FIFA 22

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#76 Re: FIFA 22

Post by MensurM »

photo&video wrote: 01/10/2021 19:45
MensurM wrote: 01/10/2021 19:10

Prezabavno pratiti ih kako gube živce. Čuj mole me da izađu iz utakmice :kiss:
Ferplej na nivou. Jbt ljudi ni igricu ne mogu igrati da drugog ne ponizavaju. Sta ocekivati u stvarnom zivotu. Smijesno. Ako si dobar zabijes 10 golova i cao. Ovo podjebavanje je nidje veze. Pokazuje tvoj karakter. I da, ne igram fifu da me pogresno ne shvatis.
Ja bar priznajem da imam neki psihički problem, ali ne znam kako ga izliječiti :(
photo&video
Posts: 835
Joined: 04/12/2007 17:26

#77 Re: FIFA 22

Post by photo&video »

MensurM wrote: 01/10/2021 19:51
photo&video wrote: 01/10/2021 19:45

Ferplej na nivou. Jbt ljudi ni igricu ne mogu igrati da drugog ne ponizavaju. Sta ocekivati u stvarnom zivotu. Smijesno. Ako si dobar zabijes 10 golova i cao. Ovo podjebavanje je nidje veze. Pokazuje tvoj karakter. I da, ne igram fifu da me pogresno ne shvatis.
Ja bar priznajem da imam neki psihički problem, ali ne znam kako ga izliječiti :(
Igraj pes :D :D
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2545
Joined: 28/02/2010 19:25

#78 Re: FIFA 22

Post by Plavo-bijeli »

Image

eto prve ekipe bez pointsa i ičega. doduše izvukao se Pogba vrlo brzo pa hajd na pocetku da uzivam malo i malo srece nakon prosle godine..
helem na prvu mi se svidja igra i to na pcu... grafika ista kao prosla ali ostalo sve mi se cini potpuno drugacije...

prvu tekmu izgubim od potpunog nooba , helem imao sam 20 suteva unutar sesnaest metara i suteve sto su u prosloj ulazili 19/20 sam sve fulao. .uzas.. al eo nadolazim sad uzeo 4 i zbio 20 sa rqa
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#79 Re: FIFA 22

Post by brazzo19 »

Mozel se Fifa igrati online protiv nekih random protivnika na PS5 recimo ja i prijatelj kod mene kuci na jednoj konzoli protiv tamo nekoga?? :D
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#80 Re: FIFA 22

Post by TinNBANFL »

brazzo19 wrote: 01/10/2021 22:59 Mozel se Fifa igrati online protiv nekih random protivnika na PS5 recimo ja i prijatelj kod mene kuci na jednoj konzoli protiv tamo nekoga?? :D
moze kroz ultimate team co op ne znam moze li u kickoffu
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#81 Re: FIFA 22

Post by TinNBANFL »

Plavo-bijeli wrote: 01/10/2021 22:58 Image

eto prve ekipe bez pointsa i ičega. doduše izvukao se Pogba vrlo brzo pa hajd na pocetku da uzivam malo i malo srece nakon prosle godine..
helem na prvu mi se svidja igra i to na pcu... grafika ista kao prosla ali ostalo sve mi se cini potpuno drugacije...

prvu tekmu izgubim od potpunog nooba , helem imao sam 20 suteva unutar sesnaest metara i suteve sto su u prosloj ulazili 19/20 sam sve fulao. .uzas.. al eo nadolazim sad uzeo 4 i zbio 20 sa rqa
probaj uzeti Zakariu totw zivina od igraca ja ga snajpao za 38k kad je izasao otw
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2545
Joined: 28/02/2010 19:25

#82 Re: FIFA 22

Post by Plavo-bijeli »

TinNBANFL wrote: 01/10/2021 23:30
Plavo-bijeli wrote: 01/10/2021 22:58 Image

eto prve ekipe bez pointsa i ičega. doduše izvukao se Pogba vrlo brzo pa hajd na pocetku da uzivam malo i malo srece nakon prosle godine..
helem na prvu mi se svidja igra i to na pcu... grafika ista kao prosla ali ostalo sve mi se cini potpuno drugacije...

prvu tekmu izgubim od potpunog nooba , helem imao sam 20 suteva unutar sesnaest metara i suteve sto su u prosloj ulazili 19/20 sam sve fulao. .uzas.. al eo nadolazim sad uzeo 4 i zbio 20 sa rqa
probaj uzeti Zakariu totw zivina od igraca ja ga snajpao za 38k kad je izasao otw
mozda bi i moglo.. da prodam insignea i onog LB i malo doplatim... koga bi mogao od gold na LMLB hmm
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#83 Re: FIFA 22

Post by TinNBANFL »

Plavo-bijeli wrote: 01/10/2021 23:48
TinNBANFL wrote: 01/10/2021 23:30

probaj uzeti Zakariu totw zivina od igraca ja ga snajpao za 38k kad je izasao otw
mozda bi i moglo.. da prodam insignea i onog LB i malo doplatim... koga bi mogao od gold na LMLB hmm
Lodi Carrasco,Diaz totw i Sanusi
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#84 Re: FIFA 22

Post by pepermint31 »

Još koji dojam o Fifa 22. Uopšte mi ne djeluje kao nova igra. Odigram ovu novu, bacim partiju 21 i na ps4 su promjene minimalne, čak mi je 22 brža.

Može se kod FUT 22 primjetiti scripta kad igraš recimo squad battles ili bilo koji drugi mod protiv CPU. Pri world professional ili jačeg difficulty iste moje akcije, jedan na jedan protivnički golman skida zicere, ping pong odbrambeni dueli odlaze na stranu kompjutera i dosta drugih stvari.

Mislim ovo je baš napravljeno da te natjera da kupiš brže i bolje igrače. Lani sam na početku derao squad battles na jačim difficulties sa početnim times a sad jedva pobjedim i gubim od CPU sa jačim timovima i punih chemistry.

Mislim ovo mi uopšte ne djeluje kao nova igra na PS4. Odigram jednu ili dvije a ne igra mi se više, prčka mi se po companion app na transferima, kupnjom igrača. Igra nema nikakvu draž, ovo je sve nekako generički. Ea mi je kulturno uzeo novac a još sam sebi rekao da ću kupiti osnovnu verziju ali zbog futa uzeo ultimate i pokajao se. Nema više dobre nogometne simulacije pogotovo sa ovim novim debaklom
PESA tj. E Football 22. Ovo je više za djecu da kradu pare roditeljima.
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#85 Re: FIFA 22

Post by febo_acm »

FIFA 22 je i biti ista kao i 21 na PS4. Na PS5 ima razlike
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#86 Re: FIFA 22

Post by brazzo19 »

Mogul se kako na ovoj FIFI 22 za PS5 podesit kontrole da budu ko sto su bile na starim PES.ovima :D ne mogu nikako da se naviknem na ove kontrole pogotovo ovo igranje odbrane. Znam da sam na starom pesu kada drzim brzo trcanje i X moj odbrambeni automatski ide prema napadacu dok ih gore sa L prebacujem koji je blizi, ovdje mu nesto prilazim a kada drzim X ne moze da ga zaustavi a kada pritisnem kocku ako mu nije dovoljno blizu ispadne mi odbrambeni i primim ga, ako ako slucajno kliznem na krug svaki drugi start je zuti karton :D
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#87 Re: FIFA 22

Post by pepermint31 »

brazzo19 wrote: 03/10/2021 12:39 Mogul se kako na ovoj FIFI 22 za PS5 podesit kontrole da budu ko sto su bile na starim PES.ovima :D ne mogu nikako da se naviknem na ove kontrole pogotovo ovo igranje odbrane. Znam da sam na starom pesu kada drzim brzo trcanje i X moj odbrambeni automatski ide prema napadacu dok ih gore sa L prebacujem koji je blizi, ovdje mu nesto prilazim a kada drzim X ne moze da ga zaustavi a kada pritisnem kocku ako mu nije dovoljno blizu ispadne mi odbrambeni i primim ga, ako ako slucajno kliznem na krug svaki drugi start je zuti karton :D
Može se podesiti kontroler da bude identičan kao za pes.
Ja znam da me je jednom neko zvao na mob dok sam igrao
Fifa i nešto sam pritisnuo pri pauzi i vidim šutam na gol sa krugom a meni ovamo ide samo centaršut. U toku igre na pause ideš na controller settings i tu možeš izabrati koji tip kontrolera hoćeš : classic controller, alternate itd. Inače igram sa classic a kad izabereš alternate tu je sve kao za pes ali možeš manuelno podesiti dugmadi za šta već hoćeš da budu.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#88 Re: FIFA 22

Post by brazzo19 »

Primjetio sam to zamjenim i onda na kocku sutam, ali ne mogu nikako da se ustelim u odbrani jedostavno kada drzim brzo trcanje i X moj odbrambeni ne napada napadaca dole mi se razlete igraci a ako idem kockom i brzim trcanjem umjesto X onda mi ispadaju igraci i zastanu .... jednostavno na pes.u kada drzis X i brzo odbrambeni ga napadne i gura ga i parira uz njega dok mu loptu ne uzme ..
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2545
Joined: 28/02/2010 19:25

#89 Re: FIFA 22

Post by Plavo-bijeli »

febo_acm wrote: 03/10/2021 09:08 FIFA 22 je i biti ista kao i 21 na PS4. Na PS5 ima razlike
po čemu je istA? ista samo po grafici, gameplay skroz drugačiji.

Golmani dosta, dosta bolji unutar 16.
L1 trokut sad dosta bolji , prije ga nisam ni koristio.
Through balls više nisu OP kao prije.
Finesse dosta dosta bolje.
Directional nutmegi više ne rade kao prije.
Nema više milion blokada kod šuteva.
Ima još puno nekih dodataka i sad za sad je ok... mada vjerovatno bi najbolje bilo preskociti do naredne godine ko je na pcu, jer ce tad izaci vjerujem full igra sa grafikom ko na ps5 i ostalim dodatcima.

Manje više hladno se moze uciti igra od pocetka, skoro sve je drugacije... eh sad jbg i fifa 21 je fudbal , a i ovo, pa ne moze biti skroz drugacija igra i da hoces, bez da ne odes duboko u neku arkadu sto nema veze sa fudbalom.
ljudmila
Posts: 169
Joined: 13/10/2020 23:28

#90 Re: FIFA 22

Post by ljudmila »

brazzo19 wrote: 03/10/2021 18:36 Primjetio sam to zamjenim i onda na kocku sutam, ali ne mogu nikako da se ustelim u odbrani jedostavno kada drzim brzo trcanje i X moj odbrambeni ne napada napadaca dole mi se razlete igraci a ako idem kockom i brzim trcanjem umjesto X onda mi ispadaju igraci i zastanu .... jednostavno na pes.u kada drzis X i brzo odbrambeni ga napadne i gura ga i parira uz njega dok mu loptu ne uzme ..
Mozes podesiti sve osim toga. Ja igram na Pes kontrolama godinama. A odbranu ne možeš tako igrati vise, praksa samo i probaj sa jockey ma da neće ga Ganjati sam kao na pesu.

Realno fifa 22 za ps4 i ps5 identična, i nikako slicna 21 na ps4. Igro sam u isto vrijeme dok je trial bio i nisam znao koja je koja, identične.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#91 Re: FIFA 22

Post by brazzo19 »

Kako da igram odbranu, napad sam inekako se ustelio dok sto se tice odbrane dole ne mogu nista razlete mi se odbrambeni ... Evo vec 2-3 dana kako sam kupio igru jos nisam ni pokrenuo da igram to sto svi igrate taj Ultimate team ili FUT kako se vec zove nego igram obicne kick off prijateljske utakmice protiv CPU ne bil se ustelio kad pocnem igrati online protiv raje da me ne kantaju ko levata :D Igram prijateljske na AI Professional i prilicno se napatim rijetko kad pobijedim. :D
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#92 Re: FIFA 22

Post by MensurM »

brazzo19 wrote: 04/10/2021 07:25 Kako da igram odbranu, napad sam inekako se ustelio dok sto se tice odbrane dole ne mogu nista razlete mi se odbrambeni ... Evo vec 2-3 dana kako sam kupio igru jos nisam ni pokrenuo da igram to sto svi igrate taj Ultimate team ili FUT kako se vec zove nego igram obicne kick off prijateljske utakmice protiv CPU ne bil se ustelio kad pocnem igrati online protiv raje da me ne kantaju ko levata :D Igram prijateljske na AI Professional i prilicno se napatim rijetko kad pobijedim. :D
Pusti sprint u odbrani, drži l2 i ne ispadaj bezveze. Uleti da uzmeš loptu samo kad si 100 posto siguran da je možeš dohvatiti. Možeš staviti i drop back taktiku i depth 25.

I kreni s Ultimate teamom, bezveze već zaostaješ s ekipom. Svakako krećeš iz zadnje divizije.
arhivasvega
Posts: 201
Joined: 27/05/2014 12:50

#93 Re: FIFA 22

Post by arhivasvega »

Odbrana na Fifi da bude kao na PES se podesava tako sto u opcijama kontrolera promijenis na legacy defending i moras zamijeniti r1 sa r2 i l1 sa l2...
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#94 Re: FIFA 22

Post by MensurM »

Ja s ovim mongoloidima u drugoj diviziji, a ne znam ni ja kako. Valjda na izluđivanje protivnika i finese s De Bruyneom.

Image
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#95 Re: FIFA 22

Post by MensurM »

arhivasvega wrote: 04/10/2021 07:42 Odbrana na Fifi da bude kao na PES se podesava tako sto u opcijama kontrolera promijenis na legacy defending i moras zamijeniti r1 sa r2 i l1 sa l2...
Ne radi mu to online, ne furaj ga.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#96 Re: FIFA 22

Post by brazzo19 »

MensurM wrote: 04/10/2021 07:39
brazzo19 wrote: 04/10/2021 07:25 Kako da igram odbranu, napad sam inekako se ustelio dok sto se tice odbrane dole ne mogu nista razlete mi se odbrambeni ... Evo vec 2-3 dana kako sam kupio igru jos nisam ni pokrenuo da igram to sto svi igrate taj Ultimate team ili FUT kako se vec zove nego igram obicne kick off prijateljske utakmice protiv CPU ne bil se ustelio kad pocnem igrati online protiv raje da me ne kantaju ko levata :D Igram prijateljske na AI Professional i prilicno se napatim rijetko kad pobijedim. :D
Pusti sprint u odbrani, drži l2 i ne ispadaj bezveze. Uleti da uzmeš loptu samo kad si 100 posto siguran da je možeš dohvatiti. Možeš staviti i drop back taktiku i depth 25.

I kreni s Ultimate teamom, bezveze već zaostaješ s ekipom. Svakako krećeš iz zadnje divizije.

Hvala puno, pokusam veceras odigrat koju prijateljsku i onda cu pokrenuti Ultimate Team.

P.S Kocka je da ono kao "ispruzi nogu da uzme loptu" , krug je za klizeci start, a koja je svrha X.a? :D
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#97 Re: FIFA 22

Post by MensurM »

brazzo19 wrote: 04/10/2021 07:46
MensurM wrote: 04/10/2021 07:39

Pusti sprint u odbrani, drži l2 i ne ispadaj bezveze. Uleti da uzmeš loptu samo kad si 100 posto siguran da je možeš dohvatiti. Možeš staviti i drop back taktiku i depth 25.

I kreni s Ultimate teamom, bezveze već zaostaješ s ekipom. Svakako krećeš iz zadnje divizije.

Hvala puno, pokusam veceras odigrat koju prijateljsku i onda cu pokrenuti Ultimate Team.

P.S Kocka je da ono kao "ispruzi nogu da uzme loptu" , krug je za klizeci start, a koja je svrha X.a? :D
Nemam pojma, beskorisno nešto.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#98 Re: FIFA 22

Post by djama »

Image
Image
Image

Igram od early access i ovo sam do sada uspio sklepati. U prvoj postavi sve je tradable osim Son-a, Alissona, Kimpembe (sinoc ga tek dobio).
Prvu sedmicu sam potrosio na SB, jer sam fifu 21 prestao igrati u aprilu i tu sam uspio da sklepam ovo sto imam.
Nekad u toku prosle sedmice sam poceo da igram Rivals i odigrao 22 tekme , samo jednu izgubio i 5 nerijesenih, ostalo sve pobjede i trenutno div 6.

Sto se tice igre, golmani u odnosu na fifu 21 su nerealni, iz 16 m finesa je bar za mene nauka kako zabiti. Nekad imam osjecaj ne moras cak ni golmana manuelno pomjerati da skida sve zivo. Pasovi me drama nerviraju narocito kad sam preko golom protivnika na 20m, moras bas biti precizan i tempirati kada ces dat pas inace igraci ispruze nogu i samo pokupe lopte. Through ball po krilima ide dosta lahko , dok je kroz sredini gotovo neizvodivo.
Centarsut nikad nisam ni znao i nisam ni pokusavao ovu fifu tako da :D :D

Ima li ko sta za predloziti sta da mijenjam (imam 4 tradable informa) i kad bi sve prodao sto vrijedi imao bih preko 200 k za upgrade.
photo&video
Posts: 835
Joined: 04/12/2007 17:26

#99 Re: FIFA 22

Post by photo&video »

S obzirom na krah pesa, isplati li se uzimati fifa za peticu? Nikad fifu nisam igrao, samo pes. Unaprijed hvala :)
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#100 Re: FIFA 22

Post by brazzo19 »

photo&video wrote: 05/10/2021 09:44 S obzirom na krah pesa, isplati li se uzimati fifa za peticu? Nikad fifu nisam igrao, samo pes. Unaprijed hvala :)

Muku mucim da se naviknem, isti sam ti :D al sta ces nema alternative :D
Post Reply