Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#16951 Re: Telemach BH

Post by Hakiz »

Ama, ne bi ona javna informacija bila onakva da daju najvalitetniju opremu.
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#16952 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

made_in_sarajevo wrote: 06/02/2023 22:48 Kad se neko zali na wifi odma se skace ovdje sta se zalimo kupimo ruter, antene, povezemo se na starlink i tako to. Kakvo je opravdanje na optici u stanu, zgradi, naselju sve vise kanala pocinje trzati, stekati, zaledi pa ubrza scene pa nastavi gdje je krenulo. Pa istrpis 10x tako ali vala nakon toga i ne treba mi tv
Pozdrav @made_in_sarajevo,
Zamolit ćemo Vas da nam dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj telefona u inbox, kako bi Vas kolege iz sektora napredne tehničke podrške pozvale u što kraćem roku i izvršile detaljne provjere rada Vaših servisa.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#16953 Re: Telemach BH

Post by fusion_ba »

Ovaj katalog za dan zaljubljenih su samo prebačeni filmovi iz Cinestar Premiere kataloga :lol:
User avatar
arman1
Posts: 5339
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#16954 Re: Telemach BH

Post by arman1 »

Šta se danas dešava sa digitalnom. Odjednom nema oko 70% kanala (TV)? Koristim onu karticu što se ugura u TV(ne mogu se sjetiti kako se zove), a maloprije saznam da nisam jedini kome se to dešava danas.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#16955 Re: Telemach BH

Post by Benq »

arman1 wrote: 07/02/2023 22:10 Šta se danas dešava sa digitalnom. Odjednom nema oko 70% kanala (TV)? Koristim onu karticu što se ugura u TV(ne mogu se sjetiti kako se zove), a maloprije saznam da nisam jedini kome se to dešava danas.
Samo skeniraj ponovo kanale i vratice se.
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16956 Re: Telemach BH

Post by kakaljin »

arman1 wrote: 07/02/2023 22:10 Šta se danas dešava sa digitalnom. Odjednom nema oko 70% kanala (TV)? Koristim onu karticu što se ugura u TV(ne mogu se sjetiti kako se zove), a maloprije saznam da nisam jedini kome se to dešava danas.
Pokusaj izvaditi karticu pa ponovo vrati, jer zna nekada zabagovati, ali ako skeniras ponovo kanale onda ce ti se poremetiti tvoj raspored kanala koje ces ponovo morati slagati po svom izboru
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16957 Re: Telemach BH

Post by kakaljin »

Benq wrote: 07/02/2023 22:12
arman1 wrote: 07/02/2023 22:10 Šta se danas dešava sa digitalnom. Odjednom nema oko 70% kanala (TV)? Koristim onu karticu što se ugura u TV(ne mogu se sjetiti kako se zove), a maloprije saznam da nisam jedini kome se to dešava danas.
Samo skeniraj ponovo kanale i vratice se.
Meni se desilo dosta puta crni kanali i pise da su kodirani, samo izvadim karticu i ponovo vratim i svi kanali se pojave,

Skeniranjem kanala se poremeti raspored kanala, tako da skeniranje je zadnja opcija kada nista drugo ne pomaze jer se onda kanali moraju ponovo slagati ili ako se ima srece pa da se ima fajl sa listom kanala kao na sony tv-u da se moze vratiti lista da se ne slaze ponovo sve sto je veoma mukotrpan posao.
Maliodmene
Posts: 2195
Joined: 10/01/2020 13:36

#16958 Re: Telemach BH

Post by Maliodmene »

Jel ima jos neko problem da ne moze otvoriti paypal stranicu i logovati se na paypal aplikaciji na telemach internetu, a uredno radi na mobilnim podacima?
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#16959 Re: Telemach BH

Post by DON_eARL »

Maliodmene wrote: 08/02/2023 02:17 Jel ima jos neko problem da ne moze otvoriti paypal stranicu i logovati se na paypal aplikaciji na telemach internetu, a uredno radi na mobilnim podacima?
Radi sve uredno, piši podatke o ugovoru na @Telemach, pa neka provjere detaljnije. Vjerovatno ti je trenutna IP adresa blokirana na strani PayPala zbog pogrešnih logovanja ili nečega sličnog.
User avatar
arman1
Posts: 5339
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#16960 Re: Telemach BH

Post by arman1 »

Benq wrote: 07/02/2023 22:12
arman1 wrote: 07/02/2023 22:10 Šta se danas dešava sa digitalnom. Odjednom nema oko 70% kanala (TV)? Koristim onu karticu što se ugura u TV(ne mogu se sjetiti kako se zove), a maloprije saznam da nisam jedini kome se to dešava danas.
Samo skeniraj ponovo kanale i vratice se.
Nije pomoglo. Hvala u svakom slučaju. :thumbup:
User avatar
arman1
Posts: 5339
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#16961 Re: Telemach BH

Post by arman1 »

kakaljin wrote: 07/02/2023 22:14
arman1 wrote: 07/02/2023 22:10 Šta se danas dešava sa digitalnom. Odjednom nema oko 70% kanala (TV)? Koristim onu karticu što se ugura u TV(ne mogu se sjetiti kako se zove), a maloprije saznam da nisam jedini kome se to dešava danas.
Pokusaj izvaditi karticu pa ponovo vrati, jer zna nekada zabagovati, ali ako skeniras ponovo kanale onda ce ti se poremetiti tvoj raspored kanala koje ces ponovo morati slagati po svom izboru
Pomoglo HVALA
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16962 Re: Telemach BH

Post by kakaljin »

arman1 wrote: 08/02/2023 11:56
kakaljin wrote: 07/02/2023 22:14

Pokusaj izvaditi karticu pa ponovo vrati, jer zna nekada zabagovati, ali ako skeniras ponovo kanale onda ce ti se poremetiti tvoj raspored kanala koje ces ponovo morati slagati po svom izboru
Pomoglo HVALA
Nema na cemu
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#16963 Re: Telemach BH

Post by laik1981 »

typeOnegative wrote: 07/02/2023 08:29 Zasto bi bilo kome bilo u interesu da se korisnik konstantno žali ako mogu popraviti,pogotovo da naprave da radi dan dva pa kao namjerno pokvare? Šta je s vama ljudi, kakve su to paranoje?

Imaš problem, prijaviš, ljudi dođu i riješe... Ako im išta valja to je teh podrška.
Neki dan sam napisao, ali da ponovim.. Prijavio kvar oko 16h. Serviser dosao oko 18:30 i peo se po mraku, snijegu i minusu na banderu da zamijeni neki pokvareni razdjeljnik.. Sve zavrsio za nekih 20 minuta i rijesio problem.. Ja takvu praksu kod nas nisam vise nigdje vidio.. Covjek se sokira kada vidi da se problemi kod nas mogu rjesavati i na takav nacin.. Ja insistirao da mu dam cenera baksisa.. Nije zelio ni da cuje..
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#16964 Re: Telemach BH

Post by mirsek »

@Telemach
Potpisao sam nedavno ugovor, sedmicu prije ovog novog poskupljenja. Hoce li mi iz brige o korisnicima dati neku ponudu da ne raskidam ugovor ?
gaasim
Posts: 51
Joined: 14/09/2020 15:25

#16965 Re: Telemach BH

Post by gaasim »

Telemach wrote: 02/02/2023 16:17
gaasim wrote: 02/02/2023 16:11 Ne mogu da instaliram Eon app na android tv, a na android mobitel bez problema prolazi instalacija sa mog telemach akaunta. Na tv-u mi izbacuje aktivacioni kod i kaze da posjetim self-care portal i da tamo unesem aktivacijski kod, a ba mobitelu to nije trazio. Napominjem da sam trenutno van Bosne i da nisam prešao limit od 5 uređaja, kao i da sam obje instalacije radio dok sam vani.
Pozdrav @gaasim,
EON usluzi putem Smart TV uređaja pristupate tako što OTP kod koji Vam se pojavi na ekranu unesete pod polje OTP kod na Moj Telemach portalu na dnu stranice na putanji Uređaji -> Televizija. Aktivacija je dostupna na jednom uređaju u okviru EON, TRION EON i Grande Extra/Premium Duo i Trio paketa. Aktivacija nije dostupna za Total TV korisnike (osim uz produženje Ugovora na 24 mjeseca) i korisnike manjih Grande paketa. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
Korisnik sam Eon Full paketa, ali sam trenutno u Njemackoj i pokusavao sam da instaliram Eon aplikaciju za mobilni android telefon na Sony android tv, ali nisam nasao verziju koja se moze instalirati, pa je sad pitanje da li se Eon Smart tv aplikacija moze koristiti vani, konkretno u Njemackoj? Mislio sam da je uzmem od sestre, koja ima isti paket, ali ne koristi Eon Smart tv aplikaciju, jer ja sam svoju iskoristio na televizoru koji je ovdje na Telemach mrezi i ostaje tu. Da li je to moguce i da li ce ta aplikacija raditi na mrezi izvan Telemacha? Unaprijed hvala na svim odgovorima.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#16966 Re: Telemach BH

Post by Maharadza »

gaasim wrote: 08/02/2023 18:06
Telemach wrote: 02/02/2023 16:17
Pozdrav @gaasim,
EON usluzi putem Smart TV uređaja pristupate tako što OTP kod koji Vam se pojavi na ekranu unesete pod polje OTP kod na Moj Telemach portalu na dnu stranice na putanji Uređaji -> Televizija. Aktivacija je dostupna na jednom uređaju u okviru EON, TRION EON i Grande Extra/Premium Duo i Trio paketa. Aktivacija nije dostupna za Total TV korisnike (osim uz produženje Ugovora na 24 mjeseca) i korisnike manjih Grande paketa. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
Korisnik sam Eon Full paketa, ali sam trenutno u Njemackoj i pokusavao sam da instaliram Eon aplikaciju za mobilni android telefon na Sony android tv, ali nisam nasao verziju koja se moze instalirati, pa je sad pitanje da li se Eon Smart tv aplikacija moze koristiti vani, konkretno u Njemackoj? Mislio sam da je uzmem od sestre, koja ima isti paket, ali ne koristi Eon Smart tv aplikaciju, jer ja sam svoju iskoristio na televizoru koji je ovdje na Telemach mrezi i ostaje tu. Da li je to moguce i da li ce ta aplikacija raditi na mrezi izvan Telemacha? Unaprijed hvala na svim odgovorima.
Hoće ali samo šačica domaćih kanala, ostalo ima geoblock.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1030
Joined: 18/03/2013 20:34

#16967 Re: Telemach BH

Post by Mirzareli »

Zna li neko zasto se ovaj D3 mini resiver ovako blesavo ponaša.Od kako sam mami prikopcao TM u septembru imam sa njim problema..Kao prvo nemam na njemu sve kanale koji me sljeduju u paketu,druga stvar pojedini kanali trebaju biti HD ,a oni su i SD rezoluciji, Treca stvar recimo na kanalu Cinestar TV 2 koliko god pojacas ili smanjis ton je uvijek isti i najgore od svega napravim listu kanala da mi se mama moze bolje snaci ,poredam po žanrovima prodje neko vrijeme odjednom pod tom listom programi poredani onako kako ne treba...Stvarno goru stvar nisam imao po pitanju resivera od onih prvih koji su dolazili uz satalitske antene.Radio sam RESET resivera ,ali opet za kratko vrijeme sve se poremeti. :-) :?
Last edited by Mirzareli on 09/02/2023 11:52, edited 1 time in total.
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16968 Re: Telemach BH

Post by kakaljin »

Mirzareli wrote: 08/02/2023 23:23 Zna li neko zasto se ovaj D3 mini resiver ovako blesavo ponaša.Od kako sam mami prikopcao TM u septembru imam sa njim problema..Kao prvo nemam na njemu sve kanale koji me sljeduju u paketu,druga stvar pojedini kanali trebaju biti HD ,a oni su i SD rezoluciji, Treca stvar recimo na kanalu Cinestar TV 2 koliko god pojacas ili smanjis ton je uvijek isti i najgore od svega napravim listu kanala da mi se mama moze bolje snaci ,poredam po žanrovima prodje neko vrijeme odjednom pod tom listom programi poredani onako kako ne treba...Stvarno goru stvar nisam imao po pitanju resivera od onih prvih koji su dolazili uz satalitske antene.Radio sam RESET resivera ,ali opet za kratko vrijeme sve se poremeti. :-) :?
Trazi zamjenu resivera, trazi da ti daju PDS3 resiver ili ako mozes modul/karticu to bi bilo najbolje i mama ti ima onda samo jedan daljinski
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3045
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#16969 Re: Telemach BH

Post by suad-sarajevo »

@Telemach Da li tv Samsung AU7000 pripada grupi preporučenih uredjaja za smart tv aplikaciju?

TV je iz 2022 godine.

Hvala.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#16970 Re: Telemach BH

Post by corsa »

@Telemach poslao sam vam poruku u pp, nije vam prošla.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1030
Joined: 18/03/2013 20:34

#16971 Re: Telemach BH

Post by Mirzareli »

kakaljin wrote: 09/02/2023 09:28
Mirzareli wrote: 08/02/2023 23:23 Zna li neko zasto se ovaj D3 mini resiver ovako blesavo ponaša.Od kako sam mami prikopcao TM u septembru imam sa njim problema..Kao prvo nemam na njemu sve kanale koji me sljeduju u paketu,druga stvar pojedini kanali trebaju biti HD ,a oni su i SD rezoluciji, Treca stvar recimo na kanalu Cinestar TV 2 koliko god pojacas ili smanjis ton je uvijek isti i najgore od svega napravim listu kanala da mi se mama moze bolje snaci ,poredam po žanrovima prodje neko vrijeme odjednom pod tom listom programi poredani onako kako ne treba...Stvarno goru stvar nisam imao po pitanju resivera od onih prvih koji su dolazili uz satalitske antene.Radio sam RESET resivera ,ali opet za kratko vrijeme sve se poremeti. :-) :?
Trazi zamjenu resivera, trazi da ti daju PDS3 resiver ili ako mozes modul/karticu to bi bilo najbolje i mama ti ima onda samo jedan daljinski
Dobro brate .. @Telemach
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#16972 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

arman1 wrote: 07/02/2023 22:10 Šta se danas dešava sa digitalnom. Odjednom nema oko 70% kanala (TV)? Koristim onu karticu što se ugura u TV(ne mogu se sjetiti kako se zove), a maloprije saznam da nisam jedini kome se to dešava danas.
Pozdrav @arman1,
Postojale su određene poteškoće u prijemu TV kanala putem D3 CAM modula. Zamolit ćemo Vas da izvršite ponovno skeniranje TV kanala, nakon čega će Vam svi kanali ponovo biti dostupni. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#16973 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Maliodmene wrote: 08/02/2023 02:17 Jel ima jos neko problem da ne moze otvoriti paypal stranicu i logovati se na paypal aplikaciji na telemach internetu, a uredno radi na mobilnim podacima?
Pozdrav @Maliodmene,
Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj telefona, kako bi kolege iz sektora napredne tehničke podrške izvršile detaljne provjere i pružile Vam povratne informacije.
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#16974 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

laik1981 wrote: 08/02/2023 12:31 Neki dan sam napisao, ali da ponovim.. Prijavio kvar oko 16h. Serviser dosao oko 18:30 i peo se po mraku, snijegu i minusu na banderu da zamijeni neki pokvareni razdjeljnik.. Sve zavrsio za nekih 20 minuta i rijesio problem.. Ja takvu praksu kod nas nisam vise nigdje vidio.. Covjek se sokira kada vidi da se problemi kod nas mogu rjesavati i na takav nacin.. Ja insistirao da mu dam cenera baksisa.. Nije zelio ni da cuje..
Pozdrav @laik1981,
Hvala Vam na povratnim informacijama. Drago nam je da ste zadovoljni pruženom podrškom od strane kolega. Vjerujemo da ćemo i ubuduće opravdati Vaše povjerenje. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#16975 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

mirsek wrote: 08/02/2023 17:06 @Telemach
Potpisao sam nedavno ugovor, sedmicu prije ovog novog poskupljenja. Hoce li mi iz brige o korisnicima dati neku ponudu da ne raskidam ugovor ?
Pozdrav @mirsek,
Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj telefona. Kolege iz posebnog tima za brigu o korisnicima će Vas pozvati u što kraćem roku i za Vas prezentovati dostupne mogućnosti. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
Post Reply