BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#5976 Re: BHTelecom

Post by tap3ah75 »

fusion_ba wrote: 04/12/2021 13:05
tap3ah75 wrote: 04/12/2021 12:55 Koja je procedura da jednom "bludnom korisniku" vratim broj u BH Telekom.
Bio je odpočetka na BH Telekom mreži .... prešao je na haloo prije godinu i pol - sad bi nazad a da sačuva broj.
Odeš u BHT poslovnicu i doneseš certifikat sa podacima o sim kartici (pin, puk itd). Dobićeš novu sim karticu i za nekoliko dana će broj biti aktivan

Naplate li oni to šta?
A ako nema original cerifikat?
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#5977 Re: BHTelecom

Post by mirza13 »

tap3ah75 wrote: 04/12/2021 13:07
fusion_ba wrote: 04/12/2021 13:05

Odeš u BHT poslovnicu i doneseš certifikat sa podacima o sim kartici (pin, puk itd). Dobićeš novu sim karticu i za nekoliko dana će broj biti aktivan

Naplate li oni to šta?
A ako nema original cerifikat?
samo potpise izjavu da je to njegov broj i ako ce na pretplatu naplate mu uz racun 5KM izdavanje SIM kartice, a ako je na Ultra onda odmah plati 5KM...
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#5978 Re: BHTelecom

Post by fusion_ba »

tap3ah75 wrote: 04/12/2021 13:07
Naplate li oni to šta?
A ako nema original cerifikat?
Ne mora biti original, dovoljno je da postoji papir na kojem to piše. Ako nema ni to, onda mora zvati haloo podršku da mu kažu te podatke, mislim da se bez tih podataka ne može prenijeti broj
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#5979 Re: BHTelecom

Post by tap3ah75 »

mirza13 wrote: 04/12/2021 13:11
tap3ah75 wrote: 04/12/2021 13:07


Naplate li oni to šta?
A ako nema original cerifikat?
samo potpise izjavu da je to njegov broj i ako ce na pretplatu naplate mu uz racun 5KM izdavanje SIM kartice, a ako je na Ultra onda odmah plati 5KM...
Ultra će biti.
A može li se aktivirati stara SIM kartica - ako je ima sačuvanu?
Da ne plaća novu.
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#5980 Re: BHTelecom

Post by mirza13 »

ja pogresno skontah na koga si mislio naplacuje li :D ...haloo ne naplacuje nista BHTelecom naplacuje samo izdavanje sim kartice...a kako kaze kolega iznad moras nazvati haloo podrsku i posalju ti potvrdu na mail kroz par dana...sa tom potvrdom ides u BHT...a za reaktivaciju stare kartice fkt ne znam
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#5981 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

Ma sta vam je...ne naplacuje se izdavanje kartice...odes fino u BHTelecom i zatrazis prenos broja...tu popunis papir koji ti oni daju...morat ces znati serijski broj kartice (ima ostampan na trenutnoj sim kartici) i morat ces znati PUK 1 kod sa trenutne kartice. Ostale podatke valjda znas (ime, prezime, adresa...) odmah ce ti dati novu karticu koja nece biti aktivna (ne placas nista) za nekoliko dana stara (halo kartica) ce prestati raditi, to znaci da je izvrsen prenos...ubacis karticu koju ti je dao BHTelecom i to je to...sad si ultra korisnik.
Ni halo ni BHTelecom ne naplacuju nista, prenos broja je besplatan. To sto ti BHTelecom mora izdati novi sim...je trosak poslovanja.
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#5982 Re: BHTelecom

Post by mirza13 »

Hyperthalamus wrote: 04/12/2021 13:56 Ma sta vam je...ne naplacuje se izdavanje kartice...odes fino u BHTelecom i zatrazis prenos broja...tu popunis papir koji ti oni daju...morat ces znati serijski broj kartice (ima ostampan na trenutnoj sim kartici) i morat ces znati PUK 1 kod sa trenutne kartice. Ostale podatke valjda znas (ime, prezime, adresa...) odmah ce ti dati novu karticu koja nece biti aktivna (ne placas nista) za nekoliko dana stara (halo kartica) ce prestati raditi, to znaci da je izvrsen prenos...ubacis karticu koju ti je dao BHTelecom i to je to...sad si ultra korisnik.
Ni halo ni BHTelecom ne naplacuju nista, prenos broja je besplatan. To sto ti BHTelecom mora izdati novi sim...je trosak poslovanja.
bgm su mene onda zajebali prosli mjesec za 5KM jer su mi naplatili SIM kad sam prenosio broj...a osim potvrde da su izmireni dugovi nisu mi trazili nikakav PUK :? ps. otkljucan HBO na mojaTV besplatno do 31.12.2021
Last edited by mirza13 on 04/12/2021 17:03, edited 1 time in total.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#5983 Re: BHTelecom

Post by fusion_ba »

Hyperthalamus wrote: 04/12/2021 13:56 Ma sta vam je...ne naplacuje se izdavanje kartice...odes fino u BHTelecom i zatrazis prenos broja...tu popunis papir koji ti oni daju...morat ces znati serijski broj kartice (ima ostampan na trenutnoj sim kartici) i morat ces znati PUK 1 kod sa trenutne kartice. Ostale podatke valjda znas (ime, prezime, adresa...) odmah ce ti dati novu karticu koja nece biti aktivna (ne placas nista) za nekoliko dana stara (halo kartica) ce prestati raditi, to znaci da je izvrsen prenos...ubacis karticu koju ti je dao BHTelecom i to je to...sad si ultra korisnik.
Ni halo ni BHTelecom ne naplacuju nista, prenos broja je besplatan. To sto ti BHTelecom mora izdati novi sim...je trosak poslovanja.
Jesi siguran? Ispred mene u poslovnici čovjek prije 2-3 mjeseca platio zamjenu 5 KM
User avatar
Grom0X
Posts: 315
Joined: 29/09/2020 10:38
Location: Los Santos

#5984 Re: BHTelecom

Post by Grom0X »

mirza13 wrote: 04/12/2021 16:55
Hyperthalamus wrote: 04/12/2021 13:56 Ma sta vam je...ne naplacuje se izdavanje kartice...odes fino u BHTelecom i zatrazis prenos broja...tu popunis papir koji ti oni daju...morat ces znati serijski broj kartice (ima ostampan na trenutnoj sim kartici) i morat ces znati PUK 1 kod sa trenutne kartice. Ostale podatke valjda znas (ime, prezime, adresa...) odmah ce ti dati novu karticu koja nece biti aktivna (ne placas nista) za nekoliko dana stara (halo kartica) ce prestati raditi, to znaci da je izvrsen prenos...ubacis karticu koju ti je dao BHTelecom i to je to...sad si ultra korisnik.
Ni halo ni BHTelecom ne naplacuju nista, prenos broja je besplatan. To sto ti BHTelecom mora izdati novi sim...je trosak poslovanja.
bgm su mene onda zajebali prosli mjesec za 5KM jer su mi naplatili SIM kad sam prenosio broj...a osim potvrde da su izmireni dugovi nisu mi trazili nikakav PUK :? ps. otkljucan HBO na mojaTV besplatno do 31.12.2021
Pise da ako otkljucavate prvi put da vam je besplatno do 31.12. a sta ako ste koristili prije, da li je i onda besplatno?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#5985 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

Zamjena kartice se placa 5 KM, uvijek se i placala (bila je akcija, dopunis kredit 5KM i imas pravo na besplatnu zamjenu) dok je kartica koju dobijes zbog prenosa broja besplatna.
Ova zamjena kartice koju placas se odnosi na zamjenu starih sim kartica za nove usim (4G) kartice, ili ako mijenjas karticu zato sto ti je stara prestala raditi...
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#5986 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

Grom0X wrote: 04/12/2021 17:08
mirza13 wrote: 04/12/2021 16:55

bgm su mene onda zajebali prosli mjesec za 5KM jer su mi naplatili SIM kad sam prenosio broj...a osim potvrde da su izmireni dugovi nisu mi trazili nikakav PUK :? ps. otkljucan HBO na mojaTV besplatno do 31.12.2021
Pise da ako otkljucavate prvi put da vam je besplatno do 31.12. a sta ako ste koristili prije, da li je i onda besplatno?
O kakvim potvrdama da su izmirena sva dugovanja vi pricate ? Kako ce neko donijeti takvu potvrdu ako prelazi sa halo ? Halo je prepaid...ne mozes ni imati duga na prepaidu, niti takvu potvrdu mozes izvaditi.
Jedino ako si prelazio sa nekog operatera, a kod njega bio na pretplati....e onda ti treba potvrda koju naravno mozes izvaditi.
Provjeri ti dobro sta su oni tebi naplatili 5 KM...ja sam prenosio broj jedno 5x i nikada nista nisam platio.
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#5987 Re: BHTelecom

Post by mirza13 »

Grom0X wrote: 04/12/2021 17:08
mirza13 wrote: 04/12/2021 16:55

bgm su mene onda zajebali prosli mjesec za 5KM jer su mi naplatili SIM kad sam prenosio broj...a osim potvrde da su izmireni dugovi nisu mi trazili nikakav PUK :? ps. otkljucan HBO na mojaTV besplatno do 31.12.2021
Pise da ako otkljucavate prvi put da vam je besplatno do 31.12. a sta ako ste koristili prije, da li je i onda besplatno?
samo prvi put ko aktivira je besplatno izgleda :(
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#5988 Re: BHTelecom

Post by mirza13 »

Hyperthalamus wrote: 04/12/2021 17:14
Grom0X wrote: 04/12/2021 17:08
Pise da ako otkljucavate prvi put da vam je besplatno do 31.12. a sta ako ste koristili prije, da li je i onda besplatno?
O kakvim potvrdama da su izmirena sva dugovanja vi pricate ? Kako ce neko donijeti takvu potvrdu ako prelazi sa halo ? Halo je prepaid...ne mozes ni imati duga na prepaidu, niti takvu potvrdu mozes izvaditi.
Jedino ako si prelazio sa nekog operatera, a kod njega bio na pretplati....e onda ti treba potvrda koju naravno mozes izvaditi.
Provjeri ti dobro sta su oni tebi naplatili 5 KM...ja sam prenosio broj jedno 5x i nikada nista nisam platio.
"Prilikom podnošenja zahtjeva potrebno je priložiti potvrdu o izmirenju dugovanja izdatu od strane operatora čije ste usluge do sada koristili"...bio prepaid ili postpaid korisnik moraju ti izdati tu potvrdu...i ja sam prenosio broj u skoro svaku mrezu i svakom operateru sam placao izdavanje nove SIM kartice, jedina razlika je bila ako prelazim na pretplatu dodje mi uz prvi racun a ako prelazim na prepaid onda placam odmah :)

Image
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#5989 Re: BHTelecom

Post by fusion_ba »

....
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#5990 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

Član 6.

 

(1)

Usluga prenos telefonskog broja u mrežu BH Telecoma je besplatna.

(2)

Proces prenosa broja započinje u momentu kada korisnik podnese Zahtjev za prenos telefonskog broja BH Telecomu koji se ujedno smatra zahtjevom za zasnivanje pretplaničkog/korisničkog odnosa.

(3) 

Korisnik telefonskog broja koji ima status pretplatnika uz Zahtjev za prenos telefonskog broja/eva dužan je priložiti identifikacione dokumente u skladu sa Opštim uslovima i originalni primjerak potvrde o izmirenim dugovanjima prema operatoru davaocu broja/eva u dijelu koji se odnosi natelefonski broj/eve za koji se zahtjeva prenos.

Operator davalac broja dužan je na zahtjev pretplatnika besplatno izdati potvrdu o izmirenju dugovanja u roku ne dužem od tri radna dana od dana zaprimanja takvog zahtjeva.

(4)

Korisnik telefonskog broja koji nema status pretplatnika može podnijeti Zahtjev za prenos telefonskog broja ukoliko stavi na uvid SIM karticu i PUK broj. U svrhu registracije korisnika operator davalac broja je obavezan na zahtjev korisnika besplatno izdati potvrdu o PUK broju u roku ne dužem od tri radna dana od dana zaprimanja tog zahtjeva.
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#5991 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

mirza13 wrote: 04/12/2021 17:26
Hyperthalamus wrote: 04/12/2021 17:14
O kakvim potvrdama da su izmirena sva dugovanja vi pricate ? Kako ce neko donijeti takvu potvrdu ako prelazi sa halo ? Halo je prepaid...ne mozes ni imati duga na prepaidu, niti takvu potvrdu mozes izvaditi.
Jedino ako si prelazio sa nekog operatera, a kod njega bio na pretplati....e onda ti treba potvrda koju naravno mozes izvaditi.
Provjeri ti dobro sta su oni tebi naplatili 5 KM...ja sam prenosio broj jedno 5x i nikada nista nisam platio.
"Prilikom podnošenja zahtjeva potrebno je priložiti potvrdu o izmirenju dugovanja izdatu od strane operatora čije ste usluge do sada koristili"...bio prepaid ili postpaid korisnik moraju ti izdati tu potvrdu...i ja sam prenosio broj u skoro svaku mrezu i svakom operateru sam placao izdavanje nove SIM kartice, jedina razlika je bila ako prelazim na pretplatu dodje mi uz prvi racun a ako prelazim na prepaid onda placam odmah :)

Image
Ti ovo zoves potvrdom o izmirenom dugovanju ???
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#5992 Re: BHTelecom

Post by mirza13 »

Hyperthalamus wrote: 04/12/2021 17:48 Član 6.

 

(1)

Usluga prenos telefonskog broja u mrežu BH Telecoma je besplatna.

(2)

Proces prenosa broja započinje u momentu kada korisnik podnese Zahtjev za prenos telefonskog broja BH Telecomu koji se ujedno smatra zahtjevom za zasnivanje pretplaničkog/korisničkog odnosa.

(3) 

Korisnik telefonskog broja koji ima status pretplatnika uz Zahtjev za prenos telefonskog broja/eva dužan je priložiti identifikacione dokumente u skladu sa Opštim uslovima i originalni primjerak potvrde o izmirenim dugovanjima prema operatoru davaocu broja/eva u dijelu koji se odnosi natelefonski broj/eve za koji se zahtjeva prenos.

Operator davalac broja dužan je na zahtjev pretplatnika besplatno izdati potvrdu o izmirenju dugovanja u roku ne dužem od tri radna dana od dana zaprimanja takvog zahtjeva.

(4)

Korisnik telefonskog broja koji nema status pretplatnika može podnijeti Zahtjev za prenos telefonskog broja ukoliko stavi na uvid SIM karticu i PUK broj. U svrhu registracije korisnika operator davalac broja je obavezan na zahtjev korisnika besplatno izdati potvrdu o PUK broju u roku ne dužem od tri radna dana od dana zaprimanja tog zahtjeva.
nazovi 1444 nek ti kazu isto sto i meni...treba ti ova potvrda sa slike koju sam objavio iznad ako prelazis sa prepaid na prepaid i platis 5KM odmah ili ako prelazis sa postpaid na postpaid potvrda o izmirenju dugova i dodje uz racun da platis 5KM...
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#5993 Re: BHTelecom

Post by mirza13 »

Hyperthalamus wrote: 04/12/2021 17:53
mirza13 wrote: 04/12/2021 17:26

"Prilikom podnošenja zahtjeva potrebno je priložiti potvrdu o izmirenju dugovanja izdatu od strane operatora čije ste usluge do sada koristili"...bio prepaid ili postpaid korisnik moraju ti izdati tu potvrdu...i ja sam prenosio broj u skoro svaku mrezu i svakom operateru sam placao izdavanje nove SIM kartice, jedina razlika je bila ako prelazim na pretplatu dodje mi uz prvi racun a ako prelazim na prepaid onda placam odmah :)

Image
Ti ovo zoves potvrdom o izmirenom dugovanju ???
potvrda o koristenju broja za prepaid, potvrda o izmirenju dugova za postpaid korisnike...izvini sto nisam bio tacan sa nazivom potvrde... ugl potvrda (zovi je kako hoces jer momak nema PUK) i 5KM (za sta god se placa)
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#5994 Re: BHTelecom

Post by fusion_ba »

I ukratko, da li se plaća 5 KM pri prenosu broja ili ne? :lol:
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#5995 Re: BHTelecom

Post by mirza13 »

fusion_ba wrote: 04/12/2021 18:10 I ukratko, da li se plaća 5 KM pri prenosu broja ili ne? :lol:
DA :lol: kontam ja lud pa zvao 1444 i rece mi covjek da se placa 5KM
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#5996 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

Ja odustajem od rasprave.

Samo cu pitati kako objasnjavas, a kazes da si promijenio vise operatera i svaki puta platio...kako to da ako npr hoces preci na halo...zahtjev podnosis online....bez dostave ikakvih dokumenata, samo popunis trazene podatke (imsi, puk1)...i dobijas karticu postom....samo ti je postar donese...kome si platio tu karticu sto ti je postar donio (ako vec tvrdis da se placa)...samo mi to objasni ???
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#5997 Re: BHTelecom

Post by fusion_ba »

@Hyperthalamus

Haloo ne naplaćuje, BH Telecom naplaćuje 5 KM pri prenosu očigledno. Pod kojim stavkom to vodi, to je manje bitno
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#5998 Re: BHTelecom

Post by mirza13 »

Hyperthalamus wrote: 04/12/2021 18:15 Ja odustajem od rasprave.

Samo cu pitati kako objasnjavas, a kazes da si promijenio vise operatera i svaki puta platio...kako to da ako npr hoces preci na halo...zahtjev podnosis online....bez dostave ikakvih dokumenata, samo popunis trazene podatke (imsi, puk1)...i dobijas karticu postom....samo ti je postar donese...kome si platio tu karticu sto ti je postar donio (ako vec tvrdis da se placa)...samo mi to objasni ???
Ko je rekao da sam presao na haloo? Sa haloo sam presao na BHMobile…i covjek pita za prelazak na BHMobile mrezu da li se placa i sta mu treba pa sam mu prenio sta sam ja radio prije par mjeseci a ti mi objasni kad i kako ti predje na BHMobile mrezu a nisi platio nista eto???
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#5999 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

mirza13 wrote: 04/12/2021 18:22
Hyperthalamus wrote: 04/12/2021 18:15 Ja odustajem od rasprave.

Samo cu pitati kako objasnjavas, a kazes da si promijenio vise operatera i svaki puta platio...kako to da ako npr hoces preci na halo...zahtjev podnosis online....bez dostave ikakvih dokumenata, samo popunis trazene podatke (imsi, puk1)...i dobijas karticu postom....samo ti je postar donese...kome si platio tu karticu sto ti je postar donio (ako vec tvrdis da se placa)...samo mi to objasni ???
Ko je rekao da sam presao na haloo? Sa haloo sam presao na BHMobile
Kazes prenosio si broj u "skoro svaku mrezu i da ti je svaki operater naplatio novu karticu" ja ne bacam grah da li se pod ovim "svaku" podrazumjeva halo ili ne....da si na Sudu zbog ovoga bi ti pala tuzba :-D
Veliki sam legalista i sve mora biti po ps-u pa tako i iznosenje misljenja, jer u suprotnom ostavljas prostor da ljudi sami donose zakljucke.
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#6000 Re: BHTelecom

Post by mirza13 »

Hyperthalamus wrote: 04/12/2021 18:27
mirza13 wrote: 04/12/2021 18:22

Ko je rekao da sam presao na haloo? Sa haloo sam presao na BHMobile
Kazes prenosio si broj u "skoro svaku mrezu i da ti je svaki operater naplatio novu karticu" ja ne bacam grah da li se pod ovim "svaku" podrazumjeva halo ili ne....da si na Sudu zbog ovoga bi ti pala tuzba :-D
Veliki sam legalista i sve mora biti po ps-u pa tako i iznosenje misljenja, jer u suprotnom ostavljas prostor da ljudi sami donose zakljucke.
haj da ne peremo vise na temi pisem u pp :lol: :kiss:
Post Reply