BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7451 Re: BHTelecom

Post by dend »

kakaljin wrote: 17/01/2022 21:15 https://www.klix.ba/sport/nogomet/bhrt- ... /220117086

Image

BHRT i BH Telecom kupuju TV prava za utakmice Zmajeva



Nogometnu reprezentaciju Bosne i Hercegovine u narednih šest godina mogli bismo gledati na BHRT-u za razliku od posljednjih godina, kad su sve utakmice naših najboljih nogometaša bile prenošene na televiziji Nova BH.
Kako saznaje portal Klix.ba, BHRT, odnosno javni servis zajedno s BH Telecomom je na pragu dogovora s UEFA-om o TV pravima za šest godina i to od 2022. do 2028.

Na naš upit u BH Telecomu su kazali kako s obzirom na to da je procedura još u toku, u ovom trenutku ne mogu iznositi informacije u javnost.

Do sada je TV prava na utakmice Zmajeva imao SportKlub, odnosno Nova BH, ali je ugovor istekao s posljednjim utakmicama u prošloj godini.

UEFA je koncem 2021. godine objavila konkurs za TV prava od 2022. do 2028. godine, a on uključuje kvalifikacije za EURO 2024 i 2028 i glavni turnir Europskog prvenstva, EURO kvalifikacije za SP 2026 te Ligu Nacija u sezonama 2022/2023., 2024/2025. i 2026/2027.
:bih: :bih: :bih:

Ide novi kanal telekoma, nova mojatv bh, nije zasad poznato koji sadržaj ide na taj kanal /s
Last edited by dend on 17/01/2022 21:23, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7452 Re: BHTelecom

Post by channel10 »

dend wrote: 17/01/2022 21:15
channel10 wrote: 17/01/2022 21:12 Meni su slicno rekli u Zenici. Cini mi se da je kod mene u zgradu doveden fttb i kazu to je to. Nema povlacenja nikakvih zica od ulaza do stana.

Navodno i ova sto je zaduzena za to je dosla iz Sarajeva i to sve vodi u Zenici. Jos tvrdi da mogu zice od prije 40-50 godina izvuci 100/10.

Mozda ne bi bilo lose tehnickom direktoru napisati mail sta rade i kako rade, pa da malo pociste svoje redove ukoliko zele naprijed, mada me ne bi cudilo da to oni sve znaju i tolerisu.
Sumnjam da ce sada upgrade raditi na FTTB jer ima puno bitnijih lokacija gdje je dostupan samo ADSL ili samo telefonija.
Da, ali u Sarajevu dovedu FTTB, pa onda dalje vode do stana. Je li tako? Kakva je sad razlika izmedju Sarajeva i recimo Zenice, Tuzle, Mostara i ostalih gradova? Zato treba sastaviti jedan dobar mail i poslati svim direktorima poslovnica i naravno tehnickom u Sarajevo, pa neka onda sastance i vide do koga je.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7453 Re: BHTelecom

Post by dend »

channel10 wrote: 17/01/2022 21:17
dend wrote: 17/01/2022 21:15

Sumnjam da ce sada upgrade raditi na FTTB jer ima puno bitnijih lokacija gdje je dostupan samo ADSL ili samo telefonija.
Da, ali u Sarajevu dovedu FTTB, pa onda dalje vode do stana. Je li tako? Kakva je sad razlika izmedju Sarajeva i recimo Zenice, Tuzle, Mostara i ostalih gradova? Zato treba sastaviti jedan dobar mail i poslati svim direktorima poslovnica i naravno tehnickom u Sarajevo, pa neka onda sastance i vide do koga je.
Dovoljno je reći da je u Sarajevu 2/3 svih radnika telekoma
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7454 Re: BHTelecom

Post by channel10 »

dend wrote: 17/01/2022 21:22
channel10 wrote: 17/01/2022 21:17

Da, ali u Sarajevu dovedu FTTB, pa onda dalje vode do stana. Je li tako? Kakva je sad razlika izmedju Sarajeva i recimo Zenice, Tuzle, Mostara i ostalih gradova? Zato treba sastaviti jedan dobar mail i poslati svim direktorima poslovnica i naravno tehnickom u Sarajevo, pa neka onda sastance i vide do koga je.
Dovoljno je reći da je u Sarajevu 2/3 svih radnika telekoma
Pa neka onda ugase ove "manje" poslovnice :-)

Ili neka zaposle dovoljan broj ljudi. Zar i kod vas ne rade vanjski saradnici(firme) ovo povlacenje od prizemlja do stana?

Ako rade, neka isto dogovore u ovim "manjim i manje bitnim poslovnicama". Bosnjacka posla, lezi hljebe da te jedem. Nista drugo..
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#7455 Re: BHTelecom

Post by 123bih123 »

channel10 wrote: 17/01/2022 21:17
dend wrote: 17/01/2022 21:15

Sumnjam da ce sada upgrade raditi na FTTB jer ima puno bitnijih lokacija gdje je dostupan samo ADSL ili samo telefonija.
Da, ali u Sarajevu dovedu FTTB, pa onda dalje vode do stana. Je li tako? Kakva je sad razlika izmedju Sarajeva i recimo Zenice, Tuzle, Mostara i ostalih gradova? Zato treba sastaviti jedan dobar mail i poslati svim direktorima poslovnica i naravno tehnickom u Sarajevo, pa neka onda sastance i vide do koga je.
Vidis da nije tako. Ustvari tako je ali zavisi na koga naletis. Mozda hoce mozda nece sve zavisi izgleda ima li neko taj radni dan, mjesec planirano sta da radili ili mu je mrsko. U zgradu koja je gorila u ratu, koja je bila devastirana i gdje nikad nije ozbiljno odrađeno renoviranje i izmjena kablova on meni hoce da spaja na bakar a ima optiku na haustoru dovedenu. Sto bi se uradio kako treba posao kad moze ovako smuljati. I hajde nek nece uraditi ima operatera ali nemoj da mi jedni govore moze 100% nema problema a onda ne moze. Ko laze tu ?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7456 Re: BHTelecom

Post by channel10 »

123bih123 wrote: 17/01/2022 21:26
channel10 wrote: 17/01/2022 21:17

Da, ali u Sarajevu dovedu FTTB, pa onda dalje vode do stana. Je li tako? Kakva je sad razlika izmedju Sarajeva i recimo Zenice, Tuzle, Mostara i ostalih gradova? Zato treba sastaviti jedan dobar mail i poslati svim direktorima poslovnica i naravno tehnickom u Sarajevo, pa neka onda sastance i vide do koga je.
Vidis da nije tako. Ustvari tako je ali zavisi na koga naletis. Mozda hoce mozda nece sve zavisi izgleda ima li neko taj radni dan, mjesec planirano sta da radili ili mu je mrsko. U zgradu koja je gorila u ratu, koja je bila devastirana i gdje nikad nije ozbiljno odrađeno renoviranje i izmjena kablova on meni hoce da spaja na bakar a ima optiku na haustoru dovedenu. Sto bi se uradio kako treba posao kad moze ovako smuljati. I hajde nek nece uraditi ima operatera ali nemoj da mi jedni govore moze 100% nema problema a onda ne moze. Ko laze tu ?
Pa i kod mene ista stvar. Dovedena optika u ulaz. Hoce da mi isporuce 100/10 na bakarne zice koje su dovedene do stana prije cca 40-50 godina. Kazem im fino, radi se u stanu, dodjite pa provjerite i dovedite makar jace bakarne, jok, prvo ti pustimo signal pa onda ako bude problema, onda ti dovodimo nove zice :shock: :-)

Rekoh halo covjece, sad se radi stan i stemaju zidovi, ali kome pricati. Boli njih qrc jer je plata zagarantovana i sigurna 05. u mjesecu.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#7457 Re: BHTelecom

Post by -Chesterfield- »

123bih123 wrote: 17/01/2022 21:26
channel10 wrote: 17/01/2022 21:17

Da, ali u Sarajevu dovedu FTTB, pa onda dalje vode do stana. Je li tako? Kakva je sad razlika izmedju Sarajeva i recimo Zenice, Tuzle, Mostara i ostalih gradova? Zato treba sastaviti jedan dobar mail i poslati svim direktorima poslovnica i naravno tehnickom u Sarajevo, pa neka onda sastance i vide do koga je.
Vidis da nije tako. Ustvari tako je ali zavisi na koga naletis. Mozda hoce mozda nece sve zavisi izgleda ima li neko taj radni dan, mjesec planirano sta da radili ili mu je mrsko. U zgradu koja je gorila u ratu, koja je bila devastirana i gdje nikad nije ozbiljno odrađeno renoviranje i izmjena kablova on meni hoce da spaja na bakar a ima optiku na haustoru dovedenu. Sto bi se uradio kako treba posao kad moze ovako smuljati. I hajde nek nece uraditi ima operatera ali nemoj da mi jedni govore moze 100% nema problema a onda ne moze. Ko laze tu ?
Pa ima neke logike što neće. Ljudi su gore navodili primjer da im neće kopati i polagati optiku tridesetak metara. I zašto bi nekome na šesnaestom spratu pružili optiku, a ima mogućnost za vdsl.
Kao što dend reče prioritet bi trebali biti korisnici koji imaju adsl.
Sreća pa si podnio zahtjev za koji ne može vdsl, pa ti možda žalba i prođe?
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#7458 Re: BHTelecom

Post by 123bih123 »

-Chesterfield- wrote: 17/01/2022 21:34
123bih123 wrote: 17/01/2022 21:26

Vidis da nije tako. Ustvari tako je ali zavisi na koga naletis. Mozda hoce mozda nece sve zavisi izgleda ima li neko taj radni dan, mjesec planirano sta da radili ili mu je mrsko. U zgradu koja je gorila u ratu, koja je bila devastirana i gdje nikad nije ozbiljno odrađeno renoviranje i izmjena kablova on meni hoce da spaja na bakar a ima optiku na haustoru dovedenu. Sto bi se uradio kako treba posao kad moze ovako smuljati. I hajde nek nece uraditi ima operatera ali nemoj da mi jedni govore moze 100% nema problema a onda ne moze. Ko laze tu ?
Pa ima neke logike što neće. Ljudi su gore navodili primjer da im neće kopati i polagati optiku tridesetak metara. I zašto bi nekome na šesnaestom spratu pružili optiku, a ima mogućnost za vdsl.
Kao što dend reče prioritet bi trebali biti korisnici koji imaju adsl.
Sreća pa si podnio zahtjev za koji ne može vdsl, pa ti možda žalba i prođe?
Ma nije problem sto ne moze. Problem je sto dobijam odgovor prvo da moze nema problema bice realizovano a onda nakon cekanja i cekanja ne moze.Sto na mapi stoji da moze a ne moze. Sta da mislim drugo osim da neko ne radi svoj posao kako treba i ja ispastam kao korisnik.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7459 Re: BHTelecom

Post by dend »

123bih123 wrote: 17/01/2022 21:26
channel10 wrote: 17/01/2022 21:17

Da, ali u Sarajevu dovedu FTTB, pa onda dalje vode do stana. Je li tako? Kakva je sad razlika izmedju Sarajeva i recimo Zenice, Tuzle, Mostara i ostalih gradova? Zato treba sastaviti jedan dobar mail i poslati svim direktorima poslovnica i naravno tehnickom u Sarajevo, pa neka onda sastance i vide do koga je.
Vidis da nije tako. Ustvari tako je ali zavisi na koga naletis. Mozda hoce mozda nece sve zavisi izgleda ima li neko taj radni dan, mjesec planirano sta da radili ili mu je mrsko. U zgradu koja je gorila u ratu, koja je bila devastirana i gdje nikad nije ozbiljno odrađeno renoviranje i izmjena kablova on meni hoce da spaja na bakar a ima optiku na haustoru dovedenu. Sto bi se uradio kako treba posao kad moze ovako smuljati. I hajde nek nece uraditi ima operatera ali nemoj da mi jedni govore moze 100% nema problema a onda ne moze. Ko laze tu ?
Nije to kako ti zamisljas. U haostoru može biti optika ( i fttb i ftth ) ali ako nema uređaja za ftth i uporedno kapacitet za istu do lokalne centrale onda nema ni optike do korisnika. FTTB nije optika u haostoru, to je samo obična bakarna centrala u haustoru. Ako ima fttb to ne znaci da ima i ftth ... prednost fttb jeste sto su određene izgrađene tako da imaju cijevi do tih haustora pa se moze mnogo lakse uvezati ftth....
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#7460 Re: BHTelecom

Post by 123bih123 »

dend wrote: 17/01/2022 21:46
123bih123 wrote: 17/01/2022 21:26

Vidis da nije tako. Ustvari tako je ali zavisi na koga naletis. Mozda hoce mozda nece sve zavisi izgleda ima li neko taj radni dan, mjesec planirano sta da radili ili mu je mrsko. U zgradu koja je gorila u ratu, koja je bila devastirana i gdje nikad nije ozbiljno odrađeno renoviranje i izmjena kablova on meni hoce da spaja na bakar a ima optiku na haustoru dovedenu. Sto bi se uradio kako treba posao kad moze ovako smuljati. I hajde nek nece uraditi ima operatera ali nemoj da mi jedni govore moze 100% nema problema a onda ne moze. Ko laze tu ?
Nije to kako ti zamisljas. U haostoru može biti optika ( i fttb i ftth ) ali ako nema uređaja za ftth i uporedno kapacitet za istu do lokalne centrale onda nema ni optike do korisnika. FTTB nije optika u haostoru, to je samo obična bakarna centrala u haustoru. Ako ima fttb to ne znaci da ima i ftth ... prednost fttb jeste sto su određene izgrađene tako da imaju cijevi do tih haustora pa se moze mnogo lakse uvezati ftth....
Pa dobro nije lako i sta sad. Tesko je pa se odustaje. Ja prenosim kako je meni receno. Ne vjerujem da bi mi gospođa bezveze lagala i govorila da moze da se odradi a ustvari ne moze. Meni je receno da trebaju samo do mog stana da kabal pruze.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#7461 Re: BHTelecom

Post by arnes_king »

Eldo__ wrote: 17/01/2022 20:48 Ne znam šta ce vam npr na 4g 50mbps jedino ko koristi onaj paket moja tv preko 4g mreže al na mobitelu može manje svakako.
Ne mora biti ni 50 ali 7-8 je isto kao sto je bilo na 3G i to je vec presporo.
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7462 Re: BHTelecom

Post by zippoo87 »

123bih123 wrote: 17/01/2022 21:03
kakaljin wrote: 17/01/2022 20:55

Jesi li podnjeo zahtjev za zeljeni paket?

Jesi li dobio napismeno da taj paket ne moze?

Da li su te zvali da provedu instalaciju?
Podnio za ovaj gdje je brzina interneta 300/50 gdje mi je gospođa rekla taj paket i moze samo na optici. Ceko sam prvo nekih 15 da a zove gospođa iz direkcije Sarajevo. Govori da je na mojoj zgradi i haustoru optika i da ima firma koja radi instalacije i koja ce dovuci direktno do mene kabal. Objasnjavam ja njoj da imam u haustoru jos komsija koji bi isto presli jer sam iste ja peglo da bi nam mogli to provuci. Odgovor je odlicno jos bolje lakse ce se zavrsiti jer ima vise korisnika. Razgovor prosao super ja presretan jer moze ono sto sam zelio. To je sve bilo prije nove godine. Zovem prosle sedmice u srijedu jer je vec proslo nakon razgovora mene i gospođe podosta da vidim sta je dokle to. Dobijam odgovor da im nije jasno zasto nije vec prikljucak realizovan i da ce ona prosljediti. U subotu oko 11 zove monter i kaze “Ne moze se optika provesti jer to trebaju busiti problaciti kroz haustor on moze prikljuciti najvise 100\10”.Naravno odbijem isto. Nadam se da ce poslati pismeno zasto ne mogu da se na isto zalim. Dovoljno mi je samo da mi daju obrazloženje zasto se na mapi dostupnosti usluga moja zgrada i ulica nalazi u zoni 1gb/s a ustvari evo u praksi ne moze ili nece usluga realizovati.
Ako monter radi tu po nekoj svojoj logici,glumi sefa i mrsko mu raditi,saznaj mu ime i prijavi ga,prvo na mail sluzbeno a onda zovi i na 1444 i trazi broj sefa koji je odgovoran za uvodjenje optike na terenu i prijavi radnika njemu.
Meni je prosle godine prilikom uvodjenja optike bas sef licno dosao,dogovorio se sa njim sve i one je sutradan poslao radnike da odrade to sto smo se mi dogovorili i tako je i bilo.

Ako imas optiku u zgradi,nemoj odustajati od zeljene usluge,zovi svaki dan,napadaj malo,peglaj,trazi nekog sa viseg nivoa da te spoji...napisi i sluzbeni mail/zalbu...nema sanse da ostane na monterovom i da ti ne dobijes uslugu samo zato sto je njemu mrsko busiti zid.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7463 Re: BHTelecom

Post by channel10 »

123bih123 wrote: 17/01/2022 21:58
dend wrote: 17/01/2022 21:46

Nije to kako ti zamisljas. U haostoru može biti optika ( i fttb i ftth ) ali ako nema uređaja za ftth i uporedno kapacitet za istu do lokalne centrale onda nema ni optike do korisnika. FTTB nije optika u haostoru, to je samo obična bakarna centrala u haustoru. Ako ima fttb to ne znaci da ima i ftth ... prednost fttb jeste sto su određene izgrađene tako da imaju cijevi do tih haustora pa se moze mnogo lakse uvezati ftth....
Pa dobro nije lako i sta sad. Tesko je pa se odustaje. Ja prenosim kako je meni receno. Ne vjerujem da bi mi gospođa bezveze lagala i govorila da moze da se odradi a ustvari ne moze. Meni je receno da trebaju samo do mog stana da kabal pruze.
Meni rekao covjek koji je kod njih penziju zaradio i koji je "zaduzivao" taj reon. Znaci on mi je rekao da je dovedena optika do ulaza jer je to bio njegov teren i rekao mi da ce dovesti i do stana. Kad sam otisao, poslali me toj inzinjerki iz Sa i glatko je odbila sve to :D
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7464 Re: BHTelecom

Post by zippoo87 »

channel10 wrote: 17/01/2022 21:24
dend wrote: 17/01/2022 21:22

Dovoljno je reći da je u Sarajevu 2/3 svih radnika telekoma
Pa neka onda ugase ove "manje" poslovnice :-)

Ili neka zaposle dovoljan broj ljudi. Zar i kod vas ne rade vanjski saradnici(firme) ovo povlacenje od prizemlja do stana?

Ako rade, neka isto dogovore u ovim "manjim i manje bitnim poslovnicama". Bosnjacka posla, lezi hljebe da te jedem. Nista drugo..
U mannjim poslovnicama imas ili manji broj ljudi ili na knap...ljudi zarade svaku svoju marku krvavo...posebno ovi na salterima sto rade...njima bi svima trebalo povecati plate 50%...koje su ko K inace.
Ali zato uhljebima po vecim direkcijama (Tuzla,Sarajevo) ne manjka ni para ni 'ladovine...u call centru ti rade uvijek "novajlije"...najnoviji uhljebi koji veze sa zivotom nemaju a tu bi po logici nekoj trebali raditi najsposbniji tehnicari,koji znaju na prvu rijesiti problem korisnika.

Sto se tice izvodjenja radova i uvodjenja optike...kablove i busenje rade podizvodjaci (lokalni) a kada dovedu kablo u kucu/stan,onda dolaze tehnicari iz BHTa koji postave uticnicu i spoje router i STB i registruju uslugu,tj. puste u funkciju.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7465 Re: BHTelecom

Post by channel10 »

Pa vidis da ne rade nikakvi podizvodjaci u ovim "manjim" poslovnicama tipa Zenice itd... :D
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7466 Re: BHTelecom

Post by zippoo87 »

channel10 wrote: 17/01/2022 22:18 Pa vidis da ne rade nikakvi podizvodjaci u ovim "manjim" poslovnicama tipa Zenice itd... :D
Ne znam za Zenicu ali u mom gradu rade...lokalni jedan podizvodjac.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7467 Re: BHTelecom

Post by channel10 »

zippoo87 wrote: 17/01/2022 22:19
channel10 wrote: 17/01/2022 22:18 Pa vidis da ne rade nikakvi podizvodjaci u ovim "manjim" poslovnicama tipa Zenice itd... :D
Ne znam za Zenicu ali u mom gradu rade...lokalni jedan podizvodjac.
Ono gore sto je napisano, sve je iskustvo iz Zenice. Bilo bi fino kad bi neki rukovodilac bacio pogled na ovaj dio foruma pa da vidi kako mu potcinjeni rade u drugim poslovnicama.

Ljudi rade sta hoce i kako hoce. Ne ebu procedure ni za suhu sljivu.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7468 Re: BHTelecom

Post by dend »

channel10 wrote: 17/01/2022 22:22
zippoo87 wrote: 17/01/2022 22:19

Ne znam za Zenicu ali u mom gradu rade...lokalni jedan podizvodjac.
Ono gore sto je napisano, sve je iskustvo iz Zenice. Bilo bi fino kad bi neki rukovodilac bacio pogled na ovaj dio foruma pa da vidi kako mu potcinjeni rade u drugim poslovnicama.

Ljudi rade sta hoce i kako hoce. Ne ebu procedure ni za suhu sljivu.
Slozi prijavu. Ako si upravu i ako je gdje sta prekrseno i ako se ne postuje procedura, trebas prijaviti. Najbolje pismenim putem sa postom.
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#7469 Re: BHTelecom

Post by 123bih123 »

zippoo87 wrote: 17/01/2022 22:08
123bih123 wrote: 17/01/2022 21:03

Podnio za ovaj gdje je brzina interneta 300/50 gdje mi je gospođa rekla taj paket i moze samo na optici. Ceko sam prvo nekih 15 da a zove gospođa iz direkcije Sarajevo. Govori da je na mojoj zgradi i haustoru optika i da ima firma koja radi instalacije i koja ce dovuci direktno do mene kabal. Objasnjavam ja njoj da imam u haustoru jos komsija koji bi isto presli jer sam iste ja peglo da bi nam mogli to provuci. Odgovor je odlicno jos bolje lakse ce se zavrsiti jer ima vise korisnika. Razgovor prosao super ja presretan jer moze ono sto sam zelio. To je sve bilo prije nove godine. Zovem prosle sedmice u srijedu jer je vec proslo nakon razgovora mene i gospođe podosta da vidim sta je dokle to. Dobijam odgovor da im nije jasno zasto nije vec prikljucak realizovan i da ce ona prosljediti. U subotu oko 11 zove monter i kaze “Ne moze se optika provesti jer to trebaju busiti problaciti kroz haustor on moze prikljuciti najvise 100\10”.Naravno odbijem isto. Nadam se da ce poslati pismeno zasto ne mogu da se na isto zalim. Dovoljno mi je samo da mi daju obrazloženje zasto se na mapi dostupnosti usluga moja zgrada i ulica nalazi u zoni 1gb/s a ustvari evo u praksi ne moze ili nece usluga realizovati.
Ako monter radi tu po nekoj svojoj logici,glumi sefa i mrsko mu raditi,saznaj mu ime i prijavi ga,prvo na mail sluzbeno a onda zovi i na 1444 i trazi broj sefa koji je odgovoran za uvodjenje optike na terenu i prijavi radnika njemu.
Meni je prosle godine prilikom uvodjenja optike bas sef licno dosao,dogovorio se sa njim sve i one je sutradan poslao radnike da odrade to sto smo se mi dogovorili i tako je i bilo.

Ako imas optiku u zgradi,nemoj odustajati od zeljene usluge,zovi svaki dan,napadaj malo,peglaj,trazi nekog sa viseg nivoa da te spoji...napisi i sluzbeni mail/zalbu...nema sanse da ostane na monterovom i da ti ne dobijes uslugu samo zato sto je njemu mrsko busiti zid.
Ma evo malo cu zategnuti da vidim zasto me prave budalom. Iz ispod posta vidim napisao si da ne radi direktno Bh telekom nego druga firma optiku do vrata. To mi je i receno da ce tako biti a sad glume budale.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7470 Re: BHTelecom

Post by channel10 »

dend wrote: 17/01/2022 22:23
channel10 wrote: 17/01/2022 22:22

Ono gore sto je napisano, sve je iskustvo iz Zenice. Bilo bi fino kad bi neki rukovodilac bacio pogled na ovaj dio foruma pa da vidi kako mu potcinjeni rade u drugim poslovnicama.

Ljudi rade sta hoce i kako hoce. Ne ebu procedure ni za suhu sljivu.
Slozi prijavu. Ako si upravu i ako je gdje sta prekrseno i ako se ne postuje procedura, trebas prijaviti. Najbolje pismenim putem sa postom.
Zvao 1444 i rekli me obavijestiti o tehnickim mogucnostima i sta mislis koliko je proslo od te najave za obavijest :D

A svaki razgovor se snima i tako...
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7471 Re: BHTelecom

Post by dend »

channel10 wrote: 17/01/2022 22:27
dend wrote: 17/01/2022 22:23

Slozi prijavu. Ako si upravu i ako je gdje sta prekrseno i ako se ne postuje procedura, trebas prijaviti. Najbolje pismenim putem sa postom.
Zvao 1444 i rekli me obavijestiti o tehnickim mogucnostima i sta mislis koliko je proslo od te najave za obavijest :D

A svaki razgovor se snima i tako...
15dana?

Mislis da se svaki razgovor ne snima ? Ne snima se to zbog tebe, vec zbog telecoma...
User avatar
mc-twin
Posts: 3314
Joined: 18/04/2009 23:47

#7472 Re: BHTelecom

Post by mc-twin »

LMNOP wrote: 17/01/2022 14:32 Ovom prilikom moram pohvaliti telekom :-D
Stigla optika a brzina skoro savršena
Image
Za to ti nije potrebna optika. To ja imam na VDSL. :roll:
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7473 Re: BHTelecom

Post by zippoo87 »

Mene da tako ebu,ja bi to "zategnuo do Strazbura" :D

Stvarno kada vidim da me neko pokusava ebati u mozak,tada popizdim i istjeram svoje.
Tako sam uradio i prije godinu dana,kada sam odlazio sa TM-a i htio uvesti optiku...nisam znao da li je dosal do moje kuce ,tj. da li je pusten signal a bila je dosla i zvao sam prvo 1444,rekla mi teta da prijavim paket koji zelim i onda ide dalje...a onda sam rekao da mi hitno treba optika do 1.2.2021. godine i ako je tada ne uvedem da cu produziti ugovor sa trenutnim provajderom i zvao me onda lokalni sef za ove instalacije,dosao do mene licno i sve se dogovorili,ja mu pokazao gdje je sta i kako bi volio da se uradi,cak je optika isla preko amidzine kuce,jer do moje nije doslo...prebacili iz amidzine kutije kablo u potkrovlje,pa onda sa njegove kuce na moju i kroz buzir u mojoj kuci u sobu.
Sve ovo su mi odradili u 2-3 dana i pustili u pogon pred kraj janunara 2021.

Malo sam zateguno,sa sefom odmah rekao ako mi ne uvedu do 1.2. da dzaba ne dolaze vise i stvarno su odradili odmah...radila je firma podizvodjac a pustanje usluge je radio BHT.
Ovo je moje iskustvo...dakle nije bilo bas da mi je pred kucom i da samo treba spojiti...bilo je tu posla i odradjeno je sve kako treba.
Evo godina dana,nijednog prekida usluge nije bilo ili nekog problema...da ne ureknem
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7474 Re: BHTelecom

Post by zippoo87 »

mc-twin wrote: 17/01/2022 22:36
LMNOP wrote: 17/01/2022 14:32 Ovom prilikom moram pohvaliti telekom :-D
Stigla optika a brzina skoro savršena
Image
Za to ti nije potrebna optika. To ja imam na VDSL. :roll:
Nemas ovaj ping sigurno na vdsl :lol:
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7475 Re: BHTelecom

Post by dend »

dr_arsla wrote: 17/01/2022 22:56
zippoo87 wrote: 17/01/2022 11:10 Evo poslao im i ja mail da trazim bbc earth i viasat ,evo odgovora...

Image
Jesam li samo ja primjetio da na mailove odgovara Ognjen, da se na 1444 broj javljaju Sanja, Jelena. Nerijetko sa srbijanskim naglaskom i ekavicom
Meni na 1444 uvijek neko muško :D

Na email se mijenjaju Ognjen, Ifeta, Mahir, Daliborka, Đuro, Mirsada, Emina, Enisa, Adnan, Anela, Dino, Samira i Goran :bih:
Post Reply