BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5639
Joined: 04/08/2020 19:22

#4301 Re: BHTelecom

Post by -Chesterfield- »

dječak sa šibicama wrote: 28/09/2021 11:20 Prosli utorak dao podatke, jos niko ne zove, ne dolazi, tehnicari bi kao trebali doci na adresu da vide koje mi brzine neta mogu isporuciti.

Jesu li uvijek tako brzi?
Nazovi 1444 i pitaj gdje je zapelo?
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#4302 Re: BHTelecom

Post by REDDEVILS »

Kada ce najavljeni noviteti koje smo trebali dobiti u septembru :mrgreen:
User avatar
Grom0X
Posts: 315
Joined: 29/09/2020 10:38
Location: Los Santos

#4303 Re: BHTelecom

Post by Grom0X »

REDDEVILS wrote: 28/09/2021 12:33 Kada ce najavljeni noviteti koje smo trebali dobiti u septembru :mrgreen:
Iduce godine, mozda.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#4304 Re: BHTelecom

Post by preselio na ahiret »

REDDEVILS wrote: 28/09/2021 12:33 Kada ce najavljeni noviteti koje smo trebali dobiti u septembru :mrgreen:
U oktobru bice u novembru
U novembru bice u decembru
Bice bolje sto me vise loze
Meni gore biti ne moze
:lol:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5639
Joined: 04/08/2020 19:22

#4305 Re: BHTelecom

Post by -Chesterfield- »

preselio na ahiret wrote: 28/09/2021 12:31
Znam iz licnog iskustva a zivio od poste 20 metara :lol:
eto i on kaze,ne znam zasto bi lagao neko,sta mi je u interesu da prozivan bilo kojeg radnika?
Kakve veze pošta ima sa Telekomom?
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#4306 Re: BHTelecom

Post by preselio na ahiret »

-Chesterfield- wrote: 28/09/2021 12:36
preselio na ahiret wrote: 28/09/2021 12:31
Znam iz licnog iskustva a zivio od poste 20 metara :lol:
eto i on kaze,ne znam zasto bi lagao neko,sta mi je u interesu da prozivan bilo kojeg radnika?
Kakve veze pošta ima sa Telekomom?
cuj kakve pa bh telekom i posta su na malti u istoj zgradi,kakva pitanja postavljas? :lol:
User avatar
Grom0X
Posts: 315
Joined: 29/09/2020 10:38
Location: Los Santos

#4307 Re: BHTelecom

Post by Grom0X »

-Chesterfield- wrote: 28/09/2021 12:36
preselio na ahiret wrote: 28/09/2021 12:31
Znam iz licnog iskustva a zivio od poste 20 metara :lol:
eto i on kaze,ne znam zasto bi lagao neko,sta mi je u interesu da prozivan bilo kojeg radnika?
Kakve veze pošta ima sa Telekomom?
Pa vecinom im tu bude centrala
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#4308 Re: BHTelecom

Post by dječak sa šibicama »

-Chesterfield- wrote: 28/09/2021 12:32
dječak sa šibicama wrote: 28/09/2021 11:20 Prosli utorak dao podatke, jos niko ne zove, ne dolazi, tehnicari bi kao trebali doci na adresu da vide koje mi brzine neta mogu isporuciti.

Jesu li uvijek tako brzi?
Nazovi 1444 i pitaj gdje je zapelo?
Zvao upravo, kaze lik sa centra da zahjev stoji, imaju puno zahtjeva vezano za ovu akciju, pa bice valjda uskoro. Takvo je objasnjenje.

Nije da sad ja nesto shizim, nego puno se ceka bas, a oni samo trebaju izaci na teren da vide kakve brzine mogu isporuciti. Kod mene je optika razvucena po stubistu, pred vratima su mi kablovi, radili su to prije dvije tri godine i kontam da tu nema nekog posebnog posla za tehnicare. Laicki.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4309 Re: BHTelecom

Post by dend »

preselio na ahiret wrote: 28/09/2021 12:31
dend wrote: 28/09/2021 12:28

Ma ja, vidim ja komsija cacka kablove po kuci ... vjerovatno da sam sebi spoji televiziju ...
Znam iz licnog iskustva a zivio od poste 20 metara :lol:
eto i on kaze,ne znam zasto bi lagao neko,sta mi je u interesu da prozivan bilo kojeg radnika?
Nisam ja rekao da iko laze, rekao sam da vjerovatno imaju pune ruke posla sa zahtjevima za MojaTV

Shodno kakva je situacija sa arenama i ligom sampiona i ne cudi me... ljudima isticu ugovori pa prelaze/provjeravaju ...
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5639
Joined: 04/08/2020 19:22

#4310 Re: BHTelecom

Post by -Chesterfield- »

preselio na ahiret wrote: 28/09/2021 12:38
-Chesterfield- wrote: 28/09/2021 12:36

Kakve veze pošta ima sa Telekomom?
cuj kakve pa bh telekom i posta su na malti u istoj zgradi,kakva pitanja postavljas? :lol:
Ja imam dvije pošte dva kilometra od mene. Dok je telecom petnaestak kilometara udaljen.
Dvije potpuno različite firme.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#4311 Re: BHTelecom

Post by preselio na ahiret »

-Chesterfield- wrote: 28/09/2021 12:42
preselio na ahiret wrote: 28/09/2021 12:38

cuj kakve pa bh telekom i posta su na malti u istoj zgradi,kakva pitanja postavljas? :lol:
Ja imam dvije pošte dva kilometra od mene. Dok je telecom petnaestak kilometara udaljen.
Dvije potpuno različite firme.
moze bit kod tebe kod mene tako nije...
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4312 Re: BHTelecom

Post by dend »

dječak sa šibicama wrote: 28/09/2021 12:39
-Chesterfield- wrote: 28/09/2021 12:32

Nazovi 1444 i pitaj gdje je zapelo?
Zvao upravo, kaze lik sa centra da zahjev stoji, imaju puno zahtjeva vezano za ovu akciju, pa bice valjda uskoro. Takvo je objasnjenje.

Nije da sad ja nesto shizim, nego puno se ceka bas, a oni samo trebaju izaci na teren da vide kakve brzine mogu isporuciti. Kod mene je optika razvucena po stubistu, pred vratima su mi kablovi, radili su to prije dvije tri godine i kontam da tu nema nekog posebnog posla za tehnicare. Laicki.
optika ... blago tebi
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#4313 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

dječak sa šibicama wrote: 28/09/2021 12:39
-Chesterfield- wrote: 28/09/2021 12:32

Nazovi 1444 i pitaj gdje je zapelo?
Zvao upravo, kaze lik sa centra da zahjev stoji, imaju puno zahtjeva vezano za ovu akciju, pa bice valjda uskoro. Takvo je objasnjenje.

Nije da sad ja nesto shizim, nego puno se ceka bas, a oni samo trebaju izaci na teren da vide kakve brzine mogu isporuciti. Kod mene je optika razvucena po stubistu, pred vratima su mi kablovi, radili su to prije dvije tri godine i kontam da tu nema nekog posebnog posla za tehnicare. Laicki.
Onda mozes bilo koji paket uzeti, vjerovatno je guzva sa prikljuccima pa cekas. Moraju jedni monteri prvo da spoje opticki kabl od kutije u haustoru do stana gdje ti postave kutijcu jednu i u njega ide opticki kabl. Pa onda druga ekipa dodje ispoje te od te kutijce do modema i ostale uredjje spoje na uslugu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#4314 Re: BHTelecom

Post by dječak sa šibicama »

Vec su oni razvukli kablove od kutije u podrumu, velika razvodna kutija, do svih stanova. Meni je kabal pred vratima, samo trebaju uvesti u stan. Nadam se da ce moci, mislim velika brzina. Ko zna je li to funkcionalno, mada to montiranje kablova su radili dobrih 20-ak dana.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4315 Re: BHTelecom

Post by seoBIH »

dend wrote: 28/09/2021 12:41 Nisam ja rekao da iko laze, rekao sam da vjerovatno imaju pune ruke posla sa zahtjevima za MojaTV
To ne smije biti opravdanje, moraju biti brzi. Evo i ja sam jedan od podnosilaca zahtjeva i ako me sta odbije, to ce biti sporost, necu da moram traziti stelu. Kako da se pouzdam da ce nesto uraditi u slucaju problema?
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4316 Re: BHTelecom

Post by dend »

dječak sa šibicama wrote: 28/09/2021 15:38 Vec su oni razvukli kablove od kutije u podrumu, velika razvodna kutija, do svih stanova. Meni je kabal pred vratima, samo trebaju uvesti u stan. Nadam se da ce moci, mislim velika brzina. Ko zna je li to funkcionalno, mada to montiranje kablova su radili dobrih 20-ak dana.
Ako je optika, mozes bilo koju brzinu bez ikakve brige o stabilnosti ( znaci gigabit ako ti treba )
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4317 Re: BHTelecom

Post by dend »

seoBIH wrote: 28/09/2021 16:05
dend wrote: 28/09/2021 12:41 Nisam ja rekao da iko laze, rekao sam da vjerovatno imaju pune ruke posla sa zahtjevima za MojaTV
To ne smije biti opravdanje, moraju biti brzi. Evo i ja sam jedan od podnosilaca zahtjeva i ako me sta odbije, to ce biti sporost, necu da moram traziti stelu. Kako da se pouzdam da ce nesto uraditi u slucaju problema?
I nije, niti sam rekao da je to opravdano... nista mi nije odvratnije od stele, poklona, koverti, novca ...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#4318 Re: BHTelecom

Post by dječak sa šibicama »

dend wrote: 28/09/2021 16:16
dječak sa šibicama wrote: 28/09/2021 15:38 Vec su oni razvukli kablove od kutije u podrumu, velika razvodna kutija, do svih stanova. Meni je kabal pred vratima, samo trebaju uvesti u stan. Nadam se da ce moci, mislim velika brzina. Ko zna je li to funkcionalno, mada to montiranje kablova su radili dobrih 20-ak dana.
Ako je optika, mozes bilo koju brzinu bez ikakve brige o stabilnosti ( znaci gigabit ako ti treba )
Nadam se.

Da, imaju jako puno zahtjeva, tako rece lik sa call centra. Mislim, nije mu to bilo opravdanje, poslao je jos jedan zahtjev tehnicarima, nego na moju opasku da vjerovatno imaju posla, on kaze "istina je da smo dobili jako puno zahtjeva u zadnje vrijeme". Od kako je ova akcija u toku.

Puno ljudi prelazi sa Telemacha, ili bar zele prijeci, ovisno o tome mogu li dobiti odgovarajucu brzinu interneta.
Moji u privatnoj kuci, stari dio grada, takodje ne mogu imati veliku brzinu, njima je maksimalna 10 mbit. Kad mjerim na speedtestu, jedva mi na mobitelu izbaci 7-8. Na to ne bih pristao, tmach kakav je god, pruza onih 110 bez problema.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4319 Re: BHTelecom

Post by dend »

dječak sa šibicama wrote: 28/09/2021 16:20
dend wrote: 28/09/2021 16:16

Ako je optika, mozes bilo koju brzinu bez ikakve brige o stabilnosti ( znaci gigabit ako ti treba )
Nadam se.

Da, imaju jako puno zahtjeva, tako rece lik sa call centra. Mislim, nije mu to bilo opravdanje, poslao je jos jedan zahtjev tehnicarima, nego na moju opasku da vjerovatno imaju posla, on kaze "istina je da smo dobili jako puno zahtjeva u zadnje vrijeme". Od kako je ova akcija u toku.

Puno ljudi prelazi sa Telemacha, ili bar zele prijeci, ovisno o tome mogu li dobiti odgovarajucu brzinu interneta.
Moji u privatnoj kuci, stari dio grada, takodje ne mogu imati veliku brzinu, njima je maksimalna 10 mbit. Kad mjerim na speedtestu, jedva mi na mobitelu izbaci 7-8. Na to ne bih pristao, tmach kakav je god, pruza onih 110 bez problema.
Neces na optici imati problema sa internetom, to je na toj vrsti tehnologije neupitno. Posla imaju vjerovatno vise nego ocekivano međutim to se valjda rijesava blagovremeno... neka plate drugim firmama da im vrse instalacije ako oni nmgu stici, isto kao poslije nove godine sto su uradili.

A da ljudi prelaze, to je istina. Do sredine 2022 citav komsiluk ce mi biti na MojaTV
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4320 Re: BHTelecom

Post by dend »

Image

https://www.bhtelecom.ba/sadrzaji/2021/ ... moja-tv-2/

Uživajte u novoj sezoni najelitnijeg europskog klupskog nogometnog takmičenja

Direktni prijenosi najuzbudljivijih duela Lige prvaka u nogometu očekuju vas na Arena Sport kanalima.

Večeras su na rasporedu utakmice drugog kola i pred nama je duel prvih favorita Lige prvaka, kao i nastup našeg Edina Džeke u gostima.

U 18:45 sati možete gledati:

Ajax – Besiktas
Shakhtar Donetsk – Inter
U 21:00 sati:

PSG – Manchester City
AC Milan – Atletico Madrid
Porto – Liverpool
Real Madrid – Sheriff Tiraspol
RB Leipzig – Club Brugge
U srijedu se također igraju utakmice drugog kola i moći ćete gledati:

Atalanta – Young Boys u 18:45 sati
Zenit – Malmo u 18:45 sati
U 21:00 sati:

Juventus – Chelsea
Manchester United– Villarreal
Bayern – Dynamo Kiev
Benfica – Barcelona
Podsjećamo da do kraja septembra možete uživati u vrhunskoj HD kvaliteti Arena Sport kanala potpuno besplatno.

ODLIČNA PONUDA: Za sve koji nisu Moja TV korisnici mogu iskoristiti aktuelnu akciju „Imaš sve uz MojaTV“ i uz 1 KM za aktivaciju uživati bez naknade u premium filmskom i sportskom TV sadržaju i uslugama čak 24 mjeseca.

Sve informacije o akciji možete pronaći ovdje.

Moja TV ima sve!

Image

https://www.bhtelecom.ba/drustvena-odgo ... -sarajevu/

Uz prisustvo velikog broja zvaničnika i gostiju, te članova rukovodstva BH Telecoma, danas su otvoreni BH Telecom centar u Bingo City Centru, i prodajno mjesto u prostoru Međunarodnog aerodroma Sarajevo.

Novi BH Telecom centar Bingo nalazi se u ul. Džemala Bijedića 160, i građanima sarajevske općine Novi Grad osigurat će veću dostupnost usluga, uređaja i terminalne opreme iz bogate i raznovrsne ponude BH Telecoma i partnera.

Prilikom otvaranja ovog Telecom centra, generalni direktor BH Telecoma mr. Sedin Kahriman je izjavio da će BH Telecom i dalje kontinuirano raditi na postizanju izvrsnosti u upravljanju korisničkim iskustvom i najavio u narednom periodu otvaranje savremenih show-room centara u najvećim gradovima u BiH. Iskoristio je priliku da najavi posebnu tehnološku aktivnost, pripremu BH Telecoma za izgradnju jedinstvenog tehnološkog poligona za Smart City projekte. Pri tome je pozvao korisnike da prate stalne aktivnosti, popuste i druge akcije BH Telecoma.



Direktor Direkcije Sarajevo, mr. Faruk Selmanović je istakao da je BH Telecom tokom proteklih 30 godina investirao vrlo značajna sredstva kako bi korisnicima omogućio pristup najsavremenijim telekomunikacijskim uslugama. Istakao je da će BH Telecom nastaviti širiti svoju prodajnu mrežu, kako bi svoju ponudu još više približio korisnicima.



„Raduje nas što je jedno od strateških opredjeljenja BH Telecoma da svoje prodajno mjesto otvori i na Međunarodnom aerodromu u Sarajevu, gdje će svojim korisnicima, radnicima aerodroma i svim partnerima koji ovdje posluju biti omogućen lakši i brži pristup uslugama BH Telecoma.“- istakao je Alen Bajić, generalni direktor Međunarodnog aerodroma Sarajevo.

Dobrodošli na nova prodajna mjesta BH Telecoma!
noviclan
Posts: 10975
Joined: 31/10/2013 06:48

#4321 Re: BHTelecom

Post by noviclan »

dend wrote: 28/09/2021 17:19 Image

https://www.bhtelecom.ba/sadrzaji/2021/ ... moja-tv-2/

Uživajte u novoj sezoni najelitnijeg europskog klupskog nogometnog takmičenja

Direktni prijenosi najuzbudljivijih duela Lige prvaka u nogometu očekuju vas na Arena Sport kanalima.

Večeras su na rasporedu utakmice drugog kola i pred nama je duel prvih favorita Lige prvaka, kao i nastup našeg Edina Džeke u gostima.

U 18:45 sati možete gledati:

Ajax – Besiktas
Shakhtar Donetsk – Inter
U 21:00 sati:

PSG – Manchester City
AC Milan – Atletico Madrid
Porto – Liverpool
Real Madrid – Sheriff Tiraspol
RB Leipzig – Club Brugge
U srijedu se također igraju utakmice drugog kola i moći ćete gledati:

Atalanta – Young Boys u 18:45 sati
Zenit – Malmo u 18:45 sati
U 21:00 sati:

Juventus – Chelsea
Manchester United– Villarreal
Bayern – Dynamo Kiev
Benfica – Barcelona
Podsjećamo da do kraja septembra možete uživati u vrhunskoj HD kvaliteti Arena Sport kanala potpuno besplatno.

ODLIČNA PONUDA: Za sve koji nisu Moja TV korisnici mogu iskoristiti aktuelnu akciju „Imaš sve uz MojaTV“ i uz 1 KM za aktivaciju uživati bez naknade u premium filmskom i sportskom TV sadržaju i uslugama čak 24 mjeseca.

Sve informacije o akciji možete pronaći ovdje.

Moja TV ima sve!

Image

https://www.bhtelecom.ba/drustvena-odgo ... -sarajevu/

Uz prisustvo velikog broja zvaničnika i gostiju, te članova rukovodstva BH Telecoma, danas su otvoreni BH Telecom centar u Bingo City Centru, i prodajno mjesto u prostoru Međunarodnog aerodroma Sarajevo.

Novi BH Telecom centar Bingo nalazi se u ul. Džemala Bijedića 160, i građanima sarajevske općine Novi Grad osigurat će veću dostupnost usluga, uređaja i terminalne opreme iz bogate i raznovrsne ponude BH Telecoma i partnera.

Prilikom otvaranja ovog Telecom centra, generalni direktor BH Telecoma mr. Sedin Kahriman je izjavio da će BH Telecom i dalje kontinuirano raditi na postizanju izvrsnosti u upravljanju korisničkim iskustvom i najavio u narednom periodu otvaranje savremenih show-room centara u najvećim gradovima u BiH. Iskoristio je priliku da najavi posebnu tehnološku aktivnost, pripremu BH Telecoma za izgradnju jedinstvenog tehnološkog poligona za Smart City projekte. Pri tome je pozvao korisnike da prate stalne aktivnosti, popuste i druge akcije BH Telecoma.



Direktor Direkcije Sarajevo, mr. Faruk Selmanović je istakao da je BH Telecom tokom proteklih 30 godina investirao vrlo značajna sredstva kako bi korisnicima omogućio pristup najsavremenijim telekomunikacijskim uslugama. Istakao je da će BH Telecom nastaviti širiti svoju prodajnu mrežu, kako bi svoju ponudu još više približio korisnicima.



„Raduje nas što je jedno od strateških opredjeljenja BH Telecoma da svoje prodajno mjesto otvori i na Međunarodnom aerodromu u Sarajevu, gdje će svojim korisnicima, radnicima aerodroma i svim partnerima koji ovdje posluju biti omogućen lakši i brži pristup uslugama BH Telecoma.“- istakao je Alen Bajić, generalni direktor Međunarodnog aerodroma Sarajevo.

Dobrodošli na nova prodajna mjesta BH Telecoma!
Tita ti kakvu funkciju i ko je ovaj lijevo
Image
Odnosno izmedju sedina i kemala avdagica
Image
DR_Faustus
Posts: 57
Joined: 08/03/2018 15:42

#4322 Re: BHTelecom

Post by DR_Faustus »

Jucer produzim ugovor i prebacim se sa Moja TV Full 4 na Moja TV Net 1. Prijasnja brzina neta bila 50/8 i ovi kraljvi umjesto da mi je povecaju, ko sto reklamiraju u okviru ove akcije, oni mi smanje na 25/2 :lol: :lol: :lol:
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4323 Re: BHTelecom

Post by dend »

DR_Faustus wrote: 29/09/2021 13:12 Jucer produzim ugovor i prebacim se sa Moja TV Full 4 na Moja TV Net 1. Prijasnja brzina neta bila 50/8 i ovi kraljvi umjesto da mi je povecaju, ko sto reklamiraju u okviru ove akcije, oni mi smanje na 25/2 :lol: :lol: :lol:
Zovi 1444
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#4324 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

DR_Faustus wrote: 29/09/2021 13:12 Jucer produzim ugovor i prebacim se sa Moja TV Full 4 na Moja TV Net 1. Prijasnja brzina neta bila 50/8 i ovi kraljvi umjesto da mi je povecaju, ko sto reklamiraju u okviru ove akcije, oni mi smanje na 25/2 :lol: :lol: :lol:
A sto si se prebaciovao sa 4 na 1 kada placas 1 a imas 4 sa brzinom 100/10 kad potpises ugovor po ovoj akciji, vejrovatno automatizam bio jer je za taj paket ta brzina pa do popeglaju profil


Za sve nazovi 1444
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#4325 Re: BHTelecom

Post by PlusSA »

DR_Faustus wrote: 29/09/2021 13:12 Jucer produzim ugovor i prebacim se sa Moja TV Full 4 na Moja TV Net 1. Prijasnja brzina neta bila 50/8 i ovi kraljvi umjesto da mi je povecaju, ko sto reklamiraju u okviru ove akcije, oni mi smanje na 25/2 :lol: :lol: :lol:
Kad ti kažu nemaš više tehnicke mogucnosti za brži net :lol: :lol: :lol:
Post Reply