu i na mobiteli.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#24

Post by Qler »

na 6630 je stereo zvuk :P

evo ga ko curica :) 1GB MMC :P



jebi ga.. nisam ja rekao da je bolji od digitalca :)
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#25

Post by strong69 »

dugi wrote:E hebi ga sad Qler, po tebi je 6630 plafon. Prvo skupo si je platio, za te pare se moze naci 6680, mozda i neka N70. Dalje, 6630 je od sve po malo ali nije najbolja ni u jednom segmentu. MP3 player je medju losijim kod telefona, to vecina pise po svjetskim forumima ja nisam provjeravao, kamera je solidna ali je daleko od najboljih, a te sve funkcije koje si ti nabrojao ima svaki malo "jaci" telefon ostalih proizvodjaca, kao npr. SE K750i ili W810 ima po defaultu sve sto si ti nabrojao a sto si ti na symbianu morao instalirati.
Ovo sa gasenjem Siemensa se meni desilo samo jednom kad sam slao poruku a dosao je poziv u isto vrijeme, pa je zablokirao tacnije.
Hajde nam sad priznaj koliko si puta morao resetovati 6600 i 6630 u toku koristenja, budi posten :D
Tacno je da je nokia dobra u kategoriji smartphona ali opet nije najbolja, npr. QTEK I Motorola su bolji u svakom pogledu.
U klasi obicnih telefona su najbolji po cijeni, dok po karakteristikama ne mogu drzati korak sa npr. SE ili Motorolom. A ranije spomenuti Siemens S65 je puno bolji od Nokie 6230i koja je u istoj klasi i jedan je od top modela Nokie.
Tacno je da je Siemens prodao svoj odjel Benqu, ali da si malo vise pratio trziste znao bi da je odjel mobilnih telefon u kompaniji Siemens cinio samo 2% od ukupnog poslovanja cijele kompanije, i naravno da se ljudi nisu puno trudili oko tog malog dijela. Jos kad se sagleda cinjenica da je Siemens dugo vremena bio treci proizvodjac mobilnih telefona u svijetu sa 10-15% ucesca na trzistu, tek se onda vidi koliko je to mocna kompanija.
Nokia se fokusirala na mobilne telefona i zbog toga moraju izbacivati masu modela da bi se odrzali, i naravno da od toliko modela mora biti neki koji valja. Recimo moj prvi izbor kod Nokie je 6280, ali nazalost ima problema sa kvalitetom kucista i sa softverom pa cu vjerovatno sacekati dok to srede pa je mozda i kupim.
Zakljucak, po meni Nokia je dobar proizvodjac ali nikako nije najbolja i definitivno ne vrijdi ulozenog novca.
-6680 ima jako lose kuciste koje je klimavo, poklopac na kameri je klimav i sporija je od 6630
-N70 kosta je mnogo skuplja od 6630, ali se ne isplati mijenjati je ovim telefonom koji u sustini nema nista novo, nego je prema mom misljenju bolje sacekati N80 ili N83...
Imao sam 6680 i imam 6630 oko godinu dana i formatirao sam je nekoliko puta ali mojom krivicom (test antivirusnih programa, fontovi, test raznih beta aplikacija)
-MP3 player proizvodi odlican zvuk uz koristenje nekog kvalitetnog programa (ALON Mp3) a tu je audio pop port AD-15 pomocu kojeg mozes koristiti standardne slusalice
-Symbian OS nudi veliki izbor aplikacija, od medije (audio, video), preko office programa do internet browsera i e-mail klijenata i jos bezbroj rijecnika, enciklopedija itd...
-Licni je izbor koji je smartphone bolji ali mislim da je to subjektivan stav, svaki od smartphone uredaja ima svoje nedostatke i prednosti ali tu sasvim sigurno Qtek ne bih nikada koristio, Motorola je extra (mpx 220)...
-N6280 i razni Se telefoni su odlicni multimedijalni uredaji... 6280 je sjajan telefon, jedini ne-Symbian koji bih koristio, ima fantastican zvuk, kameru i napredniji je od ostalih telefona i s40...
Na kraju, svakom ostaje pravo na vlastito misljenje i izbor. Ja sam se odlucio za Nokia telefone koji rade na Symbian OS s60 platformi jer volim mogucnosti koje mi pruza... Nikada necu reci da li je neki bolji ili losiji, sve zavisi kome telefon zasto sluzi...
Locked