Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#13251 Re: Telemach BH

Post by diablobih »

ala7 wrote: 06/08/2022 00:25 Koja je upload brzina u telemach paketima?

Koja je u paketima a koja je na terenu tj kod vas korisnika?

Hvala
Sve je kako je u paketu, tako je i u stvarnosti.

EON Full

Image
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#13252 Re: Telemach BH

Post by Benq »

ala7 wrote: 06/08/2022 00:25 Koja je upload brzina u telemach paketima?

Koja je u paketima a koja je na terenu tj kod vas korisnika?

Hvala
EON Premium

Image
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#13253 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

ala7 wrote: 06/08/2022 00:25 Koja je upload brzina u telemach paketima?

Koja je u paketima a koja je na terenu tj kod vas korisnika?

Hvala
Pozdrav @ala7,
Brzine u okviru ponude EON Duo i Trio paketa su sljedeće:

EON Light: 250/14 Mbps
EON Full: 300/20 Mbps
EON Premium: 500/30 Mbps
EON Light Duo: 200/10 Mbps
EON Full Duo: 250/15 Mbps
EON Premium Duo: 400/20 Mbps

Također ukoliko se odlučite za EON Premium paket, imate mogućnost dokupa Giga dodatka koji omogućava pristupnu internet brzinu od 1000/50 Mbps.
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#13254 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Micah wrote: 06/08/2022 02:11 Kako ide procedura raskida sa TM-om, ako neko može pojasniti? Moram se prebaciti na konkurenciju kako znam i umijem.
Pozdrav @Micah,
Žao nam je ukoliko je raskid Ugovora Vaša konačna odluka. Dostavili smo Vam odgovor u inbox. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
Bordomen
Posts: 80
Joined: 12/07/2017 12:43

#13255 Re: Telemach BH

Post by Bordomen »

Da li je moguce promjeniti email racuna na mojtelemah.ba
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#13256 Re: Telemach BH

Post by typeOnegative »

photo&video wrote: 05/08/2022 23:12
Maharadza wrote: 05/08/2022 22:42

Znači drugi su krivi što si ti ispao naivčina pa se vezivao ugovorom... :lol:
Ja sam vezan jos 3 mjeseca, niko nije ispao naivcina nego je teemach supacki ukinuo arene a nista zauzvrat nije ponudio. To veze sa naivnoscu nema. Meni su u ugovoru stajale arene, dobio sam i odredjene benefite, ali sve to u vodu pada kada nemas sport da gledas. I eto na tvoju zalost nisam bas ispao naivan.
Audio vizualni.. Čovjek je u pravu, vas par smarate za medalju,trljate jedno te isto evo vise od godine i pol .. Da se ne ponavljam, vec sam sve objasnio kad je prosli put bila polemika u vezi ovoga, pa ste me izvrijeđali na mrtvo ime, nazvali telemach odvjetnikom uz ostale mantre vas 'sportista', al nevazno, to vise govori o vama, nego o meni ..
kazes, istice ti ugovor, eto super, znas sta ti je činiti, bar ces kmecati na nekoj drugoj temi, a znam da hoces jer si takav čovjek,nece biti sport, biti ce nesto drugo, samo je bitno da se ima pljuvati po necemu ili nekome, jel tako? .. evo stalo ti je u obraz da izjavis kako su ti kolege s foruma krive i da vas j* samo jer je neko na forumu izjavio svoj stav i mišljenje, i za razliku od tebe i tebi slicnih bio samo objektivan i realan? :run: ...
I za kraj, na ovoj temi je bilo njih par dosljednih koji za razliku od vas nisu pisali i kmecali ovuda, nego poduzeli korake, raskinuli ugovore i rijesili stvar.. To je dosljednost i skidam im kapu, a vi i i dalje piskarate ovdje jedno te isto i brinite se 'sto ce telemach kad ljudi skontaju kad vide da nema Engleza i masovno odjave usluge' .. Jasta ce :run:
Last edited by typeOnegative on 06/08/2022 08:41, edited 1 time in total.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#13257 Re: Telemach BH

Post by Benq »

Bordomen wrote: 06/08/2022 08:24 Da li je moguce promjeniti email racuna na mojtelemah.ba
Ako hoces da promijenis samo mail za dostavu e-racuna, nazovi ih i daj im novi e-mail, gotovo za par minuta sve.
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#13258 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Bordomen wrote: 06/08/2022 08:24 Da li je moguce promjeniti email racuna na mojtelemah.ba
Pozdrav @Bordomen,
Ukoliko želite promijeniti e-mail adresu za pristup Moj Telemach portalu i dodatnim uslugama, možemo izvršiti brisanje postojeće registracije na portal kako biste se registrovali sa novom e-mail adresom. Ukoliko želite izmjenu e-mail adrese za dostavu e-računa, također možemo izvršiti izmjenu za Vas. Molimo da nas dostavite Vaše korisničke podatke u inbox, i precizirate koju izmjenu želite da izvršimo. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
User avatar
jazzer
Posts: 7187
Joined: 20/12/2004 14:44

#13259 Re: Telemach BH

Post by jazzer »

kažeš kmecimo? Je l u redu da ja potpisem ugovor na dvije godine koji podrazumjeva Arene u ponudi. I nakon nepunih mjesec dana Telemach mi ih ukine. Ok, ali dozvoli mi onda da raskinem taj ugovor jer si ga očito prekršio. Ali ne, meni još Telemach prijeti nekim dopisom RAK-a u kojem se kaže da ja nemam pravo raskinuti ugovor iako su ga oni prekršili. I šta sam trebao? Platiti I'm 23 računa unaprijed pa da me oslobode ugovora? A, po tebi, rješenje je da za Arene platim nekome drugom i uredno plaćam Telemachu za nešto što ne dobijam? Ali ok, još 4 mjeseca traje ugovor i nakon više od 10 godina ja i Telemach se razilazimo.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#13260 Re: Telemach BH

Post by Hercegoviina »

jazzer wrote: 06/08/2022 10:27 kažeš kmecimo? Je l u redu da ja potpisem ugovor na dvije godine koji podrazumjeva Arene u ponudi. I nakon nepunih mjesec dana Telemach mi ih ukine. Ok, ali dozvoli mi onda da raskinem taj ugovor jer si ga očito prekršio. Ali ne, meni još Telemach prijeti nekim dopisom RAK-a u kojem se kaže da ja nemam pravo raskinuti ugovor iako su ga oni prekršili. I šta sam trebao? Platiti I'm 23 računa unaprijed pa da me oslobode ugovora? A, po tebi, rješenje je da za Arene platim nekome drugom i uredno plaćam Telemachu za nešto što ne dobijam? Ali ok, još 4 mjeseca traje ugovor i nakon više od 10 godina ja i Telemach se razilazimo.
U ugovoru koji si potpisao ti pise da telemach ima pravo na izmjenu programske sheme
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#13261 Re: Telemach BH

Post by typeOnegative »

jazzer wrote: 06/08/2022 10:27 kažeš kmecimo? Je l u redu da ja potpisem ugovor na dvije godine koji podrazumjeva Arene u ponudi. I nakon nepunih mjesec dana Telemach mi ih ukine. Ok, ali dozvoli mi onda da raskinem taj ugovor jer si ga očito prekršio. Ali ne, meni još Telemach prijeti nekim dopisom RAK-a u kojem se kaže da ja nemam pravo raskinuti ugovor iako su ga oni prekršili. I šta sam trebao? Platiti I'm 23 računa unaprijed pa da me oslobode ugovora? A, po tebi, rješenje je da za Arene platim nekome drugom i uredno plaćam Telemachu za nešto što ne dobijam? Ali ok, još 4 mjeseca traje ugovor i nakon više od 10 godina ja i Telemach se razilazimo.
Ne , nije u redu , ali isto tako ovo ovdje nije mjesto za rjesavanje vaših problema , niti je bilo ko ovdje željan vaše kmeke svaki jbni vikend pred utakmicu . To je poenta sve priče , nadam se da je jasnije , džezeru :thumbup:
User avatar
jazzer
Posts: 7187
Joined: 20/12/2004 14:44

#13262 Re: Telemach BH

Post by jazzer »

A na kojoj temi da pišemo o Telemachu? Zadruga? Pink?
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#13263 Re: Telemach BH

Post by laik1981 »

jazzer wrote: 06/08/2022 10:27 kažeš kmecimo? Je l u redu da ja potpisem ugovor na dvije godine koji podrazumjeva Arene u ponudi. I nakon nepunih mjesec dana Telemach mi ih ukine. Ok, ali dozvoli mi onda da raskinem taj ugovor jer si ga očito prekršio. Ali ne, meni još Telemach prijeti nekim dopisom RAK-a u kojem se kaže da ja nemam pravo raskinuti ugovor iako su ga oni prekršili. I šta sam trebao? Platiti I'm 23 računa unaprijed pa da me oslobode ugovora? A, po tebi, rješenje je da za Arene platim nekome drugom i uredno plaćam Telemachu za nešto što ne dobijam? Ali ok, još 4 mjeseca traje ugovor i nakon više od 10 godina ja i Telemach se razilazimo.
Ja znam par ljudi koji su bez po muke raskinuli ugovor kada su se prestale emitovati arene.. Njima su arene stajale u aneksu ugovora.. Znam da sam ga i ja mogao raskinuti bez problema, ali nisam ima izbora nego da potpisem novi ugovor jer mi bh telekom nije mogao garantovati vecu brzinu neta od 20/2.. Ko nije imao arene u aneksu ugovora taj nije ni imao osnovu za raskid..
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#13264 Re: Telemach BH

Post by typeOnegative »

jazzer wrote: 06/08/2022 10:46 A na kojoj temi da pišemo o Telemachu? Zadruga? Pink?

@jazzerKo je uopće spomenuo pink, zadrugu, o cemu ti? sto je pisac htio reci :?
Izvrces, navodis vodu na svoj mlin i pokusavas me diskreditirati forama iz trećeg osnovne.. Da, tema je telemach, a ne individualni korisnici, njihovi ugovori i frustracije koje niko ovdje niko nije zeljan ni slusati ni citati.. Kako tebe zalibo za argumente koje ti drugi ljudi ponude, tako zalibo i njih za tvoje. od piskaranja po forumu nema nista,ako si nezadovoljan ustedi si zivce i vrijeme i idi tamo gdje je bolje i mirna Bosna..

Kao sto kolega laik kaze, ko je imao u aneksu mogao je raskinuti, zasto to nisi napravio? Tako je bilo i meni, i mnogim koje znam, i niko nije raskinuo ugovor a mogao je... odjavit zbog arena uslugu s kojom sam zadovoljan i na 7 Mbita na bh telecom? Neka hvala, toliki mazohista nisam...
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#13265 Re: Telemach BH

Post by hipija »

Ako je suditi po TM raskid ugovora zbog aneksa ugovora sa Arena Sport kanalima nije bio moguć, i prijetilo se sudovima, što naravno one najhrabrije, koji su bili svjesni da je pravda na njihovoj strani nije spriječilo da raskinu ugovor iako je kažem bilo zastrašivanja od strane TM.

Drugi su opet potpisali povoljnije ugovore a neko imao kompenzaciju sa HBO, dok najveći broj korisnika koj je također imao Arena Sport kanale u aneksu ugovora nije dobio ništa. Jedni neupućeni, drugi lijeni, trećima svejedno, svako je imao svoj izgovor da ne traži i dobije neki vid kompenzacije zbog izbacivanja AS kanala iz programske šeme.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#13266 Re: Telemach BH

Post by typeOnegative »

Ma moglo je . Jedno je što oni kažu , drugo realnost , to im je i posao jbg . Naravno da će igrati na kartu da pokušaju zastrašit ljude ,i to niko ni ne spori .
Konkretno ja sam ih imao u aneksu ug. , i da sam kojim slučajem tada poželio raskinuti ugovor i otići , nema tih prijetnji i tog Suda koji bi me spriječili , jer bi imao osnovani argument da raskinem ugovor . Problem je kao što kažeš u neznanju ,lijenosti , neinformiranosti i onda kasnije drvljem i kamenjem i svak im kriv .
User avatar
Reglan
Posts: 4839
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#13267 Re: Telemach BH

Post by Reglan »

Gledam EPL na areni, ali mora covjek priznati da su bolji prenosi, komentatori bili na SK
probook
Posts: 4589
Joined: 13/10/2013 22:38

#13268 Re: Telemach BH

Post by probook »

photo&video wrote: 05/08/2022 22:07
probook wrote: 05/08/2022 20:57 Kako smarate za medalju:

1. treba vam sport, vezani ste ugovorom (kao ja) = uzmes iptv.
2. treba vam sport, niste vezani ugovorom = uzmi nekoga ko ima sve u paketu.

Kakve vise koristi imate od pisaranja? Hocemo li svaki vikend ovde citati “kmeee kmeee ko prenosi ovu utakmicu kmeee kmeee”
Sta tebe briga sto kmecimo, kmecimo za svoje pare, vezani za ugovor i pored 70 KM treba jos iptv da ganjam. Hajde malo realnosti. Zbog takvih poput tebe nas i *** kako hoce.
Pa i ja sam vezan ugovorom i sta cu sad? Svaku subotu ovde pisati “gdje cu gledati utakmicu”? Ja sam svoj problem rijesio, a kad ugovor istekne vidicu sta cu dalje
probook
Posts: 4589
Joined: 13/10/2013 22:38

#13269 Re: Telemach BH

Post by probook »

typeOnegative wrote: 06/08/2022 10:43
jazzer wrote: 06/08/2022 10:27 kažeš kmecimo? Je l u redu da ja potpisem ugovor na dvije godine koji podrazumjeva Arene u ponudi. I nakon nepunih mjesec dana Telemach mi ih ukine. Ok, ali dozvoli mi onda da raskinem taj ugovor jer si ga očito prekršio. Ali ne, meni još Telemach prijeti nekim dopisom RAK-a u kojem se kaže da ja nemam pravo raskinuti ugovor iako su ga oni prekršili. I šta sam trebao? Platiti I'm 23 računa unaprijed pa da me oslobode ugovora? A, po tebi, rješenje je da za Arene platim nekome drugom i uredno plaćam Telemachu za nešto što ne dobijam? Ali ok, još 4 mjeseca traje ugovor i nakon više od 10 godina ja i Telemach se razilazimo.
Ne , nije u redu , ali isto tako ovo ovdje nije mjesto za rjesavanje vaših problema , niti je bilo ko ovdje željan vaše kmeke svaki jbni vikend pred utakmicu . To je poenta sve priče , nadam se da je jasnije , džezeru :thumbup:
Tako je!
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#13270 Re: Telemach BH

Post by n+1 »

typeOnegative wrote: 06/08/2022 10:43
jazzer wrote: 06/08/2022 10:27 kažeš kmecimo? Je l u redu da ja potpisem ugovor na dvije godine koji podrazumjeva Arene u ponudi. I nakon nepunih mjesec dana Telemach mi ih ukine. Ok, ali dozvoli mi onda da raskinem taj ugovor jer si ga očito prekršio. Ali ne, meni još Telemach prijeti nekim dopisom RAK-a u kojem se kaže da ja nemam pravo raskinuti ugovor iako su ga oni prekršili. I šta sam trebao? Platiti I'm 23 računa unaprijed pa da me oslobode ugovora? A, po tebi, rješenje je da za Arene platim nekome drugom i uredno plaćam Telemachu za nešto što ne dobijam? Ali ok, još 4 mjeseca traje ugovor i nakon više od 10 godina ja i Telemach se razilazimo.
Ne , nije u redu , ali isto tako ovo ovdje nije mjesto za rjesavanje vaših problema , niti je bilo ko ovdje željan vaše kmeke svaki jbni vikend pred utakmicu . To je poenta sve priče , nadam se da je jasnije , džezeru :thumbup:
Ali ova tema postoji bukvalno da bi se uputila kritika na usluge Telemacha, između ostalog.
User avatar
Reglan
Posts: 4839
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#13271 Re: Telemach BH

Post by Reglan »

Telemac, kakva je ovo slika i format slike na SK7 :run:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#13272 Re: Telemach BH

Post by typeOnegative »

n+1 wrote: 06/08/2022 15:24
typeOnegative wrote: 06/08/2022 10:43

Ne , nije u redu , ali isto tako ovo ovdje nije mjesto za rjesavanje vaših problema , niti je bilo ko ovdje željan vaše kmeke svaki jbni vikend pred utakmicu . To je poenta sve priče , nadam se da je jasnije , džezeru :thumbup:
Ali ova tema postoji bukvalno da bi se uputila kritika na usluge Telemacha, između ostalog.
Da, to niko ne spori, ali jedno je kritika, a ovo je nesto sasvim drugo .. ja prvi sam ih kritizirao kad nesto ujebu i kad za kritiku ima razloga , pocevsi od insistiranja na zicnom spajanju za Eon pa nadalje, i uvijek cu. A pojedinci ovdje psuju, prijete, ispoljavaju osobne frustracije po forumu sto nije način, to je poanta sve price ... Ovim stavljam tacku na ovu temu , idem van iskoristiti ovaj lijepi dan za nesto ljepse od rasprave o uslugama telemacha :run:
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#13273 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Reglan wrote: 06/08/2022 15:50 Telemac, kakva je ovo slika i format slike na SK7 :run:
Pozdrav @Reglan,
Trenutno nisu uočene poteškoće u reemitovanju kanala Sport Klub 7. Ukoliko postoje poteškoće sa prikazom navedenog kanala, predlažemo da izvršite restart Vašeg uređaja. Ukoliko se poteškoća nastavi, zamolit ćemo Vas da pozovete našu tehničku podršku na besplatan broj telefona 0800 31111, kako bi kolege odmah izvršile provjere. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4377
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#13274 Re: Telemach BH

Post by Pandakonda »

Ne znam za ostale ali ja sam uredno dobio pojeftinjenje usluge. Lijepo nazvao pred kraj ugovora i ljubazno rekao da mi je sportski sadrzaj najbitniji uz brzinu interneta i dobio sam sasvim korektan popust. Taman dovoljno da pokrije arenu cloud ako budem htio uzimati. Usulugu koristim haman 10 godina, placam uredno svaki mjesec, a ne znam da li je to igralo ikakvu ulogu.

Ja sam također od nekih poznanika cuo da su uspjeli raskinuti ugovor dok neki nisu. Vjerovatno je mozda faktor u tome da li si dobio arene kao promotivni sadrzaj ako potpises ugovor ili ako si otkupio tu uslugu preko mojtelemach.
HD_2015
Posts: 923
Joined: 27/08/2015 12:54

#13275 Re: Telemach BH

Post by HD_2015 »

Da li se, nakon isteka ugovora, može preći na niži paket?
Šta za Eon Light znači ovo "promo" kod "EON Smart TV aplikacija (promo)". Da li mogu koristiti aplikaciju ili ne?
Post Reply