Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#3176 Re: Telemach BiH

Post by fusion_ba »

Moglo je i gore, makar ga na TM imamo gdje gledati :mrgreen:
nerminz
Posts: 140
Joined: 16/02/2008 22:19

#3177 Re: Telemach BiH

Post by nerminz »

photo&video wrote: 13/06/2021 15:03 Fuj fuj fuj kakva slika u 2021 godini. Stidite se za sta nam novac uzimate.
HEHEHEEHE, Sve im nešto guzica pocrveni od stida.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3178 Re: Telemach BiH

Post by Tesla Edison »

sencobih wrote: 14/06/2021 06:56
MTV wrote: 14/06/2021 00:11
goran387 wrote: 13/06/2021 23:57 Za Telemach kablovsku signal nova Bh bi trebao ići direktno iz režije Tv do centrale telemacha .
I ide tako.
onda nam neko odvadi malo usput pa na kraju dođe to što dođe :D bez zezanja slika nije loša u odnosu na SD ili analognu, ali nije vala ni HD, kad se još doda ono prelijevanje boja, pikselizacija, i iskopavanje Bahe i Ahmetovića kao komentatora, ovaj EURO na skali od 1-10 dobije poklonjenu četvorku do sad.
Meni je Ahmetović extra :thumbup: .
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#3179 Re: Telemach BiH

Post by jelleMania »

U cemu je kvaka da mi ne moze dati istu ponudi operater koji me zove iz Sarajeva i onaj na salteru sto radi u poslovnici ( Zenica )... Nazvao me kao istice mi ugovor pa da vam predlozimo pakete bice i pogodnosti , al nisam mogao slusat ga i razgovarat jer sam bio na poslu ... Na moj predlog da dostavi ponude u poslovnicu telemacha pa cu tamo otici da pogledam on odgovara kao ne moze to i da ce mi oni vjerovatno dati slabiju ponudu ...Mislim wtf jel ista firma il nije ... on daje jednu ponudu ovi iz poslovnice drugu :lol:
doff
Posts: 2323
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3180 Re: Telemach BiH

Post by doff »

jelleMania wrote: 14/06/2021 08:26 U cemu je kvaka da mi ne moze dati istu ponudi operater koji me zove iz Sarajeva i onaj na salteru sto radi u poslovnici ( Zenica )... Nazvao me kao istice mi ugovor pa da vam predlozimo pakete bice i pogodnosti , al nisam mogao slusat ga i razgovarat jer sam bio na poslu ... Na moj predlog da dostavi ponude u poslovnicu telemacha pa cu tamo otici da pogledam on odgovara kao ne moze to i da ce mi oni vjerovatno dati slabiju ponudu ...Mislim wtf jel ista firma il nije ... on daje jednu ponudu ovi iz poslovnice drugu :lol:
Moje iskustvo je da sam uvijek dobijao bolju ponudu u poslovnici nego preko telefona, fleksibilniji su.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3181 Re: Telemach BiH

Post by Bobi »

jelleMania wrote: 14/06/2021 08:26 U cemu je kvaka da mi ne moze dati istu ponudi operater koji me zove iz Sarajeva i onaj na salteru sto radi u poslovnici ( Zenica )... Nazvao me kao istice mi ugovor pa da vam predlozimo pakete bice i pogodnosti , al nisam mogao slusat ga i razgovarat jer sam bio na poslu ... Na moj predlog da dostavi ponude u poslovnicu telemacha pa cu tamo otici da pogledam on odgovara kao ne moze to i da ce mi oni vjerovatno dati slabiju ponudu ...Mislim wtf jel ista firma il nije ... on daje jednu ponudu ovi iz poslovnice drugu :lol:
Ma uzima procenat :D, medju sobom se gaze :D.
User avatar
Telemach
Posts: 15658
Joined: 13/10/2010 14:13

#3182 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

jelleMania wrote: 14/06/2021 08:26 U cemu je kvaka da mi ne moze dati istu ponudi operater koji me zove iz Sarajeva i onaj na salteru sto radi u poslovnici ( Zenica )... Nazvao me kao istice mi ugovor pa da vam predlozimo pakete bice i pogodnosti , al nisam mogao slusat ga i razgovarat jer sam bio na poslu ... Na moj predlog da dostavi ponude u poslovnicu telemacha pa cu tamo otici da pogledam on odgovara kao ne moze to i da ce mi oni vjerovatno dati slabiju ponudu ...Mislim wtf jel ista firma il nije ... on daje jednu ponudu ovi iz poslovnice drugu :lol:
Zdravo @jelleMania,
Zamoliti ćemo Vas da nam korisničke podatke dostavite u inbox kako bismo izvršili provjeru.
Unaprijed se zahvaljujemo i stojimo na raspolaganju.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#3183 Re: Telemach BiH

Post by jelleMania »

Poslato :D
nerminz
Posts: 140
Joined: 16/02/2008 22:19

#3184 Re: Telemach BiH

Post by nerminz »

jelleMania wrote: 14/06/2021 08:26 U cemu je kvaka da mi ne moze dati istu ponudi operater koji me zove iz Sarajeva i onaj na salteru sto radi u poslovnici ( Zenica )... Nazvao me kao istice mi ugovor pa da vam predlozimo pakete bice i pogodnosti , al nisam mogao slusat ga i razgovarat jer sam bio na poslu ... Na moj predlog da dostavi ponude u poslovnicu telemacha pa cu tamo otici da pogledam on odgovara kao ne moze to i da ce mi oni vjerovatno dati slabiju ponudu ...Mislim wtf jel ista firma il nije ... on daje jednu ponudu ovi iz poslovnice drugu :lol:
Firma je ista, ali je NAKARADNO ustrojena.
I tačno je to da ponude zavise od onoga ko ih daje (ma koliko glupo zvučalo).
Ja sam nedavno obnovio ugovor i momak s kojim sam razgovarao mi je jasno rekao da on ne može da mi da HBO koji sam ranije imao (dala mi ga je neka djevojka). Ispada da benivicije koje sam imao kao stari korisnik djelimično gubim produšenjem ugovora ili treba da ganjam ko ima kakve ovlasti... BUDALAŠTINA.

Znači da PONUDA BENEFITA zavisi od toga s kim se dogovaras. Definitivno na šalterima imaju manje ovlasti pa time i manje mogućnosti za dodjelu benefita. (što opet zavisi od toga s kim u Sarajevo razgovaraš).
nerminz
Posts: 140
Joined: 16/02/2008 22:19

#3185 Re: Telemach BiH

Post by nerminz »

Kad produžujete ugovor, nikad ne pristajte na prvu ponudu. Imajte strpljenja, zvaće vas ponovo s boljom ponudom... PIJAČARLUK.
Ma koliko nam se činilo da imaju NEJEBAVAJUĆI stav prema starim klijentima, činjenice ipak govore drugačije. Ne odustaju lako od starih klijenata. Zvaće vas ko zna koliko puta s različitim ponudama samo da vas (kao klijenta) ne izgube.
Last edited by nerminz on 14/06/2021 12:00, edited 1 time in total.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#3186 Re: Telemach BiH

Post by jelleMania »

Ma sve znam nije mi ovo prvi put ... samo necu da pristanem na usmene ugovore ..pola zaboravim sta mi je rekla za minut .... daj mi na papir uslove i koliko para ... a otici cu i do telecoma da vidim sta oni daju novim clanovima
nerminz
Posts: 140
Joined: 16/02/2008 22:19

#3187 Re: Telemach BiH

Post by nerminz »

jelleMania wrote: 14/06/2021 11:58 Ma sve znam nije mi ovo prvi put ... samo necu da pristanem na usmene ugovore ..pola zaboravim sta mi je rekla za minut .... daj mi na papir uslove i koliko para ... a otici cu i do telecoma da vidim sta oni daju novim clanovima
Bojim se da griješiš. Mislim da tamo postoji neka hijerarhija, nemaju svi iste ovlasti.
Ja sam išao u Telemah ispostavu i nikad mi ništa nisu ni nudili. Sve benefite sam dobijao u Sarajevu (telefon ili email).
Pretežno koristim email da bih imao pismeni trag o njihovoj aljkavosti u slučaju da odlučim da jednostrano raskinem ugovor.
Ali bez obzira na sve, ja trenutno, kao stari klijent imam 20% popust u trajanju od 18mj. Po prošlom ugovoru sam imao isto to plus HBO.
Uz sve mane koje imaju, Telemach je ipak daleko iznad konkurencije.
goodye
Posts: 46
Joined: 23/01/2013 13:02

#3188 Re: Telemach BiH

Post by goodye »

Pitanje u vezi EON Smart TV aplikacije. Naime koristim EON Premium paket i pravo sam zadovoljan uslugom, ali imam jedan problem u zadnjih tjedan dana. Naime, imam vikendicu u mjestu gdje ne mogu dobiti Telemach, pa koristim internet drugog operatera. I tu sam instalirao EON Smart Tv aplikaciu na TV i sve je uredno radilo do otprilike prije tjedan dana, kada vise nisam mogao pokrenuti aplikaciju. Upali se EON, ali javlja neki error i tu stoji. Probao sam reinstlirati aplikaciju, ali kada trebam odabrati operatera od ponudenih 5 operatera ako izaberem Telemach izbaci mi "Network error" i to je to, ne mogu dodi do onog aktivacijskog koda. Kod kuce imam isti TV i bez problema pokrenem EON apliakcju i dodem do aktivacijskog koda.
Prva pretpostavka je bila da su blokirali signal ili nesto slicno, ali u Telemachu zenska tvrdi da nisu nista blokirali, isti odgovor sam dobio od drugog operatera.
Jel netko drugi ima slican problem i ima li rijesenja?
User avatar
crnivrag
Posts: 12849
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3189 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

goodye wrote: 14/06/2021 12:36 Pitanje u vezi EON Smart TV aplikacije. Naime koristim EON Premium paket i pravo sam zadovoljan uslugom, ali imam jedan problem u zadnjih tjedan dana. Naime, imam vikendicu u mjestu gdje ne mogu dobiti Telemach, pa koristim internet drugog operatera. I tu sam instalirao EON Smart Tv aplikaciu na TV i sve je uredno radilo do otprilike prije tjedan dana, kada vise nisam mogao pokrenuti aplikaciju. Upali se EON, ali javlja neki error i tu stoji. Probao sam reinstlirati aplikaciju, ali kada trebam odabrati operatera od ponudenih 5 operatera ako izaberem Telemach izbaci mi "Network error" i to je to, ne mogu dodi do onog aktivacijskog koda. Kod kuce imam isti TV i bez problema pokrenem EON apliakcju i dodem do aktivacijskog koda.
Prva pretpostavka je bila da su blokirali signal ili nesto slicno, ali u Telemachu zenska tvrdi da nisu nista blokirali, isti odgovor sam dobio od drugog operatera.
Jel netko drugi ima slican problem i ima li rijesenja?
Prvo provjeri je li ti mreža dovoljno jaka i da li ima dovoljno internet protoka (treba najmanje 10 Mbps), a ako je to ok, vrati TV na fabričke postavke, i onda probaj instalirati EON aplikaciju i istu aktivirati.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3282
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#3190 Re: Telemach BiH

Post by Dupli_skalp »

@crnivrag

koje su sad najbolje postavke za brzo pretraživanje kanala (quick search) preko cam modula?
User avatar
crnivrag
Posts: 12849
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3191 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

eyesburn wrote: 14/06/2021 13:26 @crnivrag

koje su sad najbolje postavke za brzo pretraživanje kanala (quick search) preko cam modula?
Frekvencija: 610 Mhz (610000 Khz)
Modulacija: 256QAM
Symbol Rate: 6956 K/s
Network ID: 387 ili 00387

Na ovaj način bi TV trebao pronaći sve kanale iz ponude i u zavisnosti od TV-a poredati iste po rednim brojevima kao i putem resivera.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3192 Re: Telemach BiH

Post by Tesla Edison »

crnivrag wrote: 14/06/2021 13:31
eyesburn wrote: 14/06/2021 13:26 @crnivrag

koje su sad najbolje postavke za brzo pretraživanje kanala (quick search) preko cam modula?
Frekvencija: 610 Mhz (610000 Khz)
Modulacija: 256QAM
Symbol Rate: 6956 K/s
Network ID: 387 ili 00387

Na ovaj način bi TV trebao pronaći sve kanale iz ponude i u zavisnosti od TV-a poredati iste po rednim brojevima kao i putem resivera.
Ja korisntim:

666
64
6956
00387

I sve mi poreda uredno.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#3193 Re: Telemach BiH

Post by typeOnegative »

kad su moduli u pitanju , sve je do TVa, od brzine skeniranja do ostalog . Nisam mogao vjerovati koliko utjecaja sam Tv ima pri pretraživanju , kontam sve u pet deka i da ne može bit prevelika razlika ,ali puno sam se prevario . Kod mene ih sve pronađe za cca 1 minut , neki dan me zvao iznervirani komšija , inače korisnik mojeTv jer ne može gledat evropsko . Ima philips tv i skeniranje analognog spektra i da pronađe desetak analognih programa bukvalno mu je trebalo pola sata , jbt osjedio sam :shock:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3194 Re: Telemach BiH

Post by Tesla Edison »

typeOnegative wrote: 14/06/2021 14:01 kad su moduli u pitanju , sve je do TVa, od brzine skeniranja do ostalog . Nisam mogao vjerovati koliko utjecaja sam Tv ima pri pretraživanju , kontam sve u pet deka i da ne može bit prevelika razlika ,ali puno sam se prevario . Kod mene ih sve pronađe za cca 1 minut , neki dan me zvao iznervirani komšija , inače korisnik mojeTv jer ne može gledat evropsko . Ima philips tv i skeniranje analognog spektra i da pronađe desetak analognih programa bukvalno mu je trebalo pola sata , jbt osjedio sam :shock:
Meni za digitalu treba oko 5 sekundi (sa gore napisanim postovima), a za analognu oko 20 minuta.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3282
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#3195 Re: Telemach BiH

Post by Dupli_skalp »

@crnivrag i @Tesla Edison

hvala obojici ;)
User avatar
Telemach
Posts: 15658
Joined: 13/10/2010 14:13

#3196 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

goodye wrote: 14/06/2021 12:36 Pitanje u vezi EON Smart TV aplikacije. Naime koristim EON Premium paket i pravo sam zadovoljan uslugom, ali imam jedan problem u zadnjih tjedan dana. Naime, imam vikendicu u mjestu gdje ne mogu dobiti Telemach, pa koristim internet drugog operatera. I tu sam instalirao EON Smart Tv aplikaciu na TV i sve je uredno radilo do otprilike prije tjedan dana, kada vise nisam mogao pokrenuti aplikaciju. Upali se EON, ali javlja neki error i tu stoji. Probao sam reinstlirati aplikaciju, ali kada trebam odabrati operatera od ponudenih 5 operatera ako izaberem Telemach izbaci mi "Network error" i to je to, ne mogu dodi do onog aktivacijskog koda. Kod kuce imam isti TV i bez problema pokrenem EON apliakcju i dodem do aktivacijskog koda.
Prva pretpostavka je bila da su blokirali signal ili nesto slicno, ali u Telemachu zenska tvrdi da nisu nista blokirali, isti odgovor sam dobio od drugog operatera.
Jel netko drugi ima slican problem i ima li rijesenja?
Zdravo @goodye,
Ukoliko se poteškoće nastave i poslije uputstva koje ste dobili od crnog vraga, molimo da nam podatke dostavite u inbox kako bismo mogli provjeriti.
Stojimo Vam na raspolaganju.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#3197 Re: Telemach BiH

Post by sencobih »

Tesla Edison wrote: 14/06/2021 13:51
crnivrag wrote: 14/06/2021 13:31
eyesburn wrote: 14/06/2021 13:26 @crnivrag

koje su sad najbolje postavke za brzo pretraživanje kanala (quick search) preko cam modula?
Frekvencija: 610 Mhz (610000 Khz)
Modulacija: 256QAM
Symbol Rate: 6956 K/s
Network ID: 387 ili 00387

Na ovaj način bi TV trebao pronaći sve kanale iz ponude i u zavisnosti od TV-a poredati iste po rednim brojevima kao i putem resivera.
Ja korisntim:

666
64
6956
00387

I sve mi poreda uredno.
meni neće nikako da ih poreda prema spisku na listi kanala, kako god dakrenem dođe mi hrt ili eurosport na broj 1 zaboravio sam, i okanio sam se pokušavanja
arthur_spooner
Posts: 62
Joined: 03/06/2021 13:38

#3198 Re: Telemach BiH

Post by arthur_spooner »

Ima li eon box browser za surfanje ili samo YouTube i one 2-3 apps koje su vec tu?
User avatar
crnivrag
Posts: 12849
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3199 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

sencobih wrote: 14/06/2021 15:01

meni neće nikako da ih poreda prema spisku na listi kanala, kako god dakrenem dođe mi hrt ili eurosport na broj 1 zaboravio sam, i okanio sam se pokušavanja
Meni poreda po rasporedu na Tesli 65S905BUS i na Philipsu 43PUS6412/12, dok na Vivax-u, Vox-u i Tesli koji nisu smart reda sam po frekvencijama kako nalazi kanale.
User avatar
crnivrag
Posts: 12849
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3200 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

arthur_spooner wrote: 14/06/2021 15:05 Ima li eon box browser za surfanje ili samo YouTube i one 2-3 apps koje su vec tu?
Sa Google Play Store-a instaliraš bilo koju aplikaciju za Android TV koju ti srce poželi, samo nema Netflix i Amazon Prime Video.
Post Reply