BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Grom0X
Posts: 315
Joined: 29/09/2020 10:38
Location: Los Santos

#11001 Re: BHTelecom

Post by Grom0X »

hjasko wrote: 27/06/2022 09:45 Pozdrav ! Unazad mjesec dana imam problem sa Moja TV Full S (prije Full 4) na taj način što od druge polovine maja (da li je slučajnost ali otprilike od vremena unapređenja softvera STB-ova,imam dva receivera) prvo rijetko a zadnjih desetak dana po 7-8 puta dnevno zaledi slika na Moja TV, nestane interneta te nakon 5-10 minuta ponovno se uspostavi konekcija i sve proradi. Modem je FritzBox 7490 od Telekoma, ništa nije rađeno na liniji niti u unutrašnjosti stana na kablovima i slično ... Prijavljen kvar Telekomu prije desetak dana ali ništa nije popravljeno nego je samo konstatovano da su provjerili liniju i da je sve OK ...Najviše se ovo dešava u ranim jutarnjim satima i u večernjim satima što zna biti iritantno jer nakon par prekida izgubim volju za gledanje TV programa. Iščitavanjam loga na FritzBoxu čitam sledeće poruke, redosledom:

- DSL not responding (no DSL synchronization)
- The quality of the signal is being impaired by incorrect cabling. Please make sure that your line does not include any branching or multi-distributors. The branch is 9 meters long. It is impairing the transmission rate by around 22292 kbit/s.
- Internet connection failed: Reason for error: 2 (DHCPv4 no answer on DISCOVER)

Do sada u zadnjih 12 godina kako imam Moja TV nije bilo nekih krupnijih problema, po Fritzu mi je linija duga oko 390 metara.

Image

Image

Ima li neko da je imao sličnih problema i da je riješio isti ?

HJasko
Probaj zamijeniti kabal sto ide iz uticnice u Fritzbox.
noviclan
Posts: 10885
Joined: 31/10/2013 06:48

#11002 Re: BHTelecom

Post by noviclan »

Zasto nova bh nema na moja web tv :? :-? :?
ACG
Posts: 506
Joined: 20/12/2021 23:32

#11003 Re: BHTelecom

Post by ACG »

noviclan wrote: 27/06/2022 12:34 Zasto nova bh nema na moja web tv :? :-? :?
Više puta pisano, nema je kao niti jednog kanala iz UM. Isto tako se ti kanali ne mogu vraćati unazad. Nisu ni bitni.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4997
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#11004 Re: BHTelecom

Post by oldtajmer »

oldtajmer wrote: 25/06/2022 10:42 zna li mozda neko da li galaxy a32 4g uzet u telekomu ima zakljucana oba sim-a,da ne uzimam sad dzaba drugu karticu da to provjerim
ako nekome slucajno zatreba,probao sam mtel broj kao drugi sim i otkljucano je
User avatar
Grom0X
Posts: 315
Joined: 29/09/2020 10:38
Location: Los Santos

#11005 Re: BHTelecom

Post by Grom0X »

14.6. prijavio smetnju, niko nista nikad nije rijesio.
Kad pitam, samo kao proslijedjeno je ovom, onom, a niko nista.
Odron :-)
nermin_t
Posts: 279
Joined: 25/01/2022 22:39

#11006 Re: BHTelecom

Post by nermin_t »

noviclan wrote: 27/06/2022 12:34 Zasto nova bh nema na moja web tv :? :-? :?
Nema ni fox, hrt, rts i jos bitnijih kanala ali ko ce im znati razlog...Vjerovatno treba platiti a ovi nece
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#11007 Re: BHTelecom

Post by djama »

Grom0X wrote: 27/06/2022 14:24 14.6. prijavio smetnju, niko nista nikad nije rijesio.
Kad pitam, samo kao proslijedjeno je ovom, onom, a niko nista.
Odron :-)
dobar si, ja sam prijavljivao 3 puta smetnje, nazvao 4-ti put da pitam dokle je , kazu kao nemam evidentirano da ste zvali...
User avatar
Grom0X
Posts: 315
Joined: 29/09/2020 10:38
Location: Los Santos

#11008 Re: BHTelecom

Post by Grom0X »

djama wrote: 27/06/2022 15:12
Grom0X wrote: 27/06/2022 14:24 14.6. prijavio smetnju, niko nista nikad nije rijesio.
Kad pitam, samo kao proslijedjeno je ovom, onom, a niko nista.
Odron :-)
dobar si, ja sam prijavljivao 3 puta smetnje, nazvao 4-ti put da pitam dokle je , kazu kao nemam evidentirano da ste zvali...
Ma uzas druze, a poslace uredno racun da se plati, a nije bitno sto usluga nije ni za sta.
Gore podrske ja mislim na svijetu nema.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#11009 Re: BHTelecom

Post by arnes_king »

Moze li neko pomoci. Imam komsiju koji koristi fritzbox modem, placa dodatno za njega. Iz njega vodi mrezni kabal od 35 metara do drugog objekta, gdje mu je kancelarija. Prije je radilo sve bez problema, ali odnedavno mu nece internet. Ja otisao i provjerio sve i dosli do zakljucka da ne dolazi nikako internet tim kablom od 35m od fritzboxa. Kod modema testirali kracim kablom i laptopom i radi sve normalno, nakon tog proveo novi kabal, jer smo mislili da stari nije ostecen, i opet isti problem. Dolazili ovi iz BHT, navodno su donijeli novi Fritzbox i opet ista situacija. Uvjerava ga radnik BHT-a da ne moze na tu duzinu raditi internet :-)

Do cega bi moglo biti? Sta raditi u ovakvoj situaciji?
User avatar
Grom0X
Posts: 315
Joined: 29/09/2020 10:38
Location: Los Santos

#11010 Re: BHTelecom

Post by Grom0X »

arnes_king wrote: 27/06/2022 15:35 Moze li neko pomoci. Imam komsiju koji koristi fritzbox modem, placa dodatno za njega. Iz njega vodi mrezni kabal od 35 metara do drugog objekta, gdje mu je kancelarija. Prije je radilo sve bez problema, ali odnedavno mu nece internet. Ja otisao i provjerio sve i dosli do zakljucka da ne dolazi nikako internet tim kablom od 35m od fritzboxa. Kod modema testirali kracim kablom i laptopom i radi sve normalno, nakon tog proveo novi kabal, jer smo mislili da stari nije ostecen, i opet isti problem. Dolazili ovi iz BHT, navodno su donijeli novi Fritzbox i opet ista situacija. Uvjerava ga radnik BHT-a da ne moze na tu duzinu raditi internet :-)

Do cega bi moglo biti? Sta raditi u ovakvoj situaciji?
Ako radi s kracim kablom, ne vidim razlog da nece sa duzim, jer Cat5e ili Cat6 bi trebali da rade normalno do 100 metara duzine.
Sad jedino ako je taj stari kabal negdje ostecen, a novi kabal ako nije kvalitetan ili bar Cat5e to mozda moze biti problem.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#11011 Re: BHTelecom

Post by arnes_king »

Grom0X wrote: 27/06/2022 15:56
arnes_king wrote: 27/06/2022 15:35 Moze li neko pomoci. Imam komsiju koji koristi fritzbox modem, placa dodatno za njega. Iz njega vodi mrezni kabal od 35 metara do drugog objekta, gdje mu je kancelarija. Prije je radilo sve bez problema, ali odnedavno mu nece internet. Ja otisao i provjerio sve i dosli do zakljucka da ne dolazi nikako internet tim kablom od 35m od fritzboxa. Kod modema testirali kracim kablom i laptopom i radi sve normalno, nakon tog proveo novi kabal, jer smo mislili da stari nije ostecen, i opet isti problem. Dolazili ovi iz BHT, navodno su donijeli novi Fritzbox i opet ista situacija. Uvjerava ga radnik BHT-a da ne moze na tu duzinu raditi internet :-)

Do cega bi moglo biti? Sta raditi u ovakvoj situaciji?
Ako radi s kracim kablom, ne vidim razlog da nece sa duzim, jer Cat5e ili Cat6 bi trebali da rade normalno do 100 metara duzine.
Sad jedino ako je taj stari kabal negdje ostecen, a novi kabal ako nije kvalitetan ili bar Cat5e to mozda moze biti problem.
Moram provjeriti koji je novi kabal ali nije sigurno ispod CAT5, i njega mu je donjeo BHT radnik pa eto koje oni koriste. Ja kod sebe kuci imam 50+ metara kabla od svoje do bratove kuce sve cat5 i nikad nisam imao problema.

Znam i ja da bi trebalo, ali eto ne radi, ja kontam da je nesto do ovog fritzboxa i da mozda ne lazu da su zamijenili s novim uredjajem.
User avatar
mc-twin
Posts: 3352
Joined: 18/04/2009 23:47

#11012 Re: BHTelecom

Post by mc-twin »

Telekom koristi CAT5e.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#11013 Re: BHTelecom

Post by Kiki_Musampa »

Grom0X wrote: 27/06/2022 14:24 14.6. prijavio smetnju, niko nista nikad nije rijesio.
Kad pitam, samo kao proslijedjeno je ovom, onom, a niko nista.
Odron :-)
Meni jedan stb ne radi već 2 sedmice,svako malo neko nazove jel proradilo. Meni je dosta više vala ovoga,prošle godine im je trebalo 4 mjeseca da odklone problem,sada opet :run:
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#11014 Re: BHTelecom

Post by Casual's »

Može se svašta za njih reći, ali da im tehnička služba ne radi/ne valja - e to ne može.

Ja sam samo imao situacije da novak dođe pa ne uradi kako treba, ali u toku dana ili sutradan dolazi drugi i rješava stvar.
Rogie
Posts: 585
Joined: 14/01/2021 10:33

#11015 Re: BHTelecom

Post by Rogie »

Casual's wrote: 27/06/2022 23:05 Može se svašta za njih reći, ali da im tehnička služba ne radi/ne valja - e to ne može.
Zvao ih i pisao mailove mislim od decembra prosle godine (samo Bog zna koliko puta), jednom je samo lik zvao da kaze kako nece dolaziti kuci nego na centrali ukloniti greske (naravno, time nista nije rijesio, nit je greske ponistio), poslije toga na pozive i mailove NIKAD, NIKO, NISTA - nit zvao, nit dolazio. Kad mislis da gore ne moze, oni te iznenade i pokazu da moze.

Naravno, cast izuzecima, ali za ove kod mene nema rijeci.
User avatar
Quaresma
Posts: 6690
Joined: 19/07/2010 16:37

#11016 Re: BHTelecom

Post by Quaresma »

Rogie wrote: 28/06/2022 00:31
Casual's wrote: 27/06/2022 23:05 Može se svašta za njih reći, ali da im tehnička služba ne radi/ne valja - e to ne može.
Zvao ih i pisao mailove mislim od decembra prosle godine (samo Bog zna koliko puta), jednom je samo lik zvao da kaze kako nece dolaziti kuci nego na centrali ukloniti greske (naravno, time nista nije rijesio, nit je greske ponistio), poslije toga na pozive i mailove NIKAD, NIKO, NISTA - nit zvao, nit dolazio. Kad mislis da gore ne moze, oni te iznenade i pokazu da moze.

Naravno, cast izuzecima, ali za ove kod mene nema rijeci.

ma kakvi izuzetci, evo ja jucer pisao bas dr.help da vidi sta mi je sa sestrinim internetom.

ona zvala tehnicku podrsku, izdavali nalog, iz tehnicke niko nije dolazio, ponovo zvala kazu da je tehnicar bio, zatvoren nalog.

i dr help rece da mora neko iz tehnicke doci da provjeri gdje je problem jer je on resetovao port ali i dalje stoji problem.


lako je sve kad si u drzavnoj firmi.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#11017 Re: BHTelecom

Post by arnes_king »

arnes_king wrote: 27/06/2022 16:19
Grom0X wrote: 27/06/2022 15:56
Ako radi s kracim kablom, ne vidim razlog da nece sa duzim, jer Cat5e ili Cat6 bi trebali da rade normalno do 100 metara duzine.
Sad jedino ako je taj stari kabal negdje ostecen, a novi kabal ako nije kvalitetan ili bar Cat5e to mozda moze biti problem.
Moram provjeriti koji je novi kabal ali nije sigurno ispod CAT5, i njega mu je donjeo BHT radnik pa eto koje oni koriste. Ja kod sebe kuci imam 50+ metara kabla od svoje do bratove kuce sve cat5 i nikad nisam imao problema.

Znam i ja da bi trebalo, ali eto ne radi, ja kontam da je nesto do ovog fritzboxa i da mozda ne lazu da su zamijenili s novim uredjajem.
Evo kaze da je probao spojiti kratki kabal na fritzbox pa onda u drugi TP-Link ruter i onda iz njega taj kabal od 35 metara i kaze radi, dolazi signal samo mu se IP adrese podudaraju pa mu moram to podesiti. Ali eto, ocito problem direktno na fritzboxu cim radi normalno na kratkoj duzini a na vecoj nece, i dok ova metoda radi.
User avatar
hjasko
Posts: 72
Joined: 14/01/2013 23:31

#11018 Re: BHTelecom

Post by hjasko »

Grom0X wrote: 27/06/2022 12:24
hjasko wrote: 27/06/2022 09:45 Pozdrav ! Unazad mjesec dana imam problem sa Moja TV Full S (prije Full 4) na taj način što od druge polovine maja (da li je slučajnost ali otprilike od vremena unapređenja softvera STB-ova,imam dva receivera) prvo rijetko a zadnjih desetak dana po 7-8 puta dnevno zaledi slika na Moja TV, nestane interneta te nakon 5-10 minuta ponovno se uspostavi konekcija i sve proradi. Modem je FritzBox 7490 od Telekoma, ništa nije rađeno na liniji niti u unutrašnjosti stana na kablovima i slično ... Prijavljen kvar Telekomu prije desetak dana ali ništa nije popravljeno nego je samo konstatovano da su provjerili liniju i da je sve OK ...Najviše se ovo dešava u ranim jutarnjim satima i u večernjim satima što zna biti iritantno jer nakon par prekida izgubim volju za gledanje TV programa. Iščitavanjam loga na FritzBoxu čitam sledeće poruke, redosledom:

- DSL not responding (no DSL synchronization)
- The quality of the signal is being impaired by incorrect cabling. Please make sure that your line does not include any branching or multi-distributors. The branch is 9 meters long. It is impairing the transmission rate by around 22292 kbit/s.
- Internet connection failed: Reason for error: 2 (DHCPv4 no answer on DISCOVER)

Do sada u zadnjih 12 godina kako imam Moja TV nije bilo nekih krupnijih problema, po Fritzu mi je linija duga oko 390 metara.

Image

Image

Ima li neko da je imao sličnih problema i da je riješio isti ?

HJasko
Probaj zamijeniti kabal sto ide iz uticnice u Fritzbox.
Probao zamijeniti kabal, jedva našao u Bingu, nigdje ga nema :) , nakon zamjene kabla u dva navrata se isto desilo do sada, sa istom greškom "The quality of the signal... " ... Ne znam šta se dešava, iz Telekoma kažu da je linija u redu, jedino što mi pada na pamet još je ovaj ADSL spliter, nije mijenjan odkako je uvedena MOJA TV a to je prije nekih 12-13 godina, još iz testnog perioda, ali kažu iz Telekoma da nije do njega ... Ipak, hvala na sugestiji !

HJasko
bitkovac
Posts: 41
Joined: 04/09/2015 13:15

#11019 Re: BHTelecom

Post by bitkovac »

arnes_king wrote: 27/06/2022 15:35 Moze li neko pomoci. Imam komsiju koji koristi fritzbox modem, placa dodatno za njega. Iz njega vodi mrezni kabal od 35 metara do drugog objekta, gdje mu je kancelarija. Prije je radilo sve bez problema, ali odnedavno mu nece internet. Ja otisao i provjerio sve i dosli do zakljucka da ne dolazi nikako internet tim kablom od 35m od fritzboxa. Kod modema testirali kracim kablom i laptopom i radi sve normalno, nakon tog proveo novi kabal, jer smo mislili da stari nije ostecen, i opet isti problem. Dolazili ovi iz BHT, navodno su donijeli novi Fritzbox i opet ista situacija. Uvjerava ga radnik BHT-a da ne moze na tu duzinu raditi internet :-)

Do cega bi moglo biti? Sta raditi u ovakvoj situaciji?
CAT5 ( mrežni kabal) radi do 100 metara. Pretpostavljam da dobro nisu postavljeni konektori na taj kabal, jer radi na kraćem kablu. Ako menate uređaj za testiranje mrežnog kabla, vidite kako su konektori RJ45 postavljeni na krajevima, postoji šema na internetu o redosljedu žica.
Mislim da je i dalje problem u kablu, jer na toj dužini radi bez problema.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#11020 Re: BHTelecom

Post by arnes_king »

bitkovac wrote: 28/06/2022 14:22
arnes_king wrote: 27/06/2022 15:35 Moze li neko pomoci. Imam komsiju koji koristi fritzbox modem, placa dodatno za njega. Iz njega vodi mrezni kabal od 35 metara do drugog objekta, gdje mu je kancelarija. Prije je radilo sve bez problema, ali odnedavno mu nece internet. Ja otisao i provjerio sve i dosli do zakljucka da ne dolazi nikako internet tim kablom od 35m od fritzboxa. Kod modema testirali kracim kablom i laptopom i radi sve normalno, nakon tog proveo novi kabal, jer smo mislili da stari nije ostecen, i opet isti problem. Dolazili ovi iz BHT, navodno su donijeli novi Fritzbox i opet ista situacija. Uvjerava ga radnik BHT-a da ne moze na tu duzinu raditi internet :-)

Do cega bi moglo biti? Sta raditi u ovakvoj situaciji?
CAT5 ( mrežni kabal) radi do 100 metara. Pretpostavljam da dobro nisu postavljeni konektori na taj kabal, jer radi na kraćem kablu. Ako menate uređaj za testiranje mrežnog kabla, vidite kako su konektori RJ45 postavljeni na krajevima, postoji šema na internetu o redosljedu žica.
Mislim da je i dalje problem u kablu, jer na toj dužini radi bez problema.
Taj dugi kabal radi na drugim ruterima, samo ne radi preko fritzbox, i 2 razlicita kabla su probana. Direktno nesto nece duzi kabal samo na firzboxu, a ranije je radilo. Kabal je svakako zamjenski donjeo i postavio BHT radnik.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#11021 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

hjasko wrote: 28/06/2022 14:19
Grom0X wrote: 27/06/2022 12:24
Probaj zamijeniti kabal sto ide iz uticnice u Fritzbox.
Probao zamijeniti kabal, jedva našao u Bingu, nigdje ga nema :) , nakon zamjene kabla u dva navrata se isto desilo do sada, sa istom greškom "The quality of the signal... " ... Ne znam šta se dešava, iz Telekoma kažu da je linija u redu, jedino što mi pada na pamet još je ovaj ADSL spliter, nije mijenjan odkako je uvedena MOJA TV a to je prije nekih 12-13 godina, još iz testnog perioda, ali kažu iz Telekoma da nije do njega ... Ipak, hvala na sugestiji !

HJasko
Da li koristiš fiksni telefon? Ako koristiš da li je u pitanju VoIP ili obični POTS priključak? Ako je telefon spojen u modem onda je u pitanju VoIP i taj spliter možeš komotno ukloniti i spojiti kablo direktno u utičnicu. Ako je ipak u pitanju stari POTS priključak onda probaj "podignuti" slušalicu ili nekoga pozvati, ako internet prekine onda je spliter neispravan.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#11022 Re: BHTelecom

Post by arnes_king »

Ako ko zna password za pristup postavkama fritzboxa, bio bih zahvalan da mi posalje na pp.

Evo dosao sad kod ovog druga, znaci kratki kabal kabal direktno iz fritzboxa radi, ovaj od 35 ne radi. Spoji kratkim kablom tp link i onda prolazi veza normala duzim kablom do krajnjeg uredjaj, ali opet ima problem, nekad radi internet nekad ne. Kad ne radi izbacuje poruku da je konflikt sa IP adresama. Tp link je spojen u wan port tako da on samo prosljedjuje sve a fritzbox dijeli ip adresu pa su vjerovatno oba problema do njega.

Zvao je sad momak da otkaze fritzbox i da mu vrate besplatni modem, ovo svakako placa dodadno a osim sto nema nikakve konkretne koristi samo mi jos i probleme stvara.

BHT radnik rekao kako je 35 metara kabla predugo za stabilan internet i da zbog tog fritzbox nece :)


EDIT: Cudna stvar koju nikad nisam vidio, kada odem na speedtest.net nikako ne moze da nadje server.
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#11023 Re: BHTelecom

Post by prelivoda »

arnes_king wrote: 28/06/2022 17:44 Ako ko zna password za pristup postavkama fritzboxa, bio bih zahvalan da mi posalje na pp.

Evo dosao sad kod ovog druga, znaci kratki kabal kabal direktno iz fritzboxa radi, ovaj od 35 ne radi. Spoji kratkim kablom tp link i onda prolazi veza normala duzim kablom do krajnjeg uredjaj, ali opet ima problem, nekad radi internet nekad ne. Kad ne radi izbacuje poruku da je konflikt sa IP adresama. Tp link je spojen u wan port tako da on samo prosljedjuje sve a fritzbox dijeli ip adresu pa su vjerovatno oba problema do njega.

Zvao je sad momak da otkaze fritzbox i da mu vrate besplatni modem, ovo svakako placa dodadno a osim sto nema nikakve konkretne koristi samo mi jos i probleme stvara.

BHT radnik rekao kako je 35 metara kabla predugo za stabilan internet i da zbog tog fritzbox nece :)


EDIT: Cudna stvar koju nikad nisam vidio, kada odem na speedtest.net nikako ne moze da nadje server.
Može biti i do mrežne kartice na drugom kraju kabla. Jednostavno je osjetljiva, i ne prima dobro signal preko dužeg kabla. Često je taj problem bio izražen na Asusovim routerima, ali i neke mrežne kartice na računarima su osjetljive.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#11024 Re: BHTelecom

Post by arnes_king »

prelivoda wrote: 29/06/2022 10:38
arnes_king wrote: 28/06/2022 17:44 Ako ko zna password za pristup postavkama fritzboxa, bio bih zahvalan da mi posalje na pp.

Evo dosao sad kod ovog druga, znaci kratki kabal kabal direktno iz fritzboxa radi, ovaj od 35 ne radi. Spoji kratkim kablom tp link i onda prolazi veza normala duzim kablom do krajnjeg uredjaj, ali opet ima problem, nekad radi internet nekad ne. Kad ne radi izbacuje poruku da je konflikt sa IP adresama. Tp link je spojen u wan port tako da on samo prosljedjuje sve a fritzbox dijeli ip adresu pa su vjerovatno oba problema do njega.

Zvao je sad momak da otkaze fritzbox i da mu vrate besplatni modem, ovo svakako placa dodadno a osim sto nema nikakve konkretne koristi samo mi jos i probleme stvara.

BHT radnik rekao kako je 35 metara kabla predugo za stabilan internet i da zbog tog fritzbox nece :)


EDIT: Cudna stvar koju nikad nisam vidio, kada odem na speedtest.net nikako ne moze da nadje server.
Može biti i do mrežne kartice na drugom kraju kabla. Jednostavno je osjetljiva, i ne prima dobro signal preko dužeg kabla. Često je taj problem bio izražen na Asusovim routerima, ali i neke mrežne kartice na računarima su osjetljive.
Da je do nje onda ne bi radilo ni kad se na pocetak stavi tp link. Takodjer sam spajao na kraju i razne rutere direktno i po njima takodjer vidim da ne primaju nikakav signal kad dugi kabal ide direktno sa fritzboxa, samo ako izmedju stavim tp link.
cicagorio
Posts: 190
Joined: 01/11/2021 09:56

#11025 Re: BHTelecom

Post by cicagorio »

arnes_king wrote: 28/06/2022 17:44 Ako ko zna password za pristup postavkama fritzboxa, bio bih zahvalan da mi posalje na pp.

Evo dosao sad kod ovog druga, znaci kratki kabal kabal direktno iz fritzboxa radi, ovaj od 35 ne radi. Spoji kratkim kablom tp link i onda prolazi veza normala duzim kablom do krajnjeg uredjaj, ali opet ima problem, nekad radi internet nekad ne. Kad ne radi izbacuje poruku da je konflikt sa IP adresama. Tp link je spojen u wan port tako da on samo prosljedjuje sve a fritzbox dijeli ip adresu pa su vjerovatno oba problema do njega.

Zvao je sad momak da otkaze fritzbox i da mu vrate besplatni modem, ovo svakako placa dodadno a osim sto nema nikakve konkretne koristi samo mi jos i probleme stvara.

BHT radnik rekao kako je 35 metara kabla predugo za stabilan internet i da zbog tog fritzbox nece :)


EDIT: Cudna stvar koju nikad nisam vidio, kada odem na speedtest.net nikako ne moze da nadje server.
35m nije predugo sigurno. Najobicniji mrežni kabal bez problema ide do 100m
Post Reply