BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#10426 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

Mustang1 wrote: 20/05/2022 13:28 Samo ovo smrdi da ce snimak biti na bht a uzivo na my tv :D
Taman eskluziva na telecomu da se gleda Repka. Da se vidi kako je kad je samo na jednom oprateru, ali mislim da ce svi moci gledati
User avatar
laserShow
Posts: 4051
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#10427 Re: BHTelecom

Post by laserShow »

kloniran wrote: 20/05/2022 13:24 To bacaju suplju
kakve veze ima lokacija sa ovim kad je ukljucen internet na drugoj kartici.
kod mene haloo ukljucen 24/7 i opet skida net na ultri, a nema vise opcije ko prije da odjavis skroz internet
:-) :-) :-) :-) :-) imas jasnu mogucnost da dokazes da ti bilo ko nesto krade. Fino na mobitel aktiviras nesto kao sto je Wireshark i pratis sve pakete. Tako pratis i ako ne pronadjes pakete koji trose internet, fino sastavis tuzbu, a telefon daš na vještačenje. Jednostavno, a dobijes par hiljada ako dobijes slucaj na ime odštete.

Ali..prije toga dobro istraži, kako ovaj forum, tako i druge izvore, jer je ovo poznato i van BIH. Ne krade ti telekom, vec futave aplikacije, ili procesi tamo gdje si odobrio "dopusti internet", pa cak i gdje nisi. Aplikacija potrosi 1-2-3kb, a kod telekoma obracun 100kb i to ne znaci da ti je telefon potrosio zaista 100kb, vec da se neki servis aktivirao, pingao putem mobilne konekcije i to ti je naplaceno. Naravno da na pretplati to ne primijetis, valjda ne moram objasnjavati zasto :D

Ako napravis istrazivanje naci ces razne komentare gdje app za wallpapers, digitron, gps, pa i neki kineski sync se aktivira i potrosi, pa cak i kada si spojen na wi fi, on posalje putem internet podataka. Zasto? Pa istrazi :)

A ne futavi telekom kraaaaade. Krade, ali ne na 100kb.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#10428 Re: BHTelecom

Post by sencobih »

kakaljin wrote: 20/05/2022 13:52
Mustang1 wrote: 20/05/2022 13:28 Samo ovo smrdi da ce snimak biti na bht a uzivo na my tv :D
Taman eskluziva na telecomu da se gleda Repka. Da se vidi kako je kad je samo na jednom oprateru, ali mislim da ce svi moci gledati
Pitao je Kahrimana Igor kristić baš za to rekao je da će sve utakmice ići na svim platformama, i na bhrtv direktno
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#10429 Re: BHTelecom

Post by escobar__ »

Bosanac sa dna kace wrote: 20/05/2022 12:30 @-Chesterfield- ja sam im'o taj problem prije 4 godine kad sam bio na dopunu, i problem je ukljucena google lokacija bila. Mislim da je uzimalo 10 feninga na 24h, i 5 fenina na svako ponovno ukljucivanje/pokretanje telefona.
Mora se rucno iskljuciti, tako su rekli na onaj 1444 servis, inace sam u pitanju je bila Xperia.
Kad ste na pretplati ili imate paketi ili dokup onda ne jede kredit za ''nako''.
Nema veze s tim, šuplja njihove korisničke. Na drugoj mreži sam imao uključene iste opcije (lokacija je uvijek isključena osim kad mi baš treba) i nije uzimalo kredit tek tako, to je isključivo problem BH Telekoma koji ili ne znaju ili ne žele da riješe.
User avatar
laserShow
Posts: 4051
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#10430 Re: BHTelecom

Post by laserShow »

Meni je skidalo na mtelu. Šta sada?

Opet kazem, ako neko misli da telekom krade na kiloBajtima, fino neka to dokaze i uzme finu lovu na ime obeštećenja :)

Lokacija uključena, ili isključena ne igra ulogu.

https://forum.xda-developers.com/t/devi ... n.3699553/
I’ve seen on the billing from my cellphone provider, that the Note 4 makes approximately 3-5 times in a month a mobile data connection without my permission.
https://forum.xda-developers.com/t/data ... f.3377081/
I was astonished that I use mobile data every day while my mobile data is standard off because I have Wifi at home and at work.
Ostalo googlati jer ovakvih primjera ima na svakom koraku.
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#10431 Re: BHTelecom

Post by escobar__ »

Može dokazat svako, pa bukvalno na Moj BH Telecom portalu imaš na listingu prikaz tih fantomskih konekcija, a vjerujem da se u slučaju stvarne potrebe može dobit i konkretniji listing upotrebljiv na sudu.

Fora je što nema pravne države i što se niko neće godinama zajebavat s njima zbog feninga koji nestaju ne krivicom korisnika, lakše je ugasit LTE ili kupit neku od opcija.

Btw ako je do korisnika što ne skida preko 3G mreže već samo LTE?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#10432 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

made_in_sarajevo wrote: 20/05/2022 12:28 posto im je stranica malo poglupa i konfuzna, kako ide extra HIT, tacnije jel se mora potpisati akcija na 24 mjeseca? prije su imali fino tabelu pa su bile sve cijene, sad klikni vamo,tamo, stavi filter,skini filter da bi povezo 3 stvari
Moras potpisati na 24 mjeseca da bi dobio benefite.
User avatar
laserShow
Posts: 4051
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#10433 Re: BHTelecom

Post by laserShow »

escobar__ wrote: 20/05/2022 14:24 Može dokazat svako, pa bukvalno na Moj BH Telecom portalu imaš na listingu prikaz tih fantomskih konekcija, a vjerujem da se u slučaju stvarne potrebe može dobit i konkretniji listing upotrebljiv na sudu.
Fantomske konekcije su iz tvog ugla. Iz ugla davaoca usluga "vaš uređaj je to potrošio". Eh ti kao savjestan korisnik, kao i korisnik koji želi pravdu, a samim time i nadoknadu, izvršiš analizu paketa uređaja (podatkovni podaci), napraviš log i onda "začepiš operateru usta".

Nije mi jasno kako možete tvrditi da vaš uređaj nije potrošio navedeno, kada znate kako funkcionišu uređaji, koliko kontrole nemamo nad njima i koliko ima pozadinskih aplikacija koje po nekoliko kb šalju raznih analitika, jer je, andorid besplatan :) Nije besplatan, plaćamo ga s informacijama koje se prikupljaju.

Dzabe zachatavamo temu, ali svako malo se javi ovaj problem. Meni je zao ljudi koji moraju da zaprime takve zalbe, jer korisnik ne zeli prihvatiti niti jedan odgovor jer on kaze "mooooj mobiteeeeel to ne radi". Oh...
Spoiler
Show
escobar__ wrote: 20/05/2022 14:24 Fora je što nema pravne države i što se niko neće godinama zajebavat s njima zbog feninga koji nestaju ne krivicom korisnika, lakše je ugasit LTE ili kupit neku od opcija.
Znaci desetine EU drzava su korumpirane, jer imas primjer i kod njih istog problema?
escobar__ wrote: 20/05/2022 14:24 Btw ako je do korisnika što ne skida preko 3G mreže već samo LTE?
Zavisi od aplikacije i servisa. Npr,LTE ili voLTE kod nekih slčajeva je znao napraviti trošak. Pa tako app ima "hardcodiran" dio da se podaci samo šalju putem 3g, 4G, a ne putem 2G.

Najbolje je što ja ovo ne pišem iz glave, već iz postova drugih, van BIH odnosno drugih operatera. Mada naći ćete i na ovom forumu primjere gdje su tvrdili da im telekom uzima, pa nakon analize ustanovili da je u pitanju sinhorinziacija sata, ili wallpaper app :D
bogata_sirotinja
Posts: 613
Joined: 10/09/2021 19:33

#10434 Re: BHTelecom

Post by bogata_sirotinja »

REDDEVILS wrote: 20/05/2022 12:25 Nevezano za BH Telecom :mrgreen:
Kako da maknem reklame sa klix foruma :lol:
Koji program free illi placeni nebitno :?:
Većinu reklama sa browser-a pa tako i klix foruma možešukloniti tako što ćeš promjeniti DNS server u podešavanjima telefona.
Idi na podešavanja telefona, zatim "Veze/Povezivanje/Više postavki o vezama" ili sl. i nađi stavku "Privatni DNS". Ista je uglavnom isključena. Zatim odaberi, "Naziv glavnog pružaoca privatnog DNS-a" i u predviđeno polje upiši dns.adguard.com i sačuvaj. To je to...
abfahrt
Posts: 82
Joined: 29/01/2022 20:49

#10435 Re: BHTelecom

Post by abfahrt »

Pozdrav ljudi, htio sam preći na Moja tv zbog Arena s obzirom da od sljedeće sezone Telemach više ne prenosi Premiership, a već od ranije Ligu prvaka i ostalo. Eh sad, da li neko zna koliko godina Telekom ima ugovor sa Arenama da mi se ne bi desilo kao i sa ovim šupcima Telemahom, dali mi Arene i onda ih ukinuli
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#10436 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

REDDEVILS wrote: 20/05/2022 12:25 Nevezano za BH Telecom :mrgreen:
Kako da maknem reklame sa klix foruma :lol:
Koji program free illi placeni nebitno :?:
Brave browser najbolji, nebitno koji sajt.
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#10437 Re: BHTelecom

Post by escobar__ »

laserShow wrote: 20/05/2022 14:43
escobar__ wrote: 20/05/2022 14:24 Može dokazat svako, pa bukvalno na Moj BH Telecom portalu imaš na listingu prikaz tih fantomskih konekcija, a vjerujem da se u slučaju stvarne potrebe može dobit i konkretniji listing upotrebljiv na sudu.
Fantomske konekcije su iz tvog ugla. Iz ugla davaoca usluga "vaš uređaj je to potrošio". Eh ti kao savjestan korisnik, kao i korisnik koji želi pravdu, a samim time i nadoknadu, izvršiš analizu paketa uređaja (podatkovni podaci), napraviš log i onda "začepiš operateru usta".

Nije mi jasno kako možete tvrditi da vaš uređaj nije potrošio navedeno, kada znate kako funkcionišu uređaji, koliko kontrole nemamo nad njima i koliko ima pozadinskih aplikacija koje po nekoliko kb šalju raznih analitika, jer je, andorid besplatan :) Nije besplatan, plaćamo ga s informacijama koje se prikupljaju.

Dzabe zachatavamo temu, ali svako malo se javi ovaj problem. Meni je zao ljudi koji moraju da zaprime takve zalbe, jer korisnik ne zeli prihvatiti niti jedan odgovor jer on kaze "mooooj mobiteeeeel to ne radi". Oh...
Spoiler
Show
escobar__ wrote: 20/05/2022 14:24 Fora je što nema pravne države i što se niko neće godinama zajebavat s njima zbog feninga koji nestaju ne krivicom korisnika, lakše je ugasit LTE ili kupit neku od opcija.
Znaci desetine EU drzava su korumpirane, jer imas primjer i kod njih istog problema?
escobar__ wrote: 20/05/2022 14:24 Btw ako je do korisnika što ne skida preko 3G mreže već samo LTE?
Zavisi od aplikacije i servisa. Npr,LTE ili voLTE kod nekih slčajeva je znao napraviti trošak. Pa tako app ima "hardcodiran" dio da se podaci samo šalju putem 3g, 4G, a ne putem 2G.

Najbolje je što ja ovo ne pišem iz glave, već iz postova drugih, van BIH odnosno drugih operatera. Mada naći ćete i na ovom forumu primjere gdje su tvrdili da im telekom uzima, pa nakon analize ustanovili da je u pitanju sinhorinziacija sata, ili wallpaper app :D
A kako objašnjavaš to da mi na Eronetu za te iste servise nije uzimalo s računa? Nije ni na m:telu ali to je bilo prije godinu dvije, a Eronet bukvalno prije deset dana prije nego sam broj prebacio u BH Telecom. Ako mi jedan operater uzima s računa, a drugi ne (na istim postavkama i na istom telefonu) onda ću logično pomislit da je do operatera, ne do mene.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#10438 Re: BHTelecom

Post by -Chesterfield- »

laserShow wrote: 20/05/2022 14:14 Meni je skidalo na mtelu. Šta sada?
Imaš li dokaz da skida i na Mtel-u?

Ovdje je lahko dokazati da korisniku koji nema neki paket za mobilni internet aktiviran skine približno 6 KM mjesečno.

Image

Mogu to oni riješiti ako hoće? U najgorem slučaju pustiti svima onu minimalnu brzinu interneta. Ne znam koja je najniža? Da li je 64 KB ili može još manja..?

Nije pošteno da klepaju uglavnom sirotinju, penzionere...
ACG
Posts: 506
Joined: 20/12/2021 23:32

#10439 Re: BHTelecom

Post by ACG »

abfahrt wrote: 20/05/2022 16:34 Pozdrav ljudi, htio sam preći na Moja tv zbog Arena s obzirom da od sljedeće sezone Telemach više ne prenosi Premiership, a već od ranije Ligu prvaka i ostalo. Eh sad, da li neko zna koliko godina Telekom ima ugovor sa Arenama da mi se ne bi desilo kao i sa ovim šupcima Telemahom, dali mi Arene i onda ih ukinuli
Duuuugo :izet: :bih:

Ako ti je samo to dvojba, moja garancija je da ne brineš. Sigurne su Arene na plarformi MojaTV.
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#10440 Re: BHTelecom

Post by Maharadza »

abfahrt wrote: 20/05/2022 16:34 Pozdrav ljudi, htio sam preći na Moja tv zbog Arena s obzirom da od sljedeće sezone Telemach više ne prenosi Premiership, a već od ranije Ligu prvaka i ostalo. Eh sad, da li neko zna koliko godina Telekom ima ugovor sa Arenama da mi se ne bi desilo kao i sa ovim šupcima Telemahom, dali mi Arene i onda ih ukinuli
Povećali su pretplatu korisnicima upravo zbog tih arena tj. kupljenog Premiership-a (samo to naravno nisu i neće priznati ni oni ni ovi njihovi sateliti ovdje) tako da nema dvojbe da ih pussylips voli mnogo (a njegov je telekom srbije čije su i arene) pa možeš očekivati da nikada neće izgubiti te kanale, radije će još koji put podići cijenu pretplate... patriJotski. :bih:
Last edited by Maharadza on 20/05/2022 17:44, edited 1 time in total.
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#10441 Re: BHTelecom

Post by PlusSA »

ACG wrote: 20/05/2022 17:36
abfahrt wrote: 20/05/2022 16:34 Pozdrav ljudi, htio sam preći na Moja tv zbog Arena s obzirom da od sljedeće sezone Telemach više ne prenosi Premiership, a već od ranije Ligu prvaka i ostalo. Eh sad, da li neko zna koliko godina Telekom ima ugovor sa Arenama da mi se ne bi desilo kao i sa ovim šupcima Telemahom, dali mi Arene i onda ih ukinuli
Duuuugo :izet: :bih:

Ako ti je samo to dvojba, moja garancija je da ne brineš. Sigurne su Arene na plarformi MojaTV.
Jel šta dogovoreno za Engleze u BIH?
Premium kanali Arena ili više Arena za BIH?
User avatar
Mirzareli
Posts: 1019
Joined: 18/03/2013 20:34

#10442 Re: BHTelecom

Post by Mirzareli »

abfahrt wrote: 20/05/2022 16:34 Pozdrav ljudi, htio sam preći na Moja tv zbog Arena s obzirom da od sljedeće sezone Telemach više ne prenosi Premiership, a već od ranije Ligu prvaka i ostalo. Eh sad, da li neko zna koliko godina Telekom ima ugovor sa Arenama da mi se ne bi desilo kao i sa ovim šupcima Telemahom, dali mi Arene i onda ih ukinuli
Ugovor Moja TV i grupacije Arena sport kanala traje do 2025 godine uz mogućnost produzivanja saradnje i nakon toga perioda.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1019
Joined: 18/03/2013 20:34

#10443 Re: BHTelecom

Post by Mirzareli »

PlusSA wrote: 20/05/2022 17:44
ACG wrote: 20/05/2022 17:36
Duuuugo :izet: :bih:

Ako ti je samo to dvojba, moja garancija je da ne brineš. Sigurne su Arene na plarformi MojaTV.
Jel šta dogovoreno za Engleze u BIH?
Premium kanali Arena ili više Arena za BIH?
Uskoro na BH tržištu (Moja TV) Arenasport 5 i 6. :)
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#10444 Re: BHTelecom

Post by Teletubbies »

I ovo danima već traje, ja danima zovem, i tako.

Sutra prva poslovnica, ruter u dijelovima predajem i to je to, kraj.

Image
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#10445 Re: BHTelecom

Post by ing-ecc »

Maharadza wrote: 20/05/2022 17:43
abfahrt wrote: 20/05/2022 16:34 Pozdrav ljudi, htio sam preći na Moja tv zbog Arena s obzirom da od sljedeće sezone Telemach više ne prenosi Premiership, a već od ranije Ligu prvaka i ostalo. Eh sad, da li neko zna koliko godina Telekom ima ugovor sa Arenama da mi se ne bi desilo kao i sa ovim šupcima Telemahom, dali mi Arene i onda ih ukinuli
Povećali su pretplatu korisnicima upravo zbog tih arena tj. kupljenog Premiership-a (samo to naravno nisu i neće priznati ni oni ni ovi njihovi sateliti ovdje) tako da nema dvojbe da ih pussylips voli mnogo (a njegov je telekom srbije čije su i arene) pa možeš očekivati da nikada neće izgubiti te kanale, radije će još koji put podići cijenu pretplate... patriJotski. :bih:
Ne bih rekao da su povecane cijene, ako neces i nemoras.
ACG
Posts: 506
Joined: 20/12/2021 23:32

#10446 Re: BHTelecom

Post by ACG »

PlusSA wrote: 20/05/2022 17:44
ACG wrote: 20/05/2022 17:36
Duuuugo :izet: :bih:

Ako ti je samo to dvojba, moja garancija je da ne brineš. Sigurne su Arene na plarformi MojaTV.
Jel šta dogovoreno za Engleze u BIH?
Premium kanali Arena ili više Arena za BIH?
TV Arena Sport ima ekskluzivna prava na EPL i u BiH. Već imaš 3 premium kanala (samo što se tako ne zovu), a imat ćeš i još barem 2 kao što kolega ispod napisa.
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#10447 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

ACG wrote: 20/05/2022 18:53
PlusSA wrote: 20/05/2022 17:44

Jel šta dogovoreno za Engleze u BIH?
Premium kanali Arena ili više Arena za BIH?
TV Arena Sport ima ekskluzivna prava na EPL i u BiH. Već imaš 3 premium kanala (samo što se tako ne zovu), a imat ćeš i još barem 2 kao što kolega ispod napisa.
Nadam se da ce biti ubaceni pred pocetak engleske sezone, nadam se da ce ubaciti sve arena kanale Koliko ih ono ima? Jeli 10?
User avatar
MTV
Posts: 14316
Joined: 21/08/2013 19:39

#10448 Re: BHTelecom

Post by MTV »

kakaljin wrote: 20/05/2022 18:55
ACG wrote: 20/05/2022 18:53
TV Arena Sport ima ekskluzivna prava na EPL i u BiH. Već imaš 3 premium kanala (samo što se tako ne zovu), a imat ćeš i još barem 2 kao što kolega ispod napisa.
Nadam se da ce biti ubaceni pred pocetak engleske sezone, nadam se da ce ubaciti sve arena kanale Koliko ih ono ima? Jeli 10?
Za BiH trziste:

Arena Sport 1 HR
Arena Sport 1 SRB
Arena Sport 1 BiH
Arena Sport 2 BiH = Arena 1 Premium SRB
Arena Sport 3 BiH = Arena 2 Premium SRB
Arena Sport 4 BiH = Arena 3 Premium SRB
Arena Sport 5 BiH (na ljeto)
Arena Sport 6 BiH (na ljeto)
Arena Sport 1x2
Arena Esport
Arena Fight

Za HR trziste:

Arena Sport 1 HR
Arena Sport 2 HR
Arena Sport 3 HR
Arena Sport 4 HR
Arena Sport 5 HR
Arena Sport 6 HR
Arena Sport 7 HR
Arena Sport 8 HR
Arena Sport 9 HR
Arena Sport 10 HR
Arena Esport
Arena Fight

Za SRB trziste:

Arena 1 Premium
Arena 2 Premium
Arena 3 Premium
Arena Sport 1 SRB
Arena Sport 2 SRB
Arena Sport 3 SRB
Arena Sport 4 SRB
Arena Sport 5 SRB
Arena Sport 6 SRB
Arena Sport 7 SRB
Arena Sport 8 SRB
Arena Sport 1x2
Arena Esport
Arena Fight
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#10449 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

MTV wrote: 20/05/2022 19:06
kakaljin wrote: 20/05/2022 18:55

Nadam se da ce biti ubaceni pred pocetak engleske sezone, nadam se da ce ubaciti sve arena kanale Koliko ih ono ima? Jeli 10?
Za BiH trziste:

Arena Sport 1 HR
Arena Sport 1 SRB
Arena Sport 1 BiH
Arena Sport 2 BiH = Arena 1 Premium SRB
Arena Sport 3 BiH = Arena 2 Premium SRB
Arena Sport 4 BiH = Arena 3 Premium SRB
Arena Sport 5 BiH (na ljeto)
Arena Sport 6 BiH (na ljeto)
Arena Sport 1x2
Arena Esport
Arena Fight

Za HR trziste:

Arena Sport 1 HR
Arena Sport 2 HR
Arena Sport 3 HR
Arena Sport 4 HR
Arena Sport 5 HR
Arena Sport 6 HR
Arena Sport 7 HR
Arena Sport 8 HR
Arena Sport 9 HR
Arena Sport 10 HR
Arena Esport
Arena Fight

Za SRB trziste:

Arena 1 Premium
Arena 2 Premium
Arena 3 Premium
Arena Sport 1 SRB
Arena Sport 2 SRB
Arena Sport 3 SRB
Arena Sport 4 SRB
Arena Sport 5 SRB
Arena Sport 6 SRB
Arena Sport 7 SRB
Arena Sport 8 SRB
Arena Sport 1x2
Arena Esport
Arena Fight
Hvala, ja se nadam i da ce i u BiH doci jos kanala osim tih nabrojanih da bude izjednacen broj kanala i da ima prostora za sav sadrzaj koje arene imaju pravo prenositi
User avatar
MTV
Posts: 14316
Joined: 21/08/2013 19:39

#10450 Re: BHTelecom

Post by MTV »

Nema na cemu.
Za sada samo Arena sport 5 i Arena sport 6.
Post Reply