Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#16876 Re: Telemach BH

Post by studeni76 »

Ma manje vise je pristup isti. Za početak dodatne kanale ponude pa kada odbiješ jer te ne zanima HBO onda kreću popusti do 15% i besplatan dodatni uređaj. Čisto sumnjam da je neko uspio izvuc više al eto postoji mogucnost
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#16877 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

Evo sta meni nude: prvih 8 mjeseci besplatni kanali, cca placam 23KM, onda ide full, 49.5KM, i Cinestar premiere otkljucani.
Last edited by shape of despair on 04/02/2023 16:52, edited 1 time in total.
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#16878 Re: Telemach BH

Post by tap3ah75 »

studeni76 wrote: 04/02/2023 16:17 Ma manje vise je pristup isti. Za početak dodatne kanale ponude pa kada odbiješ jer te ne zanima HBO onda kreću popusti do 15% i besplatan dodatni uređaj. Čisto sumnjam da je neko uspio izvuc više al eto postoji mogucnost
Meni je rečeno da se HBO NE MOŽE nikako dobiti kao benefit za potpisivanje na 24 mjeseca.
I da niko nije dobio.
Jesu li mi to slagali?
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#16879 Re: Telemach BH

Post by mistek »

studeni76 wrote: 04/02/2023 16:17 Ma manje vise je pristup isti. Za početak dodatne kanale ponude pa kada odbiješ jer te ne zanima HBO onda kreću popusti do 15% i besplatan dodatni uređaj. Čisto sumnjam da je neko uspio izvuc više al eto postoji mogucnost
Pa meni ne pristaju ni na šta. Znači bukvalno, ni ono što nude "novim korisnicima". Možda bi ponudili neke kanale, ali to mi je fakat nevažno. Besplatan dodatni uređaj hajd i nekako, ali opet, matematika je jasna, hoću da dobijem finansijski najmanje koliko bih dobio kao "novi korisnik".
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#16880 Re: Telemach BH

Post by studeni76 »

mistek wrote: 04/02/2023 16:54
studeni76 wrote: 04/02/2023 16:17 Ma manje vise je pristup isti. Za početak dodatne kanale ponude pa kada odbiješ jer te ne zanima HBO onda kreću popusti do 15% i besplatan dodatni uređaj. Čisto sumnjam da je neko uspio izvuc više al eto postoji mogucnost
Pa meni ne pristaju ni na šta. Znači bukvalno, ni ono što nude "novim korisnicima". Možda bi ponudili neke kanale, ali to mi je fakat nevažno. Besplatan dodatni uređaj hajd i nekako, ali opet, matematika je jasna, hoću da dobijem finansijski najmanje koliko bih dobio kao "novi korisnik".
Pa onda ti ostaje opcija da se sa njima ganjaš preko RAKa. Neki kažu da su uspjeli na taj fazon dobiti ugovor kao i novi korisnici. Lično ne znam nikog takvog.
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#16881 Re: Telemach BH

Post by studeni76 »

tap3ah75 wrote: 04/02/2023 16:47
studeni76 wrote: 04/02/2023 16:17 Ma manje vise je pristup isti. Za početak dodatne kanale ponude pa kada odbiješ jer te ne zanima HBO onda kreću popusti do 15% i besplatan dodatni uređaj. Čisto sumnjam da je neko uspio izvuc više al eto postoji mogucnost
Meni je rečeno da se HBO NE MOŽE nikako dobiti kao benefit za potpisivanje na 24 mjeseca.
I da niko nije dobio.
Jesu li mi to slagali?
Pa onda ne znam sto su spominjali dodatne kanale, samo tih par filmskih mi nije otvoreno. Ostalo sve imam u paketu.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#16882 Re: Telemach BH

Post by Hakiz »

Ja imam analognu. Nazovu me i ponude digitalizaciju. Kažem ja da hoću, ali, nezaposlen sam, pogotovo sa ovom inflacijom ne znam kakve će sutra biti cijene režija, hrane, to jeste stvari životno važnijih od TV i interneta, tako da ako može bez potpisivanja ugovora na 24 pa i 12 mjeseci, samo da potpišem da mi daju D3 prijemnik (modem je u mom vlasništvu još iz vremena HS/MH) neka odmah dođu.

Ne može.

A to je sve šta tražim da uradim ono šta forumaši na ovoj temi navijaju, a i Telemach želi, to jeste da se kao korisnik skinem sa analogne televizije.

S obzirom na napisano mogu, barem u mom slučaju, odgovorno reći da nema benefita za, kako kažu, dugogodišnje i lojalne korisnike.

I, Telemach, ako mi poželiš ponovo odgovoriti porukom da se javim i dobit ću ponudu koja će me obradovati, odmah da znaš: Ako ta ponuda nije bez ugovora na vrijeme trajanja, nemoj se obazirati na ovo. Nema svrhe, to je jedini benefit koji bih takvim smatrao, jedino šta bi me nagovorilo. Uz, naravno, cijenu koja je realna, na primjer da potpišem za onaj paket (nešto trio) koji sada košta oko 39 KM, onaj sa digitslizovanim start TV paketom i internetom koji je 15/1,5, dakle ne tražim nižu cijenu za pakete, samo tražim bez trajanja ugovora. Eto, ako može bez telefona za 5-10 KM manje bilo bi zauhar, ali nije odlučujuće :-D
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#16883 Re: Telemach BH

Post by drug_profi »

Mishelinke wrote: 04/02/2023 08:43 Imati legalne Windowse i sav ostali softver nije stvar prestiža, već zakona. Krivotvorenje softvera je za mene isto kao i krivotvorenje novčanica.
Ne slažem se.
Kopije softvera mogu platiti kopijama novcanica.
Sve dok su cijene kopija softvera takve kakve su.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#16884 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Hakiz wrote: 04/02/2023 17:41 Ja imam analognu. Nazovu me i ponude digitalizaciju. Kažem ja da hoću, ali, nezaposlen sam, pogotovo sa ovom inflacijom ne znam kakve će sutra biti cijene režija, hrane, to jeste stvari životno važnijih od TV i interneta, tako da ako može bez potpisivanja ugovora na 24 pa i 12 mjeseci, samo da potpišem da mi daju D3 prijemnik (modem je u mom vlasništvu još iz vremena HS/MH) neka odmah dođu.

Ne može.

A to je sve šta tražim da uradim ono šta forumaši na ovoj temi navijaju, a i Telemach želi, to jeste da se kao korisnik skinem sa analogne televizije.

S obzirom na napisano mogu, barem u mom slučaju, odgovorno reći da nema benefita za, kako kažu, dugogodišnje i lojalne korisnike.

I, Telemach, ako mi poželiš ponovo odgovoriti porukom da se javim i dobit ću ponudu koja će me obradovati, odmah da znaš: Ako ta ponuda nije bez ugovora na vrijeme trajanja, nemoj se obazirati na ovo. Nema svrhe, to je jedini benefit koji bih takvim smatrao, jedino šta bi me nagovorilo. Uz, naravno, cijenu koja je realna, na primjer da potpišem za onaj paket (nešto trio) koji sada košta oko 39 KM, onaj sa digitslizovanim start TV paketom i internetom koji je 15/1,5, dakle ne tražim nižu cijenu za pakete, samo tražim bez trajanja ugovora. Eto, ako može bez telefona za 5-10 KM manje bilo bi zauhar, ali nije odlučujuće :-D
Pozdrav @Hakiz,
Zahvaljajemo se na povratnim informacijama. Ukoliko pristanete da Vas kolege pozovu i prezentuju ponudu, kolegama iz tima za brigu o korisnicima ćemo proslijediti Vaše navode i zahtjeve. Vjerujemo da ćete sa kolegama pronaći najbolje benefite i pogodnosti uz nastavak saradnje sa kompanijom Telemach.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#16885 Re: Telemach BH

Post by Hakiz »

Telemach wrote: 04/02/2023 20:33
Hakiz wrote: 04/02/2023 17:41 Ja imam analognu. Nazovu me i ponude digitalizaciju. Kažem ja da hoću, ali, nezaposlen sam, pogotovo sa ovom inflacijom ne znam kakve će sutra biti cijene režija, hrane, to jeste stvari životno važnijih od TV i interneta, tako da ako može bez potpisivanja ugovora na 24 pa i 12 mjeseci, samo da potpišem da mi daju D3 prijemnik (modem je u mom vlasništvu još iz vremena HS/MH) neka odmah dođu.

Ne može.

A to je sve šta tražim da uradim ono šta forumaši na ovoj temi navijaju, a i Telemach želi, to jeste da se kao korisnik skinem sa analogne televizije.

S obzirom na napisano mogu, barem u mom slučaju, odgovorno reći da nema benefita za, kako kažu, dugogodišnje i lojalne korisnike.

I, Telemach, ako mi poželiš ponovo odgovoriti porukom da se javim i dobit ću ponudu koja će me obradovati, odmah da znaš: Ako ta ponuda nije bez ugovora na vrijeme trajanja, nemoj se obazirati na ovo. Nema svrhe, to je jedini benefit koji bih takvim smatrao, jedino šta bi me nagovorilo. Uz, naravno, cijenu koja je realna, na primjer da potpišem za onaj paket (nešto trio) koji sada košta oko 39 KM, onaj sa digitslizovanim start TV paketom i internetom koji je 15/1,5, dakle ne tražim nižu cijenu za pakete, samo tražim bez trajanja ugovora. Eto, ako može bez telefona za 5-10 KM manje bilo bi zauhar, ali nije odlučujuće :-D
Pozdrav @Hakiz,
Zahvaljajemo se na povratnim informacijama. Ukoliko pristanete da Vas kolege pozovu i prezentuju ponudu, kolegama iz tima za brigu o korisnicima ćemo proslijediti Vaše navode i zahtjeve. Vjerujemo da ćete sa kolegama pronaći najbolje benefite i pogodnosti uz nastavak saradnje sa kompanijom Telemach.
Ne samo da pristajem, ja ću njih nazvati da se ne muče. A i da ne znaju da je osoba koja ih zove Hakiz sa foruma.

Pa ću ovdje reći koji je rezultat razgovora.

Važi?
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#16886 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

laserShow wrote: 04/02/2023 16:14 Pregovaracke sposobnosti ne bi trebalo da ukljucuju moljakanje na fb, forumu i 10x poziva.

"Koristim internet i ne zanimaju me dodatni kanali, konkurencija nudi IDENTICNO za toliko XX. Mozete li i vi na isti naciN?"

Nista drugo mi ne treba :D
Pozdrav @laserShow,
Vaše navode i zahtjeve ćemo detaljno proslijediti kolegama iz posebnog tima za brigu o korisnicima. Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj telefona. Sigurni smo da će kolege za Vas pronaći odlične pogodnosti uz koje ćete nastaviti nastavak saradnje sa kompanijom Telemach.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#16887 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Hakiz wrote: 04/02/2023 20:38 Ne samo da pristajem, ja ću njih nazvati da se ne muče. A i da ne znaju da je osoba koja ih zove Hakiz sa foruma.

Pa ću ovdje reći koji je rezultat razgovora.

Važi?
Pozdrav @Hakiz,
Hvala Vam na povratnim informacijama. Naravno da imate mogućnost da kolege kontaktirate putem našeg besplatnog broja telefona 0800 31111, koji je dostupan za naše korisnike 24 sata na dan. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
User avatar
heat
Posts: 17403
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#16888 Re: Telemach BH

Post by heat »

heat wrote: 30/01/2023 15:36
Telemach wrote: 26/01/2023 16:10 Zdravo @heat,
Zahvaljujemo se na vremenu koje ste izdvojili kako bi uputili pohvalu za nas. Također, hvala što nas pratite i koristite naše uluge. Pročitati ovakav komentar nam mnogo znači, jer je potvrda našeg kontinuiranog rada i investiranja u kvalitet koji, prvenstveno, želimo pružiti. Sve servise podižemo na najviše standarde u BiH, jer naši korisnici zalužuju samo najbolje. Mi ćemo dati svoj maksimum i nastaviti u ovom maniru kako biste uživali besprijekoran servis. Ubrzo ćemo Vas pozvati kako bismo se simboličnim poklonom zahvalili na povjerenju koje nam ukazujete. Još jednom veliko hvala.
Dragi Telemaše,
dan peti - niko me još nije pozvao, a cijene skaču…. :D
Dan br. 10 i jos nista … :roll:
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#16889 Re: Telemach BH

Post by Mustang1 »

Mog oca nazvali rekli mu da ce doci do poskupljenja on pitao moze li neka ponuda za njega, rekli nazvati sa ponudom :lol: Nisu nazvali evo 3 4 dana
A ovdje ostavio broj da nazovu da mu ponude :D
User avatar
vkmiro
Posts: 439
Joined: 31/08/2007 20:55

#16890 Re: Telemach BH

Post by vkmiro »

drug_profi wrote: 04/02/2023 18:53
Mishelinke wrote: 04/02/2023 08:43 Imati legalne Windowse i sav ostali softver nije stvar prestiža, već zakona. Krivotvorenje softvera je za mene isto kao i krivotvorenje novčanica.
Ne slažem se.
Kopije softvera mogu platiti kopijama novcanica.
Sve dok su cijene kopija softvera takve kakve su.
Ovdje narod kuka za 2KM poskupljenja a treba dati Ameru 250$ za softver, više nego minimalnu penziju. Ja znam da u ovoj državi ima ljudi koji su na državnoj sisi i da imaju para, ali 70% stanovništva krpi kraj sa krajem.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#16891 Re: Telemach BH

Post by anex »

Mene zovu svaki dan, 3 dana uzastopno :D
Ovaj put moraju pripremiti extra ponudu da potpišem 24 mjeseca
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#16892 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

anex wrote: 04/02/2023 22:53 Mene zovu svaki dan, 3 dana uzastopno :D
Ovaj put moraju pripremiti extra ponudu da potpišem 24 mjeseca
Ja ti kazem,meni ponudili 8 mjeseci u pola cijene i cimestar premiere otkljucan 2 godine,to im je max. za.mene
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#16893 Re: Telemach BH

Post by spree »

Ja u rant fazonu napišem post sa mozda jednom ili dvije psovke i on nestane. Haj da probam malo ljepše. Uglavnom uzasna pijacarska politika od strane telemacha. Posebno grozna je politika prema postojećim korisnicima. Iako je na zvanicnoj stranici raka objavljeno sljedece:
13.04.2020.
RAK NALAŽE OPERATORIMA DA OBEZBIJEDE JEDNAKE UVJETE UGOVORA ZA SVE KORISNIKE TELEKOMUNIKACIJSKIH USLUGA
Slijedom brojnih pritužbi korisnika telekomunikacijskih usluga, Regulatorna agencija za komunikacije (Agencija) podsjeća operatore telekomunikacijskih usluga da nakon isteka ugovornog roka svi korisnici imaju pravo da stupaju u novi ugovorni odnos po istim ugovornim uvjetima. Različito tretiranje zahtjeva za sklapanje pretplatničkog ugovora predstavlja diskriminaciju korisnika.

Prema pritužbama, operatori odbijaju zaključivanje ugovora prema uvjetima akcijske ponude, „starim“ korisnicima, kojima je istekao ugovorni rok, te s njima, nove ugovore zaključuju pod znatno nepovoljnijim uvjetima nego što to čine sa „novim korisnicima“. Agencija na ovaj način skreće pozornost operatorima da ne postoji takozvani „novi“ i „stari“ korisnik, već se svi korisnici telekomunikacijskih usluga moraju tretirati jednako. Ovakav način poslovanja sadrži elemente nelojalne konkurencije sa primarnim ciljem privlačenja korisnika drugih operatora, ne na temelju kriterija kvalitete i sadržaja usluge, već isključivo na temelju nerealno ponuđenih pogodnosti.

Agencija je naložila operatorima da odmah usklade poslovne ponude na način da svim korisnicima omoguće iste pogodnosti i prestanu sa ovakvim načinom poslovanja, jer će u protivnom Agencija poduzeti odgovarajuće mjere. Ovo se ne odnosi na korisnike kojima još uvijek traje obvezno razdoblje korištenja usluge.

-kraj-
oni i dalje ne mare za to nego novim korisnicima daju pogodnosti, dok postojecim ne. Kad sam ovo spomenuo odgovor je mi tako ne radimo i to je to.
Znam ljude koji ponovo uzmu uslugu na drugo ime da bi postali "novi" korisnici.

Samo da se hoce pojaviti neka firma koja nudi samo internet po normalnim cijenama i normalnom brzinom. Telecom ne može parirati telemachu pa ovi to koriste.
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#16894 Re: Telemach BH

Post by 123bih123 »

vkmiro wrote: 04/02/2023 22:52
drug_profi wrote: 04/02/2023 18:53

Ne slažem se.
Kopije softvera mogu platiti kopijama novcanica.
Sve dok su cijene kopija softvera takve kakve su.
Ovdje narod kuka za 2KM poskupljenja a treba dati Ameru 250$ za softver, više nego minimalnu penziju. Ja znam da u ovoj državi ima ljudi koji su na državnoj sisi i da imaju para, ali 70% stanovništva krpi kraj sa krajem.
Bas ima budala da plati 250 dolara. Win 11 kljuc kupis za par dolara i da te bog vidi. Sad kako je taj prodavac nabavio kljuc neka se neko drugi bavi.
dragonz
Posts: 1772
Joined: 20/09/2008 13:12

#16895 Re: Telemach BH

Post by dragonz »

Image

Ovo su meni ponudili i poslali primjerak ugovora.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#16896 Re: Telemach BH

Post by anex »

Dobro si i dobio za taj paket.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16897 Re: Telemach BH

Post by Qler »

al mi nikako nije jasna ova politika sa pinkovima, sto ih na silu guraju... mislim da bi vecina ljudi pristala da se smanji pretplata a da im se ukine pink paket...
User avatar
basicm
Posts: 10400
Joined: 16/01/2012 21:38

#16898 Re: Telemach BH

Post by basicm »

Qler wrote: 05/02/2023 00:21 al mi nikako nije jasna ova politika sa pinkovima, sto ih na silu guraju... mislim da bi vecina ljudi pristala da se smanji pretplata a da im se ukine pink paket...
Ja bih vecinu stvari ukinuo za manju cijenu. I pinke i hbo i cinestare i sportove…
MoR
Posts: 18
Joined: 07/04/2010 15:41

#16899 Re: Telemach BH

Post by MoR »

laserShow wrote: 04/02/2023 16:14
MoR wrote: 04/02/2023 16:00

Ništa slično nije u pitanju. Po meni je sasvim logično da različitim korisnicima pristupaju sa različitim benefitima, jer ne koriste svi jednaku uslugu, a ni pregovaračke sposobnosti svih korisnika nisu iste.
Pregovaracke sposobnosti ne bi trebalo da ukljucuju moljakanje na fb, forumu i 10x poziva.

"Koristim internet i ne zanimaju me dodatni kanali, konkurencija nudi IDENTICNO za toliko XX. Mozete li i vi na isti naciN?"

Nista drugo mi ne treba :D
Ne znam šta ne bi trebalo da uključuju, ali u mom slučaju bio je dovoljan jedan poziv, jedan kontakt, korektan zahtjev s moje strane, korektna ponuda s njihove strane. Što se mene tiče, ja sam zadovoljan, ali razumijem da ima različtih ljudi, raziličtih zahtjeva i različtih potreba. Sve ok.
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#16900 Re: Telemach BH

Post by Radar71 »

spree wrote: 04/02/2023 23:13 Ja u rant fazonu napišem post sa mozda jednom ili dvije psovke i on nestane. Haj da probam malo ljepše. Uglavnom uzasna pijacarska politika od strane telemacha. Posebno grozna je politika prema postojećim korisnicima. Iako je na zvanicnoj stranici raka objavljeno sljedece:
13.04.2020.
RAK NALAŽE OPERATORIMA DA OBEZBIJEDE JEDNAKE UVJETE UGOVORA ZA SVE KORISNIKE TELEKOMUNIKACIJSKIH USLUGA
Slijedom brojnih pritužbi korisnika telekomunikacijskih usluga, Regulatorna agencija za komunikacije (Agencija) podsjeća operatore telekomunikacijskih usluga da nakon isteka ugovornog roka svi korisnici imaju pravo da stupaju u novi ugovorni odnos po istim ugovornim uvjetima. Različito tretiranje zahtjeva za sklapanje pretplatničkog ugovora predstavlja diskriminaciju korisnika.

Prema pritužbama, operatori odbijaju zaključivanje ugovora prema uvjetima akcijske ponude, „starim“ korisnicima, kojima je istekao ugovorni rok, te s njima, nove ugovore zaključuju pod znatno nepovoljnijim uvjetima nego što to čine sa „novim korisnicima“. Agencija na ovaj način skreće pozornost operatorima da ne postoji takozvani „novi“ i „stari“ korisnik, već se svi korisnici telekomunikacijskih usluga moraju tretirati jednako. Ovakav način poslovanja sadrži elemente nelojalne konkurencije sa primarnim ciljem privlačenja korisnika drugih operatora, ne na temelju kriterija kvalitete i sadržaja usluge, već isključivo na temelju nerealno ponuđenih pogodnosti.

Agencija je naložila operatorima da odmah usklade poslovne ponude na način da svim korisnicima omoguće iste pogodnosti i prestanu sa ovakvim načinom poslovanja, jer će u protivnom Agencija poduzeti odgovarajuće mjere. Ovo se ne odnosi na korisnike kojima još uvijek traje obvezno razdoblje korištenja usluge.

-kraj-
oni i dalje ne mare za to nego novim korisnicima daju pogodnosti, dok postojecim ne. Kad sam ovo spomenuo odgovor je mi tako ne radimo i to je to.
Znam ljude koji ponovo uzmu uslugu na drugo ime da bi postali "novi" korisnici.

Samo da se hoce pojaviti neka firma koja nudi samo internet po normalnim cijenama i normalnom brzinom. Telecom ne može parirati telemachu pa ovi to koriste.
Image
Post Reply