Disney+

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Mustang1
Posts: 28745
Joined: 29/12/2010 17:31

#101 Re: Disney+

Post by Mustang1 »

Uspio sa Nord VPN. Doda karticu na google play da dobijem trial 7 dana. Aktivirao vpn tursku napravio account na google turski, skinuo disney plus i odmah mi ponudilo da platim u lipama i preko google play ( preko windscribe mi nije nudilo ovo) odradio sve i proslo. 3.70 mi skinulo za mjesec.
ifus
Posts: 244
Joined: 02/10/2009 00:09

#102 Re: Disney+

Post by ifus »

Evo detaljno uputstvo za aktivaciu preko Turske, radi 100%

Disney+ activation (Turkey)

Description:
The key here is to create a new Google account from Turkey (using VPN) and add your bank card to Google Pay using a (fake) address in Turkey. After that purchase the Disney+ subscription using an Android app.

Disclaimer:
This activation method works only using an Android device. After purchasing the Disney+ subscription you can use it on any other device such as a TV, PlayStation, phone, tablet, etc, anywhere in the world.

Steps:
1. Install the Windscribe VPN app.
2. Open Windscribe and connect to Turkey.
3. On your phone open Settings -> Accounts and create a new Google account.
4. On your phone open Settings -> Google -> Manage Your Google Account.
5. Choose the newly created account and navigate to "Payment & subscriptions" -> "Add payment method".
6. Enter your bank card details and under "Billing address" enter an address from a Mcdonald's or hotel in Turkey (Istanbul). For example, type in Google "McDonald's Istanbul" and take the same address but change the street number (recommended).
7. Open Google Play Store and switch to the newly created (Turkish) account.
8. Install the Disney+ app.
9. Sign up with the newly created Google account.
10. Purchase a Disney+ subscription.

Notes:
- Don't forget the email and password of your newly created account as you'll need it to verify your Disney+ account, re-subscribe for Disney+, etc.
- Don't forget your bank card is added to the Google Pay service for that account. Don't share the account with people you don't trust.


Disney+ aktivacija (Turska)

Opis:
Ovdje je ključno kreirati novi Google račun iz Turske (koristeći VPN) i dodati svoju bankovnu karticu na Google Pay koristeći (lažnu) adresu u Turskoj. Nakon toga kupite Disney+ pretplatu koristeći Android aplikaciju.

Odricanje od odgovornosti:
Ova metoda aktivacije funkcionira samo na Android uređaju. Nakon kupovine Disney+ pretplate možete je koristiti na bilo kojem drugom uređaju kao što je TV, PlayStation, telefon, tablet itd., bilo gdje u svijetu.

Koraci:
1. Instalirajte Windscribe VPN aplikaciju.
2. Otvorite Windscribe i povežite se na Tursku.
3. Na telefonu otvorite Postavke -> Računi i kreirajte novi Google račun.
4. Na telefonu otvorite Postavke -> Google -> Upravljajte svojim Google računom.
5. Odaberite novokreirani račun i idite na "Plaćanje i pretplate" -> "Dodaj način plaćanja".
6. Unesite podatke svoje bankovne kartice i pod "Adresa za naplatu" unesite adresu iz Mcdonald'sa ili hotela u Turskoj (Istanbul). Na primjer, ukucajte u Google "McDonald's Istanbul" i uzmite istu adresu, ali promijenite broj ulice (preporučeno).
7. Otvorite Google Play Store i prebacite se na novokreirani (turski) račun.
8. Instalirajte Disney+ aplikaciju.
9. Prijavite se sa novokreiranim Google računom.
10. Kupite Disney+ pretplatu.

napomene:
- Ne zaboravite e-poštu i lozinku vašeg novokreiranog računa jer će vam trebati da potvrdite svoj Disney+ račun, ponovo se pretplatite na Disney+ itd.
- Ne zaboravite da je vaša bankovna kartica dodana u uslugu Google Pay za taj račun. Ne dijelite račun s ljudima kojima nemate povjerenja.
TheRedhead
Posts: 807
Joined: 09/02/2015 18:27

#103 Re: Disney+

Post by TheRedhead »

Super objasnjeno, hvala na info, ovo vrijedi probati. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#104 Re: Disney+

Post by crnivrag »

Ja ću isto ovo da probam, sad me zakolje Disney preko Amerike sa 16 KM mjesečno.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#105 Re: Disney+

Post by MTV »

crnivrag wrote: 17/08/2022 16:15 Ja ću isto ovo da probam, sad me zakolje Disney preko Amerike sa 16 KM mjesečno.
Znam kako ti je. Mene kad je zeznuo VPN pa HBO MAX naplatio preko Amerike umjesto Agrentine ccc
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#106 Re: Disney+

Post by crnivrag »

Uspio sam aktivirati uz ove upute, uzelo mi oko 3.5 marke s računa uz mjesečnu obnovu preko Google Play-a.

Sad servise plaćam ovako:

Disney+ : 3.78 KM
Netflix : 8.45 KM
HBO MAX : besplatno kroz Telemach paket
AllDebrid : 5.91 KM

Mjesečno me sve ukupno dođe: 18.14 KM.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#107 Re: Disney+

Post by fusion_ba »

I još Prime Video preko Turske za cca 0,80 KM :-D
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#108 Re: Disney+

Post by crnivrag »

fusion_ba wrote: 17/08/2022 20:49 I još Prime Video preko Turske za cca 0,80 KM :-D
Eh da, i to sam zaboravio, to je uplatio jedan prijatelj, pa dijelimo acc :)
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#109 Re: Disney+

Post by REDDEVILS »

crnivrag wrote: 17/08/2022 16:15 Ja ću isto ovo da probam, sad me zakolje Disney preko Amerike sa 16 KM mjesečno.
Ja uzeo godišnju pretplatu preko USA 🇺🇸 80 USD iskeširao😂
Kad mi istekne preplata eto mene u Tursku kod brke 😂
ifus
Posts: 244
Joined: 02/10/2009 00:09

#110 Re: Disney+

Post by ifus »

fusion_ba wrote: 17/08/2022 20:49 I još Prime Video preko Turske za cca 0,80 KM :-D
Mozes li napisati kakva je procedura aktivacije Prime Videa preko Turske?
david87
Posts: 66
Joined: 02/06/2020 07:51

#111 Re: Disney+

Post by david87 »

ifus wrote: 18/08/2022 15:37
fusion_ba wrote: 17/08/2022 20:49 I još Prime Video preko Turske za cca 0,80 KM :-D
Mozes li napisati kakva je procedura aktivacije Prime Videa preko Turske?
D ali bi i meni mogao neko da objasni procerduru aktivacije PV preko Turske??
Hvala
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#112 Re: Disney+

Post by Tananarive »

ifus wrote: 17/08/2022 13:57 Evo detaljno uputstvo za aktivaciu preko Turske, radi 100%

Disney+ activation (Turkey)

Description:
The key here is to create a new Google account from Turkey (using VPN) and add your bank card to Google Pay using a (fake) address in Turkey. After that purchase the Disney+ subscription using an Android app.

Disclaimer:
This activation method works only using an Android device. After purchasing the Disney+ subscription you can use it on any other device such as a TV, PlayStation, phone, tablet, etc, anywhere in the world.

Steps:
1. Install the Windscribe VPN app.
2. Open Windscribe and connect to Turkey.
3. On your phone open Settings -> Accounts and create a new Google account.
4. On your phone open Settings -> Google -> Manage Your Google Account.
5. Choose the newly created account and navigate to "Payment & subscriptions" -> "Add payment method".
6. Enter your bank card details and under "Billing address" enter an address from a Mcdonald's or hotel in Turkey (Istanbul). For example, type in Google "McDonald's Istanbul" and take the same address but change the street number (recommended).
7. Open Google Play Store and switch to the newly created (Turkish) account.
8. Install the Disney+ app.
9. Sign up with the newly created Google account.
10. Purchase a Disney+ subscription.

Notes:
- Don't forget the email and password of your newly created account as you'll need it to verify your Disney+ account, re-subscribe for Disney+, etc.
- Don't forget your bank card is added to the Google Pay service for that account. Don't share the account with people you don't trust.


Disney+ aktivacija (Turska)

Opis:
Ovdje je ključno kreirati novi Google račun iz Turske (koristeći VPN) i dodati svoju bankovnu karticu na Google Pay koristeći (lažnu) adresu u Turskoj. Nakon toga kupite Disney+ pretplatu koristeći Android aplikaciju.

Odricanje od odgovornosti:
Ova metoda aktivacije funkcionira samo na Android uređaju. Nakon kupovine Disney+ pretplate možete je koristiti na bilo kojem drugom uređaju kao što je TV, PlayStation, telefon, tablet itd., bilo gdje u svijetu.

Koraci:
1. Instalirajte Windscribe VPN aplikaciju.
2. Otvorite Windscribe i povežite se na Tursku.
3. Na telefonu otvorite Postavke -> Računi i kreirajte novi Google račun.
4. Na telefonu otvorite Postavke -> Google -> Upravljajte svojim Google računom.
5. Odaberite novokreirani račun i idite na "Plaćanje i pretplate" -> "Dodaj način plaćanja".
6. Unesite podatke svoje bankovne kartice i pod "Adresa za naplatu" unesite adresu iz Mcdonald'sa ili hotela u Turskoj (Istanbul). Na primjer, ukucajte u Google "McDonald's Istanbul" i uzmite istu adresu, ali promijenite broj ulice (preporučeno).
7. Otvorite Google Play Store i prebacite se na novokreirani (turski) račun.
8. Instalirajte Disney+ aplikaciju.
9. Prijavite se sa novokreiranim Google računom.
10. Kupite Disney+ pretplatu.

napomene:
- Ne zaboravite e-poštu i lozinku vašeg novokreiranog računa jer će vam trebati da potvrdite svoj Disney+ račun, ponovo se pretplatite na Disney+ itd.
- Ne zaboravite da je vaša bankovna kartica dodana u uslugu Google Pay za taj račun. Ne dijelite račun s ljudima kojima nemate povjerenja.
odradim ovo sve i prikaze mi na turskom onaj Agreement ali hoce da mi naplati u CZK 199 češkim krunama tj 15.8km kad prekonvertujem
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#113 Re: Disney+

Post by crnivrag »

Tananarive wrote: 21/08/2022 10:09
odradim ovo sve i prikaze mi na turskom onaj Agreement ali hoce da mi naplati u CZK 199 češkim krunama tj 15.8km kad prekonvertujem
Meni se ovo isto dešavalo, izađi i uđi ponovo u Windscribe i spoji se na Istanbul da pokupi drugu IP adresu.
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#114 Re: Disney+

Post by Tananarive »

crnivrag wrote: 21/08/2022 10:14
Tananarive wrote: 21/08/2022 10:09
odradim ovo sve i prikaze mi na turskom onaj Agreement ali hoce da mi naplati u CZK 199 češkim krunama tj 15.8km kad prekonvertujem
Meni se ovo isto dešavalo, izađi i uđi ponovo u Windscribe i spoji se na Istanbul da pokupi drugu IP adresu.
probao ..... za sada isto probam nekada kasnije ponovo, hvala svakako :thumbup:
fast-and-the-curious
Posts: 210
Joined: 07/06/2022 16:38

#115 Re: Disney+

Post by fast-and-the-curious »

david87 wrote: 21/08/2022 09:26
ifus wrote: 18/08/2022 15:37
Mozes li napisati kakva je procedura aktivacije Prime Videa preko Turske?
D ali bi i meni mogao neko da objasni procerduru aktivacije PV preko Turske??
Hvala
Ideš na sljedeci link:

https://www.amazon.com.tr/prime?ref_=navm_cs_prime

Klikneš 30 Gün Ücretsiz Dene i prijaviš se na postojeći Amazon račun ili napraviš poptpuno novi Amazon račun, uneseš podatke s kartice, uneseš neku tursku adresu (npr. od nekog restorana ili hotela u Istanbulu) i broj telefona (može i naš broj) i to je to.
TheDocToR
Posts: 198
Joined: 06/02/2009 19:56

#116 Re: Disney+

Post by TheDocToR »

Pokusao sam uraditi navedene korake ali u disney aplikaciji dobijem poruku error code 83, a prije toga google pay odbije transakciju. Zna li neko sta je u pitanju i kako da prevazidjem, hvala.
User avatar
Quaresma
Posts: 6690
Joined: 19/07/2010 16:37

#117 Re: Disney+

Post by Quaresma »

ja sam isto nedavno aktivirao preko turske. htio kupiti za godinu, ali nije htio payment proci pa sam izabrao ovaj monthly plan.

sad u 10tom mjesecu mi istice kartica, vjerovatno cu ponovo morati ubacivati istu. kakva je tu procedura, da li opet moram na turski vpn ici i ubaciti karticu?
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#118 Re: Disney+

Post by jarobot »

crnivrag wrote: 17/08/2022 19:21 Uspio sam aktivirati uz ove upute, uzelo mi oko 3.5 marke s računa uz mjesečnu obnovu preko Google Play-a.

Sad servise plaćam ovako:

Disney+ : 3.78 KM
Netflix : 8.45 KM
HBO MAX : besplatno kroz Telemach paket
AllDebrid : 5.91 KM

Mjesečno me sve ukupno dođe: 18.14 KM.
Insan je "proklet" što bi rekli.
Imam također i netflix , primevideo, HBO max i još realdebrid u tim cijenama ,i kad upalim kodi sa dobrim addonom sve to imam preko realdebrida... znači bilo bi dovoljno reldebrid ili taj tvoj AllDebrid za sve al haj nije skupo pa :D
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#119 Re: Disney+

Post by REDDEVILS »

jarobot wrote: 06/09/2022 07:55
crnivrag wrote: 17/08/2022 19:21 Uspio sam aktivirati uz ove upute, uzelo mi oko 3.5 marke s računa uz mjesečnu obnovu preko Google Play-a.

Sad servise plaćam ovako:

Disney+ : 3.78 KM
Netflix : 8.45 KM
HBO MAX : besplatno kroz Telemach paket
AllDebrid : 5.91 KM

Mjesečno me sve ukupno dođe: 18.14 KM.
Insan je "proklet" što bi rekli.
Imam također i netflix , primevideo, HBO max i još realdebrid u tim cijenama ,i kad upalim kodi sa dobrim addonom sve to imam preko realdebrida... znači bilo bi dovoljno reldebrid ili taj tvoj AllDebrid za sve al haj nije skupo pa :D
🙂
Image
musicman20
Posts: 26
Joined: 14/06/2022 11:21

#120 Re: Disney+

Post by musicman20 »

A kako nabaviti apple+?
TheRedhead
Posts: 807
Joined: 09/02/2015 18:27

#121 Re: Disney+

Post by TheRedhead »

Danas je Disney 2e mj dana ko zeli probati ...
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#122 Re: Disney+

Post by sasajev »

TheRedhead wrote: 08/09/2022 13:34 Danas je Disney 2e mj dana ko zeli probati ...
A jesu titlove ubacili?
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#123 Re: Disney+

Post by tony stark »

Jos uvijek nema titlova.
TheRedhead
Posts: 807
Joined: 09/02/2015 18:27

#124 Re: Disney+

Post by TheRedhead »

ko zna engleski svejedno je :lol:
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#125 Re: Disney+

Post by sasajev »

TheRedhead wrote: 08/09/2022 14:07 ko zna engleski svejedno je :lol:
Ja znam engleski ali mi nije svejedno. Imam zenu i dijete koji i ne znaju engleski.
Pitao sam jesu ubacili titlove a ne za misljenje.
Post Reply