BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
twonk
Posts: 278
Joined: 28/02/2012 19:05

#1376 Re: BHTelecom

Post by twonk »

dend wrote: 18/05/2021 14:58

Hvala ti puno na ovim informacijama. Ja sam iskreno mislio da je to propalo/prolongiralo se zbog korone. Nasi novinari su nalazost nesposobni ove stvari istraziti pa cak ni medijski ispratiti, barem prasinu podignuti.

Nego, posto vidim da se malo u to razumijes, znas li sta je ovo zapravo ?

https://www.bhtelecom.ba/javni-pozivi/2 ... h-prijava/

Igrana serija ?



Inace, ja cu ih malo smarati na ovaj email da vidim sluzbeni odgovor gdje su tv emisije koje su obecane

[email protected]
Znam ove jedne sto su se prijavili na to, oni su tada trebali i pokrenuti televiziju, i rekose mi da do januara tamo nekad jos nisu dobili odgovor, ne znam od tada je li se sta promjenilo. Trebalo je nesto ici u saradnji sa SFF-om ali sumnjam da ce ista biti od toga.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1377 Re: BHTelecom

Post by dend »

twonk wrote: 18/05/2021 15:04
dend wrote: 18/05/2021 14:58

Hvala ti puno na ovim informacijama. Ja sam iskreno mislio da je to propalo/prolongiralo se zbog korone. Nasi novinari su nalazost nesposobni ove stvari istraziti pa cak ni medijski ispratiti, barem prasinu podignuti.

Nego, posto vidim da se malo u to razumijes, znas li sta je ovo zapravo ?

https://www.bhtelecom.ba/javni-pozivi/2 ... h-prijava/

Igrana serija ?



Inace, ja cu ih malo smarati na ovaj email da vidim sluzbeni odgovor gdje su tv emisije koje su obecane

[email protected]
Znam ove jedne sto su se prijavili na to, oni su tada trebali i pokrenuti televiziju, i rekose mi da do januara tamo nekad jos nisu dobili odgovor, ne znam od tada je li se sta promjenilo. Trebalo je nesto ici u saradnji sa SFF-om ali sumnjam da ce ista biti od toga.
Hvala na informacijama :thumbup:
User avatar
mrva/mrve
Posts: 422
Joined: 25/12/2010 16:57
Contact:

#1378 Re: BHTelecom

Post by mrva/mrve »

Evo gledaj ti gluposti sad sto se tice Moje TV.. Istekao mi ugovor Moja TV Full i haj reko da produzim na 2 godine i da uzmem Moja TV Net 4..


10.05. podnesem ja zahtjev za promjenu paketa Moje TV i kao benefit tražio od zaposlenika na šalteru 2 mjeseca racune po 1 KM i dodatni resiver gratis.
Zaposlenik mi objašnjava da nije u mogućnosti praviti 2 zahtjeva u isto vrijeme, te da je potrebno da prvo operateri obrade zahtjev za promjenu paketa,pa onda da se javim za dodatni resiver.
14.05. sam dobio poziv od operatera gdje mi objašnjava da je paket promijenjen te da će zahtjev biti obrađen od ponedeljka i da se javim za dodatni gratis resiver.
17.05. pozivam 1444 i operater mi objašnjava da mi ne može uključiti gratis resiver jer je akcija istekla.

Evo sad mi objasnite ko je ovdje lud..Ja nisam potpisao ugovor nikakav, a dobio sam internet 50/8 (Moja TV Net4).

Pisao sam i mail na njihovu podrsku, ali jos nikakav konkretan odgovor..
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1379 Re: BHTelecom

Post by dend »

mrva/mrve wrote: 18/05/2021 18:41 Evo gledaj ti gluposti sad sto se tice Moje TV.. Istekao mi ugovor Moja TV Full i haj reko da produzim na 2 godine i da uzmem Moja TV Net 4..


10.05. podnesem ja zahtjev za promjenu paketa Moje TV i kao benefit tražio od zaposlenika na šalteru 2 mjeseca racune po 1 KM i dodatni resiver gratis.
Zaposlenik mi objašnjava da nije u mogućnosti praviti 2 zahtjeva u isto vrijeme, te da je potrebno da prvo operateri obrade zahtjev za promjenu paketa,pa onda da se javim za dodatni resiver.
14.05. sam dobio poziv od operatera gdje mi objašnjava da je paket promijenjen te da će zahtjev biti obrađen od ponedeljka i da se javim za dodatni gratis resiver.
17.05. pozivam 1444 i operater mi objašnjava da mi ne može uključiti gratis resiver jer je akcija istekla.

Evo sad mi objasnite ko je ovdje lud..Ja nisam potpisao ugovor nikakav, a dobio sam internet 50/8 (Moja TV Net4).

Pisao sam i mail na njihovu podrsku, ali jos nikakav konkretan odgovor..
Ako ti je 14.05. produzen ugovor pod benefitom br 2 za akciju MojaTV Hit ( 2mj 1KM plus drugi stb ) onda su to duzni i ispostovati.

Međutim, ako su ti nisu produzili ugovor vec samo odradili promjenu paketa onda nisu ti nista "duzni" i mozda uopste nisi pod ugovornom obavezom. Kad ti je prosli ugovor istekao ?

Moj ti je savjet pozvati 0800 20002 i tamo kao prvo objasniti situaciju i uloziti zalbu. Nakon toga pozovi 1444, opcija 2, i tamo pokusaj ponovo objasniti situaciju i zatraziti da se ispostuje ono sto si trazio ,a ne ono sto si dobio. Neovisno o rezultatima na ove prethodne dvije pozivke, obavezno poslati email na [email protected] kao pisani dokaz. Obavezno navesti username i licne podatke.

Usput provjeri na moj.bhtelecom.ba kakva je situacija sa racunom ( da li je pod ugovornom obavezom, koji je paket itd )
User avatar
mrva/mrve
Posts: 422
Joined: 25/12/2010 16:57
Contact:

#1380 Re: BHTelecom

Post by mrva/mrve »

dend wrote: 18/05/2021 19:21
mrva/mrve wrote: 18/05/2021 18:41 Evo gledaj ti gluposti sad sto se tice Moje TV.. Istekao mi ugovor Moja TV Full i haj reko da produzim na 2 godine i da uzmem Moja TV Net 4..


10.05. podnesem ja zahtjev za promjenu paketa Moje TV i kao benefit tražio od zaposlenika na šalteru 2 mjeseca racune po 1 KM i dodatni resiver gratis.
Zaposlenik mi objašnjava da nije u mogućnosti praviti 2 zahtjeva u isto vrijeme, te da je potrebno da prvo operateri obrade zahtjev za promjenu paketa,pa onda da se javim za dodatni resiver.
14.05. sam dobio poziv od operatera gdje mi objašnjava da je paket promijenjen te da će zahtjev biti obrađen od ponedeljka i da se javim za dodatni gratis resiver.
17.05. pozivam 1444 i operater mi objašnjava da mi ne može uključiti gratis resiver jer je akcija istekla.

Evo sad mi objasnite ko je ovdje lud..Ja nisam potpisao ugovor nikakav, a dobio sam internet 50/8 (Moja TV Net4).

Pisao sam i mail na njihovu podrsku, ali jos nikakav konkretan odgovor..
Ako ti je 14.05. produzen ugovor pod benefitom br 2 za akciju MojaTV Hit ( 2mj 1KM plus drugi stb ) onda su to duzni i ispostovati.

Međutim, ako su ti nisu produzili ugovor vec samo odradili promjenu paketa onda nisu ti nista "duzni" i mozda uopste nisi pod ugovornom obavezom. Kad ti je prosli ugovor istekao ?

Moj ti je savjet pozvati 0800 20002 i tamo kao prvo objasniti situaciju i uloziti zalbu. Nakon toga pozovi 1444, opcija 2, i tamo pokusaj ponovo objasniti situaciju i zatraziti da se ispostuje ono sto si trazio ,a ne ono sto si dobio. Neovisno o rezultatima na ove prethodne dvije pozivke, obavezno poslati email na [email protected] kao pisani dokaz. Obavezno navesti username i licne podatke.

Usput provjeri na moj.bhtelecom.ba kakva je situacija sa racunom ( da li je pod ugovornom obavezom, koji je paket itd )
Na moj.bhtelecom.ba stoji da mi je promijenjen paket u Moja TV Net4 i obavezano trajanje ugovora DA

Prošli ugovor istekao 25.04.. Ništa zvacu ove brojeve pa da vidim šta će se dešavati dalje..

Najgore mi od svega što frajer na šalteru kaže ne može 2 zahtjeva napraviti, a na 1444 kažu što nije napravio 2 zahtjeva :D
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1381 Re: BHTelecom

Post by dend »

mrva/mrve wrote: 18/05/2021 19:41
dend wrote: 18/05/2021 19:21
mrva/mrve wrote: 18/05/2021 18:41 Evo gledaj ti gluposti sad sto se tice Moje TV.. Istekao mi ugovor Moja TV Full i haj reko da produzim na 2 godine i da uzmem Moja TV Net 4..


10.05. podnesem ja zahtjev za promjenu paketa Moje TV i kao benefit tražio od zaposlenika na šalteru 2 mjeseca racune po 1 KM i dodatni resiver gratis.
Zaposlenik mi objašnjava da nije u mogućnosti praviti 2 zahtjeva u isto vrijeme, te da je potrebno da prvo operateri obrade zahtjev za promjenu paketa,pa onda da se javim za dodatni resiver.
14.05. sam dobio poziv od operatera gdje mi objašnjava da je paket promijenjen te da će zahtjev biti obrađen od ponedeljka i da se javim za dodatni gratis resiver.
17.05. pozivam 1444 i operater mi objašnjava da mi ne može uključiti gratis resiver jer je akcija istekla.

Evo sad mi objasnite ko je ovdje lud..Ja nisam potpisao ugovor nikakav, a dobio sam internet 50/8 (Moja TV Net4).

Pisao sam i mail na njihovu podrsku, ali jos nikakav konkretan odgovor..
Ako ti je 14.05. produzen ugovor pod benefitom br 2 za akciju MojaTV Hit ( 2mj 1KM plus drugi stb ) onda su to duzni i ispostovati.

Međutim, ako su ti nisu produzili ugovor vec samo odradili promjenu paketa onda nisu ti nista "duzni" i mozda uopste nisi pod ugovornom obavezom. Kad ti je prosli ugovor istekao ?

Moj ti je savjet pozvati 0800 20002 i tamo kao prvo objasniti situaciju i uloziti zalbu. Nakon toga pozovi 1444, opcija 2, i tamo pokusaj ponovo objasniti situaciju i zatraziti da se ispostuje ono sto si trazio ,a ne ono sto si dobio. Neovisno o rezultatima na ove prethodne dvije pozivke, obavezno poslati email na [email protected] kao pisani dokaz. Obavezno navesti username i licne podatke.

Usput provjeri na moj.bhtelecom.ba kakva je situacija sa racunom ( da li je pod ugovornom obavezom, koji je paket itd )
Na moj.bhtelecom.ba stoji da mi je promijenjen paket u Moja TV Net4 i obavezano trajanje ugovora DA

Prošli ugovor istekao 25.04.. Ništa zvacu ove brojeve pa da vidim šta će se dešavati dalje..

Najgore mi od svega što frajer na šalteru kaže ne može 2 zahtjeva napraviti, a na 1444 kažu što nije napravio 2 zahtjeva :D
Najbitniji je datum produzivanja ugovora. Ako je prije 15.05. onda je bitno zbog cega nije produzen sa benefitom, ako je poslije 15.05 onda trazi da ti se ponisti obavezno trajanje ugovora jer si podnio zahjtev TOKOM trajanje akcije.
jasko__10
Posts: 341
Joined: 19/09/2013 22:51

#1382 Re: BHTelecom

Post by jasko__10 »

dend wrote: 17/05/2021 22:45
zippoo87 wrote: 17/05/2021 22:00
dend wrote: 17/05/2021 14:29 Ukupan broj korisnika na FTTx tehnologiji zaključno sa 2020 godinom je 45 046

Na ukupan broj od 770 424 domaćinstava, sa pristupom širokopojasnim uslugama, procenat FTTx korisnika je ~ 6%

Broja FTTx korisnika tokom 2020 godine je porastao za 14 815. U prosjeku svaki mjesec broj korisnika FTTx poraste za ~ 1234.

Uporedba sa FTTH Council Europe izvještajem za Septembar 2020:
Izvori:
Kvartalni uporedni podaci tržišta elektronskih komunikacija - RAK.ba
FTTH Council Europe - twitter.com

*****

Ako bi se trend nastavio kao u 2020 godini, do 2022 procenat FTTx korisnika bi bio 12.5%, a 2027 procenat FTTx korisnika bi bio 25.5%. To je naravno ako broj novih korisnika FTTx ostane na istom godišnjem nivou, a uporedo sa tim da svake godine bude novih ~ 30 000 korisnika širokopojasnih usluga ( što je bio broj novih korisnika tokom 2020 godine )
Nesto mi ovo premalo i presporo...da li je problem rasprostranjenosti infrastrukture ili sporosti izvodjenja radova i uvodjenja optike korisnicima.
Ja sam mislio da ce za 2 godine pokriti gradove i urbane dijelove optikom a za ruralne dijelove,mozda bi im bolja opcija bila da daju 4G routere i da sibaju na taj nacin svoje usluge...mada nije neka mudrolija ni optiku razvesti...lakse je kroz sela razvesti nego kroz gradove.
Ima par kljucnih stvari vezano za optiku

Prvo je da ce vremenom sve manje i manje novih korisnika sirokopojasnih usluga ( zasititi ce se trziste )

Drugo je da ce broj FTTx prikljucaka vremenom rasti jer ce se odustajati od alternativnih tehnologija

Trece je da izvjestaj navodi FTTx ( ne precizira da li je u pitanju cisti FTTH ili je u toj brojki i FTTB koji je za Evropu takođe prihvatljivo rijesenje, mada iskreno sumnjam da se tu ubraja FTTB )

Cetvrto je da ovi apsolutni brojevi mogu zbuniti. Pod 10 000 korisnika FTTH ne znaci da 10 000 osoba je spojeno na optiku vec da 10 000 domacinstava ima optiku a da je samim tim obuhvaceno izmedju 10 000 do 40 000 osoba ( iako je 30 000 realan broj za 10 000 domacinstava jer prosjek je 3 clana porodice po domacinstvu )

I kao posljednje jeste da su ovi brojevi iznad AKTIVNI korisnici FTTH sto znaci da je pravi broj realno veci od ovog prikazanog jer veliki broj domacinstava ima postavljenu optiku ali je ne zeli, ili da je domacinstvo idalje na alternativnoj tehnologiji zbog specificnosti paketa ( npr netflat 5 ) ili neki drugi/treci razlog.


Ja koliko znam da je gotovo citava Gracanica pokrivena optikom ali nisu svi korisnici optike. To bi znacilo da imas u Gracanici npr. 10 000 korisnika FTTH ali samo 50% korisnika je na bhT sto znaci da 20 000 korisnika ima pristup FTTH
Mjesto Sladna mislim da je kod Srebrenika kompletno uredjeno optikom takodje,
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#1383 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

Da li je moguće kroz postojeći alkaten provući optiku, recimo da se postojeće parice izvuku a na njihovo mjesto ubace optiku, ili se mora sve nanovo raditi?
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1384 Re: BHTelecom

Post by dend »

Del_Boy1 wrote: 18/05/2021 21:05 Da li je moguće kroz postojeći alkaten provući optiku, recimo da se postojeće parice izvuku a na njihovo mjesto ubace optiku, ili se mora sve nanovo raditi?
95% da može, jedino ako je gdje oštećen alkaten pa je nagnječen.
Dr_Help
BHTelecom podrška
Posts: 530
Joined: 01/02/2015 13:38
Location: Bosna i Hercegovina

#1385 Re: BHTelecom

Post by Dr_Help »

:sax:
dend wrote: 18/05/2021 21:10
Del_Boy1 wrote: 18/05/2021 21:05 Da li je moguće kroz postojeći alkaten provući optiku, recimo da se postojeće parice izvuku a na njihovo mjesto ubace optiku, ili se mora sve nanovo raditi?
95% da može, jedino ako je gdje oštećen alkaten pa je nagnječen.
U većini slučajeva se tako radi.ako se desi da je začepljen onda se vrši iskop na toj određenoj dužini,ako je moguće.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#1386 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

Znači da ne bi morali ponovo kopati ako bi recimo htjeli da zamijene bakar sa optikom. Pitanje je samo da li će to i kada uraditi.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#1387 Re: BHTelecom

Post by escobar__ »

Kad dođe na red, tako su meni kazali kad sam tražio da mi dovedu optiku kroz novi vod u mahali. 😁
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#1388 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

Ne znam kako to ide, da li cijelo naselje odjednom zamijene ili po par priključaka, koliko to vremenski traje? Pretpostavljam da u tom periodu korisnici kojima se to mijenja nemaju uslugu.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1389 Re: BHTelecom

Post by dend »

Del_Boy1 wrote: 18/05/2021 21:38 Ne znam kako to ide, da li cijelo naselje odjednom zamijene ili po par priključaka, koliko to vremenski traje? Pretpostavljam da u tom periodu korisnici kojima se to mijenja nemaju uslugu.
Ide čitavo naselje. Odradi se prvo optička mreža, postavi optička centrala pa se tek onda korisnici prebacuju na optiku. Niti u jednom momentu budeš bez usluge osim dana kad te prebace.
zippoo87
Posts: 15649
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1390 Re: BHTelecom

Post by zippoo87 »

Del_Boy1 wrote: 18/05/2021 21:05 Da li je moguće kroz postojeći alkaten provući optiku, recimo da se postojeće parice izvuku a na njihovo mjesto ubace optiku, ili se mora sve nanovo raditi?
Neka izvuku stare kablove i proguraju optiku...kablo jeste malo deblje ali nije strasno i trebalo bi bez problema proci.
Kod mene na kuci su tako gurali i giramo mi desetke metara ali nikako da prodje...kad ono na spratu,neko nekada probio rupu u zidu i probio buzir i tu se izvlacilo kablo...ali je fazon bio sto je to bilo sakriveno iza kutije pa smo jedva skontali :D
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#1391 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

Ja sam više mislio na onaj alkaten od centrale a ne na ovaj od puta do kuće, tu ja mogu i novi alkaten ukopat ako treba, al neće to skoro u mom naselju radit vjerovatno.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1392 Re: BHTelecom

Post by studiorum_tuzlaensis »

dend wrote: 18/05/2021 14:58
twonk wrote: 18/05/2021 14:14
studiorum_tuzlaensis wrote: 18/05/2021 14:10 @twonkPošto su skoro svi konkursi javni, možeš li nam naći neki link tog tendera. Ne sjećam se da se prije 2 godine pričalo o televizijama? Čisto da pokušamo skontat ko su ti tajanstveni "babini"?
https://www.bhtelecom.ba/7225+M579dddedf35.html

Ovdje je bilo, ali vidim sad nema, ima li nacina ako se neko razumije bolje od mene, znam da postoji ono web history nesto na taj fazon
Mislim da imam jos negdje skenirano, pokusat cu potraziti

Edit:Evo nadjoh ovoh

Image

Uglavnom trebalo je jos 5 televizija osim ove da bude, sportska je trebala imati budzet oko 2.5-3 godisnji, ova za video igre oko 2, toliko i filmska i serijska i dokumentarna i muzicka nesto malo manje.

Ovdje gdje sam ja bio ukljucen bi sigurno bum napravili jer smo imali super ideju, i svidjelo se ljudima i sve, al sve propade :run:
Hvala ti puno na ovim informacijama. Ja sam iskreno mislio da je to propalo/prolongiralo se zbog korone. Nasi novinari su nalazost nesposobni ove stvari istraziti pa cak ni medijski ispratiti, barem prasinu podignuti.

Nego, posto vidim da se malo u to razumijes, znas li sta je ovo zapravo ?

https://www.bhtelecom.ba/javni-pozivi/2 ... h-prijava/

Igrana serija ?



Inace, ja cu ih malo smarati na ovaj email da vidim sluzbeni odgovor gdje su tv emisije koje su obecane

[email protected]
Aha, hvala na trudu opet.

Ovo je RFI ili ti ga na našem 'istraživanje tržišta', ne klasična nabavka.
zippoo87
Posts: 15649
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1393 Re: BHTelecom

Post by zippoo87 »

Del_Boy1 wrote: 18/05/2021 21:49 Ja sam više mislio na onaj alkaten od centrale a ne na ovaj od puta do kuće, tu ja mogu i novi alkaten ukopat ako treba, al neće to skoro u mom naselju radit vjerovatno.
E to ne znam i tesko je reci napamet.
Kod mene su recimo nanovo kopali sve i dovlacili alkaten do svake kuce,priprema za optiku...a u sahtu imas 4-5-6 alkatena za svaku kucu ponaosob.Gledao sam zimus njihov saht i vidio kako idu kablovi.
Dakle kablovi opetike i kablovi starih parica su skroz odvojeni i nemaju veze jedni sa drugim...ovi stari su meni isli zrakom,sa bandere do krova.
jasko__10
Posts: 341
Joined: 19/09/2013 22:51

#1394 Re: BHTelecom

Post by jasko__10 »

dend wrote: 18/05/2021 21:41
Del_Boy1 wrote: 18/05/2021 21:38 Ne znam kako to ide, da li cijelo naselje odjednom zamijene ili po par priključaka, koliko to vremenski traje? Pretpostavljam da u tom periodu korisnici kojima se to mijenja nemaju uslugu.
Ide čitavo naselje. Odradi se prvo optička mreža, postavi optička centrala pa se tek onda korisnici prebacuju na optiku. Niti u jednom momentu budeš bez usluge osim dana kad te prebace.
U centrali se samo postavi opticka karta to je mislim njima najmanji problem sto se toga tice.
A sto se tice alkatena bog dragi samo zna koliko ih je osteceno barem u mom mjestu je vodovod i ostali kopali xy puta pa kad se presjece kakav alkaten a on prazan tesko vjerujem da se to kome javi ili da ga oni sami ponovo spoje da bi bio u funkciji.Kod mojim par prijatelja na kuce dolaze 2 alkatena jedan je prazan a u drugom je bakar.
User avatar
twonk
Posts: 278
Joined: 28/02/2012 19:05

#1395 Re: BHTelecom

Post by twonk »

studiorum_tuzlaensis wrote: 18/05/2021 21:52
Aha, hvala na trudu opet.

Ovo je RFI ili ti ga na našem 'istraživanje tržišta', ne klasična nabavka.
Ovo sam uspio naci jer imam na kompu, potrudit cu se da pronadjem i tender kad budem na poslu, ovo je nekad pocetkom 2019. godine izaslo, a tender tamo nekad oko juna ako se na varam.
dassa
Posts: 297
Joined: 13/10/2011 10:59

#1396 Re: BHTelecom

Post by dassa »

Za nekoliko dana mi ističe dvogodišnji ugovor za Extra Net paket u kojem sam imao popust na pretplatu, koja je iznosila 17,5 KM (100 minuta/100 SMS poruka/10 Gb). Vidio sam da sada više nema te akcije i da je najjeftiniji paket Extra Net uz obavezan ugovor na 24 mjeseca 23,75 KM (100 minuta/100 SMS poruka/12GB). Da li će mi nakon isteka ugovora obračunavati pretplatu po punoj cijeni paketa koji je 25 KM? Nema mi logike da placam skuplje paket koji jedino od benefita ima vise Gb saobraćaja i to dva više od trenutnog paketa.
noviclan
Posts: 10986
Joined: 31/10/2013 06:48

#1397 Re: BHTelecom

Post by noviclan »

Ja koliko sam vidio da extra net bogatiji nudi na 2god 200min 200sms 24gb za 25km, 25km bez ugovora 100minsms i 12gb i da ti ono umanje pretplatu 23,75 100minsms12 gb po meni je ovo bogatije extra deal za 30maraka skuplje na dvadesetcetiri mjeseca ne moras se brinuti da ces prebaciti minute a 24 gige su 24 gige,
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#1398 Re: BHTelecom

Post by febo_acm »

Stigla MojaTV danas, 3 dana ih cekao. Nakon 8 godina sutra vracam opremu u Telemach. Vidjet cemo stanje ovdje :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1399 Re: BHTelecom

Post by channel10 »

dassa wrote: 19/05/2021 02:21 Za nekoliko dana mi ističe dvogodišnji ugovor za Extra Net paket u kojem sam imao popust na pretplatu, koja je iznosila 17,5 KM (100 minuta/100 SMS poruka/10 Gb). Vidio sam da sada više nema te akcije i da je najjeftiniji paket Extra Net uz obavezan ugovor na 24 mjeseca 23,75 KM (100 minuta/100 SMS poruka/12GB). Da li će mi nakon isteka ugovora obračunavati pretplatu po punoj cijeni paketa koji je 25 KM? Nema mi logike da placam skuplje paket koji jedino od benefita ima vise Gb saobraćaja i to dva više od trenutnog paketa.
I.meni ubrzo istice ugovor i bio sam na paketu extra M sa onim popustom i pretplata je bila 26,40. Eh sad, je li to vise nema nikakvih paketa sa tim popustom?
bob_1921
Posts: 586
Joined: 12/10/2018 10:09

#1400 Re: BHTelecom

Post by bob_1921 »

pozz moze par pitanja vezano za ovu moja web tv ... mogu li preko preplate konkretno exstra net aktivirati pa da mi dodje na racun taj trosak,prepostavljam ustvari da mogu jer vidim nudi mi se osnovni paket 5 km pa onda onaj dodatni neki od 10 km na mjesec tj taj dodatni mogu tek aktivirati nakon osnovnog i dodje me 15 km :-D da li to ostaje aktivno i naredni mjesec ili samo se deaktivira tj. ne moram ja ako necu slijedeci mjesec da deaktiviram, jel tu dobijem gb za trosenje na gledanja pa da hotspot pravim s mobitela ili je to opcija preko bilo koje mreze? .. i kakvi su utisci jel steka :-D
Post Reply