Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#17576 Re: Telemach BH

Post by Domu od krakens »

Mraka wrote: 19/03/2023 12:54 Pozdrav raja

Ovako,imam ovaj Ubee router od Telemacha malo ga zeza domet WiFi-a eh koji bi mi dodatni router preporučili da kupim da radi u kombinaciji sa Ubee routerom.Ne treba nešto sada specijalno sve sobe dijeli hodnik, čisto da u sobama tim imaju ukućani normalan domet? Unaprijed hvala
ruter-preporuka-t105246.html?start=275
Mraka
Posts: 206
Joined: 13/04/2009 18:31

#17577 Re: Telemach BH

Post by Mraka »

Domu od krakens wrote: 19/03/2023 13:08
Mraka wrote: 19/03/2023 12:54 Pozdrav raja

Ovako,imam ovaj Ubee router od Telemacha malo ga zeza domet WiFi-a eh koji bi mi dodatni router preporučili da kupim da radi u kombinaciji sa Ubee routerom.Ne treba nešto sada specijalno sve sobe dijeli hodnik, čisto da u sobama tim imaju ukućani normalan domet? Unaprijed hvala
ruter-preporuka-t105246.html?start=275
Hvala :thumbup: nisam vidio da ima već tema...

Što se tiče LAN-a sa kablom sve je OK nikad ama baš nikad nemam problema sa internetom fercera uvijek kako treba..Samo da riješim ovo sa dometom i sve ok :D Nebi ja mijenjao Telemach nizašta na svijetu :lol:
User avatar
Telemach
Posts: 15727
Joined: 13/10/2010 14:13

#17578 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Mraka wrote: 19/03/2023 13:14 Što se tiče LAN-a sa kablom sve je OK nikad ama baš nikad nemam problema sa internetom fercera uvijek kako treba..Samo da riješim ovo sa dometom i sve ok :D Nebi ja mijenjao Telemach nizašta na svijetu :lol:
Pozdrav @Mraka,
Hvala Vam na ukazanom povjerenju i lijepim riječima. Potrudit ćemo se da Vaše povjerenje opravdamo i ubuduće. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
Ivicaaaa
Posts: 57
Joined: 16/02/2022 14:32

#17579 Re: Telemach BH

Post by Ivicaaaa »

Mraka wrote: 19/03/2023 12:54 Pozdrav raja

Ovako,imam ovaj Ubee router od Telemacha malo ga zeza domet WiFi-a eh koji bi mi dodatni router preporučili da kupim da radi u kombinaciji sa Ubee routerom.Ne treba nešto sada specijalno sve sobe dijeli hodnik, čisto da u sobama tim imaju ukućani normalan domet? Unaprijed hvala
Kod mene isto Ubee roughter ali stan od 70 kvadrata pokriva signalom bez ikakvih problema.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#17580 Re: Telemach BH

Post by Benq »

Moze ako su ti zidovi od stiropora :lol:
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#17581 Re: Telemach BH

Post by laserShow »

Telemach wrote: 18/03/2023 21:20
kakaljin wrote: 18/03/2023 21:15 Kada planirate to da popravite da se bira audio jezik, jer je to pripritet svih prioriteta da se omoguci korisnicima jer vec sve to vec imate samo trebate omoguciti to
Pozdrav @kakaljin,
Kolege iz kompanije United Cloud koje razvijaju i nadograđuju EON TV platformu su upoznate sa Zahtjevima korisnika iz Bosne i Hercegovine, ali s obzirom da je navedena opcija potrebna samo korisnicima u Bosni i Hercegovini, kolege su navele da će navedena mogućnosti biti dostupna u budućnosti. Molimo za samo malo razumijevanja. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
Je li imate nekog kolegu u UC koji voli F1? Dajte recite mu da pogleda danas trku s HR komentatorima. Garantujem da ce van radnog vremena "iskodirati" i omoguciti sve resurse, samo da ne slusa onu dvojicu neznalica. Opet ponavljam, ovo se trazi vise od dvije godine, ne radi HR jezika, vec radi nestrucnosti. Jednostavno ubijaju svaku draz utrke u odnosu na ona druga dva komentatora.

Ako vec imate opcije i ako je BIH specificna, zatrazite, ne zamolite, vec ZATRAZITE radi korisnika iz BIH da se omoguci izbor jezika, kada vec NEMAMO SVOJ. Barme se toliko moze.

Opet kazem, samo neka neko od kolega pogleda F1 i nece mu trebati molba, kad vidi kakav je to shit.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#17582 Re: Telemach BH

Post by laserShow »

Mehemed wrote: 17/03/2023 14:26 Vidite jednu stvar, ja ću ga radije zapaliti nego da ga vratim bez ikakve naknade. Ja sam ga platio i radije ću ga zapaliti nego besplatno vratiti vama
Kakva ti imas osjecanja prema telemachu, za sta ih smatras ili sta rade je potpuno nebitno u ovoj situaciji. Posjedujes uredjaj koji je vlasnistvo neke druge kompanije, znaci otudjeno. Zakon ne poznaje to sto si ti platio, duzan si vratiti, a pokrenuti postupak protiv osobe koja ti je prodala ukraden uredjaj.

To sto si ti ljut sto su te zeznuli i sto si se doveo u situaciju, ne opravdava da cinis jos jedno djelo, gdje ces samo sebi nasteti. Sutra da ti policija dodje na vrata, ili ces dati uredjaj, ili isplatiti. Trece nema, jer si ti "finalni" korisnik ukradenog postupka.

Bilo je takvih situacija, gdje ljudi kupe ukraden iphone, pa 2k steta. Sta mislis sta su uradili? Zapalili, preprodali? Jok, vratili, a ganjali prodavaca.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#17583 Re: Telemach BH

Post by Benq »

Ne spamajte temu sa promjenom jezika, vise puta su isti pitali, i dobili su odgovor koji imaju, ne znam sta ocekujete da se dodatno kaze.. Bice kad bude.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#17584 Re: Telemach BH

Post by fusion_ba »

. . .
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#17585 Re: Telemach BH

Post by Hakiz »

laserShow wrote: 19/03/2023 14:03
Mehemed wrote: 17/03/2023 14:26 Vidite jednu stvar, ja ću ga radije zapaliti nego da ga vratim bez ikakve naknade. Ja sam ga platio i radije ću ga zapaliti nego besplatno vratiti vama
Kakva ti imas osjecanja prema telemachu, za sta ih smatras ili sta rade je potpuno nebitno u ovoj situaciji. Posjedujes uredjaj koji je vlasnistvo neke druge kompanije, znaci otudjeno. Zakon ne poznaje to sto si ti platio, duzan si vratiti, a pokrenuti postupak protiv osobe koja ti je prodala ukraden uredjaj.

To sto si ti ljut sto su te zeznuli i sto si se doveo u situaciju, ne opravdava da cinis jos jedno djelo, gdje ces samo sebi nasteti. Sutra da ti policija dodje na vrata, ili ces dati uredjaj, ili isplatiti. Trece nema, jer si ti "finalni" korisnik ukradenog postupka.

Bilo je takvih situacija, gdje ljudi kupe ukraden iphone, pa 2k steta. Sta mislis sta su uradili? Zapalili, preprodali? Jok, vratili, a ganjali prodavaca.
Prije godinu, možda i malo više, jave se iz Telemacha da zamijene modem koji sam imao još od HS/MH vremena. Taj modem sam kupio, bila opcija iznajmljivanha 6 KM mjesečno ili kupiti u trajno vlasništvo za 70 KM i kupim.

Dođe čovjek iz Telemacha, stavi novi modem, odnese moj.

Prije nekog vremena promijenim uslugu, sa analogne na digitalnu. Donesu risiver i novi modem, odnesu onaj koji su ranije stavili.

Ali, taj modem ostaje u vlasništvu Telemacha, kada bih prekinuo uslugu, morao bih ga vratiti.

U isto vrijeme moj modem iz vremena HS/MH, koji sam kupio, Telemach je uzeo sebi.

Misliš da će mi ga vratiti? Ili da će mi dati 70 KM koliko je koštao? Naravno da neće.

Kako bi ti to nazvao?

Da budem pošten, osoba sa kojom sam potpisicao ugovor je rekla da će pokušati da mi u trajanju od 6 mjeseci smanje račun za 10 KM kao nadoknadu za modem koji su uzeli.

Čekam prvi račun da vidim šta će biti.
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#17586 Re: Telemach BH

Post by kakaljin »

Benq wrote: 19/03/2023 14:06 Ne spamajte temu sa promjenom jezika, vise puta su isti pitali, i dobili su odgovor koji imaju, ne znam sta ocekujete da se dodatno kaze.. Bice kad bude.
Sto se vise puta trazi onda ce i prije biti, a ako se ne trazi onda i nece biti.

Zato treba stalno traziti da se uvede i da korisnici budu zadovoljni. Telemach stalno potencira to da im je interes da korisnici budu zadovoljni.
User avatar
semirsar
Posts: 7554
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#17587 Re: Telemach BH

Post by semirsar »

ja nisam nikako zadovoljan, niti to mogu biti sa ovakvim stanjem.
Na eon smart tv app slika dosta bolja nego na DVB-C, ali ne mogu pratiti zbog hr komentatora od kojeg mi se vrlo brzo smuci i telemach i podrska od istog i sve... ugasiti uslugu, sve sam blize tomu. :twisted:
User avatar
semirsar
Posts: 7554
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#17588 Re: Telemach BH

Post by semirsar »

Benq wrote: 19/03/2023 14:06 Ne spamajte temu sa promjenom jezika, vise puta su isti pitali, i dobili su odgovor koji imaju, ne znam sta ocekujete da se dodatno kaze.. Bice kad bude.
Izvini drug, ali ja ovo ne mogu nikako prihvatiti, na samom pocetku rada app je bilo sve ok, i ne znam kojem je debilu palo na pamet da nam postavi samo hr komentatore?
i kao sto @kakaljin kaze, suti i qrac ces dobit'...
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#17589 Re: Telemach BH

Post by Benq »

semirsar wrote: 19/03/2023 15:55
Benq wrote: 19/03/2023 14:06 Ne spamajte temu sa promjenom jezika, vise puta su isti pitali, i dobili su odgovor koji imaju, ne znam sta ocekujete da se dodatno kaze.. Bice kad bude.
Izvini drug, ali ja ovo ne mogu nikako prihvatiti, na samom pocetku rada app je bilo sve ok, i ne znam kojem je debilu palo na pamet da nam postavi samo hr komentatore?
i kao sto @kakaljin kaze, suti i qrac ces dobit'...
Eh Sema.. ne mogu ni ja svasta nesto prihvatiti u zivotu, silna poskupljenja svega, nepravde.. pa moram, ko me pita kao pojedinca. A tesko da ce se nesto promijeniti jer to trazi nekolicina forumasa.
User avatar
semirsar
Posts: 7554
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#17590 Re: Telemach BH

Post by semirsar »

Benq wrote: 19/03/2023 16:02
semirsar wrote: 19/03/2023 15:55

Izvini drug, ali ja ovo ne mogu nikako prihvatiti, na samom pocetku rada app je bilo sve ok, i ne znam kojem je debilu palo na pamet da nam postavi samo hr komentatore?
i kao sto @kakaljin kaze, suti i qrac ces dobit'...
Eh Sema.. ne mogu ni ja svasta nesto prihvatiti u zivotu, silna poskupljenja svega, nepravde.. pa moram, ko me pita kao pojedinca. A tesko da ce se nesto promijeniti jer to trazi nekolicina forumasa.
ali nas nekolicina bar pokusavamo nesto, i mozda na kraju i dobijemo, tako nam je i u drzavi, nekolicina se kao qrce a ostali him se podsmijavaju, zato nam i jeste tako kako kazes... najlakse je dici ruke i zatvoriti vrata tora za sobom jednom kad udjes... e ja nemogu, jbg.

uhvati me huja... necu vise da ne fasujem, hladno u banovicima, vidimo se nekom drugom prilikom :skoljka:
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#17591 Re: Telemach BH

Post by Hakiz »

semirsar wrote: 19/03/2023 16:10
Benq wrote: 19/03/2023 16:02

Eh Sema.. ne mogu ni ja svasta nesto prihvatiti u zivotu, silna poskupljenja svega, nepravde.. pa moram, ko me pita kao pojedinca. A tesko da ce se nesto promijeniti jer to trazi nekolicina forumasa.
ali nas nekolicina bar pokusavamo nesto, i mozda na kraju i dobijemo, tako nam je i u drzavi, nekolicina se kao qrce a ostali him se podsmijavaju, zato nam i jeste tako kako kazes... najlakse je dici ruke i zatvoriti vrata tora za sobom jednom kad udjes... e ja nemogu, jbg.

uhvati me huja... necu vise da ne fasujem, hladno u banovicima, vidimo se nekom drugom prilikom :skoljka:
Nećeš mu stvarno uskratiti zadovoljstvo da ljutnju koju mu izazovu drugi iskali na mjestu na kojem ima kakvu-takvu moć?

Evo, ja ću mu to omogućiti.
User avatar
semirsar
Posts: 7554
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#17592 Re: Telemach BH

Post by semirsar »

Hakiz wrote: 19/03/2023 16:15
semirsar wrote: 19/03/2023 16:10

ali nas nekolicina bar pokusavamo nesto, i mozda na kraju i dobijemo, tako nam je i u drzavi, nekolicina se kao qrce a ostali him se podsmijavaju, zato nam i jeste tako kako kazes... najlakse je dici ruke i zatvoriti vrata tora za sobom jednom kad udjes... e ja nemogu, jbg.

uhvati me huja... necu vise da ne fasujem, hladno u banovicima, vidimo se nekom drugom prilikom :skoljka:
Nećeš mu stvarno uskratiti zadovoljstvo da ljutnju koju mu izazovu drugi iskali na mjestu na kojem ima kakvu-takvu moć?

Evo, ja ću mu to omogućiti.
ako cemo posteno, ti si na svakoj temi na kojoj si se pojavio to i zasluzio, ali... uzivaj :thumbup:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#17593 Re: Telemach BH

Post by Benq »

@Hakiz 14 dana out.
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#17594 Re: Telemach BH

Post by kakaljin »

semirsar wrote: 19/03/2023 16:10
Benq wrote: 19/03/2023 16:02

Eh Sema.. ne mogu ni ja svasta nesto prihvatiti u zivotu, silna poskupljenja svega, nepravde.. pa moram, ko me pita kao pojedinca. A tesko da ce se nesto promijeniti jer to trazi nekolicina forumasa.
ali nas nekolicina bar pokusavamo nesto, i mozda na kraju i dobijemo, tako nam je i u drzavi, nekolicina se kao qrce a ostali him se podsmijavaju, zato nam i jeste tako kako kazes... najlakse je dici ruke i zatvoriti vrata tora za sobom jednom kad udjes... e ja nemogu, jbg.

uhvati me huja... necu vise da ne fasujem, hladno u banovicima, vidimo se nekom drugom prilikom :skoljka:
Sve receno

Tako je, pojedinci se bore za sviju a ostali samo gledaju i cekaju ako bude bolje dobro je.


:thumbup: :thumbup: :thumbup:
:bih: :bih: :bih: :bih:
dzemox
Posts: 5
Joined: 17/07/2010 20:16

#17595 Re: Telemach BH

Post by dzemox »

Možemo li dobiti nazad hrvatske komentatore Formule 1?
User avatar
Telemach
Posts: 15727
Joined: 13/10/2010 14:13

#17596 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

dzemox wrote: 19/03/2023 21:25 Možemo li dobiti nazad hrvatske komentatore Formule 1?
Pozdrav @dzemox,
Putem EON online platforme je dostupan hrvatski audio jezik na Sport Klub kanalima. Putem EON box uređaja na mreži i D3 platforme imate mogućnost odabira srpskog ili hrvatskog jezika zvuka za sadržaj uživo. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
MrRango
Posts: 166
Joined: 10/08/2012 11:47

#17597 Re: Telemach BH

Post by MrRango »

@Telemach

Poštovani, u zadnjih 12 mjeseci drugi puta pokušavam dobiti priključak (trion eon paket) na Vašu mrežu ali bezuspješno, odgovor je da se ne isplati postavljanje još jednog AP ili pojačivača više se ne sjećam. Prvom prilikom komšija druga kuća od mene je dobio priključak - dok su mene ostavili sa ovim odgovorom, udaljeni smo cca 50-60m.
Ukoliko postoji ikakva mogućnost da se postavi taj još jedan pojačivač, molim Vas da se čujemo u PP za detaljnije informacije o lokaciji-da li je uopšte to izvodivo.

Hvala unaprijed.
User avatar
Telemach
Posts: 15727
Joined: 13/10/2010 14:13

#17598 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

MrRango wrote: 20/03/2023 20:46 @Telemach

Poštovani, u zadnjih 12 mjeseci drugi puta pokušavam dobiti priključak (trion eon paket) na Vašu mrežu ali bezuspješno, odgovor je da se ne isplati postavljanje još jednog AP ili pojačivača više se ne sjećam. Prvom prilikom komšija druga kuća od mene je dobio priključak - dok su mene ostavili sa ovim odgovorom, udaljeni smo cca 50-60m.
Ukoliko postoji ikakva mogućnost da se postavi taj još jedan pojačivač, molim Vas da se čujemo u PP za detaljnije informacije o lokaciji-da li je uopšte to izvodivo.

Hvala unaprijed.
Pozdrav @MrRango,
Ukoliko su Vam kolege odgovorile da ste previše udaljeni od mreže, onda zaista nismo u mogućnosti da izvršimo priključenje usluge. S obzirom da želite koristiti usluge kompanije Trion Tel, zamolit ćemo Vas da pozovete besplatan broj Trion Tel podrška 0800 31113 kako bi kolege izvršile detaljne provjere vezane za Vaš upit. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
gaasim
Posts: 51
Joined: 14/09/2020 15:25

#17599 Re: Telemach BH

Post by gaasim »

Da li se mogu prenijeti dva fiksna broja sa telekoma na telemah?
User avatar
Telemach
Posts: 15727
Joined: 13/10/2010 14:13

#17600 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

gaasim wrote: 21/03/2023 08:42 Da li se mogu prenijeti dva fiksna broja sa telekoma na telemah?
Pozdrav @gaasim,
Odgovor je potvrdan. Oba broja moraju ostati aktivna dok se prenos u Telemach mrežu ne završi, te također za oba broja je potrebno dostaviti potvrdu o izmirenim obavezama ka drugom operateru. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
Post Reply