BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
lelooo
Posts: 245
Joined: 11/05/2010 17:56

#13476 Re: BHTelecom

Post by lelooo »

tandrli wrote: 08/12/2022 21:44
Ako može insight u ovo sve, bio bih zahvalan.

LP
Insight je da pogrešno pretpostavljas stvari i uslugu. Tebi telekom nudi jedan AP koji može 400 konekcija. Dodatne ćeš platiti. Ne nudi ti nijedan fiksni port niti ćeš ga dobiti. Ne nudi korištenje tvoje opreme kakva god bila.
Ako hoćeš ti svoju opremu, svoje rutere sta li već, uzmi drugi paket (interneta Jel) i spajaj stagod hoces, jer ocito to hoćes
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#13477 Re: BHTelecom

Post by The BEN10 »

-Chesterfield- wrote: 08/12/2022 19:45 Bhtelekom treba svu pravnu službu otpustiti.
I treba ih kažnjavati...
Jao, kakvi paceri!
bosh
Posts: 51
Joined: 01/08/2012 14:51

#13478 Re: BHTelecom

Post by bosh »

daky585 wrote: 08/12/2022 20:25
Ajdinn4 wrote: 08/12/2022 19:31Je li taj kanal registrovan kod RAK-a?
Izgleda da je to u pitanju. MY TV nije registrovan kao TV kanal kod RAK-a. Zato i BH Telecom uvijek govori MY TV servis a ne televizija.
Ne znam iz kog razloga nisu registovali ovo kao TV kanal i očigledno je razlog zabrane to što nemaju dozvolu emitovanja MY TV.
Da, oni su to nazvali kao servis i odmah dobili upozorenje RAK-a da to nije ispravno.
Problem je što BHTelecom nema registrovanu djelatnost kakvu zahtjeva "emitiranje vlastitih televizijskih i multimedijalnih sadržaja" i koju ima npr BHRT, nego ima djelatnosti koje se tiču svega ostalog što BHTelecom radi i usluge kakve pruža (npr. imaju Emitiranje radijskog programa, i Emitiranje televizijskog programa). Uz sve to potrebno je i odobrenje i registracija kod Regulatorne Agencije za Komunikacije (dobivanje frekvencije itd).

Kada je BHTelecom registriran niko se nije sjetio da bi mogli nekada imati vlastite kanale, tako da se sada kako sam čuo razmatra kreiranje nove kompanije unutar BHTelecoma koja će imati sve djelatnosti koje može imati jedna TV kuća, a onda s tim dolaze vukovi da kreiraju nove radne pozicije za direktore te nove kompanije, upravu itd...

Promašaj za promašajem Kahrimana...
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#13479 Re: BHTelecom

Post by crnivrag »

NALOG AGENCIJE U VEZI SA EMITOVANJEM PROGRAMSKOG SADRŽAJA PUTEM MY TV SERVISA

Slijedom nadležnosti Regulatorne agencije za komunikacije (Agencija) definisane Zakonom o komunikacijama, članom 46. stav (2), kojim je Agencija ovlaštena da preduzima sve potrebne korake u cilju obustave emitovanja bez dozvole, te članom 25. Pravilnika o postupku rješavanja povreda uslova dozvola i propisa, kojim je propisano da Agencija može u određenim slučajevima kada se to ocijeni potrebnim, odrediti privremene mjere.

Agencija je dana 6.12.2022. godine donijela Zaključak kojim je utvrdila da BH Telecom d.d. Sarajevo, bez dozvole Agencije emituje utakmice Svjetskog prvenstva u fudbalu - Katar 2022, kao i druge programske sadržaje putem servisa MY TV, te naložila BH Telecomu privremenu mjeru obustave emitovanja utakmica Svjetskog prvenstva u fudbalu - Katar 2022, kao i drugih programskih sadržaja putem servisa MY TV u roku od 24 sata. BH Telecom je u naloženom roku 8.12.2022. godine postupio po nalogu Agencije i obustavio emitovanje utakmica Svjetskog prvenstva u fudbalu - Katar 2022 kao i drugih programskih sadržaja putem servisa MY TV.

Kako bi stekao pravo na emitovanje audiovizuelnih medijskih sadržaja putem servisa MY TV, BH Telecom Agenciji treba da podnese zahtjev za dobijanje dozvole za televizijsko emitovanje koje se vrši putem drugih elektronskih komunikacijskih mreža.

Agencija će nastaviti postupanje u skladu sa zakonskim nadležnostima i procedurom predviđenom pravilima i propisima.
Link na web stranicu Regulatorne Agencije za Komunikacije
niho92
Posts: 531
Joined: 05/09/2012 14:29

#13480 Re: BHTelecom

Post by niho92 »

Koliko vec postoji MY TV i kao sad se sjetili kako oni nemaju neka prava emitovanja
Hajte molim vas, sigurno se nisu sami dosjetili toga jer u takvim institucijama ne sjede ljudi koji razmisljaju svojom glavom
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#13481 Re: BHTelecom

Post by crnivrag »

niho92 wrote: 09/12/2022 17:46 Koliko vec postoji MY TV i kao sad se sjetili kako oni nemaju neka prava emitovanja
Hajte molim vas, sigurno se nisu sami dosjetili toga jer u takvim institucijama ne sjede ljudi koji razmisljaju svojom glavom
Kanal MY TV se nikad nije nalazio u dozvolama za reemitovanje TV kanala putem drugih elektrokumunikacijskih mreža.

Svi operateri koji emituju sadržaj na kanalima koji nije samo informativnog karaktera za korisnike, moraju imati dozvolu za reemitovanje putem drugih kablovskih i IPTV sistema.
niho92
Posts: 531
Joined: 05/09/2012 14:29

#13482 Re: BHTelecom

Post by niho92 »

crnivrag wrote: 09/12/2022 18:01
niho92 wrote: 09/12/2022 17:46 Koliko vec postoji MY TV i kao sad se sjetili kako oni nemaju neka prava emitovanja
Hajte molim vas, sigurno se nisu sami dosjetili toga jer u takvim institucijama ne sjede ljudi koji razmisljaju svojom glavom
Kanal MY TV se nikad nije nalazio u dozvolama za reemitovanje TV kanala putem drugih elektrokumunikacijskih mreža.

Svi operateri koji emituju sadržaj na kanalima koji nije samo informativnog karaktera za korisnike, moraju imati dozvolu za reemitovanje putem drugih kablovskih i IPTV sistema.
Pa valjda se vec dugo znalo da je telekom otkupio prava za SP i da ce se emitovati na MY TV, zasto se odma nije poslalo upozorenje
Ali eto neka oni rade i nedjeljom kad su neke televizije iz SA u pitanju
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#13483 Re: BHTelecom

Post by crnivrag »

niho92 wrote: 09/12/2022 18:05 Pa valjda se vec dugo znalo da je telekom otkupio prava za SP i da ce se emitovati na MY TV, zasto se odma nije poslalo upozorenje
Ali eto neka oni rade i nedjeljom kad su neke televizije iz SA u pitanju
Ovo je trebalo da se desi kad je MY TV najavljen i kad emitovan prvo film "Deset u pola", ali eto nekako im je uspjelo da provuku skoro godinu i po dana da taj kanal radi na crno i bez dozvole.
jasko__10
Posts: 340
Joined: 19/09/2013 22:51

#13484 Re: BHTelecom

Post by jasko__10 »

crnivrag wrote: 09/12/2022 18:29
niho92 wrote: 09/12/2022 18:05 Pa valjda se vec dugo znalo da je telekom otkupio prava za SP i da ce se emitovati na MY TV, zasto se odma nije poslalo upozorenje
Ali eto neka oni rade i nedjeljom kad su neke televizije iz SA u pitanju
Ovo je trebalo da se desi kad je MY TV najavljen i kad emitovan prvo film "Deset u pola", ali eto nekako im je uspjelo da provuku skoro godinu i po dana da taj kanal radi na crno i bez dozvole.
Radio bi on jos da nije SP sto RAK nije pustio kaznu na Novu BH kad je bilo EP ?,koristili su drzavnu frekvenciju i jos trazili da im se plati.
Ne branim nikoga ali ovo je trebalo i tada uraditi dosta sto nas nam drzavu parcaju svi redom pa valjda mozemo rahat gledat makar utakmice nije svake 2 god mjenjat operatera.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#13485 Re: BHTelecom

Post by dend »

jasko__10 wrote: 09/12/2022 19:01
crnivrag wrote: 09/12/2022 18:29
Ovo je trebalo da se desi kad je MY TV najavljen i kad emitovan prvo film "Deset u pola", ali eto nekako im je uspjelo da provuku skoro godinu i po dana da taj kanal radi na crno i bez dozvole.
Radio bi on jos da nije SP sto RAK nije pustio kaznu na Novu BH kad je bilo EP ?,koristili su drzavnu frekvenciju i jos trazili da im se plati.
Ne branim nikoga ali ovo je trebalo i tada uraditi dosta sto nas nam drzavu parcaju svi redom pa valjda mozemo rahat gledat makar utakmice nije svake 2 god mjenjat operatera.
A godine MojaTV Sporta.

Neka su blokirali kanal dok se ne rijesi sva pravna zavrezlama.



U ostalim vijestima, premijera serije Na Rubu Pameti ce se emitovati 11. i 12. Decembra u 21h putem MojaTV Videoteke.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#13486 Re: BHTelecom

Post by crnivrag »

jasko__10 wrote: 09/12/2022 19:01 Radio bi on jos da nije SP sto RAK nije pustio kaznu na Novu BH kad je bilo EP ?,koristili su drzavnu frekvenciju i jos trazili da im se plati.
Ne branim nikoga ali ovo je trebalo i tada uraditi dosta sto nas nam drzavu parcaju svi redom pa valjda mozemo rahat gledat makar utakmice nije svake 2 god mjenjat operatera.
Nije isto, Nova BH je imala dozvolu za rad putem zemaljske mreže i nije nikome branila da je prati putem analognog ili digitalnog zemaljskog prenosa, samo je tražila naknadu za reemitovanje u okviru kablovskih i IPTV sistema što rade mnoge komercijalne TV kuće u zemlji, regionu i svijetu.

MY TV nije bio nigdje registrovan, a Telecom ga je čuvao samo za sebe.

Da je bio registrovan pod dozvolama za reemitovanje putem drugih elektronskih komunikacijskih medija, kanal bi morali ponuditi i drugim operaterima uz naknadu ili besplatno (kako god oni žele).

Ovako su ga skrivali kao interni kanal za informisanje BH Telecom korisnika, i nisu dali da ga bilo koji drugi operater otkupi i reemituje u svojoj ponudi.
jasko__10
Posts: 340
Joined: 19/09/2013 22:51

#13487 Re: BHTelecom

Post by jasko__10 »

crnivrag wrote: 09/12/2022 19:11
jasko__10 wrote: 09/12/2022 19:01 Radio bi on jos da nije SP sto RAK nije pustio kaznu na Novu BH kad je bilo EP ?,koristili su drzavnu frekvenciju i jos trazili da im se plati.
Ne branim nikoga ali ovo je trebalo i tada uraditi dosta sto nas nam drzavu parcaju svi redom pa valjda mozemo rahat gledat makar utakmice nije svake 2 god mjenjat operatera.
Nije isto, Nova BH je imala dozvolu za rad putem zemaljske mreže i nije nikome branila da je prati putem analognog ili digitalnog zemaljskog prenosa, samo je tražila naknadu za reemitovanje u okviru kablovskih i IPTV sistema što rade mnoge komercijalne TV kuće u zemlji, regionu i svijetu.

MY TV nije bio nigdje registrovan, a Telecom ga je čuvao samo za sebe.

Da je bio registrovan pod dozvolama za reemitovanje putem drugih elektronskih komunikacijskih medija, kanal bi morali ponuditi i drugim operaterima uz naknadu ili besplatno (kako god oni žele).

Ovako su ga skrivali kao interni kanal za informisanje BH Telecom korisnika, i nisu dali da ga bilo koji drugi operater otkupi i reemituje u svojoj ponudi.
Druze isto je i nova bh i my tv.Oba kanala su htjeli utakmice samo za svoje korisnike.
Kada je bilo EP jel imao bilo ko osim njih Novu BH,a i sada jel ima neko drugi my tv.
A ovo moglo se pratit putem analognog signala ma daj molim te u mene djed posle rata odma bacio riblju kost u smece.
Kao sto dend kaze koliko je samo prije ovoga bio kanal moja tv sport tolike godine radio pa kanal nije bio ugasen.
Meni je iskreno i drago nek mogu svi rahat gledat i da uvijek ostane ovako narednih 20 godina da drzavna tv prenosi utakmice.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#13488 Re: BHTelecom

Post by REDDEVILS »

Da nije bilo BH Telecoma državna televizija BHRT nebi nikad otkupila prava za prijenos utakmica SP.
Zahvaljujući BH Telecomu osigurani su prijenosi za sve gradjane BiH 🇧🇦
Sljedeći put neka Telecom dobro razmisli gdje će ulagati novac.
A mi ćemo na Arena Sport kanalima sve moći gledati 🙂
Drugclanbiblioteke
Posts: 126
Joined: 06/10/2020 17:51

#13489 Re: BHTelecom

Post by Drugclanbiblioteke »

crnivrag wrote: 09/12/2022 19:11
jasko__10 wrote: 09/12/2022 19:01 Radio bi on jos da nije SP sto RAK nije pustio kaznu na Novu BH kad je bilo EP ?,koristili su drzavnu frekvenciju i jos trazili da im se plati.
Ne branim nikoga ali ovo je trebalo i tada uraditi dosta sto nas nam drzavu parcaju svi redom pa valjda mozemo rahat gledat makar utakmice nije svake 2 god mjenjat operatera.
Nije isto, Nova BH je imala dozvolu za rad putem zemaljske mreže i nije nikome branila da je prati putem analognog ili digitalnog zemaljskog prenosa, samo je tražila naknadu za reemitovanje u okviru kablovskih i IPTV sistema što rade mnoge komercijalne TV kuće u zemlji, regionu i svijetu.

MY TV nije bio nigdje registrovan, a Telecom ga je čuvao samo za sebe.

Da je bio registrovan pod dozvolama za reemitovanje putem drugih elektronskih komunikacijskih medija, kanal bi morali ponuditi i drugim operaterima uz naknadu ili besplatno (kako god oni žele).

Ovako su ga skrivali kao interni kanal za informisanje BH Telecom korisnika, i nisu dali da ga bilo koji drugi operater otkupi i reemituje u svojoj ponudi.
Ako je ovo bila namjera BHTelecoma onda kapa dole za pokusaj.
Ako je pravni kiks firme koja ima vise zaposlenih pravnika od ostaka Kantona Sarajeovo onda sjedi jedan.
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#13490 Re: BHTelecom

Post by ajdamo »

Zanima me zašto BH Telecom nakon svake intervencije na modemu pokvari postavke brzine. Svaki put kada ulaze na modem zbog neke korekcije nevezane za brzinu obavezno smanje i brzinu ili zatvore ostale lan portove za internet?

Da li tehnička podrška radi subotom ili prije ponedjeljka nema pomoći?

Likovi mi smanjili brzinu sa 50/8 na 35/2 i zatvorili mi lan portove. Ranije sam uredno imao 3 lan porta za internet i 1 za moju tv.

Stvarno me nervira ovakvo ponašanje ljudi iz telekoma.

Imam moja net TV S paket odnosno nekadašnji net 4 paket
Spoiler
Show

Code: Select all

DSL Link Information
Link Status Up 
Modulation Type VDSL2 
klix Rate(Up/Down) 2301/35834 kbps 
Attainable Rate(Up/Down) 18260/55920 kbps 
Noise Margin(Up/Down) 22/11.8 dB 
Line Attenuation(Up/Down) 25.1/13.4 dB 
Output Power(Up/Down) 8.8/14 dBm 
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved 
Interleave Depth(Up/Down) 11/2371 
Interleave Delay(Up/Down) 1/7 ms 
INP(Up/Down) 0.5/1.8 symbols 
Profile 17a 
Showtime Start 0 h 13 min 45 s 
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM 
CRC Errors(Up/Down) 0/0 
FEC Errors(Up/Down) 0/74
jasko__10
Posts: 340
Joined: 19/09/2013 22:51

#13491 Re: BHTelecom

Post by jasko__10 »

ajdamo wrote: 09/12/2022 21:33 Zanima me zašto BH Telecom nakon svake intervencije na modemu pokvari postavke brzine. Svaki put kada ulaze na modem zbog neke korekcije nevezane za brzinu obavezno smanje i brzinu ili zatvore ostale lan portove za internet?

Da li tehnička podrška radi subotom ili prije ponedjeljka nema pomoći?

Likovi mi smanjili brzinu sa 50/8 na 35/2 i zatvorili mi lan portove. Ranije sam uredno imao 3 lan porta za internet i 1 za moju tv.

Stvarno me nervira ovakvo ponašanje ljudi iz telekoma.

Imam moja net TV S paket odnosno nekadašnji net 4 paket
Spoiler
Show

Code: Select all

DSL Link Information
Link Status Up 
Modulation Type VDSL2 
klix Rate(Up/Down) 2301/35834 kbps 
Attainable Rate(Up/Down) 18260/55920 kbps 
Noise Margin(Up/Down) 22/11.8 dB 
Line Attenuation(Up/Down) 25.1/13.4 dB 
Output Power(Up/Down) 8.8/14 dBm 
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved 
Interleave Depth(Up/Down) 11/2371 
Interleave Delay(Up/Down) 1/7 ms 
INP(Up/Down) 0.5/1.8 symbols 
Profile 17a 
Showtime Start 0 h 13 min 45 s 
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM 
CRC Errors(Up/Down) 0/0 
FEC Errors(Up/Down) 0/74
Trenutno linija ti ne podrzava 50/8 kakva je prije bila sad ti je max 55 mb.
A to sto su se zatvorili portove vjerovatno su vratili modem na fabricke kad su mjenjli profil
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#13492 Re: BHTelecom

Post by ajdamo »

jasko__10 wrote: 09/12/2022 21:51
ajdamo wrote: 09/12/2022 21:33 Zanima me zašto BH Telecom nakon svake intervencije na modemu pokvari postavke brzine. Svaki put kada ulaze na modem zbog neke korekcije nevezane za brzinu obavezno smanje i brzinu ili zatvore ostale lan portove za internet?

Da li tehnička podrška radi subotom ili prije ponedjeljka nema pomoći?

Likovi mi smanjili brzinu sa 50/8 na 35/2 i zatvorili mi lan portove. Ranije sam uredno imao 3 lan porta za internet i 1 za moju tv.

Stvarno me nervira ovakvo ponašanje ljudi iz telekoma.

Imam moja net TV S paket odnosno nekadašnji net 4 paket
Spoiler
Show

Code: Select all

DSL Link Information
Link Status Up 
Modulation Type VDSL2 
klix Rate(Up/Down) 2301/35834 kbps 
Attainable Rate(Up/Down) 18260/55920 kbps 
Noise Margin(Up/Down) 22/11.8 dB 
Line Attenuation(Up/Down) 25.1/13.4 dB 
Output Power(Up/Down) 8.8/14 dBm 
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved 
Interleave Depth(Up/Down) 11/2371 
Interleave Delay(Up/Down) 1/7 ms 
INP(Up/Down) 0.5/1.8 symbols 
Profile 17a 
Showtime Start 0 h 13 min 45 s 
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM 
CRC Errors(Up/Down) 0/0 
FEC Errors(Up/Down) 0/74
Trenutno linija ti ne podrzava 50/8 kakva je prije bila sad ti je max 55 mb.
A to sto su se zatvorili portove vjerovatno su vratili modem na fabricke kad su mjenjli profil
ne kažem da sam uvijek imao 50/8 ali se preko kabla na PC- brzina kretala između 46-48,5mb. Upload mi je uvijek bio između 7,85 i 7,91,a sada su ga iz njima poznatih razloga smanjili na mizernih 2 što je nedovoljno za bilo šta.

Ovaj parametar su mi promijenili

klix Rate(Up/Down) 2301/35834 kbps


ranije je ovdje pisalo 8096/49803kbps
Last edited by ajdamo on 09/12/2022 22:07, edited 1 time in total.
jasko__10
Posts: 340
Joined: 19/09/2013 22:51

#13493 Re: BHTelecom

Post by jasko__10 »

ajdamo wrote: 09/12/2022 22:04
jasko__10 wrote: 09/12/2022 21:51
Trenutno linija ti ne podrzava 50/8 kakva je prije bila sad ti je max 55 mb.
A to sto su se zatvorili portove vjerovatno su vratili modem na fabricke kad su mjenjli profil
ne kažem da sam uvijek imao 50/8 ali se preko kabla na PC- brzina kretala između 46-48,5mb. Upload mi je uvijek bio između 7,85 i 7,91,a sada su ga iz njima poznatih razloga smanjili na mizernih 2 što je nedovoljno za bilo šta.
Jel ti slika prekidala kocila?
Ako jeste zato su i vratili vjerovatno
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#13494 Re: BHTelecom

Post by ajdamo »

jasko__10 wrote: 09/12/2022 22:05
ajdamo wrote: 09/12/2022 22:04
ne kažem da sam uvijek imao 50/8 ali se preko kabla na PC- brzina kretala između 46-48,5mb. Upload mi je uvijek bio između 7,85 i 7,91,a sada su ga iz njima poznatih razloga smanjili na mizernih 2 što je nedovoljno za bilo šta.
Jel ti slika prekidala kocila?
Ako jeste zato su i vratili vjerovatno
nije slika kočila, nego su mi mijenjali lozinku na korisničkom nalogu( bar su to samo trebali da urade ) jer sam to tražio od njih pošto mi je neko provalio moja web tv lozinku pa sam tražio izmjenu,a glupo je što je ista lozinka i za konektovanje u modemu i na moja web tv servisu.

od 2019 sam uredno imao tu brzinu i sad odjednom problem.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#13495 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

ajdamo wrote: 09/12/2022 22:09
jasko__10 wrote: 09/12/2022 22:05
Jel ti slika prekidala kocila?
Ako jeste zato su i vratili vjerovatno
nije slika kočila, nego su mi mijenjali lozinku na korisničkom nalogu( bar su to samo trebali da urade ) jer sam to tražio od njih pošto mi je neko provalio moja web tv lozinku pa sam tražio izmjenu,a glupo je što je ista lozinka i za konektovanje u modemu i na moja web tv servisu.

od 2019 sam uredno imao tu brzinu i sad odjednom problem.
Pa mogao si sam sebi promijeniti password, nisu ti oni to morali. Uloguješ se na portal i promijeniš, onda samo resetuješ ruter i on bi sam trebao da pokupi novi password.
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#13496 Re: BHTelecom

Post by ajdamo »

Del_Boy1 wrote: 09/12/2022 22:24
ajdamo wrote: 09/12/2022 22:09

nije slika kočila, nego su mi mijenjali lozinku na korisničkom nalogu( bar su to samo trebali da urade ) jer sam to tražio od njih pošto mi je neko provalio moja web tv lozinku pa sam tražio izmjenu,a glupo je što je ista lozinka i za konektovanje u modemu i na moja web tv servisu.

od 2019 sam uredno imao tu brzinu i sad odjednom problem.
Pa mogao si sam sebi promijeniti password, nisu ti oni to morali. Uloguješ se na portal i promijeniš, onda samo resetuješ ruter i on bi sam trebao da pokupi novi password.
nije moglo tako jer nisam bio u ACS mreži, tek su me danas na to prebacili. Tako je bar pisalo na portalu.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#13497 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

Sad imaš na https://moj.bhtelecom.ba opciju moj modem, tu možeš neke stvari odraditi daljinski na svom modemu.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#13498 Re: BHTelecom

Post by -Chesterfield- »

ajdamo wrote: 09/12/2022 21:33 Zanima me zašto BH Telecom nakon svake intervencije na modemu pokvari postavke brzine. Svaki put kada ulaze na modem zbog neke korekcije nevezane za brzinu obavezno smanje i brzinu ili zatvore ostale lan portove za internet?

Da li tehnička podrška radi subotom ili prije ponedjeljka nema pomoći?

Likovi mi smanjili brzinu sa 50/8 na 35/2 i zatvorili mi lan portove. Ranije sam uredno imao 3 lan porta za internet i 1 za moju tv.

Stvarno me nervira ovakvo ponašanje ljudi iz telekoma.

Imam moja net TV S paket odnosno nekadašnji net 4 paket
Spoiler
Show

Code: Select all

DSL Link Information
Link Status Up 
Modulation Type VDSL2 
klix Rate(Up/Down) 2301/35834 kbps 
Attainable Rate(Up/Down) 18260/55920 kbps 
Noise Margin(Up/Down) 22/11.8 dB 
Line Attenuation(Up/Down) 25.1/13.4 dB 
Output Power(Up/Down) 8.8/14 dBm 
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved 
Interleave Depth(Up/Down) 11/2371 
Interleave Delay(Up/Down) 1/7 ms 
INP(Up/Down) 0.5/1.8 symbols 
Profile 17a 
Showtime Start 0 h 13 min 45 s 
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM 
CRC Errors(Up/Down) 0/0 
FEC Errors(Up/Down) 0/74
Ma ne vjerujem da su ti namjerno smanjili. Moguće da ti je automatski tako povuklo.
Izgleda nestabilna ti je linija čim se to tako smanjuje - povećava...

I meni se to desilo kada sam tražio da mi izbace spliter za telefon.
Jedva kasnije uganjao da mi sa 10 povećaju na 12 :D

Kod mene neće da izbriše crc greške nakon restarta.

Image

Image


Još mjesec i par dana dana mi je ugovor. Razmišljam da pređem na Total TV i ovaj nekakav lokalni bežični internet.
Navodno ne može vdsl. A imam dvije parice. Sumnjam da ne može jedna parica barem 20 Mbps, jer sam viđao ovdje slične linije sa većim brzinama od 20 Mbps...
Dzontra_Volta
Posts: 6485
Joined: 20/01/2011 11:10

#13499 Re: BHTelecom

Post by Dzontra_Volta »

jasko__10 wrote: 09/12/2022 19:27
crnivrag wrote: 09/12/2022 19:11
Nije isto, Nova BH je imala dozvolu za rad putem zemaljske mreže i nije nikome branila da je prati putem analognog ili digitalnog zemaljskog prenosa, samo je tražila naknadu za reemitovanje u okviru kablovskih i IPTV sistema što rade mnoge komercijalne TV kuće u zemlji, regionu i svijetu.

MY TV nije bio nigdje registrovan, a Telecom ga je čuvao samo za sebe.

Da je bio registrovan pod dozvolama za reemitovanje putem drugih elektronskih komunikacijskih medija, kanal bi morali ponuditi i drugim operaterima uz naknadu ili besplatno (kako god oni žele).

Ovako su ga skrivali kao interni kanal za informisanje BH Telecom korisnika, i nisu dali da ga bilo koji drugi operater otkupi i reemituje u svojoj ponudi.
Druze isto je i nova bh i my tv.Oba kanala su htjeli utakmice samo za svoje korisnike.
Kada je bilo EP jel imao bilo ko osim njih Novu BH,a i sada jel ima neko drugi my tv.
A ovo moglo se pratit putem analognog signala ma daj molim te u mene djed posle rata odma bacio riblju kost u smece.
Razlika je u tome što je tada mogao bilo koji provajder imati Novu BH ako plati, a My TV nije mogao niko ni kupiti ni dobiti besplatno.
Fakat sam se uvijek pitao kako za "kanal" MY TV (ranije MojaTv sport) ne vrijede ista pravila kao za SK kanale, tj. da niko pred konkurencijskim vijećem nije pokrenuo postupak zbog prenosa domaće lige.
Kad ispade da to uopšte nije kanal.
I da, analogno konkurenciji, pretpostavljam da će BH Telecom morati osnovati posebnu firmu koja će biti vlasnik MY TV kanala, kao što su RTS i United Media uradili.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#13500 Re: BHTelecom

Post by dend »

Dzontra_Volta wrote: 10/12/2022 12:35 Razlika je u tome što je tada mogao bilo koji provajder imati Novu BH ako plati, a My TV nije mogao niko ni kupiti ni dobiti besplatno.
Fakat sam se uvijek pitao kako za "kanal" MY TV (ranije MojaTv sport) ne vrijede ista pravila kao za SK kanale, tj. da niko pred konkurencijskim vijećem nije pokrenuo postupak zbog prenosa domaće lige.
Kad ispade da to uopšte nije kanal.
I da, analogno konkurenciji, pretpostavljam da će BH Telecom morati osnovati posebnu firmu koja će biti vlasnik MY TV kanala, kao što su RTS i United Media uradili.
I tako telekom nakon ~5 godina tužekanja dobije mogućnost kupovine SK paketa da bi na kraju isti sadržaj završio na... Nova sport/SK HD koji nije dio paketa i koje nijedan drugi operater nije imao... ikada.

"Jednak" epilog bi bio da se MY TV pusti drugim operaterima po veoma visokoj cijena da bi telekom u nekom kratku roku otvorio drugi MY TV II, gdje bi išle utakmice uživo, a na MY TV da kasne par sati. Naravno MY TV II nije dio paketa MY TV i košta više nego prvi ali tek nakon par godina natezanja pred RAKom.
:thumbup:
Post Reply