Be afraid, be very afraid - ChatGPT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
arman1
Posts: 5328
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#26 Re: Be afraid, be very afraid

Post by arman1 »

Probao to novo čudo i našao mu 8 grešaka na jednom brzom tesu. Dobio je od mene više dislike nego like ali sve u svemu izuzetno močan alat za koji želim da se što više razvije. Zamislite ovakav jedan kao dijagnostčar u bolnici.

Dobar dan.
Dobar dan.
Koji je vaš problem.
Muči me grlo.
Na koji način vas muči : boli, škaklji iznutra ili s vana, teško gutate iii nešto što nisam naveo?
Teško gutam i imam osječaj da je malo natečeno.
Koliko vidim za 2,8 C vam je povečana temperatura u predjelu tiroidne žljezde ali ne vidim čvoriće niti nateklinu. Osječaj natečenosti je reakcija na povišenu temperaturu ovog dijela tijela. U dosijeu nije evidentirano da ste imali problema s tiroidom (štitana). Da li ste ovih dana koristili neke nove lijekove?
Ne ništa novo.
Molim javite se sestri na prijemnom da vas odvede da uzmemo uzorke krvi i bris grla pa ćemo s nalazima pokušati da ustanovimo dijagnozu i odredimo terapiju.
A uputnica?
Uputnica za šta, možete li biti precizniji?
Za vađenje krvi i bris.
Već je posalana na prijemno s specifikacijom koji parametri iz krvi su nam potrebni. i da Vas napomenem da prekosutra 23.05.202X imate termin kod ortopeda.
Zamislite ovako nešto za 5 godina.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#27 Re: Be afraid, be very afraid

Post by bordo gandalf »

Hakiz wrote: 04/02/2023 21:24
GandalfSivi wrote: 04/02/2023 21:19

Za mene GPT odlican. Rasprava zavrsena…
Koga briga koji je najveći. Da je pitao najbolji klub koji je, odgovor bi bio drugačiji :mrgreen:
Pitaj pitaj :mrgreen:
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#28 Re: Be afraid, be very afraid

Post by forum_selektor »



Image

Image
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#29 Re: Be afraid, be very afraid

Post by PaulTracy »

Nije ni svaka pomoć dobra.
Najbolji primjer su roditelji koji sve obavljaju za svoju djecu pa isti poslije budu "nesposobni" za samostalan život.
Slično je i sa određenim tehnologijama i izumima, više štete nego koristi donesu.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#30 Re: Be afraid, be very afraid

Post by banjaluka078 »



:lol: :lol:
User avatar
arman1
Posts: 5328
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#31 Re: Be afraid, be very afraid

Post by arman1 »

Image
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#32 Re: Be afraid, be very afraid

Post by shandrprcSA »

bordo gandalf wrote: 04/02/2023 21:32
Hakiz wrote: 04/02/2023 21:24

Koga briga koji je najveći. Da je pitao najbolji klub koji je, odgovor bi bio drugačiji :mrgreen:
Pitaj pitaj :mrgreen:
Image

:D
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#33 Re: Be afraid, be very afraid

Post by bordo gandalf »

shandrprcSA wrote: 04/02/2023 21:57
bordo gandalf wrote: 04/02/2023 21:32

Pitaj pitaj :mrgreen:
Image

:D
Pitaj ga za klub :izet:
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#34 Re: Be afraid, be very afraid

Post by drag_gost »

n+1 wrote: 04/02/2023 16:39 Treniran je jedino na engleskom, ali vrši faktički Google Translate na druge jezike.
Nije jedino na Engleskom treniran. Oko 90% je.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#35 Re: Be afraid, be very afraid

Post by Hercegoviina »

Pogledajte film HER
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#36 Re: Be afraid, be very afraid

Post by drag_gost »

GandalfSivi wrote: 04/02/2023 20:43 Nije bas toliko pametan :)

Image
Daj mu vise detalja, budi specificniji i dobices rezultat.
User avatar
arman1
Posts: 5328
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#37 Re: Be afraid, be very afraid

Post by arman1 »

Code: Select all

da li se isplati pisati Sci Fi
To zavisi od individualnih želja i ciljeva autora. Ako volite pisati i želite da iskažete svoju kreativnost, možda će vam se pisanje Sci-Fi romana isplatiti. Ako ste motivisani da stvorite nešto inovativno i novo, Sci-Fi žanr je odličan izbor.

Međutim, kao i sa bilo kojim žanrom, uspjeh i isplativost pisanja Sci-Fi romana zavisi i od mnogih drugih faktora, kao što su kvalitet pisanja, marketing i promocija, i šira potražnja za ovim žanrom.

Ukoliko želite da se bavite pisanjem kao poslom, možda će vam se isplatiti da se okrenete drugim žanrovima ili drugim vidovima pisanja (poput tehnologije, zdravstva, businessa, itd.) gdje postoji veća potražnja.

Ukratko, ako ste spremni da date sve od sebe, ako volite pisati i ako želite da se bavite Sci-Fi pisanjem, onda je to dobar izbor. Ukoliko želite da iskoristite svoje pisanje kao izvor prihoda, važno je da istražite tržište i potražnju za određenim žanrovima i da se prilagodite tim potrebama.
Sve više mi se sviđa.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#38 Re: Be afraid, be very afraid

Post by n+1 »

Što bi rekli forumaši, gađa opća mjesta. :D
User avatar
mobsterc
Posts: 2318
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#39 Re: Be afraid, be very afraid

Post by mobsterc »

Dobro se on snalazi obzirom da dosta upita dobija od faktički nepismenih ljudi...
User avatar
arman1
Posts: 5328
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#40 Re: Be afraid, be very afraid

Post by arman1 »

Snaga AI je i u tome da prepozna greške i omaške i da ih ignoriše.
toska
Posts: 2964
Joined: 26/09/2016 14:08

#41 Re: Be afraid, be very afraid

Post by toska »

toska wrote: 04/02/2023 20:58
Hakiz wrote: 04/02/2023 20:55
Možda je ljudima koji ga razvijaju zabranjeno da javno dostupan AI naprave takvim da bilo ko može da ga iskoristi ko zna za kakve stvari? Neki tajni AI možda već može uraditi kompleksne stvari.
sasvim moguće,
meni je ispunio 3 razna zahtjeva za jedan program i svaki ima više desetaka reda koda, ali za objedinjavanja kaže da se obratim stručnim licima.

Mada je uz min predznanja moguće sve spojiti.
bogme ga navedo na sastavljanje kodova u funkcionalnu cjelinu, program.
Ne mogu sad testirati, javim kako radi, a savjet za stručnjaka je ostao.
User avatar
Optimus09
Posts: 3051
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#42 Re: Be afraid, be very afraid

Post by Optimus09 »

Pitajte ga kako ne biti smotan za zenama :mrgreen:
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#43 Re: Be afraid, be very afraid

Post by drag_gost »

Revolucionaran je. Ono sto je najzanimljivije je da pamti sve sto unesete i kasnije ga trenirate po svojim preferencama. Zato ce se naplacivati, jer su ogromni resursi potrebni za to. Inace, model je up-to-date do 2021 godine i nakon toga nema saznanja. Ono sto bi bilo tek revolucionarno, to je da gpt 5 bude realtime.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#44 Re: Be afraid, be very afraid

Post by drag_gost »

toska wrote: 04/02/2023 22:46
toska wrote: 04/02/2023 20:58
sasvim moguće,
meni je ispunio 3 razna zahtjeva za jedan program i svaki ima više desetaka reda koda, ali za objedinjavanja kaže da se obratim stručnim licima.

Mada je uz min predznanja moguće sve spojiti.
bogme ga navedo na sastavljanje kodova u funkcionalnu cjelinu, program.
Ne mogu sad testirati, javim kako radi, a savjet za stručnjaka je ostao.
Neki dan sam za 3 sata napravio repliku facebook-a i digao na server. Bitno je "samo" da znate sta da ga pitate i onda da znate to organizovati po folderima. Mislim da ce se posao programera u bliskoj buducnosti svoditi na odrzavanje cloud sistema na nivou arhitekture. A i tu vam AI moze pomoci. Mislim da nece zamjeniti programere, osim onih nece znati koristiti AI kao pomocni alat. Ono sto je najzanimljivije u tom svemu je to sto ce konvencionalno inzinjersko obrazovanje (fakultetsko), barem u ovom obliku biti samo sebi svrha.
User avatar
nepass1
Posts: 9662
Joined: 06/07/2017 07:35

#45 Re: Be afraid, be very afraid

Post by nepass1 »

arman1 wrote: 04/02/2023 21:32 Probao to novo čudo i našao mu 8 grešaka na jednom brzom tesu. Dobio je od mene više dislike nego like ali sve u svemu izuzetno močan alat za koji želim da se što više razvije. Zamislite ovakav jedan kao dijagnostčar u bolnici.

Dobar dan.
Dobar dan.
Koji je vaš problem.
Muči me grlo.
Na koji način vas muči : boli, škaklji iznutra ili s vana, teško gutate iii nešto što nisam naveo?
Teško gutam i imam osječaj da je malo natečeno.
Koliko vidim za 2,8 C vam je povečana temperatura u predjelu tiroidne žljezde ali ne vidim čvoriće niti nateklinu. Osječaj natečenosti je reakcija na povišenu temperaturu ovog dijela tijela. U dosijeu nije evidentirano da ste imali problema s tiroidom (štitana). Da li ste ovih dana koristili neke nove lijekove?
Ne ništa novo.
Molim javite se sestri na prijemnom da vas odvede da uzmemo uzorke krvi i bris grla pa ćemo s nalazima pokušati da ustanovimo dijagnozu i odredimo terapiju.
A uputnica?
Uputnica za šta, možete li biti precizniji?
Za vađenje krvi i bris.
Već je posalana na prijemno s specifikacijom koji parametri iz krvi su nam potrebni. i da Vas napomenem da prekosutra 23.05.202X imate termin kod ortopeda.
Zamislite ovako nešto za 5 godina.
I stavi mi i masnoce, ali i one dobre i one lose, nisam 20 dana radio a jedem susam svaki dan. Kaze kona njoj pomoglo.
Cuj dva dana da cekam ortopeda, pet godina me kuk boli ne mogu da hodam, jedva niz vratnik sidjem.

Pregorio bi u bosni za po godine
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72778
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#46 Re: Be afraid, be very afraid

Post by Velkoski »

previše isfiltriran, želim da mi piše exploite i pretvara se da je megan fox
User avatar
apsidejzi
Posts: 8228
Joined: 25/05/2013 23:49

#47 Re: Be afraid, be very afraid

Post by apsidejzi »

Nije mene strah robota. Mrne je strah ljudi koji kontrolisu tog robota. Microsoft ce sada inkorporirati ovog u teams(zvanicno) Nakon svakog sastanka, once napraviti skracenu tekstualnu verziju svega sta se pricalo. Korisno, rekao bi neko. Da, jeste. Kad ga koriste normani ljudi. Ali ja vec znam da ce isti praviti logove koje ce neki sef imati slobodni uvid.

Sta god kazes bice logirano jer ovo govno sve razumije. I to nije lose sa aspekta biznisa, al zamisli koliku moc dobija HR odjel? Moce napraviti profil svih radnika i onda ce neko odlucivati o tebi i samo ce cekat da bilo sta pogresno kazes. Svi mi galamimo na sefove ponekad. Sad neces moci tu frustraciju podijeliti sa kolegama. Ovo je prva negativna stvar sa AI.

U pogresnim rukama postaje opasno oruzje. Plus spijunaza koja dobija drugi nivo. Sve slusa i sve razumije. Samo ga posaljes da slusa sastanke na odredjenu temu i da ti javi kad je nesto zanimljivo...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23233
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#48 Re: Be afraid, be very afraid

Post by Sanjarko »

apsidejzi wrote: 05/02/2023 07:30 Nije mene strah robota. Mrne je strah ljudi koji kontrolisu tog robota. Microsoft ce sada inkorporirati ovog u teams(zvanicno) Nakon svakog sastanka, once napraviti skracenu tekstualnu verziju svega sta se pricalo. Korisno, rekao bi neko. Da, jeste. Kad ga koriste normani ljudi. Ali ja vec znam da ce isti praviti logove koje ce neki sef imati slobodni uvid.

Sta god kazes bice logirano jer ovo govno sve razumije. I to nije lose sa aspekta biznisa, al zamisli koliku moc dobija HR odjel? Moce napraviti profil svih radnika i onda ce neko odlucivati o tebi i samo ce cekat da bilo sta pogresno kazes. Svi mi galamimo na sefove ponekad. Sad neces moci tu frustraciju podijeliti sa kolegama. Ovo je prva negativna stvar sa AI.

U pogresnim rukama postaje opasno oruzje. Plus spijunaza koja dobija drugi nivo. Sve slusa i sve razumije. Samo ga posaljes da slusa sastanke na odredjenu temu i da ti javi kad je nesto zanimljivo...
+1
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#49 Re: Be afraid, be very afraid

Post by Snake Eyes »

Inace dijeljenje frustracija sa kolegama je jako korisna radnja i za pojedinca i za kolektiv. Jes' al' u kurcu. Ti djelioci frustracija su obicno pizdurine, domena ogovaranja i prepricavanja, koje nikada nista ne kazu ili urade na zajednickim sastancima sa namjerom popravljanja stanja. Dijeljenje frustracija bez javne konkretne akcije nikada nikom nista dobro donijelo nije, naprotiv, unosi nered i nemir u kolektiv i drustvo. Cinjenica da bi neko to mogao pratiti naravno da tesko pada pripadniku naroda kod kojih je to nacionalni sport.
Hakiz
Posts: 40383
Joined: 30/07/2015 20:01

#50 Re: Be afraid, be very afraid

Post by Hakiz »

Snake Eyes wrote: 05/02/2023 11:14 Inace dijeljenje frustracija sa kolegama je jako korisna radnja i za pojedinca i za kolektiv. Jes' al' u kurcu. Ti djelioci frustracija su obicno pizdurine, domena ogovaranja i prepricavanja, koje nikada nista ne kazu ili urade na zajednickim sastancima sa namjerom popravljanja stanja. Dijeljenje frustracija bez javne konkretne akcije nikada nikom nista dobro donijelo nije, naprotiv, unosi nered i nemir u kolektiv i drustvo. Cinjenica da bi neko to mogao pratiti naravno da tesko pada pripadniku naroda kod kojih je to nacionalni sport.
Puno bolje je trpjeti i kupiti u sebi. Dok ne eksplodiraš. Možda donoseći bombu u firmu?

Nije izduvni ventil slučajno izmišljen.
Locked