Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#7901 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Ako se može proslijediti da se na EON-u vrati opcija do kada je neki sadržaj dostupan za gledanje.
Bilo je to prije, ali su ukinuli.
Počnem gledati neku seriju i onda samo nestane iz kataloga. Ovako bih barem znao do kada je dostupna za gledanje :D
semsasuljakovic
Posts: 1998
Joined: 02/08/2015 21:30

#7902 Re: Telemach BiH

Post by semsasuljakovic »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 13:11 Hvala svima na predlozima. Prosledjeni...
Sto se tice HD kanala, tu se verovatno ide na gledanost. Zasto prebaciti kanal u HD verziju ako nije gledljiv? Bolje cuvati mesto i prostor za atraktivnije kanale.
Možeš li proslijediti još jedan prijedlog?
Dodatna EON smart tv aplikacija za Premium korisnike, ili ako ne može besplatno onda nek se naplaćuje ali neka samo postoji mogućnost da se posjeduju 2 smart tv aplikacije.
21. je vijek i ljudi imaju po 3-4 televizora u kući tj. svaka soba, a neće ljudi da kopaju zidove i provlače kablove koje resiveri zahtjevaju.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#7903 Re: Telemach BiH

Post by diablobih »

@SindzaBG

Upload pod hitno, a moj post od prije je za gaming kanale i docu kanale:

docurama, gametoon od cinedigm. Od BBCa ima da se doda par kanala takodjer. Mozda neki partnership sa Curiosity ?

ESL, GINX od gaminga.

Mogu i drugi kanali, ali bitno je da je raznovrsno, a to nam SK esports ne nudi, nema ni blizu onoga sto radi kuvo tv ili ginx koji je izbacen.
User avatar
madesa
Posts: 4210
Joined: 26/07/2013 02:37

#7904 Re: Telemach BiH

Post by madesa »

semsasuljakovic wrote: 23/11/2021 13:25
SindzaBG wrote: 23/11/2021 13:11 Hvala svima na predlozima. Prosledjeni...
Sto se tice HD kanala, tu se verovatno ide na gledanost. Zasto prebaciti kanal u HD verziju ako nije gledljiv? Bolje cuvati mesto i prostor za atraktivnije kanale.
Možeš li proslijediti još jedan prijedlog?
Dodatna EON smart tv aplikacija za Premium korisnike, ili ako ne može besplatno onda nek se naplaćuje ali neka samo postoji mogućnost da se posjeduju 2 smart tv aplikacije.
21. je vijek i ljudi imaju po 3-4 televizora u kući tj. svaka soba, a neće ljudi da kopaju zidove i provlače kablove koje resiveri zahtjevaju.
:thumbup: :thumbup:
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#7905 Re: Telemach BiH

Post by Madrid »

agent_zero wrote: 23/11/2021 13:03
SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:17 Drugari, napisite sta bi ste voleli u buducnosti da imate u ponudi. Koje TV kanale i na kojim platformama.
Takodje, napisite da li ste zadovoljni trenutnim paketima, i ako niste navedite razloge. Sta bi ste dopunili ili oduzeli u paketima. Napravite paket po vasoj meri!

Odgovori ce biti prosledjeni nadleznoj sluzbi na razmatranje i verujem ukoliko su predlozi izvodljivi da ce biti realizovani u najkracem mogucem roku.
Sportske kanale koji će prenositi Seriju A, špansku Primeru i englesku Premier ligu iduće sezone (znači nebitno koji kanal ili grupacija da je u pitanju) kao minimum minimuma.
A liga prvaka kolega :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#7906 Re: Telemach BiH

Post by agent_zero »

Madrid wrote: 23/11/2021 13:53
agent_zero wrote: 23/11/2021 13:03

Sportske kanale koji će prenositi Seriju A, špansku Primeru i englesku Premier ligu iduće sezone (znači nebitno koji kanal ili grupacija da je u pitanju) kao minimum minimuma.
A liga prvaka kolega :D
Ispravljeno, hvala (bio zaboravio) :)
kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#7907 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:17 Drugari, napisite sta bi ste voleli u buducnosti da imate u ponudi. Koje TV kanale i na kojim platformama.
Takodje, napisite da li ste zadovoljni trenutnim paketima, i ako niste navedite razloge. Sta bi ste dopunili ili oduzeli u paketima. Napravite paket po vasoj meri!

Odgovori ce biti prosledjeni nadleznoj sluzbi na razmatranje i verujem ukoliko su predlozi izvodljivi da ce biti realizovani u najkracem mogucem roku.
Prvo, sve kanale koji imaju HD verzije prebaciti u HD verziju, ali da kvalitet slike bude pravi HD kvalitet jer do sad i SK kanali koji su u istom vlasnistvu nisu u punom kvalitetu HD slike.

Napraviti neke mix pakete da svako sastavlja paket po svojoj zelji, da neko ce uzeti vece brzine interneta sa manje tv kanala.

Da se start, osnovni i prosireni dokupljuju po razlici cijeni ako manji paket je vec u paketu, a ne da se nesto dva puta placa.

Da se vise tv pakete sa kanalima napravi od ova tri jer ima kanala u nekim paketima sto ne pripadaju tom kvalitetu ili zelji a korisnik zeli npr samo dva kanala iz odrdjenog paketa.

Da u ponudu ubacite sve kanale koji imaju dozvolu emitovanja u BiH pa neka budu i u paketu pa korisnici uzmu sta zele a ne da mu se namece u paketu da mora uzeti sa ostalim stvarima a te kanale ne gleda, npr PINK paket

DA internet brzine idu upload minimum 10% downloada

Da svi kanali budu dostuni na dvb-c mrezi na modulima bez izuzetaka koji su uzeti u paketu a nemas uslugu koju placas

u premium pakete staviti dva eon boxa u cijenu pretplate

staviti eon smart tv aplikaciju dostupnu kao doplatu pa ko zeli neka uzme uz pristojnu cijenu od 3,50 KM

PRIORITET PRVI UKIDANJE ANALOGIJE

@SindzaBG
Last edited by kakaljin on 23/11/2021 18:13, edited 4 times in total.
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#7908 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Ja bih volio i RTS kanale, kao i one kablovske RTS kanale, ali pusti snovi, kao i ovima što traže ARENASPORT kanale :( .
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#7909 Re: Telemach BiH

Post by erotica »

semsasuljakovic wrote: 23/11/2021 13:25
SindzaBG wrote: 23/11/2021 13:11 Hvala svima na predlozima. Prosledjeni...
Sto se tice HD kanala, tu se verovatno ide na gledanost. Zasto prebaciti kanal u HD verziju ako nije gledljiv? Bolje cuvati mesto i prostor za atraktivnije kanale.
Možeš li proslijediti još jedan prijedlog?
Dodatna EON smart tv aplikacija za Premium korisnike, ili ako ne može besplatno onda nek se naplaćuje ali neka samo postoji mogućnost da se posjeduju 2 smart tv aplikacije.
21. je vijek i ljudi imaju po 3-4 televizora u kući tj. svaka soba, a neće ljudi da kopaju zidove i provlače kablove koje resiveri zahtjevaju.
Slažem se, najbitnije dodatni smart tv slot, pa nek se plaća 3.5 KM mjesečno kao i renta resivera za niže pakete i znam da nije realno ali povratak arena kanala.
User avatar
video
Posts: 6816
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#7910 Re: Telemach BiH

Post by video »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:17 Drugari, napisite sta bi ste voleli u buducnosti da imate u ponudi. Koje TV kanale i na kojim platformama.
Takodje, napisite da li ste zadovoljni trenutnim paketima, i ako niste navedite razloge. Sta bi ste dopunili ili oduzeli u paketima. Napravite paket po vasoj meri!

Odgovori ce biti prosledjeni nadleznoj sluzbi na razmatranje i verujem ukoliko su predlozi izvodljivi da ce biti realizovani u najkracem mogucem roku.
Pod hitno omoguciti za EON korisnike da mogu na SK kanalima mjenjati audio na vise jezika. Trenutno po defultu su na HR jeziku. Najveca zamjerka se odnosi na SK HD jer je F1 pomjerena na taj kanal a ona dvojica hrvata kao da prenose sahranu.
Ako se ne moze tehnici odobriti jezicka zamjena audia onda Vas molim da se sve prebaci na srpski jezik i da on onda bude defultni a ne HR kao sto je sad slucaj.
123bih123
Posts: 565
Joined: 19/10/2018 01:38

#7911 Re: Telemach BiH

Post by 123bih123 »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:17 Drugari, napisite sta bi ste voleli u buducnosti da imate u ponudi. Koje TV kanale i na kojim platformama.
Takodje, napisite da li ste zadovoljni trenutnim paketima, i ako niste navedite razloge. Sta bi ste dopunili ili oduzeli u paketima. Napravite paket po vasoj meri!

Odgovori ce biti prosledjeni nadleznoj sluzbi na razmatranje i verujem ukoliko su predlozi izvodljivi da ce biti realizovani u najkracem mogucem roku.
Najbolje i najrealnije bi bilo da dobijemo odgovor sta je sa “Sarajevo GIGA grad 2019”. Dosla 22 na vrata mi jos nemamo giga garada a ni giga brzine. Nemamo ni 500 mbps kao sto imaju korisnici u Srbiji. Ako vec nesto moze da se uradi upload speed od 15 mbps da se dize pa koliko god je tehnicki moguce.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#7912 Re: Telemach BiH

Post by un1ted »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:32 Hvala na predlozima ali budite realni
Mogucnost izbora komentatora na SK kanalima putem eon web app. Uništim moždane ćelije slušajući HR komentatore na F1, ne jer mi smeta jezik, vec jer su NESTRUČNI i ne prate razvoj trke. Ako ne moze, onda samo da se čuje zvuk formule, pustit cu ja sebi komentatora s nekog streama.
User avatar
BaDa
Posts: 2339
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#7913 Re: Telemach BiH

Post by BaDa »

danas su mi dosli monteri da prikljuce net u stanu ali sam ostao iznenadjen koliko im je bilo mrsko da odrade bilo sta. Pisao sam vec da ne znam hoce li moci jer je neko kabal odsjeko u haustoru ali danas kad su oni dosli prvo ispred zgrade ja se pozdravljam oni sute.. drugo krenuli u haustor kaze jedan od njih (mladji) nemoj reci da se moramo na 5ti sprat penjati rekoh nazalost je tako (nema lifta) ovaj mladji sto je bio bas je bio ono negativac ma ne moze ovo hajmo odmah, dok je kolega malo stariji pokusao i gledao sta bi se moglo uraditi i rekao mi da se mora zid stemati da bih dosli do kabla da mogu staviti spojnicu.. prvi put da dozivim ovako nesta od montera :skoljka:
User avatar
Rene Higuita
Posts: 906
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#7914 Re: Telemach BiH

Post by Rene Higuita »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:17 Drugari, napisite sta bi ste voleli u buducnosti da imate u ponudi. Koje TV kanale i na kojim platformama.
Takodje, napisite da li ste zadovoljni trenutnim paketima, i ako niste navedite razloge. Sta bi ste dopunili ili oduzeli u paketima. Napravite paket po vasoj meri!

Odgovori ce biti prosledjeni nadleznoj sluzbi na razmatranje i verujem ukoliko su predlozi izvodljivi da ce biti realizovani u najkracem mogucem roku.
Ukidanje analognih kanala. Ukidanje duplih kanala tj. SD kanala, koji vec postoje u HD verziji. HD kanali da budu stvarno HD, a ne neka jaca SD verzija.
semsasuljakovic
Posts: 1998
Joined: 02/08/2015 21:30

#7915 Re: Telemach BiH

Post by semsasuljakovic »

BaDa wrote: 23/11/2021 16:52 danas su mi dosli monteri da prikljuce net u stanu ali sam ostao iznenadjen koliko im je bilo mrsko da odrade bilo sta. Pisao sam vec da ne znam hoce li moci jer je neko kabal odsjeko u haustoru ali danas kad su oni dosli prvo ispred zgrade ja se pozdravljam oni sute.. drugo krenuli u haustor kaze jedan od njih (mladji) nemoj reci da se moramo na 5ti sprat penjati rekoh nazalost je tako (nema lifta) ovaj mladji sto je bio bas je bio ono negativac ma ne moze ovo hajmo odmah, dok je kolega malo stariji pokusao i gledao sta bi se moglo uraditi i rekao mi da se mora zid stemati da bih dosli do kabla da mogu staviti spojnicu.. prvi put da dozivim ovako nesta od montera :skoljka:
I ti bi isti bio da radiš od zvijezda do zvijezda za 500 maraka. :D
Sidorovic
Posts: 7
Joined: 12/06/2020 09:24

#7916 Re: Telemach BiH

Post by Sidorovic »

Upload speed od minimalno 30 mbps..
Ko kaže da mu upload speed ne treba, ne treba ni da koristi kompjuter u 2021. godini. :D :D
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#7917 Re: Telemach BiH

Post by Tiger 033 »

Jel' ovo "Dan iz snova" :?: brzo će deda mraz...još malo :skoljka:
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#7918 Re: Telemach BiH

Post by nlt »

Bilo bi lijepo uvesti neku veću ponudu uređaja. Laptopi, mobiteli itd
User avatar
SindzaBG
Posts: 55
Joined: 17/04/2021 19:06
Contact:

#7919 Re: Telemach BiH

Post by SindzaBG »

Drugari, samo da vas obavestim da cu proslediti coveku sve do petka pa ce on dalje sto znaci ako se jos neceg setite, pisite...
Mobilni, laptop, tv, OK!
Rekli ste I za kanale, internet, a sto se tice video kluba? Da li ste zadovoljni? Po mom misljenju ima za svakog po nesto, dobar sadrzaj...
kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#7920 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 18:28 Drugari, samo da vas obavestim da cu proslediti coveku sve do petka pa ce on dalje sto znaci ako se jos neceg setite, pisite...
Mobilni, laptop, tv, OK!
Rekli ste I za kanale, internet, a sto se tice video kluba? Da li ste zadovoljni? Po mom misljenju ima za svakog po nesto, dobar sadrzaj...
Pogotovo ove serije i nove i stare sa exyu podrucja da ih ima vise i da ima obavjest na filmovima i serijama do kada se moze gledati da bi se moglo planirati to pogledati na vrijeme.
User avatar
Mustang1
Posts: 28745
Joined: 29/12/2010 17:31

#7921 Re: Telemach BiH

Post by Mustang1 »

Pa za te uredjaje da se zna ko kako kad i zasto moze uzeti a ko ne moze :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7922 Re: Telemach BiH

Post by channel10 »

Da posljednji put pitam(zaboravio jbg), je li to ni na jednom kanalu ne mozemo pratiti ligu prvaka?

Nekad je NOVABH prenosila po jednu utakmicu.

Za ovog sto se predstavlja da je iz BG i da kao nesto salje upravi ili kome vec, najbitnije unaprijedjenje bi bilo da nam proslijedite HD kvalitet slike kanala za koji vi tvrdite da HD i koji mi placamo kao HD, a gledamo SD
benzapen
Posts: 115
Joined: 03/04/2008 15:21

#7923 Re: Telemach BiH

Post by benzapen »

Telemach wrote: 22/11/2021 21:11
benzapen wrote: 22/11/2021 18:39

Update za 22.11. Nema nikakvog poziva od strane naprednih tehničara, nema nikakve promjene, konekcija i dalje puca. @Telemach
Zdarvo @benzapen,
Žao nam je zbog poteškoća koje su se prisutne u radu servisa.
Proslijedili smo upit kolegama na provjeru. Očekujemo povratnu informaciju. Zamoliti ćemo za još malo strpljenja i unaprijed se zahvaljujemo.
Da ne bude da samo kudim, želim ovim putem da pohvalim
@Telemach Nakon silnih razgovora i pregleda, danas je zamijenjen modem i sad zasad sve uredno radi. I sad odoh kucnuti u drvo da ostane ovako. :izet:
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#7924 Re: Telemach BiH

Post by probook »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 18:28 Drugari, samo da vas obavestim da cu proslediti coveku sve do petka pa ce on dalje sto znaci ako se jos neceg setite, pisite...
Mobilni, laptop, tv, OK!
Rekli ste I za kanale, internet, a sto se tice video kluba? Da li ste zadovoljni? Po mom misljenju ima za svakog po nesto, dobar sadrzaj...
1. Arena sport
2. HD da bude pravi HD, svi kanali koji imaju HD verziju da se uvedu
3. Napraviti vise paketa da se moze bolje izabrati. Evo meni ne treba 150 mbps dosta mi je 50, ne treba mi ni ovoliko kanala, a treba eon box. Posto tu nema nikakvog balansa moram placati 60 KM paket sto je meni previse, za ono koliko gledam i koristim, a nizi paket mi ne odgovara jer nema eon box. Znaci uvedite ili 6-7 paketa ili neke kombinacije da se kogu praviti. Danas je doslo na to da se struja i kablovska isto placaju.
4. Povecati upload koliko bilo dobro je
5. Uvesti samo pakete interneta bez bilo cega drugog, ali za razumnu cijenu. Ovako je doslo da paket od 15-20 mbps kosta skoro kao paket sa televizijom i netom od 100 mbps (lijeno mi po cjenovniku traziti). Dosta ljudi hoce samo net i nista drugo.

Eto to mi prvo pada na pamet
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#7925 Re: Telemach BiH

Post by laik1981 »

agent_zero wrote: 23/11/2021 13:03
SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:17 Drugari, napisite sta bi ste voleli u buducnosti da imate u ponudi. Koje TV kanale i na kojim platformama.
Takodje, napisite da li ste zadovoljni trenutnim paketima, i ako niste navedite razloge. Sta bi ste dopunili ili oduzeli u paketima. Napravite paket po vasoj meri!

Odgovori ce biti prosledjeni nadleznoj sluzbi na razmatranje i verujem ukoliko su predlozi izvodljivi da ce biti realizovani u najkracem mogucem roku.
Sportske kanale koji će prenositi Seriju A, špansku Primeru, englesku Premier ligu, Ligu prvaka i Ligu Evrope iduće sezone (znači nebitno koji kanal ili grupacija da je u pitanju) kao minimum minimuma.
Ovo je u domeni kao da trazimo da nam svima daju po 5k eura :mrgreen:

Ono sto trenutno mogu je da nam malo dignu upload i eventualno stave ove opcije biranja jezika na eon aplikacijama. Al nece ni to ko da gledam :lol:

Slazem se sa prijedlogom o vise eon smart tv aplikacija po ugovoru. Da se malo kutarisemo bespotrebnih kablova i razdjeljnika koji slabe signal..
Post Reply