FIFA 23

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#51 Re: FIFA 23

Post by Rodzer Mur »

Preskocih proslu fifu, godina dana bez EA sranja i nerviranja, bukvalno nisam ni gledao nista vezano za fifu 22 duze od par minuta ukupno, sad kako je vrijeme da nova izadje, malo me vuce da probam igrati, mazohizam jbg :oops:

Kontam probati na PC-u preko steama, ranije sam samo na konzoli, kakvo je stanje sa marketom i lagom? Tek veceras sam se malo informisao oko nove fife i vidim da ce crossplay biti izmedju konzola i PC-a po prvi put, to ce vjerovatno znaciti daleko veci broj igraca na PC-u u odnosu na prethodne godine, ali je ovo sranje s odvojenim marketom problematicno, meni je trejdanje najzanimljiviji dio, valja se takmiciti sa ojlerima, pro i ostalim p2w igracima sa ps5 sto se tice timova, prije sam se mogao drzati u egalu na RTG-u, sad ce ici daleko teze :oops: :mrgreen:

Vidim i da je vikend liga postala kezual takmicenje :-) al' hajd', samo da se moze trejdati i ja zadovoljan, ulazim u amaterskom modu sto se tice samog takmicenja :oops:
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#52 Re: FIFA 23

Post by hopi »

malo kada skontam kasno izađe nova fifa
sezona u pl počela početkom augusta, fifa tek kraj septembra izlazi, gube 2 mjeseca a fifa i jeste najinteresesantinja na početku
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2533
Joined: 28/02/2010 19:25

#53 Re: FIFA 23

Post by Plavo-bijeli »

Rodzer Mur wrote: 22/09/2022 01:25 Preskocih proslu fifu, godina dana bez EA sranja i nerviranja, bukvalno nisam ni gledao nista vezano za fifu 22 duze od par minuta ukupno, sad kako je vrijeme da nova izadje, malo me vuce da probam igrati, mazohizam jbg :oops:

Kontam probati na PC-u preko steama, ranije sam samo na konzoli, kakvo je stanje sa marketom i lagom? Tek veceras sam se malo informisao oko nove fife i vidim da ce crossplay biti izmedju konzola i PC-a po prvi put, to ce vjerovatno znaciti daleko veci broj igraca na PC-u u odnosu na prethodne godine, ali je ovo sranje s odvojenim marketom problematicno, meni je trejdanje najzanimljiviji dio, valja se takmiciti sa ojlerima, pro i ostalim p2w igracima sa ps5 sto se tice timova, prije sam se mogao drzati u egalu na RTG-u, sad ce ici daleko teze :oops: :mrgreen:

Vidim i da je vikend liga postala kezual takmicenje :-) al' hajd', samo da se moze trejdati i ja zadovoljan, ulazim u amaterskom modu sto se tice samog takmicenja :oops:
FIFa 22 ubijala na pocetku, poslije... evo sad prije mjesec ono zavrsio i sa pim Ronaldom i pim Pele i 99 cronaldo i kad sam sve t oodradio odigrao sa njima 2 utakmice i ugasio igru.. ni volje ni zelje.

Na početku igrao napr i sa baby Raulom i bio merak baš.

Vjerujem da će i ova sada biti ovakva.

Eh sad što se tiče steama, ja sam uvijek preko origina/ea app igrao bez problema, mada se moze onda i dodati u steam za ps5 kontroler.
Sad čitam preko reddita da je moguce igru kupiti preko VPNa, dodje duplo jeftinije.
Probao na 3 kredite kartice, neće.

Možda je do VPNa?
Mozda pokusam sa nekim drugim.

Sad čitam da postoji šansa i za banom, ali sumnjam. -

Trenutno je ultimate najjeftiniji za 82€. Obična verzija 42€.

Znaci 165 km za ultimate. Ako se kupi play pro na 2 mjeseca po 15e to je 60km. I taman onda cekati black friday koji je 25 novembra i očekujem baš da obična verzija fife opadne i bude i za 40km napr 60+40= 100km

Moze se slicno uraditi i za mjesec, moze i za mjesec cijena sletit dole.

Ako imate kakav jos prijedlog..

Samo treba utvrditi jel se dobiju i ove godine svi benefiti ultimate editiona, znam da su prosle samo razdjelili fifa pointse na 3 mjeseca.


P.S s jedne strane super sto je WL postala 'casual' s druge nije, mogu je malo doraditi da bude zanimljivija, a da ne bude stresna.

Sto se tice transfer marketa, ko u sale i ove i prosle godine zaradio finih coinsa kad god sam htio. Ima malo igrača ali zato nekad ko u sale mozes pokupovat napr nekog zapikas gold commona i kupujes ga par sat i i onda ga nema nikako vise i sl...
AnonymousBIH
Posts: 1455
Joined: 10/11/2014 14:20

#54 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

Ja FUFI igram do kraja februara, čim proljetna ševa zapjeva FIFA je za mene haman završila. :D
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#55 Re: FIFA 23

Post by hopi »

Ja sam malo duže, tj do aprila do tots
I onda sam još jednu wl za tots franc. lige ali ništa.
Prije jedno mjesec uđem, paqueta kojeg sam platio 1.4mil je bio 14k :lol:
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#56 Re: FIFA 23

Post by febo_acm »

Ja sam ovu stao pocetkom avgusta... Inace igram do kraja 😂 Mada ono pred kraj je vise zezanje nego igra.

Uzeo sam standard verziju za PS5, a mozda uzmem i za PC vidjet cu :D Uglavnom, pocinjem na PS5. Uzeo sam Oled LG C2 najvise zbog Fife 😂😂😂

Prosle god uzimao EA Pro 2 mjeseca za 60 KM i onda sam na Enebi uzeo igru za 15€, bio neki promo.

Ovo je fakat prva Fifa da nemam skoro nikakav hype, ne pamtim kad se to zadnji put desilo.
Ako bude kakvo sranje, uskoro izlazi Overwatch 2, a i WoW...
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#57 Re: FIFA 23

Post by Rodzer Mur »

@Plavo-bijeli Koliko skontah i kad se uzme preko steama mora se origin koristiti, tako da ne bi trebalo biti problema, a vec sam koristio dzojstik od plejke na steamu i u drugim igrama je radilo bez problema, trebalo bi i ovdje

Vidjeh i ja da uzimaju preko Turske jeftinije, ali mi se ne da peglati oko toga, imam na steamu ozbiljnih para u csgo skinovima pa ne bih da popusim ban neki ili zajebem sebe na duze staze

Cini mi se prosli Black Friday da je pala za 50% na steamu, pa ako imas tu fintu sa play pro nije lose iskoristiti za solidan popust, ja cu preko steama, jebat ga, bezobrazna je cijena, 70 eura za standard verziju :-) ali ako racunas da ce se igrati bar pola godine onda i nije strasno

Pratio sam malo ove sto trejdaju preko web appa, strasno za kakve cijene se uzimaju kartice, gledam mid Puskas otisao za 200k, mid Gullit za 1m, Mbappe 500k itd, kad izadje igra zvanicno ljudi ce vec imati po 5-6m profita :roll: posto nemam klub a i prelazim na PC ne bih mogao ni web app koristiti do izlaska, ovako mogu samo cekati i gledati kako drugi obrcu coine :mrgreen:

Image

Ovaj tim je lik uzeo po strasnom popustu sigurno, par sedmica nakon izlaska ce vrijediti bar 5x vise :run:
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#58 Re: FIFA 23

Post by hopi »

Hah endgame a igra još nije izašla (ok osim osmana)
Btw znam da ne može igrati još, ali hakimi mu se tu nikako ne uklapa.
A što se tiče kupovine, ja pogledam na allcdkeyshop koja je najjeftinija i tu kupim, nije bilo problema do sada
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#59 Re: FIFA 23

Post by Mustang1 »

Pa pro player, ima igru vec i na to je potrosio opet par hiljada. Zna se da oni trose prvi dan po deset i vise hiljada dolara. To je uvijek tako bilo.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#60 Re: FIFA 23

Post by Rodzer Mur »

Iz Izraela cini mi se, tamo njegov region je dobio dan ranije full verziju pa je mogao koristiti fifa poene prije ostalih, preko web appa se nisu mogli kupovati poeni, tek danas su neki drugi dobili igru, ukljucujuci ove "gamechangere"...

Najjace od svega je bilo citati komentare drugih pro igraca koji kukaju kako je ovaj lik imao priliku dobiti ove igrace daleko jeftinije nego sto ce oni morati platiti i kao nije fer da on ima takav tim prije ostalih pro igraca :mrgreen: kakva ironija, a oni ce prvih 3-4 mjeseca maltretirati igrace koji ne ulazu po 5-10k dolara, a skilom su na njihovom nivou :-)
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#61 Re: FIFA 23

Post by pepermint31 »

Vjerovatno dosta ljudi sad već kupuje fifa points i EA sad zgrće gomilu love a igra uopšte nije izašla. Koji debil moraš biti da kupiš igru koja je copy and paste od prošle plus trošiš novac na points. Aha, kuhrchenje na Instagramu sa ovakvim sastavima je li.

Kod EA ista politika, prvih pola godine igre ništa ne dobiješ u packovima da bi zadnjih par mjeseci prije izlaska nove Fife odjednom magično se dobivali dobri 85 plus igrači redovno.
Navodno su iste šanse za premium igračima po toj njihovoj formuli.

Osjećam se i ja debil jer znam da će igra biti slična prošloj a opet sam je kupio jer samo nju i igram. A pare za points neće nikad dobiti jer mi je najdraže od ništa stvoriti neki tim od turnira igrajući za rewards. Ali mislim da EA zaradi dobar keš za points par dana izlaska igre. Neka ovaca.
nedac96
Posts: 13
Joined: 15/07/2017 01:23

#62 Re: FIFA 23

Post by nedac96 »

Kada ce biti mogucnost skidanja igre ta pretplatnike EA Play na konzoli? I hoce li igra biti dostupna u ponedjeljak navecer odmah u ponoc ili...?
AnonymousBIH
Posts: 1455
Joined: 10/11/2014 14:20

#63 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

Dobio Saint Maximina i greskom ga stavim u sbc, sad bih otkazao prednarudzbu. :P
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#64 Re: FIFA 23

Post by JavierBosnia »

@febo_acm i ekipa
jel sigurno kupovati preko instant gaminga ili neke slicne stranice? Vidim tamo je 52€, na Originu je 70€
pa ako nema nekih problema sto da ne ustediti 40ak KM
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#65 Re: FIFA 23

Post by hopi »

pa eno ti je na kinguin za 45 ojra
provjerena stranica
gidra
Posts: 3525
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#66 Re: FIFA 23

Post by gidra »

Ja kupio sinoć na kinguinu.
Code za Origin će tek biti isporučen nakon izlaska, 1.10.2022.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#67 Re: FIFA 23

Post by JavierBosnia »

gidra wrote: 25/09/2022 16:59 Ja kupio sinoć na kinguinu.
Code za Origin će tek biti isporučen nakon izlaska, 1.10.2022.
Sta je razlika i ima li je uopste uraditi preorder sad i cekati 30 sept ili jednostavno 30og sept kupiti i odma instalirati igru? :mrgreen:
gidra
Posts: 3525
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#68 Re: FIFA 23

Post by gidra »

JavierBosnia wrote: 25/09/2022 17:01
gidra wrote: 25/09/2022 16:59 Ja kupio sinoć na kinguinu.
Code za Origin će tek biti isporučen nakon izlaska, 1.10.2022.
Sta je razlika i ima li je uopste uraditi preorder sad i cekati 30 sept ili jednostavno 30og sept kupiti i odma instalirati igru? :mrgreen:
Nema razlike :D
Zajebo se, konto poslace kod odmah da aktiviram u Originu, kad kurko, nisam fino čitao. Mada Kinguin je provjeren, biće kod sigurno.
User avatar
SONY_91
Posts: 1839
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#69 Re: FIFA 23

Post by SONY_91 »

Jel itko dobio FIFA poene tko je kupio FIFU 23 u preorder-u.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#70 Re: FIFA 23

Post by djama »

SONY_91 wrote: 27/09/2022 06:10 Jel itko dobio FIFA poene tko je kupio FIFU 23 u preorder-u.
dva druga i rodjak i sve sprzeno odmah sinoc, i nista se narvno nije dobilo
User avatar
SONY_91
Posts: 1839
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#71 Re: FIFA 23

Post by SONY_91 »

Kod mene nema još uvijek. Probao par puta ući izaći iz igre ali nema.
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#72 Re: FIFA 23

Post by pepermint31 »

Počeo igrati ovaj trial od 10 sati sa ea membership na ps4. Kad sam startao igru pitalo me hoću li prebaciti stvari iz 22 na ovu 23. Uzeo ultimate edition.
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#73 Re: FIFA 23

Post by pepermint31 »

Odigrao 5,6 utakmica na professional levelu jer nemam dobrih igrača, igrao UT squad battles.

Prve impresije, iznenađujuće dobar game play. Po prvi puta unazad par godina da malo uživam u igri a ne tjera me da igram samo radi coins. Centaršutevi odlični, akcije preko krila i ubačaji odlični. Još nisam uštimao tajming jer mi u par navrata igrač traljavo šutira glavom a sam je pred golmanom. Pri ubačajima se osjeti neka panika oko golmana što je super. Korneri isto tako odlični. Napokon fin gameplay, jedino CPU kod professional levela zna driblati sa jednim igračem i držati loptu dugo. Vidjećemo kako je to sa jačim levelom.

Sve u svemu, neloše i samo da ne budu ubijali game play sa tim updejtovima. Uzeo sam slobodan dan sa posla da malo igram. Neću trošiti ove poene koje sam dobio sa kupnjom ultimate edition jer prošle godine nisam ništa dobio otvaranjem packova na početku. Možda je pametno svaki dan otvarati ove free preview gold pakete pa ako bude interesantan igrač onda uzimati. Ove coins sa igranjem trošiti na kvalitetne igrače na transferu na pozicijama gdje sam tanak.

Sve u svemu, nije ovo loše. Ostao sam iznenađen i što je najbitnije tjera me da dalje igram ne samo radi coinsa.
nedac96
Posts: 13
Joined: 15/07/2017 01:23

#74 Re: FIFA 23

Post by nedac96 »

Jel moguce da kada sam otvorio FIFU 23 trial na PS5 nisam dobio ni jedan free pack 😏 nego mi samo bacilo neku ekipu i igraj, nadao se makar 2 gold packa dobrodoslice...

P.S igra li neko na PS5 da odigramo nekad koju tekmu, ako ima add me: nedimh1996
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2533
Joined: 28/02/2010 19:25

#75 Re: FIFA 23

Post by Plavo-bijeli »

meni uzasno ide na
i5 3470
16gb ram
rx 470 4gb

onda citam da je raja i sa 3080 i 5900x procesorom imali problema... tako da :-)

jos cackam neke postavke i vidjet cemo..sutra mi dolazi i3 12100f pa iz te perspektive ocekujem pomak veliki... al nista dok ne optimizuju maksimalno igru.
Post Reply