BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#4901 Re: BHTelecom

Post by REDDEVILS »

Meni Moja Web TV aplikacija kasni pola minute :)
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#4902 Re: BHTelecom

Post by daky585 »

Ma mogli bi stvarno napraviti dobar posao s tim jer sama pretplata nije skupa. Ljudi bi uzimali zbog Arene, a jeftinija je od ArenaClouda.
Znači da se poboljša kvalitet slike i eto smanji to kašnjenje. Malo promocije i eto bilo bi dovoljno za početak.
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#4903 Re: BHTelecom

Post by PajaELdin »

rajv0sa wrote: 24/10/2021 21:02 Zvuk na as4 (moja web TV) ide minutu prije slike, da li su toliko nesposobni? Najgora aplikacija u univerzumu
Ja ne znam kako ih nije stid uopste drzati u zivotu onakav krs od aplikacije. Kako ih nije stid, ulazu pare u bruku nepotrebnih stvari, a da nisu u stanju napraviti Android TV aplikaciju kako treba. Ne moze ih niko odbraniti na tom polju, plus sa ovom njihovom platformom kasne godinama za konkurencijom. Ima li iko ziv u ovoj firmi da se trzne i poradi na gore navedenom? Ili su uhljebi toliki, da to prelazi granice normalnog. Fuj! I ovaj @dend je li njihov glasnogovornik, zastupnik? Pitam za prijatelja. Posto on njima ama bas uvijek nadje opravdanje. Dje @sencobih mora da se lomi od posla oko nove platforme?
Last edited by PajaELdin on 25/10/2021 12:25, edited 1 time in total.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#4904 Re: BHTelecom

Post by irac300 »

U danasnjoj eri smart tv-a i smart eksternih uredjaja tipa firestick, android box itd. ne kontam kako nemaju njuh da uloze sredstva i naprave odlicnu iptv aplikaciju. Pa samo na Arenama bi mlatili lovu zbog ovih slunta iz Telemacha. Dobili su takav volej, a oni nista. Da ne spominjem koliko bi bilo manje potraznje za stb uredjajima, a samim tim i usteda. Ja prvi bi ih izbacio i uzeo iptv app.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#4905 Re: BHTelecom

Post by sencobih »

PajaELdin wrote: 25/10/2021 12:17
rajv0sa wrote: 24/10/2021 21:02 Zvuk na as4 (moja web TV) ide minutu prije slike, da li su toliko nesposobni? Najgora aplikacija u univerzumu
Ja ne znam kako ih nije stid uopste drzati u zivotu onakav krs od aplikacije. Kako ih nije stid, ulazu pare u bruku nepotrebnih stvari, a da nisu u stanju napraviti Android TV aplikaciju kako treba. Ne moze ih niko odbraniti na tom polju, plus sa ovom njihovom platformom kasne godinama za konkurencijom. Ima li iko ziv u ovoj firmi da se trzne i poradi na gore navedenom? Ili su uhljebi toliki, da to prelazi granice normalnog. Fuj! I ovaj @dend je li njihov glasnogovornik, zastupnik? Pitam za prijatelja. Posto on njima ama bas uvijek nadje opravdanje. Dje @sencobih mora da se lomi od posla oko nove platforme?
Paja je l to opet imas neki napad?
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#4906 Re: BHTelecom

Post by PajaELdin »

irac300 wrote: 25/10/2021 12:25 U danasnjoj eri smart tv-a i smart eksternih uredjaja tipa firestick, android box itd. ne kontam kako nemaju njuh da uloze sredstva i naprave odlicnu iptv aplikaciju. Pa samo na Arenama bi mlatili lovu zbog ovih slunta iz Telemacha. Dobili su takav volej, a oni nista. Da ne spominjem koliko bi bilo manje potraznje za stb uredjajima, a samim tim i usteda. Ja prvi bi ih izbacio i uzeo iptv app.
Eee moj Irac mi ovdje mlatimo praznu slamu drug moj. Njima situacija u Srbiji je dosla k'o kad upadne kasika u med. Umjesto da su to iskoristili maksimalno, oni samo gori. Jos uvijek se hvale kako su vecinu kanala prebacili u HD, a 4K postao standard. Reklamiraju neke brzine, koje mozes imati samo ako si u centru carsije pored njihove centrale. Videoteku da ne spominjem sta oni naplacuju 2.50 KM, a da ne spominjem 1KM za onaj krs od Cinema TV kanala. Interface platforme blagi uzas. Jedino sto ih izdvaja od kokurencije je ponuda HD kanala u osnovnom paketu, ostalo nista. Ali bitno je da oni pune dzep hadziji Merlinu... Jedva cekam dan da ih neko kupi, mislim da ce to biti rodjendan ovoj drzavi, jer svi znamo sta su sve radili prije nego se konkurencija pojavila, pa onda dobro stagnirali jer su ih ovi pomeli sa ponudom. Medjutim sad ovi se srozali izgubivsi Arene, dok Telecom trlja ruke. Rece mi lik sto radi kao monter da ne mogu osvojiti koliko se ljudi prebacuje, posebno starijih ljudi, jer njima brzina neta nista ne znaci. Umjesto da su ulozili pare u vlastite sportske kanale kojeg mi nemamo niti cemo ga ikad i imati, jer sve uvozimo tudje oni suruju sa Vucicevim Telekomom i kontaju nasli prijatelja svojoj firmi i ovoj drzavi. Ej ludi bosnjo nikad do pameti. Odoh u off sorry.
Last edited by PajaELdin on 25/10/2021 12:43, edited 2 times in total.
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#4907 Re: BHTelecom

Post by PajaELdin »

sencobih wrote: 25/10/2021 12:38
PajaELdin wrote: 25/10/2021 12:17

Ja ne znam kako ih nije stid uopste drzati u zivotu onakav krs od aplikacije. Kako ih nije stid, ulazu pare u bruku nepotrebnih stvari, a da nisu u stanju napraviti Android TV aplikaciju kako treba. Ne moze ih niko odbraniti na tom polju, plus sa ovom njihovom platformom kasne godinama za konkurencijom. Ima li iko ziv u ovoj firmi da se trzne i poradi na gore navedenom? Ili su uhljebi toliki, da to prelazi granice normalnog. Fuj! I ovaj @dend je li njihov glasnogovornik, zastupnik? Pitam za prijatelja. Posto on njima ama bas uvijek nadje opravdanje. Dje @sencobih mora da se lomi od posla oko nove platforme?
Paja je l to opet imas neki napad?
Ma kakvi, nego nema te pa se brinem. Kontam u poslu si treba to sve ispeglati do iduce godine da bude ono wow. Aj ti samo radi, da ti ne smetam. Selam!
User avatar
Haris.ba
Posts: 24400
Joined: 08/09/2005 20:08

#4908 Re: BHTelecom

Post by Haris.ba »

irac300 wrote: 25/10/2021 12:25 U danasnjoj eri smart tv-a i smart eksternih uredjaja tipa firestick, android box itd. ne kontam kako nemaju njuh da uloze sredstva i naprave odlicnu iptv aplikaciju. Pa samo na Arenama bi mlatili lovu zbog ovih slunta iz Telemacha. Dobili su takav volej, a oni nista. Da ne spominjem koliko bi bilo manje potraznje za stb uredjajima, a samim tim i usteda. Ja prvi bi ih izbacio i uzeo iptv app.
I onda da pokvaris posao tim sto preko njih dobavljaju te tzv stb. :D
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#4909 Re: BHTelecom

Post by PajaELdin »

Obracam se svim forumasima na ovoj temi, pogledajte para vas koji branite zivotom ovu firmu koliko su ljudi nezadovoljni. Ili vi citate samo ono sto vas zanima, ili kad se Telecom pohvali?
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#4910 Re: BHTelecom

Post by sencobih »

PajaELdin wrote: 25/10/2021 12:47 Obracam se svim forumasima na ovoj temi, pogledajte para vas koji branite zivotom ovu firmu koliko su ljudi nezadovoljni. Ili vi citate samo ono sto vas zanima, ili kad se Telecom pohvali?
paja samo se ti žališ , izgleda da je do tebe
User avatar
warzone
Posts: 128
Joined: 17/11/2020 22:08

#4911 Re: BHTelecom

Post by warzone »

I meni je neobjasnjiva ova inertnost BHTelecoma :shock:
Realno, sa toliko sredstava s kojim raspolazu da nisu u stanju da bar cijelo Sarajevo (za pocetak) pokriju optikom, ponude isti ili bolji internet od konkurencije, pa da se sire prema vani. Sto neko spomenu, nakon ove kasike u medu (ukidanje ARENA), mogli su privuci bar 30% pretplatnika od TM.
Bas "nidje veze".
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4912 Re: BHTelecom

Post by un1ted »

Zahtjev za aktivaciju usluge pokrenut 18.09.2021. Optički kabal i utilnica montirani u narednih desetak dana, utičnnica u dnevnoj.

Od 18.09 pa do danas je prošlo 37 dana. Je li za ovo neko moze odgovarati? Ima li tamo kakav CRM da se poredaju rezultati po vremenskom trajanju prikljucka usluge i da nekome upali alarm?
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#4913 Re: BHTelecom

Post by daky585 »

sencobih wrote: 25/10/2021 13:02]

paja samo se ti žališ , izgleda da je do tebe
Što se tiče mojawebtv vidim da se žali mnogo veći broj ljudi. Evo prvi kažem da je ta platforma izrazito loša i treba joj totalna transformacija. Za sam stb ne znam jer ne koristim.
Ajdinn4
Posts: 633
Joined: 21/06/2021 20:59

#4914 Re: BHTelecom

Post by Ajdinn4 »

Pa vidi treba naci kompanije bliske rezimu da naprave aplikaciju i ne moze se onda ocekivati neki kvalitet kakav treba biti...takav je primjer i moj bh telecom app kao i moja web tv itd
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#4915 Re: BHTelecom

Post by mirza13 »

u petak kad je neko na forumu objavio novu akciju za mojuTV na optickoj mrezi nazvao sam ih da pitam kad bi mogao realizovati prikljucenje i naglasio da prelazim sa Telemach-a a ljubazna djevojka koja se javila uopste nije znala da postoji ta akcija pa je danas nakon konsultacija sa sefovima rekla da mogu podnjeti zahtjev za tu akciju (u mom slucaju mojaTV NET6 24mj po cijeni mojaTV NET5 plus HD kanali 24mj)...sad ima mali problem pola moje zgrade pokriveno optikom pola nije pa kaze doci ce kolege da provjere zasto kod mene u ulazu nema a trebalo bi da ima plus sto citam ovdje od ostalih forumasa izgleda da nemaju ni opreme...steta sto imaju ovakav cini se neozbiljan odnos a sigurno da bi dosta raje preslo sa TM da se mrvicu vise potrude oko nekih stvari...ugl pisem dalje kako cu proci sa optikom i prikljuckom nadam se da necemo svi cekati mjesecima na opremu :D
Last edited by mirza13 on 25/10/2021 13:41, edited 1 time in total.
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#4916 Re: BHTelecom

Post by hopi »

un1ted wrote: 25/10/2021 13:20 Zahtjev za aktivaciju usluge pokrenut 18.09.2021. Optički kabal i utilnica montirani u narednih desetak dana, utičnnica u dnevnoj.

Od 18.09 pa do danas je prošlo 37 dana. Je li za ovo neko moze odgovarati? Ima li tamo kakav CRM da se poredaju rezultati po vremenskom trajanju prikljucka usluge i da nekome upali alarm?
Isto ko kod mene tako išlo, mislim da smo u dan dva predali zahtjev. Opreme još nema, vade se na tender kasni oprema i tako. Mada eto forumas jedan reče da mu je javljeno da je stigla oprema, a meni su rekli početkom novembra dolazi. Vidjećemo eto sta ce biti.
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#4917 Re: BHTelecom

Post by 123bih123 »

mirza13 wrote: 25/10/2021 13:31 u petak kad je neko na forumu objavio novu akciju za mojuTV na optickoj mrezi nazvao sam ih da pitam kad bi mogao realizovati prikljucenje i naglasio da prelazim sa Telemach-a a ljubazna djevojka koja se javila uopste nije znala da postoji ta akcija pa je danas nakon konsultacija sa sefovima rekla da mogu podnjeti zahtjev za tu akciju (u mom slucaju mojaTV NET6 24mj po cijeni mojaTV NET5 plus HD kanali 24mj)...sad ima mali problem pola moje zgrade pokriveno optikom pola nije pa kaze doci ce kolege da provjere zasto kod mene u ulazu nema a trebalo bi da ima plus sto citam ovdje od ostalih forumasa izgleda da nemaju ni opreme...steta sto imaju ovakav cini se neozbiljan odnos a sigurno da bi dosta raje preslo sa TM da se mrvicu vise potrude oko nekih stvari...ugl pisem dalje kako cu proci sa optikom i prikljuckom nadam se da necemo svi cekati mjesecima na opremu :D
Ista stvar haustor pored mene (ista zgrada) ima optiku moj haustor nema. Kao izlazili tehnicari i utvrdili da ne mogu imati brzinu koju ja hocu i tjt. Kad su oni dolazili i dali su dolazili uopste cisto sumnjam ali su me najnormalnije odbili. Isto znam da u haustoru u kojem su proveli optiku zivi neki guzonja iz Bh telekoma. Ostalo naselje kolko znam nema u haustorima optiku osim naravno gospodina.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4918 Re: BHTelecom

Post by un1ted »

Problem telekoma je sto nema odgovornosti. Da nazovem privatnog operatera i kazem da nisu dosli prikljuciti 30 dana, neko bi dobio destimulaciju, pa to se ne bi ponovilo naredni put.
User avatar
drug_profi
Posts: 50217
Joined: 16/07/2012 16:00

#4919 Re: BHTelecom

Post by drug_profi »

Erebor wrote: 25/10/2021 13:03
PajaELdin wrote: 25/10/2021 12:47 Obracam se svim forumasima na ovoj temi, pogledajte para vas koji branite zivotom ovu firmu koliko su ljudi nezadovoljni. Ili vi citate samo ono sto vas zanima, ili kad se Telecom pohvali?
Vlada federacije povukla svu akumuliraju dobit bh telekoma i svode ih na 0.

Dakle otpuštanje radnika i prodaja.
A ostavili 310 miliona u rezervama, uz profit koji će u ovoj godini biti jači od prethodne.
Nije baš da je onda prodaja i otpuštanje.

Vlada ovo radi radi Hranjena, rupa se mora bušiti, predizborna je godina.
User avatar
drug_profi
Posts: 50217
Joined: 16/07/2012 16:00

#4920 Re: BHTelecom

Post by drug_profi »

un1ted wrote: 25/10/2021 14:00 Problem telekoma je sto nema odgovornosti. Da nazovem privatnog operatera i kazem da nisu dosli prikljuciti 30 dana, neko bi dobio destimulaciju, pa to se ne bi ponovilo naredni put.
Privatni operater nema obavezu kupovine opreme preko tendera, tako da mu ne može zafaliti.
A nabavku telekomu moze svako osporiti ko god se javi na tender. jednostavno ulozis zalbu i nema nabavke dok se zalbeni proces ne zavrsi.
Bukvalno mozes blokirati konkurenciju na taj nacin.
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#4921 Re: BHTelecom

Post by 123bih123 »

drug_profi wrote: 25/10/2021 14:54
un1ted wrote: 25/10/2021 14:00 Problem telekoma je sto nema odgovornosti. Da nazovem privatnog operatera i kazem da nisu dosli prikljuciti 30 dana, neko bi dobio destimulaciju, pa to se ne bi ponovilo naredni put.
Privatni operater nema obavezu kupovine opreme preko tendera, tako da mu ne može zafaliti.
A nabavku telekomu moze svako osporiti ko god se javi na tender. jednostavno ulozis zalbu i nema nabavke dok se zalbeni proces ne zavrsi.
Bukvalno mozes blokirati konkurenciju na taj nacin.
Kakve veze ima tender sa nesposobnoscu menadzmenta. Pravis akciju a nemas na lageru par hiljada modema i stb uređaja. Idioti sjede tamo i tjt. Opcenito oni sve tako rade. Reklamiraju mobitel širom Sarajeva, tv reklame itd isl i onda odes u poslovnicu prc nema na stanju. Zale se ljudi preko 30+ dana cekaju da im spoje suludo.
kakaljin
Posts: 11596
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#4922 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

123bih123 wrote: 25/10/2021 15:09
drug_profi wrote: 25/10/2021 14:54

Privatni operater nema obavezu kupovine opreme preko tendera, tako da mu ne može zafaliti.
A nabavku telekomu moze svako osporiti ko god se javi na tender. jednostavno ulozis zalbu i nema nabavke dok se zalbeni proces ne zavrsi.
Bukvalno mozes blokirati konkurenciju na taj nacin.
Kakve veze ima tender sa nesposobnoscu menadzmenta. Pravis akciju a nemas na lageru par hiljada modema i stb uređaja. Idioti sjede tamo i tjt. Opcenito oni sve tako rade. Reklamiraju mobitel širom Sarajeva, tv reklame itd isl i onda odes u poslovnicu prc nema na stanju. Zale se ljudi preko 30+ dana cekaju da im spoje suludo.
Pa zato sto se ta sva oprema moze nabaviti preko tendera i onda kada imas zalbu sve stane i roba ne bude isporucena pa je tako korisnici ne mogu dobiti
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#4923 Re: BHTelecom

Post by 123bih123 »

kakaljin wrote: 25/10/2021 15:11
123bih123 wrote: 25/10/2021 15:09

Kakve veze ima tender sa nesposobnoscu menadzmenta. Pravis akciju a nemas na lageru par hiljada modema i stb uređaja. Idioti sjede tamo i tjt. Opcenito oni sve tako rade. Reklamiraju mobitel širom Sarajeva, tv reklame itd isl i onda odes u poslovnicu prc nema na stanju. Zale se ljudi preko 30+ dana cekaju da im spoje suludo.
Pa zato sto se ta sva oprema moze nabaviti preko tendera i onda kada imas zalbu sve stane i roba ne bude isporucena pa je tako korisnici ne mogu dobiti
Znam ja sta je tender i kako sve funkcionise. Govorim o tome da prvo zavrse sve tenderske procedure. Robu preuzmu dakle roba se nalazi u skladistu i onda se prave akcije raznorazne i ubija konkurencija. Ponuda je kao sama ponuda super za male pare dosta dobijes ALI da +30 dana budem bez interneta idiotizam.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#4924 Re: BHTelecom

Post by ing-ecc »

irac300 wrote: 25/10/2021 12:25 U danasnjoj eri smart tv-a i smart eksternih uredjaja tipa firestick, android box itd. ne kontam kako nemaju njuh da uloze sredstva i naprave odlicnu iptv aplikaciju. Pa samo na Arenama bi mlatili lovu zbog ovih slunta iz Telemacha. Dobili su takav volej, a oni nista. Da ne spominjem koliko bi bilo manje potraznje za stb uredjajima, a samim tim i usteda. Ja prvi bi ih izbacio i uzeo iptv app.
A zarada?
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#4925 Re: BHTelecom

Post by irac300 »

ing-ecc wrote: 25/10/2021 15:27
irac300 wrote: 25/10/2021 12:25 U danasnjoj eri smart tv-a i smart eksternih uredjaja tipa firestick, android box itd. ne kontam kako nemaju njuh da uloze sredstva i naprave odlicnu iptv aplikaciju. Pa samo na Arenama bi mlatili lovu zbog ovih slunta iz Telemacha. Dobili su takav volej, a oni nista. Da ne spominjem koliko bi bilo manje potraznje za stb uredjajima, a samim tim i usteda. Ja prvi bi ih izbacio i uzeo iptv app.
A zarada?
Zarada od čega? Stb? Pa to je veći trošak, osim za taldžije. Sa aplikacijom koja je konkurentna mogu samo još veću zaradu imati. Zamisli da sada imaju nešto kao Eon sa Arenama?!
Post Reply