Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
ACG
Posts: 506
Joined: 20/12/2021 23:32

#13976 Re: Telemach BH

Post by ACG »

four wrote: 19/09/2022 06:54 Je li iko upratio bude li više na NovojBH 4 i po muškarca? Na NovojS je bilo u subotu, ali je sad, za razliku od prije, zatamljen, pa me zanima hoće li biti na NovojBH (prije je bilo dan poslije)?
Nije bilo ni prije. Veče sa II ide ponedjeljkom a Kesić nedjeljom. To se brzo objavi na yt pa tamo možeš gledati iako ne znam kome mogu biti zanimljiva ta dvojica, a pogotovo mali debeli :lol:
markopd
Posts: 868
Joined: 01/12/2019 23:08

#13977 Re: Telemach BH

Post by markopd »

four wrote: 19/09/2022 06:54 Je li iko upratio bude li više na NovojBH 4 i po muškarca? Na NovojS je bilo u subotu, ali je sad, za razliku od prije, zatamljen, pa me zanima hoće li biti na NovojBH (prije je bilo dan poslije)?
4 i po muškarca idu samo na Nova S,nema ni na Novoj M ni Novoj BH.Na Totalu i njegovom EON-u nisu blokirani bili ovu subotu,a ne sjećam se da su ikada i bili.Čak i redovna emisija Ivanovića petkom ide na Novoj S kod nas.Jedino Kesić se zatamnjuje.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#13978 Re: Telemach BH

Post by fusion_ba »

Ček, Telemach na svom sajtu reklamira Novu S i emsije Milioner, Savršena večera i Survivor, a onda te iste emisije zatamni. Pa ovo je vrhunac lažnog oglašavanja. :lol:
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#13979 Re: Telemach BH

Post by crnivrag »

fusion_ba wrote: 19/09/2022 23:05 Ček, Telemach na svom sajtu reklamira Novu S i emsije Milioner, Savršena večera i Survivor, a onda te iste emisije zatamni. Pa ovo je vrhunac lažnog oglašavanja. :lol:
Ja to nigdje ne vidim, de mi link života ti.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#13980 Re: Telemach BH

Post by fusion_ba »

crnivrag wrote: 19/09/2022 23:07
fusion_ba wrote: 19/09/2022 23:05 Ček, Telemach na svom sajtu reklamira Novu S i emsije Milioner, Savršena večera i Survivor, a onda te iste emisije zatamni. Pa ovo je vrhunac lažnog oglašavanja. :lol:
Ja to nigdje ne vidim, de mi link života ti.
Zapravo reklamiraju na total tv, ali ista situacija naravno
https://totaltv.tv/ba/tv-paketi/
Najbolja zabava za cijelu porodicu čeka te ove jeseni na Nova S kanalu uz kviz Milioner, Savršenu večeru, Najvećeg gubitnika, Survivor I još mnogo toga.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13981 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

fusion_ba wrote: 19/09/2022 23:05 Ček, Telemach na svom sajtu reklamira Novu S i emsije Milioner, Savršena večera i Survivor, a onda te iste emisije zatamni. Pa ovo je vrhunac lažnog oglašavanja. :lol:
Pozdrav @fusion_ba,
Na Zahtjev TV kuće Nova S dužni smo da zatamnimo emisije "Želite li da postanete milioner?" i "Savršena večera" u okviru EON, D3 i Total TV platformi. Prava na reemitovanje navedenih sadržaja na području Bosne i Hercegovine posjeduje TV kuća Nova BH. Zahtjevi za zatamnjenjem sadržaja su strogo regulisani pravima na reemitovanje sadržaja van granica države za koja su otkupljena, te kompanija Telemach mora ispoštovati sve Zahtjeve za zatamnjenje sadržaja koji pristignu od TV kuća - vlasnika autorskih prava za reemitovanje TV sadržaja. Hvala Vam na razumijevanju.
kakabanja213
Posts: 2054
Joined: 10/12/2012 22:16

#13982 Re: Telemach BH

Post by kakabanja213 »

Telemach e li moguce da prelaskom na Eon light duo ne dajete Eon box nego D3 receiver?? Nakon 4 vasih poziva za produzenje ugovora pristanem i onda kraljica iz Telemacha kaze ne ne dobijate Eon box nego D3 receiver na ovom light paketu. Svaka cast.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#13983 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

kakabanja213 wrote: 20/09/2022 09:58 Telemach e li moguce da prelaskom na Eon light duo ne dajete Eon box nego D3 receiver?? Nakon 4 vasih poziva za produzenje ugovora pristanem i onda kraljica iz Telemacha kaze ne ne dobijate Eon box nego D3 receiver na ovom light paketu. Svaka cast.
Dobivas obicni d3 resiver i mogucnost ako imas smart tv instaliranja eon aplikacije,radi skoro sve kao na pravom eonu boxu. to ti je to. nek tebi pristanu dati eon resiver ima i da ga meni odma daju
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13984 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

kakabanja213 wrote: 20/09/2022 09:58 Telemach e li moguce da prelaskom na Eon light duo ne dajete Eon box nego D3 receiver?? Nakon 4 vasih poziva za produzenje ugovora pristanem i onda kraljica iz Telemacha kaze ne ne dobijate Eon box nego D3 receiver na ovom light paketu. Svaka cast.
Pozdrav @kakabanja213,
U okviru EON Light i EON Light Duo paketa korisnici na korištenje dobijaju napredni D3 resiver koji omogućava korištenje usluge TV Unazad na 50 kanala iz ponude do 5 dana unazad i pristup Video Klub usluzi. EON box uređaj se dobija besplatno na korištenje u okviru EON Full i Premium Duo i Trio paketa. U okviru EON Light Duo paketa možete dobiti EON box uz jednokratnu priključnu taksu od 80 KM i mjesečnu rentu od 5 KM. Ukoliko ste zainteresovani za prelezak na veći paket uz besplatno korištenje EON box uređaja, ili priključenje EON box uređaja u okviru trenutnog paketa, budite slobodni da nam se obratite u inbox kako bi Vas kolege iz tima za brigu o korisnicima pozvale i sa Vama dogovorile prelazak na veći paket ili priključenje EON box uređaja. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#13985 Re: Telemach BH

Post by fusion_ba »

Telemach wrote: 20/09/2022 09:30
fusion_ba wrote: 19/09/2022 23:05 Ček, Telemach na svom sajtu reklamira Novu S i emsije Milioner, Savršena večera i Survivor, a onda te iste emisije zatamni. Pa ovo je vrhunac lažnog oglašavanja. :lol:
Pozdrav @fusion_ba,
Na Zahtjev TV kuće Nova S dužni smo da zatamnimo emisije "Želite li da postanete milioner?" i "Savršena večera" u okviru EON, D3 i Total TV platformi. Prava na reemitovanje navedenih sadržaja na području Bosne i Hercegovine posjeduje TV kuća Nova BH. Zahtjevi za zatamnjenjem sadržaja su strogo regulisani pravima na reemitovanje sadržaja van granica države za koja su otkupljena, te kompanija Telemach mora ispoštovati sve Zahtjeve za zatamnjenje sadržaja koji pristignu od TV kuća - vlasnika autorskih prava za reemitovanje TV sadržaja. Hvala Vam na razumijevanju.
Jasno je meni to, ali zašto onda na svom sajtu pišete da se može gledati, tj. u reklami konkrentno navodite baš te emisije? To je lažno oglašavanje.

Image
Druga stvar, te emisije i ne vidim u programu Nove BH.
laik1981
Posts: 12924
Joined: 05/12/2012 13:04

#13986 Re: Telemach BH

Post by laik1981 »

Telemach wrote: 20/09/2022 10:07
kakabanja213 wrote: 20/09/2022 09:58 Telemach e li moguce da prelaskom na Eon light duo ne dajete Eon box nego D3 receiver?? Nakon 4 vasih poziva za produzenje ugovora pristanem i onda kraljica iz Telemacha kaze ne ne dobijate Eon box nego D3 receiver na ovom light paketu. Svaka cast.
Pozdrav @kakabanja213,
U okviru EON Light i EON Light Duo paketa korisnici na korištenje dobijaju napredni D3 resiver koji omogućava korištenje usluge TV Unazad na 50 kanala iz ponude do 5 dana unazad i pristup Video Klub usluzi.
Vala da je napredan i nije.. Uredjaj ima prespor odziv..
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#13987 Re: Telemach BH

Post by tnt-tunja »

Telemach wrote: 17/09/2022 08:44
tnt-tunja wrote: 17/09/2022 01:40 Ima li kakvih nagovjestaja na koji nacin Telemach planira pruziti svojim korisnicima prenose lige prvaka?
Pozdrav @tnt-tunja,
Kompanija Telemach je distributer TV kanala, a ne emiter sadržaja, te nismo u mogućnosti utjecati na sadržaj koji se emituje u okviru programske sheme TV kanala koji se nalaze u ponudi kompanije Telemach.
Pa potrudite se onda da imate normalne TV kanale koji emituju normalan TV sadzraj, a ne neko smece.
kakabanja213
Posts: 2054
Joined: 10/12/2012 22:16

#13988 Re: Telemach BH

Post by kakabanja213 »

Telemach wrote: 20/09/2022 10:07
kakabanja213 wrote: 20/09/2022 09:58 Telemach e li moguce da prelaskom na Eon light duo ne dajete Eon box nego D3 receiver?? Nakon 4 vasih poziva za produzenje ugovora pristanem i onda kraljica iz Telemacha kaze ne ne dobijate Eon box nego D3 receiver na ovom light paketu. Svaka cast.
Pozdrav @kakabanja213,
U okviru EON Light i EON Light Duo paketa korisnici na korištenje dobijaju napredni D3 resiver koji omogućava korištenje usluge TV Unazad na 50 kanala iz ponude do 5 dana unazad i pristup Video Klub usluzi. EON box uređaj se dobija besplatno na korištenje u okviru EON Full i Premium Duo i Trio paketa. U okviru EON Light Duo paketa možete dobiti EON box uz jednokratnu priključnu taksu od 80 KM i mjesečnu rentu od 5 KM. Ukoliko ste zainteresovani za prelezak na veći paket uz besplatno korištenje EON box uređaja, ili priključenje EON box uređaja u okviru trenutnog paketa, budite slobodni da nam se obratite u inbox kako bi Vas kolege iz tima za brigu o korisnicima pozvale i sa Vama dogovorile prelazak na veći paket ili priključenje EON box uređaja. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
Postajete bas bezveze ali sta je tu je. Naravno da necu preci na veci paket niti potpisatii ugovor jer u principu nemam nikakve koristi od toga. Pozdrav.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13989 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

laik1981 wrote: 20/09/2022 10:39 Vala da je napredan i nije.. Uredjaj ima prespor odziv..
Pozdrav @laik1981,
U ponudi imamo dvije vrste D3 resivera. D3 Mini resiver koji ima mogućnost samo dekodiranja i prikaza TV kanala, i napredni D3 resiver koji omogućava usluge TV unazad, Video Klub i napredni EPG vodič.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13990 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

tnt-tunja wrote: 20/09/2022 11:49 Pa potrudite se onda da imate normalne TV kanale koji emituju normalan TV sadzraj, a ne neko smece.
Pozdrav @tnt-tunja,
Predlažemo Vam da prijedloge za uvrštavanje novih TV kanala u programsku ponudu dostavite na e-mail adresu: [email protected]. Ukoliko se ukažu realne mogućnosti, Vaši prijedlozi će biti uvršteni u programsku ponudu. Hvala Vam na javljanju na ovaj način.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13991 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

kakabanja213 wrote: 20/09/2022 12:05 Postajete bas bezveze ali sta je tu je. Naravno da necu preci na veci paket niti potpisatii ugovor jer u principu nemam nikakve koristi od toga. Pozdrav.
Pozdrav @kakabanja213,
Hvala Vam na povratnim informacijama i saradnji na ovaj način. Ukoliko se odlučite da Vas kolege pozovu radi prelaska na veći paket ili priključenja EON box uređaja u okviru trenutnog paketa, budite slobodni da nam se obratite u inbox.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#13992 Re: Telemach BH

Post by Hakiz »

Kada plaćam račune skoro svaki put me pitaju na šalteru zašto ih ne objedinim u jedan. Naime posebno mi je račun za TV kabl, posebno za internet. Pa, objedinite ih, kažem ja.

Odgovore mi, ne može sa ovim uslugama, za objedinjavanje trebate uzeti drugu uslugu. Što li me to ne iznenađuje :lol:

Hajde, kažem ja, uzeću ovu, ali bez ugovorne obaveze na 1 ili 2 godine. Već sam 15 ili i više godina korisnik, ne morate me zarobljavati ugovorom.

Tada nagovaranje prestane i naplate mi račune.

Ista firma, ne može na jedan račun. Kao da u istoj samoposluzi čovjek kupuje 30 proizvoda i daju mu 30 računa, svaki proizvod na poseban račun :roll:

Pa pitanje, zar je, stvarno, toliki problem dvije stavke staviti na jedan list papira i u jednu kovertu umjesto na dva lista i u dvije koverte, tako uštedjeti papir, sačuvati šume, boriti se protiv klimatskih promjena itd?
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13993 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Hakiz wrote: 20/09/2022 13:03 Kada plaćam račune skoro svaki put me pitaju na šalteru zašto ih ne objedinim u jedan. Naime posebno mi je račun za TV kabl, posebno za internet. Pa, objedinite ih, kažem ja.

Odgovore mi, ne može sa ovim uslugama, za objedinjavanje trebate uzeti drugu uslugu. Što li me to ne iznenađuje :lol:

Hajde, kažem ja, uzeću ovu, ali bez ugovorne obaveze na 1 ili 2 godine. Već sam 15 ili i više godina korisnik, ne morate me zarobljavati ugovorom.

Tada nagovaranje prestane i naplate mi račune.

Ista firma, ne može na jedan račun. Kao da u istoj samoposluzi čovjek kupuje 30 proizvoda i daju mu 30 računa, svaki proizvod na poseban račun :roll:

Pa pitanje, zar je, stvarno, toliki problem dvije stavke staviti na jedan list papira i u jednu kovertu umjesto na dva lista i u dvije koverte, tako uštedjeti papir, sačuvati šume, boriti se protiv klimatskih promjena itd?
Pozdrav @Hakiz,
Vi trenutno koristite dvije samostalne usluge na dva različita Ugovora, te iz tog razloga nije moguće objediniti račune. Predlažemo Vam prelazak na neki od EON Duo i Trio paketa, uz koje možete uživati u internet brzinama od 200/10 Mbps do 1000/50 Mbps. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13994 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

fusion_ba wrote: 20/09/2022 10:35 Jasno je meni to, ali zašto onda na svom sajtu pišete da se može gledati, tj. u reklami konkrentno navodite baš te emisije? To je lažno oglašavanje.

Druga stvar, te emisije i ne vidim u programu Nove BH.
Pozdrav @fusion_ba,
Od kolega smo dobili povratnu informaciju da se navedeni sadržaji više neće zatamnjivati na kanalu Nova S putem EON, D3 i Total TV platformi. Izvinjavamo se zbog propusta i nadamo se da ćete uživati prateći Vaše omiljene sadržaje na kanalu Nova S. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
markopd
Posts: 868
Joined: 01/12/2019 23:08

#13995 Re: Telemach BH

Post by markopd »

fusion_ba wrote: 20/09/2022 10:35
Jasno je meni to, ali zašto onda na svom sajtu pišete da se može gledati, tj. u reklami konkrentno navodite baš te emisije? To je lažno oglašavanje.
Na sajtu kod njih dosta toga ima što se može svrstati pod lažno oglašavanje.Konkretno,na Total TV u ponudi kamaru kanala N1 BH,RTL 2 HR,O Kanal navode da idu u HD na satelitu,a uopšte ne idu.Pojedini kanali čak ni na EON/Telemach platformi nisu u HD.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#13996 Re: Telemach BH

Post by fusion_ba »

Telemach wrote: 20/09/2022 13:51
fusion_ba wrote: 20/09/2022 10:35 Jasno je meni to, ali zašto onda na svom sajtu pišete da se može gledati, tj. u reklami konkrentno navodite baš te emisije? To je lažno oglašavanje.

Druga stvar, te emisije i ne vidim u programu Nove BH.
Pozdrav @fusion_ba,
Od kolega smo dobili povratnu informaciju da se navedeni sadržaji više neće zatamnjivati na kanalu Nova S putem EON, D3 i Total TV platformi. Izvinjavamo se zbog propusta i nadamo se da ćete uživati prateći Vaše omiljene sadržaje na kanalu Nova S. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
Hvala, greške se dešavaju, važno da je riješeno :thumbup:
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13997 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

fusion_ba wrote: 20/09/2022 15:31 Hvala, greške se dešavaju, važno da je riješeno :thumbup:
Pozdrav @fusion_ba,
Nema na čemu. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
bogata_sirotinja
Posts: 613
Joined: 10/09/2021 19:33

#13998 Re: Telemach BH

Post by bogata_sirotinja »

@Telemach
Hm... Kako vaša kompanija tumači nešto napisano u Aneksu ugovora tipa: "Pink paket promo do 24 mjeseca"?
Ja kao korisnik ovo "DO 24 mjeseca" tumačim kao ostavljenu mogućnost da u bilo kom trenutku taj promotivni paket kanala možete isključiti i da se to ne smatra kršenjem stavki ugovora.
Do sada ste pisali bez ovoga "DO" , šta je sada u pitanju?

Čekam da mi se ponovo jave iz službe za brigu o korisnicima da korigujemo aneks ugovora jer u istome fali još jedna stavka a koja je dogovorena.
Usput, pohvala za mogućnost "elektronskog potpisivanja" ugovora tj. putem SMS-a. To je super opcija i mislim da to u Srbiji rade neki operateri već duže vrijeme.

Nadam se da će me ubrzo opet kontaktirati...
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13999 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

bogata_sirotinja wrote: 20/09/2022 17:55 @Telemach
Hm... Kako vaša kompanija tumači nešto napisano u Aneksu ugovora tipa: "Pink paket promo do 24 mjeseca"?
Ja kao korisnik ovo "DO 24 mjeseca" tumačim kao ostavljenu mogućnost da u bilo kom trenutku taj promotivni paket kanala možete isključiti i da se to ne smatra kršenjem stavki ugovora.
Do sada ste pisali bez ovoga "DO" , šta je sada u pitanju?

Čekam da mi se ponovo jave iz službe za brigu o korisnicima da korigujemo aneks ugovora jer u istome fali još jedna stavka a koja je dogovorena.
Usput, pohvala za mogućnost "elektronskog potpisivanja" ugovora tj. putem SMS-a. To je super opcija i mislim da to u Srbiji rade neki operateri već duže vrijeme.

Nadam se da će me ubrzo opet kontaktirati...
Pozdrav @bogata_sirotinja,
Kolege ćemo zamoliti da Vas kontaktiraju u što kraćem roku, molimo za samo malo strpljenja i razumijevanja. PINK promo paket ćete imati aktiviran za cijelo trajanje Ugovorne obaveze, i isti će se deaktivirati na dan isteka Ugovorne obaveze. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#14000 Re: Telemach BH

Post by diablobih »

Da u slucaju ukidanja PINKa mogu reci da je promo bio DO, a ne 24 mjeseca, jer je bilo bunjenja kada su ljudi dobijali promo arene, a pisalo da ce imati arene 24 mjeseca.
Post Reply