BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#5751 Re: BHTelecom

Post by -Chesterfield- »

Koja je odgovarajuća aplikacija Moja webTV za fire stick?
Instalirao sam jednu i mogli su se prebacivati kanali bez da se vraćam na izbornik. Sada sa istom aplikacijom to ne može.

Image
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#5752 Re: BHTelecom

Post by sencobih »

Kako ljudi skontase na osnovu jedne slike, da je bezveze nova platforma, da nema ništa od Android platforme, da se kanali ne mogu redati. itd.itd. Prvaci svemira u pljuvanju nečega , a što nisu ni vidjeli očima. Bravo
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#5753 Re: BHTelecom

Post by -Chesterfield- »

sencobih wrote: 28/11/2021 20:33 Kako ljudi skontase na osnovu jedne slike, da je bezveze nova platforma, da nema ništa od Android platforme, da se kanali ne mogu redati. itd.itd. Prvaci svemira u pljuvanju nečega , a što nisu ni vidjeli očima. Bravo
Pa popljuvali su ono što su vidjeli. :D
Ja nisam komentarisao.
Ali evo mogu baciti hrakotinu na Moja webTV. :lol:
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5754 Re: BHTelecom

Post by zippoo87 »

ing-ecc wrote: 28/11/2021 17:29
The BEN10 wrote: 27/11/2021 22:22 Ima li kakvog habera u vezi sa novom platformom? Nisam čitao forum ima mjesec, da ne listam unazad.
Krenulo je, polako. :D Naravno prvo testiranja.
Image
Eto malo i kineza s novom platformom. :bih:
Ako moze info iz prve ruke.
Ono sto mene najvise interesuje je brzina saltanja kanala ...da li je prebacivanje kanala sta ubrzano u odnosu na ovo sada ?
Ili je to ograniceno hardwareom STBa ?

Sto se tice ove slike i "nove" platforme...ono sto treba popraviti su svakako brzina saltanja kanala,brzina dodavanja i saltanja kroz liste kanala,tipa kada pravis omiljenu lisut,treba cijela vjecnost da prodjes kroz sve kanale.
Takodjer zasto se ne bi uvezalo i sinhronizovalo STB sa portalom pa da skoro sve postavke STBa mozes stimati i preko portala ili barem one najbitnije,kreiranje lista .
I ako neko ima informaciju od insajdera...da li se radi na nekoj novoj android aplikaciji za sve uredjaje i da li se planira prelazak na android platformu u buducem vremenu ?
markopd
Posts: 864
Joined: 01/12/2019 23:08

#5755 Re: BHTelecom

Post by markopd »

dend wrote: 28/11/2021 18:33
markopd wrote: 27/11/2021 15:04 Šta se dešava sa kanalom Arenasport 1 HR?Ne radi na MojaWEB TV a ni na mom kabl operateru...
Evo danas radi Arena Sport HR na MojaWebTV ...
Da,proradila je sada svugdje.Jutros kad sam provjeravao i dalje bila uštopana slika na nekom ženskom rukometu.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#5756 Re: BHTelecom

Post by fusion_ba »

kakaljin wrote: 28/11/2021 19:40

Gdje je logicno, preskacu se brojevi i ne mozes po sebi napraviti raspored
Nije tačno. Može se i tamo složiti raspored... Jedino na ttv ne može

Ta opcija je odavno standard skoro svih operatera
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#5757 Re: BHTelecom

Post by dend »

ajdamo wrote: 28/11/2021 19:59 @dend ili neko drugi od ovih što imaju informacije iz BHT je prije par mjeseci spominjao da će se lista moći uređivati preko portala što bi bilo dobro jer je trenutni način spor i zahtjeva previše istih koraka.

HT Eronet ima nešto slično za svoju home TV platformu.
Dobio sam nekad odgovor na email da je ta stavka planirana i kao i online karta dostupnosti mobilne mreze i fiksne sirokopojasne mreze
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#5758 Re: BHTelecom

Post by dend »

zippoo87 wrote: 28/11/2021 21:10
ing-ecc wrote: 28/11/2021 17:29
Krenulo je, polako. :D Naravno prvo testiranja.
Image
Eto malo i kineza s novom platformom. :bih:
Ako moze info iz prve ruke.
Ono sto mene najvise interesuje je brzina saltanja kanala ...da li je prebacivanje kanala sta ubrzano u odnosu na ovo sada ?
Ili je to ograniceno hardwareom STBa ?

Sto se tice ove slike i "nove" platforme...ono sto treba popraviti su svakako brzina saltanja kanala,brzina dodavanja i saltanja kroz liste kanala,tipa kada pravis omiljenu lisut,treba cijela vjecnost da prodjes kroz sve kanale.
Takodjer zasto se ne bi uvezalo i sinhronizovalo STB sa portalom pa da skoro sve postavke STBa mozes stimati i preko portala ili barem one najbitnije,kreiranje lista .
I ako neko ima informaciju od insajdera...da li se radi na nekoj novoj android aplikaciji za sve uredjaje i da li se planira prelazak na android platformu u buducem vremenu ?
Bili su tenderi za izradu android iptv aplikacija, iptv web itd.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#5759 Re: BHTelecom

Post by dend »

sencobih wrote: 28/11/2021 20:33 Kako ljudi skontase na osnovu jedne slike, da je bezveze nova platforma, da nema ništa od Android platforme, da se kanali ne mogu redati. itd.itd. Prvaci svemira u pljuvanju nečega , a što nisu ni vidjeli očima. Bravo
Mnogima smeta bilo kakav napredak, bilo kakav pozitivan pomak...

Dobro je pa forum nije nikakvo mjerilo inace ne bi broj korisnika mojaTV konstanto rasto iz godine u godinu ... :bih:
User avatar
PlusSA
Posts: 3143
Joined: 13/07/2011 16:51

#5760 Re: BHTelecom

Post by PlusSA »

Ok, najbolji su promjenili su ikone mojetv nakon nekoliko godina :bih: :bih: :bih:

Jedva cekam update, vrh je :D

Idemo prvi dajemo više :thumbup:
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5761 Re: BHTelecom

Post by zippoo87 »

dend wrote: 28/11/2021 22:12
sencobih wrote: 28/11/2021 20:33 Kako ljudi skontase na osnovu jedne slike, da je bezveze nova platforma, da nema ništa od Android platforme, da se kanali ne mogu redati. itd.itd. Prvaci svemira u pljuvanju nečega , a što nisu ni vidjeli očima. Bravo
Mnogima smeta bilo kakav napredak, bilo kakav pozitivan pomak...

Dobro je pa forum nije nikakvo mjerilo inace ne bi broj korisnika mojaTV konstanto rasto iz godine u godinu ... :bih:
Ne radi se o tome ...ne smeta nikome napredak ali smeta inertnost i nezainteresovanost.
Ja sam korisnik moje tv od prvih dana,medju prvim prikljuccima u gradu,medju prvih 5 sam bio i kada su uvodili adsl internet i skoro sve njihove usluge sam medju prvim uvodio,cak i kada su bile testne faze.
Evo sada sam i medju prvim koji je uveo opticki internet...dakle bukvalno sve usluge sam ili koristio ili koristim jos .
Ali evo konkretno za moju tv,ovaj interface je od samog pocetka uvodjenja usluge...tamo negdje od 2009-2010,kada je mislim startala moja tv.
Zar nije bilo logicno barem jednom do sada osvjeziti nesto i popraviti platformu ili uvesti neke nove tehnologije...sto se para tice,telekom tu nema problema.

Druga stvar,onaj ko nije koristio bolje,on i ne zna da nesto moze biti brze,bolje,modernije,lakse za koristiti i onda se i ne zali.Tako i za brzinu interneta...i onda to sve ide sporo i traljavo.
Meni je nevjerovatno to da u rukama imas tolike resurse a ti nisi sposoban napraviti nista bolje i modernije deceniju.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#5762 Re: BHTelecom

Post by sencobih »

PlusSA wrote: 28/11/2021 22:35 Ok, najbolji su promjenili su ikone mojetv nakon nekoliko godina :bih: :bih: :bih:

Jedva cekam update, vrh je :D

Idemo prvi dajemo više :thumbup:
Tebi svakako neće moći raditi nova platforma, ne znam što se ti brineš, uz to ti i ode čim ti ugovor izađe
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#5763 Re: BHTelecom

Post by sencobih »

zippoo87 wrote: 28/11/2021 22:36
dend wrote: 28/11/2021 22:12

Mnogima smeta bilo kakav napredak, bilo kakav pozitivan pomak...

Dobro je pa forum nije nikakvo mjerilo inace ne bi broj korisnika mojaTV konstanto rasto iz godine u godinu ... :bih:
Ne radi se o tome ...ne smeta nikome napredak ali smeta inertnost i nezainteresovanost.
Ja sam korisnik moje tv od prvih dana,medju prvim prikljuccima u gradu,medju prvih 5 sam bio i kada su uvodili adsl internet i skoro sve njihove usluge sam medju prvim uvodio,cak i kada su bile testne faze.
Evo sada sam i medju prvim koji je uveo opticki internet...dakle bukvalno sve usluge sam ili koristio ili koristim jos .
Ali evo konkretno za moju tv,ovaj interface je od samog pocetka uvodjenja usluge...tamo negdje od 2009-2010,kada je mislim startala moja tv.
Zar nije bilo logicno barem jednom do sada osvjeziti nesto i popraviti platformu ili uvesti neke nove tehnologije...sto se para tice,telekom tu nema problema.

Druga stvar,onaj ko nije koristio bolje,on i ne zna da nesto moze biti brze,bolje,modernije,lakse za koristiti i onda se i ne zali.Tako i za brzinu interneta...i onda to sve ide sporo i traljavo.
Meni je nevjerovatno to da u rukama imas tolike resurse a ti nisi sposoban napraviti nista bolje i modernije deceniju.
Ovo nije prvi interface , nego drugi, ali svejedno se valjda moglo još koji put doraditi
Ajdinn4
Posts: 629
Joined: 21/06/2021 20:59

#5764 Re: BHTelecom

Post by Ajdinn4 »

Ma ovdje se svaka kritika smatra pljuvanjem, a svaka pohvala botovanjem. I sve se odmah dočeka sa spremnim odgovorom.

I nikome ne smeta "napredak", već naprotiv - smeta što je taj napredak spor ili što ga na nekim poljima i nema. Ne govorim sad o toj budućoj platformi jer još nije puštena, nego o postojećim uslugama jer je sve to polovično urađeno i sklepano samo da se kaže da postoji. Čist primjer mojawebtv aplikacija. A nije da nema mogućnosti, već kao i svaka državna firma treba namiriti podobne a ne kreativne. I tu je glavni problem.

I da ne budu samo kritike, reći ću da su na polju mobilne telefonije najbolji. Na ostalom treba poraditi i to dosta.
User avatar
mc-twin
Posts: 3303
Joined: 18/04/2009 23:47

#5765 Re: BHTelecom

Post by mc-twin »

sencobih wrote: 28/11/2021 20:33 Kako ljudi skontase na osnovu jedne slike, da je bezveze nova platforma, da nema ništa od Android platforme, da se kanali ne mogu redati. itd.itd. Prvaci svemira u pljuvanju nečega , a što nisu ni vidjeli očima. Bravo
I ja sam se to isto zapitao...
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#5766 Re: BHTelecom

Post by dend »

zippoo87 wrote: 28/11/2021 22:36
dend wrote: 28/11/2021 22:12

Mnogima smeta bilo kakav napredak, bilo kakav pozitivan pomak...

Dobro je pa forum nije nikakvo mjerilo inace ne bi broj korisnika mojaTV konstanto rasto iz godine u godinu ... :bih:
Ne radi se o tome ...ne smeta nikome napredak ali smeta inertnost i nezainteresovanost.
Ja sam korisnik moje tv od prvih dana,medju prvim prikljuccima u gradu,medju prvih 5 sam bio i kada su uvodili adsl internet i skoro sve njihove usluge sam medju prvim uvodio,cak i kada su bile testne faze.
Evo sada sam i medju prvim koji je uveo opticki internet...dakle bukvalno sve usluge sam ili koristio ili koristim jos .
Ali evo konkretno za moju tv,ovaj interface je od samog pocetka uvodjenja usluge...tamo negdje od 2009-2010,kada je mislim startala moja tv.
Zar nije bilo logicno barem jednom do sada osvjeziti nesto i popraviti platformu ili uvesti neke nove tehnologije...sto se para tice,telekom tu nema problema.

Druga stvar,onaj ko nije koristio bolje,on i ne zna da nesto moze biti brze,bolje,modernije,lakse za koristiti i onda se i ne zali.Tako i za brzinu interneta...i onda to sve ide sporo i traljavo.
Meni je nevjerovatno to da u rukama imas tolike resurse a ti nisi sposoban napraviti nista bolje i modernije deceniju.
I kakva je bila prve ~ 3 godine ? Katastrofa, nije bilo sedmice da ne bude neki problem sa televizijom.

Uporedno sa danas, nebo i zemlja. Ne pamtim da je bio neki problem sa televizijom ili internetom u proteklom periodu ( izuzev kada je pala mojatv kada je Velež igrao :D ).

Morate shvatiti da u državnim kompanijama koje poštuju zakone i pravila jedan period od 2 godine je kratak period. Primjerice, Telekom sada da zeli kupiti jedan automobil bilo bi top ako bi ga 6 mjeseci dobio ili u roku jedne godine. Tender ili nabavku može bilo ko osporiti, usporiti i na kraju oboriti.

Vlada federacije kao vecinski vlasnik bhtelecoma postavlja glavne funkcionere i time utice na poslovnu politiku kompanije, ona određuje u kojem smjeru će da ide kompanija i kako će se ulagati dobit firme. Vjerovatno si upoznat gdje je završila dobit od zadnje dvije godine od nekih ~100tinjak miliona KM ? Nije usmjerena u ulaganju u kompaniju ...

Da ne pričam kako je bhtelecom uopšte nebitan državi i da uopšte nema podršu niti viših niti nižih nivoa vlasti gdje jedna opština može reći telekomu da nema odobrenje da iskopa zelenu površinu da bi položio podzemno optičke kablove dok istovremeno, iznad na uličnoj rasvjeti, na divlje se nalaze iznad kablovi drugih operatera koji neće marke uplatiti istoj opštini za korištenje tih stubova.



Da ne tušim džaba ...

Fin jedan pozitivan pomak u pravom smjeru za bhtelecom gdje će izbaciti stariju STB opremu, korisnicima unaprijediti IPTV platformu i uskoro obećano eskluzivan sadržaj u vidu nekih domaćih BH serija, jer ovih iz uvoza ima previše. :bih:
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5767 Re: BHTelecom

Post by zippoo87 »

Sve sto si nabrojao je vise izgovor da se ne radi.Dakle nisu problem ni tenderi ni obaranje istih...problem jeste u ovom dijelu sto si rekao da Vlada FBiH preko svojih poslusnika opstruira neke stvari u Telekomu ali i u menadzmentu istog koji je tu samo reda radi i za uposljavanje podobnih uhljeba a ne da rade na razvoju novih servisa,aplikacija,paketa itd.

Kao sto rekoh,nezainteresovanost svih kljucnih ljudi u strukturama i vlade FBiH i samog Telekoma da budu u necemu najbolji.
Ja se nadam da ce te nove platforme biti solidno napravljene ali ako ih bude radila ista ekipa koja je radila i ovaj novi portal,onda mogu ocekivati samo komplikacije i neke neporebne stvari.

Portal je dosta konfuzan a izgleda da i kod samih radnika Telekoma,posebno na salterima pravi probleme,jer sam vec cuo da se muce dok rade u novom portalu.
Meni takodjer nije najbolje uradjen a izgleda da ni radnici koji rade u sistemu ne znaju...podnio sam reklamaciju za racun 9.11. i jos uvijek nije rijesena a sad ce i drugi racun,znaci imati cu dupli racun platiti.
Sta znaci ovo sto pise pod "status" u reklamaciji "Preuzeto u PTP" ,ako znas ?
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#5768 Re: BHTelecom

Post by dend »

zippoo87 wrote: 28/11/2021 23:15 Sve sto si nabrojao je vise izgovor da se ne radi.Dakle nisu problem ni tenderi ni obaranje istih...problem jeste u ovom dijelu sto si rekao da Vlada FBiH preko svojih poslusnika opstruira neke stvari u Telekomu ali i u menadzmentu istog koji je tu samo reda radi i za uposljavanje podobnih uhljeba a ne da rade na razvoju novih servisa,aplikacija,paketa itd.

Kao sto rekoh,nezainteresovanost svih kljucnih ljudi u strukturama i vlade FBiH i samog Telekoma da budu u necemu najbolji.
Ja se nadam da ce te nove platforme biti solidno napravljene ali ako ih bude radila ista ekipa koja je radila i ovaj novi portal,onda mogu ocekivati samo komplikacije i neke neporebne stvari.

Portal je dosta konfuzan a izgleda da i kod samih radnika Telekoma,posebno na salterima pravi probleme,jer sam vec cuo da se muce dok rade u novom portalu.
Meni takodjer nije najbolje uradjen a izgleda da ni radnici koji rade u sistemu ne znaju...podnio sam reklamaciju za racun 9.11. i jos uvijek nije rijesena a sad ce i drugi racun,znaci imati cu dupli racun platiti.
Sta znaci ovo sto pise pod "status" u reklamaciji "Preuzeto u PTP" ,ako znas ?
Kompanijom se upravlja iz vrha, bez amina iz vlade fbih nema nekog ozbiljnijeg pomaka u bht.

Nemam informacija ko radi platformu za MojaTV. Web stranicu im je neko izvana radio, nisu oni, ako se dobro sjecam.

Nisam jos ulagao reklamaciju na neku uslugu. Mislim da to znaci da su preuzeli reklamaciju u rad/obradu. Veoma tesko je komentarisati rad ili nerad npr. šalterskih radnika jer nemam pojma na koji nacin se obavlja njihov posao ( kroz portale, aplikacije ili sta vec )
Ajdinn4
Posts: 629
Joined: 21/06/2021 20:59

#5769 Re: BHTelecom

Post by Ajdinn4 »

Evo opet mojawebtv briljira. Htio vratiti Besu na Superstaru (bila u 21h), kad ono snimljeno samo prve 32 sekunde iz tog perioda (21:00-22:05). Pa je li realno...
Prethodna epizoda radi.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#5770 Re: BHTelecom

Post by fusion_ba »

Isti slučaj. Taman htio pogledati. Za ne povjerovati.

Image
User avatar
PlusSA
Posts: 3143
Joined: 13/07/2011 16:51

#5771 Re: BHTelecom

Post by PlusSA »

Najjace što smo ocekivali android ovo ono :mrgreen:

Odmah meni bilo sumljivo podjela barem 100.000 boxova i sl.

Al hajd brišete svakako sve kritike.

Slika govori više od hiljadu rijeci :thumbup:
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#5772 Re: BHTelecom

Post by dend »

Ajdinn4 wrote: 29/11/2021 00:20 Evo opet mojawebtv briljira. Htio vratiti Besu na Superstaru (bila u 21h), kad ono snimljeno samo prve 32 sekunde iz tog perioda (21:00-22:05). Pa je li realno...
Prethodna epizoda radi.
Niti jedan snimak na tom kanalu nije ispravan dok na ostalim kanalima snimci uredno rade.
User avatar
Casual's
Posts: 5707
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#5773 Re: BHTelecom

Post by Casual's »

Ne znam kako neko na osnovu jednog screenshot-a može zaključiti da ovo qrtzu ne valja.

Jedino što možemo zaključiti na osnovu njega je da su "mahnuli" platformu (messages :D ).
The BEN10
Posts: 7557
Joined: 19/09/2011 09:03

#5774 Re: BHTelecom

Post by The BEN10 »

ing-ecc wrote: 28/11/2021 17:29
The BEN10 wrote: 27/11/2021 22:22 Ima li kakvog habera u vezi sa novom platformom? Nisam čitao forum ima mjesec, da ne listam unazad.
Krenulo je, polako. :D Naravno prvo testiranja.
Image
Eto malo i kineza s novom platformom. :bih:
Pozdrav.
Hvala za screenshot. Hoće li platforma biti android, hoćemo li moći instalirati KODI na boxove? Može li još koja info više? :)

HVALA
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4405
Joined: 21/02/2011 12:56

#5775 Re: BHTelecom

Post by REDDEVILS »

The BEN10 wrote: 29/11/2021 10:49
ing-ecc wrote: 28/11/2021 17:29
Krenulo je, polako. :D Naravno prvo testiranja.
Image
Eto malo i kineza s novom platformom. :bih:
Pozdrav.
Hvala za screenshot. Hoće li platforma biti android, hoćemo li moći instalirati KODI na boxove? Može li još koja info više? :)

HVALA
Neće biti android platforma, jer je to nemoguce sa postojećim STB 🙂
Samo promjena moja TV interfejsa 🙂
Post Reply