Emulatori - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#51 Re: Emulatori - all about

Post by Sanjarko »

Instalirao 2 emulatora, ovaj PCx; nesto nece, krene simulacija ali nista, i dzojstik neocitava. Drugi neki Arch hoce da ocita dzojstik ali nece igra da se pokrene i odmah se pri pokretanju prozor zatvori, valjda se srusi emulator.

Procesor je 1.7 GHz, graficka Intel, veoma dobra za ovaj stari laptop, i x64 bitni sistem. Neznam gdje grijesim?

Star je laptop i za kante je, ali Kodi itd, radi na njemu sve skoro.

Skinuo PES 2013, nece.

PS. Samouk sam, a nikako se skoro ni ne krecem zbog bolesti, pa mi niko nema da nesto pokaze, kako, sta itd.
User avatar
dino1403
Posts: 183
Joined: 10/10/2013 08:13

#52 Re: Emulatori - all about

Post by dino1403 »

Sanjarko wrote: 25/01/2022 06:25 Instalirao 2 emulatora, ovaj PCx; nesto nece, krene simulacija ali nista, i dzojstik neocitava. Drugi neki Arch hoce da ocita dzojstik ali nece igra da se pokrene i odmah se pri pokretanju prozor zatvori, valjda se srusi emulator.

Procesor je 1.7 GHz, graficka Intel, veoma dobra za ovaj stari laptop, i x64 bitni sistem. Neznam gdje grijesim?

Star je laptop i za kante je, ali Kodi itd, radi na njemu sve skoro.

Skinuo PES 2013, nece.

PS. Samouk sam, a nikako se skoro ni ne krecem zbog bolesti, pa mi niko nema da nesto pokaze, kako, sta itd.
Probaj naštimati postavke prema ovom tutorijalu. Sudeći po komentarima, dosta ljudi tvrdi da im je pomoglo.

User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53 Re: Emulatori - all about

Post by Sanjarko »

dino1403 wrote: 25/01/2022 08:31
Sanjarko wrote: 25/01/2022 06:25 Instalirao 2 emulatora, ovaj PCx; nesto nece, krene simulacija ali nista, i dzojstik neocitava. Drugi neki Arch hoce da ocita dzojstik ali nece igra da se pokrene i odmah se pri pokretanju prozor zatvori, valjda se srusi emulator.

Procesor je 1.7 GHz, graficka Intel, veoma dobra za ovaj stari laptop, i x64 bitni sistem. Neznam gdje grijesim?

Star je laptop i za kante je, ali Kodi itd, radi na njemu sve skoro.

Skinuo PES 2013, nece.

PS. Samouk sam, a nikako se skoro ni ne krecem zbog bolesti, pa mi niko nema da nesto pokaze, kako, sta itd.
Probaj naštimati postavke prema ovom tutorijalu. Sudeći po komentarima, dosta ljudi tvrdi da im je pomoglo.

https://www.youtube.com/watch?v=NR-zydADlKM
Hvala +1
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#54 Re: Emulatori - all about

Post by Averus »

Eh imam i ja pitanje, možda mi ko može pomoći...
Jeste li isprobali neki od Emulation-oriented OS-ova?

Gledam ovaj Lakka i ovaj recalBox. Oba hvale, ali mrsko mi se nakaniti da nabacim to na laptop ako ne fercera bolje od Windows-based instalacije :zoka:

Iskustva?




Imam jedan laptop u ormaru (i3-4000, iHD4000, 8GB rama), pa kontam bio bi savršen za nabaciti na TV i šutati stare naslove (recimo do PS2 ere)
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#55 Re: Emulatori - all about

Post by House »

Image

:)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#56 Re: Emulatori - all about

Post by arnes_king »

Slucajno sam primjetio da ima jedna stavka u windows postavkama, koja je po defaultu upaljena, koja mi ima velik uticaj na performanse emulatora.

Postavka o kojoj se radi je VBS, integritet jezgre. Cackao sam to iz drugog razloga i kada sam primjetio razlike na emulatoru testirao i uvjerio se na ryujinx u odredjenoj igri kada je upaljeno ide 15-23fps, a cim ugasim to te restartujem windows (11) fps mi ide vecinom stabilno 30, sa rijetkim padovima. Kada upalim 60fps mod ide cak 35-45fps u prosjeku.
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#57 Re: Emulatori - all about

Post by House »

User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#58 Re: Emulatori - all about

Post by Sanjarko »

Ovako Memu emulator mi neradi na Windows 10 sistemu tj., dzojstik na njemu nece, nece kursor u njegovom prozoru, sve tipke hoce osim kursora, dok na LDP i Nox hoce. Sta bi mogla biti greska kod Memu emulatora?

Godinama sam ga koristio na starom laptopu i sluzio me je godinama veoma dobro. Vidim LDP je ok ali tipke nastimane na njemu malo bjeze, na Nox nisam probao bas, nisam znao dobro postaviti igricu. Radio je nekad davno na starom laptopu ali je sporiji od Memu emulatora.

Putem onog Mede, Teady bear Adventures sam isprobao oba. LDP i Nox, radi dzojstik uglavnom.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#59 Re: Emulatori - all about

Post by Sanjarko »

LDP :thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#60 Re: Emulatori - all about

Post by Sanjarko »

Kako se LDP emulator očisti od prethodno instaliranih aplikacija? Ima opcija clean cache ali ne znam da li je to, to.
Vilin
Posts: 9
Joined: 22/11/2015 10:26

#61 Re: Emulatori - all about

Post by Vilin »

Koristio sam ja Bluestack kad je bio popularan i igrao razne igre na google playu, samo me nostalgija uhvati kad pomislim na njega, pa je bio i Koplayer i Nox , takodjer bili su tu jos neki emulatori slicne tematike.
Zatim sam koristio emulator za Nintendo Wii Dolphin takodjer i za DS dobar je bio i Nosgba i DeSmume, koristio sam za PS2 emulator, sad bas i nemam vremena da saram po tome, a folder sa emulatorima sam izbrisao 8-)
Post Reply