SEO

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Android Knego
Posts: 1555
Joined: 13/03/2012 08:11

#26 Re: SEO

Post by Android Knego »

crveni_makovi wrote: 15/01/2022 17:50 Meni se svidio oglas na FB za SEO školu Nedima Šabića. Nisam odavno vidjela neki pismeniji i konkretniji oglas na našem jeziku. Djeluje jako profesionalno a čini mi se da mu škola za 2022 počinje 17. januara. Vidjela sam da spominje i puno svojih tutoriala. Jao o SEO nemsm blage veze a oglas bi me namamio da se prijavim da mogu.
Možeš li malo opisati kakav je bio oglas?
kazo wrote: 15/01/2022 22:32Mislim da je ovaj seonakvadrat od Brzice dobar.
O čemu se tačno radi? Nisam čuo za to ime.
Android Knego
Posts: 1555
Joined: 13/03/2012 08:11

#27 Re: SEO

Post by Android Knego »

Ako neko ima iskustva u FB advertajzingu, imao bih dva pitanja.

1. Primjećujem u zadnje vrijeme da se klasični Boost Post uslovljava time da instaliraš WhatsApp. Ako nećeš, onda nema ni promocije. Neko mi je rekao da se to može off, ali ja nisam našao.

2. Drugo pitanje se tiče promocije sa ciljem povećanja broja folovera, odnosno broja lajkova FB stranice. Nekidan sam provjeravao kako ovdje stvari stoje pa sam imao rezultat od preko 400 folovera za 10$. Čini mi se da je to nekad bilo skuplje (kad sam zadnji put provjeravao), pa me zanima ako je neko imao iskustva sa ovim da mi kaže u kojem rangu je ovaj rezultat (slab, prosječan, iznad prosjeka). Znam da ovisi i od branše, ali eto bilo kakav parametar bi mi značio za orijentaciju...
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#28 Re: SEO

Post by crveni_makovi »

Android Knego wrote: 22/01/2022 13:40
crveni_makovi wrote: 15/01/2022 17:50 Meni se svidio oglas na FB za SEO školu Nedima Šabića. Nisam odavno vidjela neki pismeniji i konkretniji oglas na našem jeziku. Djeluje jako profesionalno a čini mi se da mu škola za 2022 počinje 17. januara. Vidjela sam da spominje i puno svojih tutoriala. Jao o SEO nemsm blage veze a oglas bi me namamio da se prijavim da mogu.
Možeš li malo opisati kakav je bio oglas?
Plaćeni oglas na FB od 5. decembra 2021. s opisom škole i raznim linkovima, uključujući ovaj:

https://www.seo.ba/blog/seo-skola/seo-skola-2022/

Izvini što nemam vremena da to opisujem.
User avatar
Svakodobro!
Posts: 572
Joined: 28/08/2010 01:28
Location: Sjeverno od Sjevernjače!

#29 Re: SEO

Post by Svakodobro! »

Android Knego wrote: 22/01/2022 13:53 Ako neko ima iskustva u FB advertajzingu, imao bih dva pitanja.

1. Primjećujem u zadnje vrijeme da se klasični Boost Post uslovljava time da instaliraš WhatsApp. Ako nećeš, onda nema ni promocije. Neko mi je rekao da se to može off, ali ja nisam našao.

2. Drugo pitanje se tiče promocije sa ciljem povećanja broja folovera, odnosno broja lajkova FB stranice. Nekidan sam provjeravao kako ovdje stvari stoje pa sam imao rezultat od preko 400 folovera za 10$. Čini mi se da je to nekad bilo skuplje (kad sam zadnji put provjeravao), pa me zanima ako je neko imao iskustva sa ovim da mi kaže u kojem rangu je ovaj rezultat (slab, prosječan, iznad prosjeka). Znam da ovisi i od branše, ali eto bilo kakav parametar bi mi značio za orijentaciju...
Zdravo,

1. Moze se isključiti tako što ćeš promjeniti cta- call to action button. Osim ako ti nije promocija bas da se šalje poruka na post. Boost-am povremeno, samo albume recimo ili carousel neki post. Oglase isključivo radim via ads manager jer imaš nebrojeno veći broj opcija za sve (audience, tajming, placements, ma sve).

2. Dobar ti je rezultat, sta dobar odličan. Posebno ako je page neki prodajni ili usluge. Odličan je to reaction. Za 50$ 1000 followera je super. Ali i tu možeš uraditi recimo neki giweavay ili slično, gdje ćeš i s simboličnih 10$ i nekom nagradicom mozda doci do brojke od par hiljada novih. I jako bitna stvar, svako ko komentariše, lajka neki post invite ga da likea page. Tako raste broj followera.

Nadam se da je od pomoći ovo.
Post Reply