Firestick TV

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
markopd
Posts: 878
Joined: 01/12/2019 23:08

#226 Re: Firestick TV

Post by markopd »

Blagajac wrote: 06/01/2023 10:59 Znali neko zasto neke liste ott navigator v1.6.8.1 sporo otvara dok na racunaru rade super.Radi se o firesticku 4kmax.Mijenjao sam u meniju razne codecs ali nista
LP
Prvo provjeri da li je brzina interneta na sticku dobra,ako nije do toga probaj stopirati aplikaciju pa pokrenuti ponovo.Probaj te liste i na drugom playeru na sticku,da budeš siguran da nije do WiFi.
Blagajac
Posts: 37
Joined: 29/03/2016 09:21

#227 Re: Firestick TV

Post by Blagajac »

Nije brzina interneta u pitanju.Probao sa Stbemu otvara normalno ali mi se vise svidja OTTnavigator.
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#228 Re: Firestick TV

Post by dale cooper »

Kako vi uštimavate titlove na ovoj stremio aplikaciji na firesticku? Instalirao sam neke subtitle addons, ali nekada ih pronađe, nekada ne,
nekada izbaci grešku. Skontao sam da se video može otvoriti eksternim playerom (vlc na primjer) pa preko njega pronaći subtitle, ali
kontam možda ima neki fazon da efikasnije to sve radi u samoj aplikaciji.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#229 Re: Firestick TV

Post by laik1981 »

Da li je moguce na fs 4k nesto podesiti da audio passtrough funkcionise? FS je nakacen na tv, a tv je optickim kablom povezan na neki jvc avr.. Kad gledam netflix ili hbo max na receiveru dobijem dolby 5.1 zvuk, dok kada na kodi, stremiu ili vlc-u pustim neki sadrzaj sa dolby ili dts zvukom avr taj signal ne prepozaje.. Kada ukljucim opciju audio passtrough izgubim totalno zvuk.. Nije do tv-a jer kad na tv-u pustim taj isti sadrzaj preko istih playera i sa istim postavkama receiver uredno prepoznaje format zvuka..
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#230 Re: Firestick TV

Post by typeOnegative »

laik1981 wrote: 18/01/2023 16:41 Da li je moguce na fs 4k nesto podesiti da audio passtrough funkcionise? FS je nakacen na tv, a tv je optickim kablom povezan na neki jvc avr.. Kad gledam netflix ili hbo max na receiveru dobijem dolby 5.1 zvuk, dok kada na kodi, stremiu ili vlc-u pustim neki sadrzaj sa dolby ili dts zvukom avr taj signal ne prepozaje.. Kada ukljucim opciju audio passtrough izgubim totalno zvuk.. Nije do tv-a jer kad na tv-u pustim taj isti sadrzaj preko istih playera i sa istim postavkama receiver uredno prepoznaje format zvuka..

Eh, to je pitanje za milijun dolara, volio bi i ja to dokučiti,mada ja nisam imao problema ni na kodiju s tim dok sam ga koristio ... Jesi uključio passthrough u opcijama kodija?
I kod mene je slično stanje, preko hbo maxa, disney-a inst na firestick normalno ide 5.1 zvuk i dolby atmos, sve uredno fercera, dok recimo preko synclera koji najviše koristim nema šanse dobit nešto bolje od sterea, atmos ne pušta kao ni bilo koji dolby format. Može samo onaj fejk surround (dolby pro logic) što definitivno nije opcija. (sa kodijem ist
Fina je spravica, ali ako ću ga zbog ičega umiroviti to je definitivno zbog ove šugave implementacije passthrough-a..

Evo
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#231 Re: Firestick TV

Post by laik1981 »

typeOnegative wrote: 18/01/2023 18:10
laik1981 wrote: 18/01/2023 16:41 Da li je moguce na fs 4k nesto podesiti da audio passtrough funkcionise? FS je nakacen na tv, a tv je optickim kablom povezan na neki jvc avr.. Kad gledam netflix ili hbo max na receiveru dobijem dolby 5.1 zvuk, dok kada na kodi, stremiu ili vlc-u pustim neki sadrzaj sa dolby ili dts zvukom avr taj signal ne prepozaje.. Kada ukljucim opciju audio passtrough izgubim totalno zvuk.. Nije do tv-a jer kad na tv-u pustim taj isti sadrzaj preko istih playera i sa istim postavkama receiver uredno prepoznaje format zvuka..

Eh, to je pitanje za milijun dolara, volio bi i ja to dokučiti :-D
I kod mene je slično stanje, preko hbo maxa, disney-a inst na firestick normalno ide 5.1 zvuk i dolby atmos, sve uredno fercera, dok recimo preko synclera koji najviše koristim nema šanse dobit nešto bolje od sterea, atmos ne pušta kao ni bilo koji dolby format. Može samo onaj fejk surround (dolby pro logic) što definitivno nije opcija.
Fina je spravica, ali ako ću ga zbog ičega umiroviti to je definitivno zbog ove šugave implementacije passthrough-a..
Malo sam istrazivao i izgleda da masa boxova ima problem sa ovim.. U sustini izgleda da jedino nvidia shield garantovano nema problem sa ovim stvarima.. Samo nije mi jasno kako uredno propusta dd zvuk sa netflixa i hbo-a, pa i sa ovih nekih uzoraka za dolby atmos koji dodju na sticku, a nece sa nekih drugih aplikacija.. Bas cudno.. Ja bih se zakleo da prije nekih pola godina nisam imao problem sa ovim.. Promijenio tv u medjuvremenu i kontao da je do njega, ali vidim da kada bilo sta od toga pustim direktno preko os tv-a nemam problema.. Negdje sam procitao da kada se poveze receiver sa hdmi da tih problema nema, samo sto je kod mene neki stariji avr koji ima samo opticki i coax digitalni izlaz.. Da li je kod tebe neki avr ili sound bar povezan sa hdmi?

Na kodiu mi je sve namjesteno kako treba.. Ukljucen passtrough i chekirano ono da imam ueredjaj koji dekodira dts i dd.. Samo kad ukljucim passtrough nema nikako zvuka..
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#232 Re: Firestick TV

Post by typeOnegative »

Kod mene je kkino spojeno optikom, i nažalost kupnjom novog tv-a ostao samo na DD i DD+ jer C1 ne podržava DTS što mi je baš teško palo ... trenutno sam u procesu istraživanja tj traženje soundbara koji će riješiti ovaj problem . Vidio sam na dr forumu da sve fercera za pet kad se fs spoji direkt u soundbar (ljudi imali iste probleme )
Što se ovog da misliš da je prije radilo tiče , i to je vrlo vj ... masu stvari su uhakali updateima kroz vrijeme , pa vrlo lako moguće da je i to .
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#233 Re: Firestick TV

Post by laik1981 »

typeOnegative wrote: 18/01/2023 18:52 Kod mene je kkino spojeno optikom, i nažalost kupnjom novog tv-a ostao samo na DD i DD+ jer C1 ne podržava DTS što mi je baš teško palo ... trenutno sam u procesu istraživanja tj traženje soundbara koji će riješiti ovaj problem . Vidio sam na dr forumu da sve fercera za pet kad se fs spoji direkt u soundbar (ljudi imali iste probleme )
Što se ovog da misliš da je prije radilo tiče , i to je vrlo vj ... masu stvari su uhakali updateima kroz vrijeme , pa vrlo lako moguće da je i to .
Ma kakav soundbar.. Kupi kakav avr sa atmosom :mrgreen:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#234 Re: Firestick TV

Post by typeOnegative »

A razmišljao sam i o tome haha ,al previše nepoznanica, a sa tim stvarima nisam baš na `ti ` :-D
Dosta to košta , a ne mogu odjednom iskrcat keš i za avr i za setup zvučnika , a ne znam da li bi mogao za početak spojit ove od kina pa vremenom kupit šta bolje ??? malo sam istraživao , al ništa konkretno ... neki kažu može , neki kažu ne može , ili da sub neće raditi jer nije aktivni itd itd . Zato mi soundbar djeluje puno lakše i jednostavnije rješenje , ali ne znam još , vidjet ću :)
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#235 Re: Firestick TV

Post by laik1981 »

typeOnegative wrote: 18/01/2023 19:54 A razmišljao sam i o tome haha ,al previše nepoznanica, a sa tim stvarima nisam baš na `ti ` :-D
Dosta to košta , a ne mogu odjednom iskrcat keš i za avr i za setup zvučnika , a ne znam da li bi mogao za početak spojit ove od kina pa vremenom kupit šta bolje ??? malo sam istraživao , al ništa konkretno ... neki kažu može , neki kažu ne može , ili da sub neće raditi jer nije aktivni itd itd . Zato mi soundbar djeluje puno lakše i jednostavnije rješenje , ali ne znam još , vidjet ću :)
Ma jeste skupo. Sam avr, da valja i da je nov, je tesko naci ispod milje i po.. Solidni zvucnici i woferi se vec mogu naci povoljno, pogotovo polovni.. Samo kada se sve sastavi neuporedivo je bolje iskustvo cak i u usporedbi sa hi-end soundbarovima.. Jedina prednost soundbarova je sto je jednostavna instalacija i upotreba.. Atmos na soundbarovima je marketingski trik..
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#236 Re: Firestick TV

Post by typeOnegative »

Sve znam, veći problem od cijene mi je dobavljivost, kad bi se i odlučio za avr ne bi ga ni uzimao ovdje
Što se iskustva tiče znam da bi tako bilo puno bolje i da je atmos marketinški trik na jeftinijim soundbarima , ali imao sam priliku poslušati lg S80QR i Samsung Q950A (imaju zadnje zvučnike) , i jedan i drugi imaju za mene više nego zadovoljavajući zvuk i efekte, čak i atmos (Samsung pogotovo) tako da bi mi i to bilo čist' ok :)
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#237 Re: Firestick TV

Post by developer10 »

Rogie wrote: 23/12/2022 18:04
sudo2 wrote: 17/12/2022 15:41 Za Moju web TV postoje dvije verzije, za mobilne i za android tv.
Dugo vremena se nisu azurirale, do otprilike prije mjesec dana. Od tad se pojavilo nekoliko verzija.
Sto se tice mobilne aplikacije, zadnja verzija je 6.0.11. Medjutim, meni su se na firesticku tih par zadnjih verzija rusile odmah pri pokretanju. Mogu instalirati, ali ne mogu pokrenuti. Verzija 6.0.8 radi bez problema.
Za firestick je bolja verzija za android TV 1.3.10. Lakse upravljati preko daljinskog, vracati unazad itd.
Instalirao sam ovu tvoju verziju da isprobam, jer mi se 6.0.8 znala rusiti svakih 20ak min. Zasad djeluje sve odlicno, puno bolje od te mobilne verzije.

Jesi ovim mislio vracati unazad sadrzaj na kanalima na kojima je to moguce, ili? Ja to jos nisam uspio skontati :D
Cekaj, jel ti imas inace Moja TV? Pretp. da nemas jer bi gledao onda svakako direkt na TV-u. A kako se onda prijavis, tudjim podacima jer pretp. da nije besplatno (zivim vec duze vrijeme vani pa vise nisam upoznat kako ide danas)?
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#238 Re: Firestick TV

Post by developer10 »

irac300 wrote: 27/10/2022 10:25
Kiki_Musampa wrote: 27/10/2022 09:28

Ti si haman totalno u kodiju,a ja sam davno odustao jer se mora non stom nešto mijenjati. Jel šta stabilnije sad? Uzeonsam FS za dječiju sobu,pa ako ima šta stabilno sa crtanim da im instaliram???
Ja na Kodiju vjerovao ili ne nisam nista mijenjao ima i dvije godine. Ta sranja od buildova koja ljudi instaliraju iz neznanja ili jos gore iz lijenosti naravno da ce zezati jer ovise o podrsci kreatora istog.
Na Kodi instaliras Elementum addon (ako si iz Bosne/Balkana jer koristi torrente) i to ti je sve sto ti treba po pitanju serija i filmova. Tebe koliko vidim zanima IPTV, a to nema veze sa Kodijem iako ga putem PVR-a koriste za te stvari.
Da skratim, skini OTT Navigator i instaliraj na Fire Stick. Kada odradis to, javi mi, ja cu ti poslati listu u kojoj imas sekciju djecijih tv kanala. Na pdf Kodi imas objasnjenje koje sam napisao kako ubaciti listu u OTT.
Ja sam u EU i rado bih probao Kodi na FS-u ali ne znam koliko je sigurno, nikad ne znas sta u pozadini koristi peer-to-peer. Ali ako se moze sigurno koristiti i uz to imaju stabilne liste ili sta vec za ponudu slicnu IPTV-u, probao bih sebi namjestiti.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#239 Re: Firestick TV

Post by dustaban »

Morel se IPTV, KODI i ostala dzabana gledati preko mobilnog interneta na 4G ?
Mislim na Android TV box spojen preko hotspota.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#240 Re: Firestick TV

Post by sedma_7 »

može li se fire stick stavit na sony braviu iz 2007?
User avatar
rida1976
Posts: 1906
Joined: 25/11/2007 19:43

#241 Re: Firestick TV

Post by rida1976 »

Svaki tv koji ima hdmi ulaz
User avatar
PlusSA
Posts: 3165
Joined: 13/07/2011 16:51

#242 Re: Firestick TV

Post by PlusSA »

Isto pitanje postavila tamo na temu Tv, mislio sam da se šali al eto :-)

Bolje ne kupuj fire tv jer ga neces moci naštimati, cim pitaš moze li na tv staviti se (moze se na svaki staviti) al mozes li ga ubaciti :roll:
Rogie
Posts: 583
Joined: 14/01/2021 10:33

#243 Re: Firestick TV

Post by Rogie »

developer10 wrote: 26/01/2023 22:43 Cekaj, jel ti imas inace Moja TV? Pretp. da nemas jer bi gledao onda svakako direkt na TV-u. A kako se onda prijavis, tudjim podacima jer pretp. da nije besplatno (zivim vec duze vrijeme vani pa vise nisam upoznat kako ide danas)?
Imam, ali sam samo onako htio probati. Moze se iskoristiti za drugi TV jer vecina nas ima samo jedan STB, a Moja webTV besplatna.

Inace, dzaba i tudji podaci ako net nije telecomov osim ako se ne placa 10KM mjesecno za korisnike drugih provajdera.
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#244 Re: Firestick TV

Post by Dzontra_Volta »

Je li mi Fire Stick Lite dovoljan za gledanje EON-a i sadržaja preko OTT navigatora? Ima li ko iskustva?
User avatar
mirota
Posts: 2343
Joined: 11/01/2018 11:42

#245 Re: Firestick TV

Post by mirota »

Dzontra_Volta wrote: 28/01/2023 11:42 Je li mi Fire Stick Lite dovoljan za gledanje EON-a i sadržaja preko OTT navigatora? Ima li ko iskustva?
sto ne bi bio, to nije nesto zahtjevno

p.s. Tivimate majka, kakav OTT
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#246 Re: Firestick TV

Post by Dzontra_Volta »

mirota wrote: 28/01/2023 11:44
Dzontra_Volta wrote: 28/01/2023 11:42 Je li mi Fire Stick Lite dovoljan za gledanje EON-a i sadržaja preko OTT navigatora? Ima li ko iskustva?
sto ne bi bio, to nije nesto zahtjevno

p.s. Tivimate majka, kakav OTT
Piše da za Fire TV moram imati Tivimate premium, koji se plaća naravno. Ima li kakva gratis opcija?
User avatar
PlusSA
Posts: 3165
Joined: 13/07/2011 16:51

#247 Re: Firestick TV

Post by PlusSA »

Dzontra_Volta wrote: 28/01/2023 11:54
mirota wrote: 28/01/2023 11:44

sto ne bi bio, to nije nesto zahtjevno

p.s. Tivimate majka, kakav OTT
Piše da za Fire TV moram imati Tivimate premium, koji se plaća naravno. Ima li kakva gratis opcija?
Ne moras imati premium, radi sa jednom listom tivimate free :thumbup:
User avatar
mirota
Posts: 2343
Joined: 11/01/2018 11:42

#248 Re: Firestick TV

Post by mirota »

PlusSA wrote: 28/01/2023 13:12
Dzontra_Volta wrote: 28/01/2023 11:54

Piše da za Fire TV moram imati Tivimate premium, koji se plaća naravno. Ima li kakva gratis opcija?
Ne moras imati premium, radi sa jednom listom tivimate free :thumbup:
da ali sa puno ogranicenja, probao 2 dana i odmah presao na premium...imas life time licencu za 1 tv za smijesne pare...kome treba neka pise u pp
User avatar
mirota
Posts: 2343
Joined: 11/01/2018 11:42

#249 Re: Firestick TV

Post by mirota »

Dzontra_Volta wrote: 28/01/2023 11:54
mirota wrote: 28/01/2023 11:44

sto ne bi bio, to nije nesto zahtjevno

p.s. Tivimate majka, kakav OTT
Piše da za Fire TV moram imati Tivimate premium, koji se plaća naravno. Ima li kakva gratis opcija?
plati s jednom tipa 6 eur i imas za cijeli zivot !!!!
Marihuana007
Posts: 292
Joined: 03/03/2022 20:22

#250 Re: Firestick TV

Post by Marihuana007 »

Razočarenje. Amazon fire stick 4k uvijek mi stane kada pustim film sa USB preko otg kabla. Filmovi nisu prezahtjevni 3-4 gb.
Kakva su kod vas iskustva? Koristim sve moguće playere i na svakom isto otprilike na sat vremena samo izadje iz filma i kasnije se ne može ni premotati tj samo ucitava. Je li kod vas takva situacija?
Post Reply