Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#1 Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by DonieBrasco »

Na ovoj temi cemo diskutovati vezano za za kucanske uređaje tipa frizideri, ves masine, klime, tosteri, usisavaci, miskeri, ...itd sve sto vam padne na pamet od uređaja.

Potrebna je ovakva tema jer svi imamo ovakve uređaje kuci, pa da podjelimo iskustva, savjete i opcenito pisemo o istima.

-

Evo ja pocinjem sa pitanjem o firzideru, doslo je vrijeme da mjenjam stari. Po radnjma sam gledao par modela od Samsunga, LG, Gorenje. Wirepol.

Najvise mi se svidio jedan model od LG (GBB61BLJMN), a iskreno ne znam kakvi su oni kao brend na trzistu frizidera naspram npr. Samsunga i ostalih brendova.

Na sta treba obratiti paznju opcenito kod frizidera ?

Znam da su Miele i Bosch najjaci brendovi ali dosta skupi.

Buđet je do 1.500 KM.
User avatar
Ateista
Posts: 46321
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Ateista »

LG bi trebao da bude vrh kad su u pitanju frizideri, klime, ves masine i slicno, tesko da mozes pogrijesiti sa njima ako ti se uklapa u budzet.
Bitno je da li treba ugradbeni ili samostojeci, zavisi da li se mijenja komplet kuhinja ili ne, za ugradbeni treba sa stolarom provjeriti moze li se uklopiti ako se ne mijenja kuhinja, za samostojece dobro provjeriti dimenzije i prostor potreban oko frizidera da se vrata mogu otvoriti kako treba
Treba gledati da je no frost naravno, energetsku klasu sto bolju i slicno.

Edit: vidim da si napisao model, znaci samostojeci trazis.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#3 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by emotivac »

https://www.ekupi.ba/bs/Vikend-akcija/B ... K000361152

Kod mene je ovaj i ja sam prezadovoljan, tj. supruga :D
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#4 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by teuta06 »

mene zanima preporuka dobre pegle za veš...nemam mjesta da uzmem onu sa parnom postajom, iako znam da su one najbolje, pa mi treba preporuka dobre, isprobane pegle... sad imam msm phillipsovu (provjerim kasnije), ne mogu reći da je loša, ali vidjela sam i boljih... hocu da bas dobro pegla, pa eto ako ima neka preporuka
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#5 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by nikeze »

SMEG frižider je navodno vrh za snobove, ali troši nešto više struje.
Miele pravi najbolje veš mašine koje su projektovane na 8000 ciklusa pranja ili 20 godina, gledao sam ih rastavljene,
imaju inox kazan. A čemu tolika trajnost, i ove obične od 500 KM traju 10 godina. Jedino treba tražiti sa pocinčanim kućištem
jer ove koje dolaze u BiH su jeftinije i nisu cinčane. Znam iz iskustva.
Šporeti su bolji ako su inoxirani i po mogućnosti indukcioni. Prednost je ogromna, za onog ko ima malu djecu. Ne može se upaliti lako,
odmah se ugasi i ohladi čim se skine šerpa.
Sve u svemu koliko novca toliko muzike. Miele, Bosch, AEG, Gorenje.
Probao sam sve. Skupo je i dobro.
Za Miele su skupi dijelovi, a za Gorenje su povoljni i dostupni.
Bojler sa suhim grijačem bih također preporučio.
laik1981
Posts: 12917
Joined: 05/12/2012 13:04

#6 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by laik1981 »

Ja kupio neku beko ves masinu 2008.. Kostala tako oko 5 stoja.. Radila svakodnevno, ponekad i po dva puta.. Juce stala.. Izvadio motor, zamijenio cetkice i radi opet kao nova :mrgreen: Cijena popravka 11KM :D
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#7 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by MehmedPasaMoric »

Polovna bijela tehnika (i alati i manje vise sva tehnika) iz uvoza je 100 puta bolja od nove koja se prodaje na nassm trzistu, koja je najgora klasa bez ikakve kontrole kvalitete... Ali eto valjda je sramota reci da se kupila polovna ves masina kad rodbina dodje na naselje
laik1981
Posts: 12917
Joined: 05/12/2012 13:04

#8 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by laik1981 »

Ima li kakav frizider sa ledomatom, a da nije neka astronomska cijena? Da je 1000-1500KM
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#9 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by emotivac »

MehmedPasaMoric wrote: 24/03/2023 09:43 Polovna bijela tehnika (i alati i manje vise sva tehnika) iz uvoza je 100 puta bolja od nove koja se prodaje na nassm trzistu, koja je najgora klasa bez ikakve kontrole kvalitete... Ali eto valjda je sramota reci da se kupila polovna ves masina kad rodbina dodje na naselje
Gdje će biti bolja, šta znaš koliko je šta dugo radilo, može ti crknuti sutra može prekosutra, kupiš novo sa 5 god garancije i rahat šta god da se desi.

A i ovi što prodaju polovnu tehniku, isto k'o da je bijelo zlato, po 500 km za veš mašinu :-) :-)
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#10 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by madesa »

bolje nov bosch ili gorenje sa 5 godina garancije nego polovno Miele i ostale precijenjene marke .
Last edited by madesa on 24/03/2023 12:05, edited 1 time in total.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#11 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by emotivac »

madesa wrote: 24/03/2023 12:04 bolje nov bosch ili gorenje sa 5 godina garancije nego polovno Miele i ostala precijenjene marke .
100% :thumbup: :thumbup:
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#12 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Domu od krakens »

valjaju li sta ovi gorenje spohreti krecu se oko 850 maraka
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#13 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Domu od krakens »

madesa wrote: 24/03/2023 12:04 bolje nov bosch ili gorenje sa 5 godina garancije nego polovno Miele i ostale precijenjene marke .
Valja li ovaj čemu

https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... 70xa-31684
frngla
Posts: 3157
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#14 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by frngla »

Ja ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji misle da je polovna mašina/bilo koji aparat bolji od novog aparata...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#15 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by MehmedPasaMoric »

emotivac wrote: 24/03/2023 12:00
MehmedPasaMoric wrote: 24/03/2023 09:43 Polovna bijela tehnika (i alati i manje vise sva tehnika) iz uvoza je 100 puta bolja od nove koja se prodaje na nassm trzistu, koja je najgora klasa bez ikakve kontrole kvalitete... Ali eto valjda je sramota reci da se kupila polovna ves masina kad rodbina dodje na naselje
Gdje će biti bolja, šta znaš koliko je šta dugo radilo, može ti crknuti sutra može prekosutra, kupiš novo sa 5 god garancije i rahat šta god da se desi.

A i ovi što prodaju polovnu tehniku, isto k'o da je bijelo zlato, po 500 km za veš mašinu :-) :-)
Ja govorim iz svog iskustva jer sam imao i jednu i drugu vrstu aparata, i znam zasto kazem da u moju kucu novo moze samo ako je kupljeno van BiH... Ako mislis da je Bosch masina koju kupis u radnji BiH ista kao Bosch masina koju kupis u radnji u Njemackoj, onda ili nisi kupovao u Njemackoj ili ti je stalo sta ce rodbina reci kad dodje na naselje, trece opcije nema

O garanciji domacih "ovlastenih" hostaplera ne vrijedi uopste komentarisati
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#16 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Naslovnica »

Domu od krakens wrote: 24/03/2023 16:39
madesa wrote: 24/03/2023 12:04 bolje nov bosch ili gorenje sa 5 godina garancije nego polovno Miele i ostale precijenjene marke .
Valja li ovaj čemu

https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... 70xa-31684
Čisto za zapisnik, u Gorenju je taj špore' 780KM.
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#17 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by DonieBrasco »

Vidis mogao bi ja razmatrati neki Gorenje frizider, ako ima neki da je dobra energetska klasa i prostorno unutra.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by _BataZiv_0809 »

Sa LG neces pogrijesiti sigurno.

Kad je bijela tehnika u pitanju zna se, Electrolux, Bosch, Whirpool, LG....
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10454
Joined: 27/04/2021 22:52

#19 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by tramvajtrojka »

kod mene indesit frizider i veš mašina dvije godine beton armirani sve radi bez stucanja a frizider bio smijesne pare na black friday akciji :mrgreen:
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#20 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by nikeze »

Firma Šimex Žepče uvozi nove i outlet aparate iz Njemačke na koje daje godinu dana garancije.Otvaraju radnju u Zagrebu.Pogledajte njihovu stranicu na Facebooku. Aparati su novi a neki imaju minorne ogrebotine na nevidljivom mjestu od transporta.Zato su outlet. Sve u svemu na aparatima su originalne fabričke naljepnice. Kvaliteta njihove robe je ekstra i ti modeli nisu u ponudi u BiH.
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#21 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by madesa »

Domu od krakens wrote: 24/03/2023 16:39
madesa wrote: 24/03/2023 12:04 bolje nov bosch ili gorenje sa 5 godina garancije nego polovno Miele i ostale precijenjene marke .
Valja li ovaj čemu

https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... 70xa-31684
Može se jeftinije naci
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#22 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Domu od krakens »

nikeze wrote: 24/03/2023 21:37 Firma Šimex Žepče uvozi nove i outlet aparate iz Njemačke na koje daje godinu dana garancije.Otvaraju radnju u Zagrebu.Pogledajte njihovu stranicu na Facebooku. Aparati su novi a neki imaju minorne ogrebotine na nevidljivom mjestu od transporta.Zato su outlet. Sve u svemu na aparatima su originalne fabričke naljepnice. Kvaliteta njihove robe je ekstra i ti modeli nisu u ponudi u BiH.
kakve koristi kad nemaju radnje po cijeloj BiH
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#23 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by nepass1 »

DonieBrasco wrote: 23/03/2023 15:32 Na ovoj temi cemo diskutovati vezano za za kucanske uređaje tipa frizideri, ves masine, klime, tosteri, usisavaci, miskeri, ...itd sve sto vam padne na pamet od uređaja.

Potrebna je ovakva tema jer svi imamo ovakve uređaje kuci, pa da podjelimo iskustva, savjete i opcenito pisemo o istima.

-

Evo ja pocinjem sa pitanjem o firzideru, doslo je vrijeme da mjenjam stari. Po radnjma sam gledao par modela od Samsunga, LG, Gorenje. Wirepol.

Najvise mi se svidio jedan model od LG (GBB61BLJMN), a iskreno ne znam kakvi su oni kao brend na trzistu frizidera naspram npr. Samsunga i ostalih brendova.

Na sta treba obratiti paznju opcenito kod frizidera ?

Znam da su Miele i Bosch najjaci brendovi ali dosta skupi.

Buđet je do 1.500 KM.
Samo mogu dati savjet da se ne kupuje beko frizider. Jedan od vecih zajeba koje sam napravio
User avatar
mayab
Posts: 27009
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#24 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by mayab »

madesa wrote: 24/03/2023 12:04 bolje nov bosch ili gorenje sa 5 godina garancije nego polovno Miele i ostale precijenjene marke .
frngla wrote: 24/03/2023 17:02 Ja ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji misle da je polovna mašina/bilo koji aparat bolji od novog aparata...
Ista situacija je sa kupovinom automobila , bošnjo će radije platiti neprovjerenog izlaufanog "premijuma" bez ikakve garancije , nego kupiti šta novo ,nedobog Daciu ili slično
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#25 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Domu od krakens »

DonieBrasco wrote: 23/03/2023 15:32 Na ovoj temi cemo diskutovati vezano za za kucanske uređaje tipa frizideri, ves masine, klime, tosteri, usisavaci, miskeri, ...itd sve sto vam padne na pamet od uređaja.

Potrebna je ovakva tema jer svi imamo ovakve uređaje kuci, pa da podjelimo iskustva, savjete i opcenito pisemo o istima.

-

Evo ja pocinjem sa pitanjem o firzideru, doslo je vrijeme da mjenjam stari. Po radnjma sam gledao par modela od Samsunga, LG, Gorenje. Wirepol.

Najvise mi se svidio jedan model od LG (GBB61BLJMN), a iskreno ne znam kakvi su oni kao brend na trzistu frizidera naspram npr. Samsunga i ostalih brendova.

Na sta treba obratiti paznju opcenito kod frizidera ?

Znam da su Miele i Bosch najjaci brendovi ali dosta skupi.

Buđet je do 1.500 KM.
LG sa posudom za vodu

ili indesit whirepool
Post Reply