Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Telemach
Posts: 15689
Joined: 13/10/2010 14:13

#7876 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

sizif wrote: 23/11/2021 08:16 Imam eon paket koji je prikopcan u jednoj sobi i tu mi je resiver i modem , kupio sam tv za drugu sobu gdje imam razveden kabl , interesuje me trebali mi za novu televiziju kartica ili se instalira eon aplikacija ? Hvala ako neko odgvori
Zdravo sizife,
Ukoliko koristite paket u okviru kojeg je omogućena EON TV aplikacija i TV uređaj koji podržava istu, možete korostiti uslugu bez najma dodatnog uređaja.
User avatar
crnivrag
Posts: 12888
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#7877 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

Najnoviji IDJ hitovi i više od 80 miliona pjesama isključivo u HiFi zvuku uz TIDAL

Image

Telemach BH korisnici u okviru TIDAL paketa od sada mogu da uživaju u svojoj omiljenoj muzici i novim IDJ playlistama, isključivo u najboljem HiFi zvuku do sada.

To znači da će korisnici TIDAL Premium paketa, po istoj cijeni kao i do sada, moći da slušaju muziku u HiFi kvalitetu uz TIDAL HiFi paket, dok će korisnicima dosadašnjeg TIDAL HiFi paketa i dalje biti dostupne audio inovacije poput Dolby Atmos, Sony 360 Reality Audio i Master sound quality u TIDAL HiFi Plus paketu.

Dio bogate TIDAL ponude koju čini 80 miliona pjesama svih muzičkih žanrova i 350.000 HD video sadržaja, sada su i najveći IDJ hitovi raspoređeni u pet novih playlista: Balkan Hitovi, Balkan Trap, Balkan Club Bangers, Serbian Music, IDJVideos Greatest Hits.

Više od 4.000 IDJ izdanja, 20.000 pjesama i više od 2.000 izvođača među kojima su Relja, Nikolija, Voyage, Nucci, Nataša Bekvalac, Cvija, Teodora Džehverović, Devito i mnoge druge najveće zvijezde regionalne muzičke scene današnjice, dostupno je u okviru IDJ playlista na TIDAL-u.

O popularnosti IDJ sadržaja i izvođača govore i nevjerojatne brojke YouTube kanala IDJVideos, koje su oborile rekorde i nadmašile cifru od čak preko 6 milijardi pregleda, impresivnih 80 miliona pregleda mjesečno na preko 1.000 muzičkih spotova.

U svim TIDAL sadržajima možete da uživate bez prekidanja i reklama, sa ili bez interneta, preko mobilnog telefona, tableta, računara, SMART TV-a i Bluetooth uređaja. Možete da kreirate i svoje audio i video playlista, a TIDAL nudi i personalizovane muzičke preporuke.

Pored muzičkih, tu su i ekskluzivni video sadržaji, nastupi uživo, intervjui sa muzičkim zvijezdama, Podcasti, preslušavanje novih albuma, druženje i upoznavanje sa izvođačima, TIDAL radio emisije koje vode poznati izvođači i Influenceri i još mnogo toga.

TIDAL HiFi paket, odnosno nekadašnji TIDAL Premium, je sastavni dio Telemach BH EON Premium paketa sa televizijom i internetom, kao i EON Premium paketa sa televizijom, internetom i telefonijom. TIDAL paketi dostupni su svim Telemach korisnicima putem MOJ TELEMACH portala, već od 7,50 KM mjesečno.
Obavijest na Klix portalu
User avatar
SindzaBG
Posts: 55
Joined: 17/04/2021 19:06
Contact:

#7878 Re: Telemach BiH

Post by SindzaBG »

Drugari, napisite sta bi ste voleli u buducnosti da imate u ponudi. Koje TV kanale i na kojim platformama.
Takodje, napisite da li ste zadovoljni trenutnim paketima, i ako niste navedite razloge. Sta bi ste dopunili ili oduzeli u paketima. Napravite paket po vasoj meri!

Odgovori ce biti prosledjeni nadleznoj sluzbi na razmatranje i verujem ukoliko su predlozi izvodljivi da ce biti realizovani u najkracem mogucem roku.
User avatar
crnivrag
Posts: 12888
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#7879 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:17 Drugari, napisite sta bi ste voleli u buducnosti da imate u ponudi. Koje TV kanale i na kojim oplatformama.
Takodje, napisite da li ste zadovoljni trenutnim paketima, i ako niste navedite razloge.

Odgovori ce biti prosledjeni nadleznoj sluzbi na razmatranje i verujem ukoliko su predlozi izvodljivi da ce biti realizovani u najkracem mogucem roku.

Ovo cemo u buducnosti cesce raditi!
Evo ga, savršena lista sa ponudom kanala, sa kojom bi svi bili maksimalno zadovoljni: http://bit.ly/idealnashema
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#7880 Re: Telemach BiH

Post by mirsek »

crnivrag wrote: 23/11/2021 12:18
SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:17 Drugari, napisite sta bi ste voleli u buducnosti da imate u ponudi. Koje TV kanale i na kojim oplatformama.
Takodje, napisite da li ste zadovoljni trenutnim paketima, i ako niste navedite razloge.

Odgovori ce biti prosledjeni nadleznoj sluzbi na razmatranje i verujem ukoliko su predlozi izvodljivi da ce biti realizovani u najkracem mogucem roku.

Ovo cemo u buducnosti cesce raditi!
Evo ga, savršena lista sa ponudom kanala, sa kojom bi svi bili maksimalno zadovoljni: http://bit.ly/idealnashema
I koliko bi neko ko hoce sve ovo bio spreman doplatiti, bi li 50 KM doplate bilo previse ? :D
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#7881 Re: Telemach BiH

Post by MarkoIvkovic »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:17 Drugari, napisite sta bi ste voleli u buducnosti da imate u ponudi. Koje TV kanale i na kojim platformama.
Takodje, napisite da li ste zadovoljni trenutnim paketima, i ako niste navedite razloge. Sta bi ste dopunili ili oduzeli u paketima. Napravite paket po vasoj meri!

Odgovori ce biti prosledjeni nadleznoj sluzbi na razmatranje i verujem ukoliko su predlozi izvodljivi da ce biti realizovani u najkracem mogucem roku.
najrealnije je, arena sport da se vrati i povecanje upload na 50% download u svim paketima :-D (poguraj malo za ovaj upload ako mozes svi ce ti biti zahvalni!) mada se ne bi bunili ni da download ode jos mrvicu gore :-D :kiss:
User avatar
SindzaBG
Posts: 55
Joined: 17/04/2021 19:06
Contact:

#7882 Re: Telemach BiH

Post by SindzaBG »

Hvala na predlozima ali budite realni :)

Poz
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#7883 Re: Telemach BiH

Post by madesa »

areneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#7884 Re: Telemach BiH

Post by Radar71 »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:32 Hvala na predlozima ali budite realni :)

Poz
Arene i upload
semsasuljakovic
Posts: 1974
Joined: 02/08/2015 21:30

#7885 Re: Telemach BiH

Post by semsasuljakovic »

crnivrag wrote: 23/11/2021 11:54
Obavijest na Klix portalu
Kako naći ove IDJ playliste? Kad kucam Balkan hitovi i pretražujem po playlist filteru, ništa mi ne izbacuje. A po filteru "Albums" izbaci mi 2-3 IDJ albuma.
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#7886 Re: Telemach BiH

Post by drug_profi »

Pa kaze vam covjek da niste realni.
Ne mogu ni Arene ni upload.
Nece da moze ni Discovery grupa...

Moze zato jos koja Farma, Zadruga, Pink i takoto..
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#7887 Re: Telemach BiH

Post by mirsek »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:32 Hvala na predlozima ali budite realni :)

Poz
Moze li vise muzickih zapadnih kanala, kao i kanala o flori i fauni da idu u osnovni paket ?
Mogu li BBC EARTH, ANIMAL PLANET I VIASAT NATURE da idu u osnovnu semu kao i vise MTV kanala, mozda da se ubaci francuski MCM ?
User avatar
SindzaBG
Posts: 55
Joined: 17/04/2021 19:06
Contact:

#7888 Re: Telemach BiH

Post by SindzaBG »

crnivrag, budi siguran da je kompletna lista poslata nadleznoj sluzbi.
mirsek, hvala na predlozima. Prodledjeno...
Drugari, kada sam mislio na pakete, to znaci kako bi ga napravili po vasem ukusu. Sta bi stavili u njega?
semsasuljakovic
Posts: 1974
Joined: 02/08/2015 21:30

#7889 Re: Telemach BiH

Post by semsasuljakovic »

Više dokumentarnih kanala. Npr. počevši od Doku TV. Nedavno su uboli sa Planet Earth, dobar kanal nema šta. Ali od ostalih dokumentarnih po mom ukusu su još jedino Viasat History, C&I, ID, BBC Earth i, vrlo rijetko, Nat. Geo. Ovo ostalo od dokumentarnih mogu slobodno pustiti niz vodu.
Još jedno 2 dokumentarna kanala na nivou BBC Eartha ili Planet Eartha i ja zadovoljan.
player_
Posts: 1215
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#7890 Re: Telemach BiH

Post by player_ »

@SindzaBG
Ako moze da se proslijedi i evo cak je i realno nije neko glupiranje...
Sk 4k da se ubaci u dvbc za korisnike modula
Mozda da se ubaci i neki strani kanal tipa bbc first ili nesto slicno edukativnog...
I kad bude povecanje sljedece brzina da se digne i upload u skladu sa mogucnostima bar 10-15 % posto je nekim korisnicima i to bitno.
AdrianMole
Posts: 730
Joined: 08/05/2007 14:00

#7891 Re: Telemach BiH

Post by AdrianMole »

BBc First,Doku Tv,Kino Tv,Djazz,RtL Crime u bilo kojem paketu.Možda Fimbox kanali koji već postoje na Total tv
User avatar
SindzaBG
Posts: 55
Joined: 17/04/2021 19:06
Contact:

#7892 Re: Telemach BiH

Post by SindzaBG »

player_ , semsasuljakovic, AdrianMole hvala na predlozima. Prosledjeno na razmatranje.
Sta mislite koliko bi bili zadovoljni sa povecavanjem upoload-a?
User avatar
chakany
Posts: 2911
Joined: 05/09/2010 14:05

#7893 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Evo i mene nakon dva mjeseca ponovo ovdje.
Pošto na digitalnoj najviše gledam filmove, onda bih volio i da se neki filmski kanali uvedu: KINO TV; DOKU TV, DOMA TV, RTL CRIME, PRVA MAX, PRVA FILES; PRVA LIFE, BBC FIRST, CINEMANIA, M1 FILM, M1GOLD, M1 FAMILY...
Ne bi bilo loše uvesti nekoliko kanala iz regiona: TV VOJVODINA 1, malo više kanala iz Crne Gore RTCG 1, RTCG2, PRVA TV CG, NOVA M...

To je to. Sa internetom sam zadovoljan, meni je taman ovih 60/5 ili koliko već imam.

Eh da, volio bih u ovaj video klub da se uvede neki katalog sa evropskim filmovima novijeg datuma, ono od 2010. - 2020. filmovi.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#7894 Re: Telemach BiH

Post by Tesla Edison »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:49 crnivrag, budi siguran da je kompletna lista poslata nadleznoj sluzbi.
mirsek, hvala na predlozima. Prodledjeno...
Drugari, kada sam mislio na pakete, to znaci kako bi ga napravili po vasem ukusu. Sta bi stavili u njega?
Prvo @SindzaBG raspored da je logičan. Dakle ako već radimo, hajmo ispočetka, od bazičnih stvari.

Dakle, domaći i regionalni od 1 do 100
Filmski od 100-150
Dokumentarni od 151 do 200
Muzički od 201 do 250
Sportski od 251 do 300,......

ili ovakav raspored kakav je @crnivrag postavio, ali da ima smisla. Ako idu Filmski od 100. HBO, onda da slijedeći bude 101. HBO2, 102. HBO3, 103. Cinemax1, 104. Cinemax2, 105. CSP1, 106. CSP2, 107. CS1, 108. CS2,.... A ne kao sada, Cinestar Action na 104 a Cinestar Premiere na 521,... sve zbrda zdola.

E kad se to napravi, možemo pričati o ostalom. Ako je nekome lijeno i mrsko poredati kanale smisleno, o čemu onda ostalom da pričamo? Sve ostalo postaje samo šupljiranje i gubljenje vremena.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#7895 Re: Telemach BiH

Post by mirsek »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:49 crnivrag, budi siguran da je kompletna lista poslata nadleznoj sluzbi.
mirsek, hvala na predlozima. Prodledjeno...
Drugari, kada sam mislio na pakete, to znaci kako bi ga napravili po vasem ukusu. Sta bi stavili u njega?
Mozda da ubacite neki socijalni paket do 30 KM sa netom tipa 20/2 Mbps i sa start tv semom...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#7896 Re: Telemach BiH

Post by agent_zero »

SindzaBG wrote: 23/11/2021 12:17 Drugari, napisite sta bi ste voleli u buducnosti da imate u ponudi. Koje TV kanale i na kojim platformama.
Takodje, napisite da li ste zadovoljni trenutnim paketima, i ako niste navedite razloge. Sta bi ste dopunili ili oduzeli u paketima. Napravite paket po vasoj meri!

Odgovori ce biti prosledjeni nadleznoj sluzbi na razmatranje i verujem ukoliko su predlozi izvodljivi da ce biti realizovani u najkracem mogucem roku.
Sportske kanale koji će prenositi Seriju A, špansku Primeru, englesku Premier ligu, Ligu prvaka i Ligu Evrope iduće sezone (znači nebitno koji kanal ili grupacija da je u pitanju) kao minimum minimuma.

Vjerske kanale u poseban paket, kome se to gleda, također smanjite malo broj dječijih kanala, potpuno nepotrebno toliki broj (a većina djece to gleda po youtube) ili neke od njih prebacite u posebne pakete.
Last edited by agent_zero on 23/11/2021 14:13, edited 1 time in total.
player_
Posts: 1215
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#7897 Re: Telemach BiH

Post by player_ »

Upload bi mozda bilo realno da se doda na svaki paket od 7-15mb/s na postojece brzine ako je izvodivo tehnicki...
User avatar
chakany
Posts: 2911
Joined: 05/09/2010 14:05

#7898 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Ovi neki kanali koji godinama idu u SD formatu trebali bi se konačno prebaciti u HD format.
RTV BN, ATV, HAYAT MUSIC, HAYAT PLUS, RTV TK, ... Ne znam ima ih još sigurno.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#7899 Re: Telemach BiH

Post by mirsek »

player_ wrote: 23/11/2021 13:06 Upload bi mozda bilo realno da se doda na svaki paket od 7-15mb/s na postojece brzine ako je izvodivo tehnicki...
Cim pita za upload vjerovatno se to svakako planira, samo koliko ce se povecati zavisi od zainteresovanosti korisnika.
Meni je 200/12 Mbps brzina na paketu i bilo mi dovoljno da upload ide do 20 Mbps, mada bih radije birao one kanale sto sam naveo nego da mi uduplaju brzinu na 400/25 Mbps.
User avatar
SindzaBG
Posts: 55
Joined: 17/04/2021 19:06
Contact:

#7900 Re: Telemach BiH

Post by SindzaBG »

Hvala svima na predlozima. Prosledjeni...
Sto se tice HD kanala, tu se verovatno ide na gledanost. Zasto prebaciti kanal u HD verziju ako nije gledljiv? Bolje cuvati mesto i prostor za atraktivnije kanale.
Post Reply