Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#6276 Re: Telemach BiH

Post by dzeno123 »

Pozdrav, danas cu dobit resiver, do sada sam imao karticu a u drugoj sobi preko Amazon firestick imao instaliranu eon smsrt aplikaciju.Z anima me da li sa rediverom gubim jedno mjesto za smart app?
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#6277 Re: Telemach BiH

Post by mirsek »

Eon mobilna aplikacija ne radi kod dosta ljudi, usrali su sve, pogledajte zadnje komentare na google play store-u ispod aplikacije. Meni prestalo raditi na mobitelu i na android boxu, na tabletu nisam uradio apdejt pa mi jos uvijek radi.
Tv aplikacija mi je uzasno spora na android boxu, skoro neupotrebljiva.
Last edited by mirsek on 17/09/2021 11:18, edited 1 time in total.
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#6278 Re: Telemach BiH

Post by madesa »

ne radi mi eon , ne radi mi internet ovi jos malo i gase se
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#6279 Re: Telemach BiH

Post by Benq »

dzeno123 wrote: 17/09/2021 11:10 Pozdrav, danas cu dobit resiver, do sada sam imao karticu a u drugoj sobi preko Amazon firestick imao instaliranu eon smsrt aplikaciju.Z anima me da li sa rediverom gubim jedno mjesto za smart app?
Ne, resiver ti nece zauzeti slot za EON Smart app.
profatr
Posts: 438
Joined: 23/07/2016 07:01

#6280 Re: Telemach BiH

Post by profatr »

Prešao sam sa bhtelecoma na telemach i zadovoljan sam. Za istu cijenu dobio puno brži internet :-D
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#6281 Re: Telemach BiH

Post by dzeno123 »

Benq wrote: 17/09/2021 11:17
dzeno123 wrote: 17/09/2021 11:10 Pozdrav, danas cu dobit resiver, do sada sam imao karticu a u drugoj sobi preko Amazon firestick imao instaliranu eon smsrt aplikaciju.Z anima me da li sa rediverom gubim jedno mjesto za smart app?
Ne, resiver ti nece zauzeti slot za EON Smart app.
E super. Hvala druze
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#6282 Re: Telemach BiH

Post by AtillaS »

Šta je sa kanalima na EON-u, od Euronewsa pa dole do Pinkova ništa ne radi?
Kanal trenutno nije dostupan. Molimo pokušajte kasnije.
@Telemach?
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#6283 Re: Telemach BiH

Post by teuta06 »

imam eon tv...ukljucila sam u 6. mjesecu, izabrala sam telemach kako bi imala dobar internet, jer ovaj do sad gdje sam živjela je bio užasan...

i opet mi je problem interent... živim u stanu od 48 kvadrata.... modem je u dnevnom i onda ide hodnik pa spavaca soba...u spavacoj uopce nema interneta .... kontaktirala sam telemach i evo njihov odgovor


Zahvaljujemo se na javljanju i saradnji na ovaj način.

Kada je domet signala u pitanju, garantiramo da će isti biti uredan od pet do sedam metara udaljenosti od modema. Uređaj treba biti postavljen na centralno mjesto stana i ne bi trebao biti „sakriven“ unutar komode ili ormara. WiFi signal je relativan i na isti mogu utjecati različiti faktori, kao što je debljina zidova te ostale prepreke. Jačinu signala možete povećati kupovinom dodatnog rutera koji ćete povezati na naš modem.

Također, ukoliko do prekida konekcije dolazi u neposrednoj blizini modema, svakako, kolege iz Tima za tehničku podršku Vas mogu kontaktirati za provjeru.

Molimo da nas obavijestite.
da li je baš problem komoda, jer modem jest u komodi, ali kupljena s ciljem da ima one rupe nazad, da modem bude u komodi a ne na njoj....

ljudi žive u kuci i imaju internet svugdje...ja nemam u stanu od 48 kvadrata... :stasreko:

da zovem ove iz telemacha da vide mogu li sta uraditi, imam li kakvog izbora...

sreca uzeh na godinu dana ugovor, pa ako bude ovako da mijenjam
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#6284 Re: Telemach BiH

Post by Benq »

teuta06 wrote: 17/09/2021 11:40 da li je baš problem komoda, jer modem jest u komodi, ali kupljena s ciljem da ima one rupe nazad, da modem bude u komodi a ne na njoj....
Modem mora biti na otvorenom i u vertikalnom polozaju zbog polarizacije antena, u komodi mu definitivno nije mjesto ako koristis wifi koji on emituje.

Druga stvar su zidovi, armatura, beton... sve to utice na wifi signal.
photo&video
Posts: 832
Joined: 04/12/2007 17:26

#6285 Re: Telemach BiH

Post by photo&video »

teuta06 wrote: 17/09/2021 11:40 imam eon tv...ukljucila sam u 6. mjesecu, izabrala sam telemach kako bi imala dobar internet, jer ovaj do sad gdje sam živjela je bio užasan...

i opet mi je problem interent... živim u stanu od 48 kvadrata.... modem je u dnevnom i onda ide hodnik pa spavaca soba...u spavacoj uopce nema interneta .... kontaktirala sam telemach i evo njihov odgovor


Zahvaljujemo se na javljanju i saradnji na ovaj način.

Kada je domet signala u pitanju, garantiramo da će isti biti uredan od pet do sedam metara udaljenosti od modema. Uređaj treba biti postavljen na centralno mjesto stana i ne bi trebao biti „sakriven“ unutar komode ili ormara. WiFi signal je relativan i na isti mogu utjecati različiti faktori, kao što je debljina zidova te ostale prepreke. Jačinu signala možete povećati kupovinom dodatnog rutera koji ćete povezati na naš modem.

Također, ukoliko do prekida konekcije dolazi u neposrednoj blizini modema, svakako, kolege iz Tima za tehničku podršku Vas mogu kontaktirati za provjeru.

Molimo da nas obavijestite.
da li je baš problem komoda, jer modem jest u komodi, ali kupljena s ciljem da ima one rupe nazad, da modem bude u komodi a ne na njoj....

ljudi žive u kuci i imaju internet svugdje...ja nemam u stanu od 48 kvadrata... :stasreko:

da zovem ove iz telemacha da vide mogu li sta uraditi, imam li kakvog izbora...

sreca uzeh na godinu dana ugovor, pa ako bude ovako da mijenjam
U stanu od 70 kvadrata imam punu brzinu neta. Po tom pitanju nemam zamjerku na Telemach.
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#6286 Re: Telemach BiH

Post by probook »

teuta06 wrote: 17/09/2021 11:40 imam eon tv...ukljucila sam u 6. mjesecu, izabrala sam telemach kako bi imala dobar internet, jer ovaj do sad gdje sam živjela je bio užasan...

i opet mi je problem interent... živim u stanu od 48 kvadrata.... modem je u dnevnom i onda ide hodnik pa spavaca soba...u spavacoj uopce nema interneta .... kontaktirala sam telemach i evo njihov odgovor


Zahvaljujemo se na javljanju i saradnji na ovaj način.

Kada je domet signala u pitanju, garantiramo da će isti biti uredan od pet do sedam metara udaljenosti od modema. Uređaj treba biti postavljen na centralno mjesto stana i ne bi trebao biti „sakriven“ unutar komode ili ormara. WiFi signal je relativan i na isti mogu utjecati različiti faktori, kao što je debljina zidova te ostale prepreke. Jačinu signala možete povećati kupovinom dodatnog rutera koji ćete povezati na naš modem.

Također, ukoliko do prekida konekcije dolazi u neposrednoj blizini modema, svakako, kolege iz Tima za tehničku podršku Vas mogu kontaktirati za provjeru.

Molimo da nas obavijestite.
da li je baš problem komoda, jer modem jest u komodi, ali kupljena s ciljem da ima one rupe nazad, da modem bude u komodi a ne na njoj....

ljudi žive u kuci i imaju internet svugdje...ja nemam u stanu od 48 kvadrata... :stasreko:

da zovem ove iz telemacha da vide mogu li sta uraditi, imam li kakvog izbora...

sreca uzeh na godinu dana ugovor, pa ako bude ovako da mijenjam
Da ne ispadne da branim TM, ali oni su obavezni pruziti brzinu preko lan, a njihov wifi je gratis usluga jer to njihom ruter podrzava.
Sve zavisi od rasporeda stana, posto imas hodnik izmedju problem je vjerovatno armirani zid ili zidovi jer wifi signal se malo gubi cim jedan zid imas, a kamoli vise (a u zgradama armirani zidovi prave dosta problema sa wifi). Ja zivim u cca 60 m2 i nisam bio zadovoljan sa wifi.
Fino sam kupio Deco Tp link mesh 2 rutera i rijesio apsolutno sve probleme sa wifi
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#6287 Re: Telemach BiH

Post by probook »

Revolucionar ★ wrote: 17/09/2021 11:02 I ja presao na BHT. Zahvaljujem i vidimo se nekad opet. Mozda :-) Premalo se nudi kad se uzme koliko svega fali u odnosu na konkurenciju, to je jedini rezonski zakljucak. Pink i žnj filmski kanali nisu realna nagodba
Meni samo Arene fale :D A to fali svega bas me zanima sta je? Mozda live kamere :run:
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#6288 Re: Telemach BiH

Post by TotallyDifferent_Not »

Hitno mi treba odgovor, ako je priključen paket sa TV+ internet + fiksni, da li se može izbaciti i tv i fiksni ili samo fiksni? Jer potreban mi je samo internet negdje, a pod ugovorom je još dugo.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#6289 Re: Telemach BiH

Post by Benq »

TotallyDifferent_Not wrote: 17/09/2021 12:37 Hitno mi treba odgovor, ako je priključen paket sa TV+ internet + fiksni, da li se može izbaciti i tv i fiksni ili samo fiksni? Jer potreban mi je samo internet negdje, a pod ugovorom je još dugo.
Mozes preci sa Trio paketa na Duo (digitalna + internet) kada istekne ugovor. Ukoliko si jos pod ugovorom, morat ces sacekat istek pa se prebaciti na Duo paket.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#6290 Re: Telemach BiH

Post by diablobih »

barneyy wrote: 17/09/2021 10:47

Jučer svratim u TM poslovnicu u Sarajevu, koristim Premium paket, istekao mi obavezni period ugovora, tražim nove pogodnosti za potpisn novog ugovora na 24 mjeseca uz zahtjev da se prebacim na niži paket Full. Kad dobih odgovor da ukoliko pređem na niži ne daju nikakve pogodnosti, pa dobro reko mogu li koristiti ovu akciju od 6 mjeseci / 1KM da potpišem novi ugovor na 24 mjeseca, kad dobih odgovor da je to isključivo samo za nove korisnike. Reko hvala vam puno isplatnije mi je raskinut ugovor i krenut sa novim uz akciju 6mjeseci/1KM. Eto vam posla i za montera i za administraciju a rezultat isti. Stvarno ne znam ko im smišlja ovakve protokole. Ovo je čisto vrijeđanje inteligencije.
Koliko znam, 3 mjeseca ces morati biti bez usluga Telemacha, pa tek ces se onda voditi kao novi korisnik, svejedno na koga da bude "novi" ugovor ako je na istoj adresi. Svejedno, ne znam sta je sa tom odlukom RAKa da se ne smiju ponasati drugacije prema starim korisnicima drugacije od novih? Ima li gdje da se to malo podrobnije procita?
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#6291 Re: Telemach BiH

Post by dend »

diablobih wrote: 17/09/2021 13:31
barneyy wrote: 17/09/2021 10:47

Jučer svratim u TM poslovnicu u Sarajevu, koristim Premium paket, istekao mi obavezni period ugovora, tražim nove pogodnosti za potpisn novog ugovora na 24 mjeseca uz zahtjev da se prebacim na niži paket Full. Kad dobih odgovor da ukoliko pređem na niži ne daju nikakve pogodnosti, pa dobro reko mogu li koristiti ovu akciju od 6 mjeseci / 1KM da potpišem novi ugovor na 24 mjeseca, kad dobih odgovor da je to isključivo samo za nove korisnike. Reko hvala vam puno isplatnije mi je raskinut ugovor i krenut sa novim uz akciju 6mjeseci/1KM. Eto vam posla i za montera i za administraciju a rezultat isti. Stvarno ne znam ko im smišlja ovakve protokole. Ovo je čisto vrijeđanje inteligencije.
Koliko znam, 3 mjeseca ces morati biti bez usluga Telemacha, pa tek ces se onda voditi kao novi korisnik, svejedno na koga da bude "novi" ugovor ako je na istoj adresi. Svejedno, ne znam sta je sa tom odlukom RAKa da se ne smiju ponasati drugacije prema starim korisnicima drugacije od novih? Ima li gdje da se to malo podrobnije procita?
https://www.rak.ba/bs-Latn-BA/news/1661

U slucaju krsenja zakona, potrebno je uloziti zalbu RAKu na operatera
k4mi
Posts: 303
Joined: 12/02/2013 10:57

#6292 Re: Telemach BiH

Post by k4mi »

dend wrote: 17/09/2021 13:46
diablobih wrote: 17/09/2021 13:31

Koliko znam, 3 mjeseca ces morati biti bez usluga Telemacha, pa tek ces se onda voditi kao novi korisnik, svejedno na koga da bude "novi" ugovor ako je na istoj adresi. Svejedno, ne znam sta je sa tom odlukom RAKa da se ne smiju ponasati drugacije prema starim korisnicima drugacije od novih? Ima li gdje da se to malo podrobnije procita?
https://www.rak.ba/bs-Latn-BA/news/1661

U slucaju krsenja zakona, potrebno je uloziti zalbu RAKu na operatera
ja sam predao zalbu RAK-u i obavijestio Telemach da cu zvati inspekciju te sam na kraju dobio 6 mjeseci za 1KM.

Mjesec nakon toga sam dobio od RAK-a pismo da su obavijesteni od operatera da mi je udovoljeno zahtjevu.

Uglavnom kada istekne ugovorna obaveza onda mozete iskoristiti svaku akciju koja je objavljena.

Uslovi za trenutnu akciju su napisani ovdje: https://telemach.ba/wp-content/uploads/ ... O_1_KM.pdf te se uopste i ne spominju novi / stari korisnici
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#6293 Re: Telemach BiH

Post by AtillaS »

probook wrote: 17/09/2021 12:26
Da ne ispadne da branim TM, ali oni su obavezni pruziti brzinu preko lan, a njihov wifi je gratis usluga jer to njihom ruter podrzava.
Pa nije baš. Ja plaćam internet kao uslugu, ne uslovljen posjedovanjem određene opreme, i ako želim koristiću ga samo na telefonu ili laptopu možda, bez potrebe da vežem išta kablom. Dužni su mi pružiti brzinu u "realnim" uslovima, bez da očekujem da mi dobacuje u atomsko sklonište. Osim toga Unifi im je dio ponude, što znači da wireless pristup nije nikakav gratis ili opcionalna stvar nego nešto što se podrazumijeva u današnje vrijeme.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6294 Re: Telemach BiH

Post by seoBIH »

AtillaS wrote: 17/09/2021 14:30 Dužni su mi
Duzni su ono sto pise u ugovoru. Ako nadjes da su duzni da isporuce brzinu putem wifi koja je delkarisana, fino im trazis da to ispostuju. Ako nije definisano ugovorom lan/wifi opet se pozoves na ugovor i da ispostuju.

Ako je njihova usluga tako koncipirana ugovorom da garantuju za LAN, onda ne mozes nista zahtjevati.
nego nešto što se podrazumijeva u današnje vrijeme.
To sto se podrazumijeva kod tebe, ne znaci da se podrazumijeva i kod mene. Ono sto je u ugovoru, to je bitno.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#6295 Re: Telemach BiH

Post by Revolucionar ★ »

probook wrote: 17/09/2021 12:29
Revolucionar ★ wrote: 17/09/2021 11:02 I ja presao na BHT. Zahvaljujem i vidimo se nekad opet. Mozda :-) Premalo se nudi kad se uzme koliko svega fali u odnosu na konkurenciju, to je jedini rezonski zakljucak. Pink i žnj filmski kanali nisu realna nagodba
Meni samo Arene fale :D A to fali svega bas me zanima sta je? Mozda live kamere :run:
Pa ne mislim samo na programsku šemu, iako to "samo Arene" bode oči. Arene su krema i šlag ponude operatera koji ih ima obzirom na silne licence koje su pokupili. Meni je to deal breaker, mozda nekom drugom nije. Van svake pameti mi je bilo da mi nudi Pink u zamjenu za Arene. EON aplikacija mi je bila prakticno neupotrebljiva posljednjih mjeseci, Nova je prešla i u ponudu BHT-a ali ne prenosi više relevantan sportski sadržaj i to je to. U BHT sam iskoristio priliku uzeti mobilni uređaj uz popust,i sad za sad je to dosta za te dvije godine. Meni kao korisniku sasvim svejedno kome cu racun placati dok je usluga vrijedna para. Pa bujrum, mozda TM preokrene za te dvije godine pa se druzimo opet
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#6296 Re: Telemach BiH

Post by probook »

AtillaS wrote: 17/09/2021 14:30
probook wrote: 17/09/2021 12:26
Da ne ispadne da branim TM, ali oni su obavezni pruziti brzinu preko lan, a njihov wifi je gratis usluga jer to njihom ruter podrzava.
Pa nije baš. Ja plaćam internet kao uslugu, ne uslovljen posjedovanjem određene opreme, i ako želim koristiću ga samo na telefonu ili laptopu možda, bez potrebe da vežem išta kablom. Dužni su mi pružiti brzinu u "realnim" uslovima, bez da očekujem da mi dobacuje u atomsko sklonište. Osim toga Unifi im je dio ponude, što znači da wireless pristup nije nikakav gratis ili opcionalna stvar nego nešto što se podrazumijeva u današnje vrijeme.
Pa eto imaces wifi u dnevnoj gdje je prikljucak, ako hoces da imas stabilan net u sobama sam kupi sta ti treba od opreme.
Kod svakoga je individualna stvar, kod nekoga sve pokriva njihov ruter, neko kupi jedan poseban ruter, nekome trebaju 3 rutera, tako da su sve to stvari kojima se TM ne bavi.
User avatar
kokikol
Posts: 507
Joined: 03/04/2016 19:36

#6297 Re: Telemach BiH

Post by kokikol »

@Telemach šta se desilo sa unifijem, ni korisničko ime ni pasword mi ne vrijede
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#6298 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

kokikol wrote: 17/09/2021 18:44 @Telemach šta se desilo sa unifijem, ni korisničko ime ni pasword mi ne vrijede
Zdravo @kokikol,
Molimo da nam dostavite korisničke podatke u inbox kako bismo izvršili provjeru i pružili vam potrebne informacije.
Unaprijed se zahvaljujemo na saradnji i stojimo na raspolaganju.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#6299 Re: Telemach BiH

Post by dzeno123 »

Kako se neke aplikacije mogu instalirati na eon box?
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#6300 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

dzeno123 wrote: 17/09/2021 19:10 Kako se neke aplikacije mogu instalirati na eon box?
Putem Google Play Store-a, ukoliko se radi o Android TV aplikacijama (osim Netflix-a i Amazon Prime Video-a), ili putem USB stick-a i apk fajlova, ukoliko se radi o nekim mobilnim aplikacijama koje su kompatibilne za rad sa Android TV uređajima.
Post Reply