Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dembele
Posts: 2723
Joined: 19/06/2014 09:15

#16576 Re: Telemach BH

Post by dembele »

123bih123 wrote: 28/01/2023 21:07
dembele wrote: 28/01/2023 20:39 Ovo poskupljenje usluge treba iskoristiti da se napravi bolji ugovor.
Ma tesko da ce dati sta zbog 2 km poskupljenja. Cim su oni gasili ove analogne kanale ide dizanje internet brzina. Taman da malo “pokriju” ove 2 km.
Pa ako se mogu postići neki bolji benefiti za obnovu ugovora u odnosu na trenutni, zašto da ne.
A ovo ukidanje analognih kanala svakako pozdravljam.
Kamo sreće da se riješe analogije u ovoj kalendarskoj godini.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1019
Joined: 18/03/2013 20:34

#16577 Re: Telemach BH

Post by Mirzareli »

Hercegoviina wrote: 28/01/2023 19:37 Ima li kakav paket za penzionere sa iole nelosim netom
Ovaj trio mini? Sta je to?
Uzmi ovaj Trio Mini u mene u mame je taj paket...Brzina 15/2 mb/s sasvim solidna i moze se koristit bez problema za vecinu osnovni i naprednih stvari na netu.. Kada budu dizali brzine neta na ostalim paketima mozda ce i ovaj biti uključen. ( TV + Tel + Net ) - 41,50 KM
Last edited by Mirzareli on 28/01/2023 21:32, edited 1 time in total.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2261
Joined: 14/02/2013 14:11

#16578 Re: Telemach BH

Post by Hercegoviina »

Mirzareli wrote: 28/01/2023 21:31
Hercegoviina wrote: 28/01/2023 19:37 Ima li kakav paket za penzionere sa iole nelosim netom
Ovaj trio mini? Sta je to?
Uzmi ovaj Trio Mini u mene u mame je taj paket...Brzina 15/2 mb/s sasvim solidna i moze se koristit bez problema za vecinu osnovni i naprednih stvari na netu.. Kada budu dizali brzine neta na ostalim paketima mozda ce i ovaj biti uključen.
Hvala
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#16579 Re: Telemach BH

Post by stativa »

Zadnjih 15-ak dana imam problem sa internetom, wifi i kabal. Totalno nestabilna konekcija, pokazuje da je ima, ali svako malo se gubi da je nemoguce browserom se sluziti. Vise puta zvao, dva puta mi podesavali ruter, jednom tehnicar dolazio, prespajao neke kablove na glavnoj kutiji, opet isto. Zvao u petak i subotu, navodno neki kvar na mrezi, sumnjam da su izlazili jer i dalje nemoguce koristiti internet.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#16580 Re: Telemach BH

Post by MarkoIvkovic »

stativa wrote: 29/01/2023 11:09 Zadnjih 15-ak dana imam problem sa internetom, wifi i kabal. Totalno nestabilna konekcija, pokazuje da je ima, ali svako malo se gubi da je nemoguce browserom se sluziti. Vise puta zvao, dva puta mi podesavali ruter, jednom tehnicar dolazio, prespajao neke kablove na glavnoj kutiji, opet isto. Zvao u petak i subotu, navodno neki kvar na mrezi, sumnjam da su izlazili jer i dalje nemoguce koristiti internet.
trazi zamjenu modema 99% sanse da je do njega, svaki put kad imam takav problem uredno zamjene sve kablove u haustoru, u stanu i na kraju nakon 4-5 intervencija ispadne da je do modema i to svaki put :-D
dowydyenya
Posts: 880
Joined: 27/01/2010 11:40

#16581 Re: Telemach BH

Post by dowydyenya »

Zbog povecanja telemach usluga,zelio bi uzeti najjeftinji paket taj neki penzionerski trio od 15gb internet te me intetesuje da li IP tv moze raditi na njemu uredno. Ili koji je najjeftiniji paket bez eona boxa a da imam aplikaciju eon na android tv.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#16582 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

stativa wrote: 29/01/2023 11:09 Zadnjih 15-ak dana imam problem sa internetom, wifi i kabal. Totalno nestabilna konekcija, pokazuje da je ima, ali svako malo se gubi da je nemoguce browserom se sluziti. Vise puta zvao, dva puta mi podesavali ruter, jednom tehnicar dolazio, prespajao neke kablove na glavnoj kutiji, opet isto. Zvao u petak i subotu, navodno neki kvar na mrezi, sumnjam da su izlazili jer i dalje nemoguce koristiti internet.
Pozdrav @stativa,
Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke, kako bismo izvršili detaljne provjere rada Vaše internet usluge. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#16583 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

dowydyenya wrote: 29/01/2023 11:36 Zbog povecanja telemach usluga,zelio bi uzeti najjeftinji paket taj neki penzionerski trio od 15gb internet te me intetesuje da li IP tv moze raditi na njemu uredno. Ili koji je najjeftiniji paket bez eona boxa a da imam aplikaciju eon na android tv.
Pozdrav @dowydyenya,
U okviru Trio Mini paketa ne postoji mogućnosti aktivacije i korištenja EON Smart TV aplikacije, a na korištenje dobijate D3 Mini resiver koji omogućava samo dekodiranje TV kanala. Također u okviru Trio Mini paketa EON Multiscreen uslugu možete koristiti isključivo na do 3 uređaja, a sadržaj pratiti samo na jednom uređaju istovremeno. Predlažemo Vam da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke, kako bi Vas kolege iz posebnog tima za brigu o korisnicima pozvale i za Vas prezentovale najbolje benefite i pogodnosti uz produženje Ugovora. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
dowydyenya
Posts: 880
Joined: 27/01/2010 11:40

#16584 Re: Telemach BH

Post by dowydyenya »

Telemach wrote: 29/01/2023 12:00
dowydyenya wrote: 29/01/2023 11:36 Zbog povecanja telemach usluga,zelio bi uzeti najjeftinji paket taj neki penzionerski trio od 15gb internet te me intetesuje da li IP tv moze raditi na njemu uredno. Ili koji je najjeftiniji paket bez eona boxa a da imam aplikaciju eon na android tv.
Pozdrav @dowydyenya,
U okviru Trio Mini paketa ne postoji mogućnosti aktivacije i korištenja EON Smart TV aplikacije, a na korištenje dobijate D3 Mini resiver koji omogućava samo dekodiranje TV kanala. Također u okviru Trio Mini paketa EON Multiscreen uslugu možete koristiti isključivo na do 3 uređaja, a sadržaj pratiti samo na jednom uređaju istovremeno. Predlažemo Vam da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke, kako bi Vas kolege iz posebnog tima za brigu o korisnicima pozvale i za Vas prezentovale najbolje benefite i pogodnosti uz produženje Ugovora. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
S ovim odgovorom mislim da nemate paket za mene a svaki najnizi paket od ovog koji bi koristio a da imam android aplikaciju na tv mi opet cjenovno ne odgovara. Kao sto kazete inflacija vas jd pogodila tako da i mene debelo pogadja. E kad bi mogli iskalkulisati neke beneficije dobre po mene prelaskom na nizi paket nastavili bi saradnju ili cu definitivno raskinuti ugovor.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#16585 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

dowydyenya wrote: 29/01/2023 12:17 S ovim odgovorom mislim da nemate paket za mene a svaki najnizi paket od ovog koji bi koristio a da imam android aplikaciju na tv mi opet cjenovno ne odgovara. Kao sto kazete inflacija vas jd pogodila tako da i mene debelo pogadja. E kad bi mogli iskalkulisati neke beneficije dobre po mene prelaskom na nizi paket nastavili bi saradnju ili cu definitivno raskinuti ugovor.
Pozdrav @dowydyenya,
Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj telefona. Kolege iz posebnog tima za brigu o korisnicima će Vas kontaktirati u najkraćem roku i za Vas prezentovati najbolje benefite i pogodnosti. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#16586 Re: Telemach BH

Post by cenecimoveocino »

http://192.168.0.1/logon.html
Koji je password za login u modem?
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#16587 Re: Telemach BH

Post by diablobih »

cenecimoveocino wrote: 29/01/2023 17:22 http://192.168.0.1/logon.html
Koji je password za login u modem?
Ostavi sve prazno i login ili je admin i prazno.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#16588 Re: Telemach BH

Post by cenecimoveocino »

diablobih wrote: 29/01/2023 17:34
cenecimoveocino wrote: 29/01/2023 17:22 http://192.168.0.1/logon.html
Koji je password za login u modem?
Ostavi sve prazno i login ili je admin i prazno.
Radi ovo kad se ostavi sve prazno, hvala :thumbup: :sax:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16589 Re: Telemach BH

Post by Qler »

Kontam da ovo iskoristim i eventualno predjem na LoL (i njihov support je tom notch). Skontao sam da skoro nikako ne gledam TV, imam skoro sve streaming servise, i da ih placam, doslo bi me jeftinije nego pretplata na Telemach... cca 40KM mjesecno u odnosu na 81KM trenutno... plus streaming servisi koje placam...
dimitrov
Posts: 268
Joined: 09/05/2013 17:01

#16590 Re: Telemach BH

Post by dimitrov »

Nedavno sam u stan priključio Telemach i stavili su mi modem Cisco EPC3928 Home Gateway. Wireless konekcija je blago rečeno katastrofalna. Svako par minuta pada konekcija a lampica WiFi većinom treperi. Jeli neko imao slična iskustva?
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#16591 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

cenecimoveocino wrote: 29/01/2023 17:22 http://192.168.0.1/logon.html
Koji je password za login u modem?
Pozdrav @cenecimoveocino,
Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način. Pristupni podaci zavise od modela Home Gateway uređaja koji posjedujete. Ukoliko i dalje budete imali poteškoće u pristupu postavkama Home Gateway uređaja, stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#16592 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Qler wrote: 29/01/2023 17:39 Kontam da ovo iskoristim i eventualno predjem na LoL (i njihov support je tom notch). Skontao sam da skoro nikako ne gledam TV, imam skoro sve streaming servise, i da ih placam, doslo bi me jeftinije nego pretplata na Telemach... cca 40KM mjesecno u odnosu na 81KM trenutno... plus streaming servisi koje placam...
Pozdrav @Qler,
Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj telefona. Sigurni smo da će kolege iz tima za brigu o korisnicima pronaći najbolje benefite i pogodnosti za Vas. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#16593 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

dimitrov wrote: 29/01/2023 19:00 Nedavno sam u stan priključio Telemach i stavili su mi modem Cisco EPC3928 Home Gateway. Wireless konekcija je blago rečeno katastrofalna. Svako par minuta pada konekcija a lampica WiFi većinom treperi. Jeli neko imao slična iskustva?
Pozdrav @dimitrov,
Kompanija Telemach nije u mogućnosti garantovati stabilnost i punu internet brzinu putem WiFi mreže. Predlažemo Vam da nam dostavite Vaše korisničke podatke, kako bismo izvršili detaljne provjere Vaših internet parametara. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
User avatar
MedicinskiBrat
Posts: 143
Joined: 30/03/2017 02:29

#16594 Re: Telemach BH

Post by MedicinskiBrat »

Šta je sa eon aplikacijom, kanali štopaju. Balkaniku upalio, pjesma traje po 10 min, štopa, pa se nastavlja. I tako svaki kanal. Pazite ovo, nisam produžio ugovor još, a ističe u aprilu ako Bog da. U godini dana sađ vas pozvao jedno 25 puta zbog raznih štopanja, padanja konekcije itd.
Trenutno sam na 79,50 KM, gotovo najjači paket.
Odlično radite na tome da vas zaobiđem u širokom luku, pa čak i da priključim smeće od BHT.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#16595 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

MedicinskiBrat wrote: 29/01/2023 20:10 Šta je sa eon aplikacijom, kanali štopaju. Balkaniku upalio, pjesma traje po 10 min, štopa, pa se nastavlja. I tako svaki kanal. Pazite ovo, nisam produžio ugovor još, a ističe u aprilu ako Bog da. U godini dana sađ vas pozvao jedno 25 puta zbog raznih štopanja, padanja konekcije itd.
Trenutno sam na 79,50 KM, gotovo najjači paket.
Odlično radite na tome da vas zaobiđem u širokom luku, pa čak i da priključim smeće od BHT.
Pozdrav @MedicinskiBrat,
Trenutno ne bilježimo poteškoće u radu EON TV aplikacije. Ukoliko koristite EON Smart TV aplikaciju, zamolit ćemo Vas da istu koristite na preporučenim uređajima koje možete pronaći na našoj zvaničnoj web stranici. Također kako biste bili u mogućnosti da uživate u najkvalitetnijem formatu slike i zvuka, potrebno je da Vaš TV uređaj spojite putem mrežnog kabla sa modemom. Ukoliko EON TV aplikaciju koristite na mobilnom ili tablet uređaju putem WiFi mreže, predlažemo da uslugu koristite u istoj prostoriji gdje se nalazi modem. Ukoliko EON TV aplikaciju koristite putem računara ili laptopa, potrebno je da računar ili laptop povežete mrežnim kablom sa modemom. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
User avatar
MedicinskiBrat
Posts: 143
Joined: 30/03/2017 02:29

#16596 Re: Telemach BH

Post by MedicinskiBrat »

Telemach wrote: 29/01/2023 20:13
MedicinskiBrat wrote: 29/01/2023 20:10 Šta je sa eon aplikacijom, kanali štopaju. Balkaniku upalio, pjesma traje po 10 min, štopa, pa se nastavlja. I tako svaki kanal. Pazite ovo, nisam produžio ugovor još, a ističe u aprilu ako Bog da. U godini dana sađ vas pozvao jedno 25 puta zbog raznih štopanja, padanja konekcije itd.
Trenutno sam na 79,50 KM, gotovo najjači paket.
Odlično radite na tome da vas zaobiđem u širokom luku, pa čak i da priključim smeće od BHT.
Pozdrav @MedicinskiBrat,
Trenutno ne bilježimo poteškoće u radu EON TV aplikacije. Ukoliko koristite EON Smart TV aplikaciju, zamolit ćemo Vas da istu koristite na preporučenim uređajima koje možete pronaći na našoj zvaničnoj web stranici. Također kako biste bili u mogućnosti da uživate u najkvalitetnijem formatu slike i zvuka, potrebno je da Vaš TV uređaj spojite putem mrežnog kabla sa modemom. Ukoliko EON TV aplikaciju koristite na mobilnom ili tablet uređaju putem WiFi mreže, predlažemo da uslugu koristite u istoj prostoriji gdje se nalazi modem. Ukoliko EON TV aplikaciju koristite putem računara ili laptopa, potrebno je da računar ili laptop povežete mrežnim kablom sa modemom. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
Znači ni 400 mb/s ne može pomoći nadvremenskom Eon boxu? :skoljka:
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#16597 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

MedicinskiBrat wrote: 29/01/2023 20:15 Znači ni 400 mb/s ne može pomoći nadvremenskom Eon boxu? :skoljka:
Pozdrav @MedicinskiBrat,
Ukoliko dolazi do poteškoća u praćenju sadržaja uživo putem EON box uređaja, postoji mogućnost da postoje odstupanja po pitanju dolaznih parametara. Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke, kako bismo izvršili detaljne provjere, te u skladu sa tim kreirali tehničku reklamaciju, ukoliko se utvrdi da postoje odstupanja po pitanju dolaznih parametara.
Ndare
Posts: 13
Joined: 19/11/2016 09:42

#16598 Re: Telemach BH

Post by Ndare »

Image
Samo me zanima jesu li mi parametri konekcije ok. Ubee modem u pitanju pošto se baš ne razumijem. Lp
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#16599 Re: Telemach BH

Post by Benq »

Ndare wrote: 29/01/2023 21:31 Samo me zanima jesu li mi parametri konekcije ok. Ubee modem u pitanju pošto se baš ne razumijem. Lp
Signali su odlicni :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16600 Re: Telemach BH

Post by Qler »

Meni je wifi brzina dobra :) problem mi je najveći svaki dan oko 10 pukne konekcija kad imam daily, probao sam restart modema u kasnijim satima ne bi li se to vrijeme pomjerilo al ne pomaže. A plus, ovo što sam pisao, ovo poskupljenje mi je dodatni podsticaj da nešto mijenjam jer ne gledam tv skoro nikako, mislim na ove kanale, većinom neki streaming servis...

Image
Image
Post Reply