Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
crnivrag
Posts: 12886
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8201 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

Hercegoviina wrote: 06/12/2021 17:47
obrisao sam sve osim toga cache, a pojma nemam kako cu
Podešavanja u glavnom Android meniju -> Aplikacije -> nađeš aplikaciju, klikneš na nju, a onda ideš na delete cache na toj aplikaciji, ili obriši predmemoriju ako je box na domaćem jeziku.
scarr
Posts: 482
Joined: 28/01/2019 23:34

#8202 Re: Telemach BiH

Post by scarr »

Mozda malo off topic, ali da li neko ima ideju zašto mi na eon boxu na google play store ne pronalazi netflix?
User avatar
crnivrag
Posts: 12886
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8203 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

scarr wrote: 06/12/2021 20:12 Mozda malo off topic, ali da li neko ima ideju zašto mi na eon boxu na google play store ne pronalazi netflix?
EON box uređaj nije certificiran za Netflix i Amazon Prime aplikacije, i zbog toga iste nije moguće pronaći na Google Play Store-u, niti će iste funkcionirati ako se ručno instalira .apk fajl.
scarr
Posts: 482
Joined: 28/01/2019 23:34

#8204 Re: Telemach BiH

Post by scarr »

crnivrag wrote: 06/12/2021 20:14
scarr wrote: 06/12/2021 20:12 Mozda malo off topic, ali da li neko ima ideju zašto mi na eon boxu na google play store ne pronalazi netflix?
EON box uređaj nije certificiran za Netflix i Amazon Prime aplikacije, i zbog toga iste nije moguće pronaći na Google Play Store-u, niti će iste funkcionirati ako se ručno instalira .apk fajl.
:run: :-) ok, hvala!
User avatar
Cracked
Posts: 571
Joined: 16/05/2012 02:31

#8205 Re: Telemach BiH

Post by Cracked »

crnivrag wrote: 02/12/2021 12:04
Cracked wrote: 02/12/2021 11:54 Video Unavailable. Sta ti znaci uopste dokaz rada? Od android 11 google promjenio Security i sad bez domene ne mozes uopste kliknuti connect dok ne uneses. To mora telemach srediti kako bi mogli. Trazio sma svugdje po netu i svugdje isto pise sta zašto i kako rijesiti(ISP u ovom slučaju)
Evo video je sada online ponovo, meni npr. ne traži da se unese domena, kad kliknem da se ne validira CA certifikat.
Da nije neka modifikovana verzija kod tebe. Jer ja ne mogu nikako domenu ukloniti. Ni kad saltam do not validate domena ostaje i dalje
User avatar
crnivrag
Posts: 12886
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8206 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

Cracked wrote: 06/12/2021 20:56 Da nije neka modifikovana verzija kod tebe. Jer ja ne mogu nikako domenu ukloniti. Ni kad saltam do not validate domena ostaje i dalje
Original firmware - Sony Xperia 1 III.
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8207 Re: Telemach BiH

Post by semirsar »

Telemach wrote: 06/12/2021 09:45
semirsar wrote: 05/12/2021 22:18

Fakat moramo moliti za ono sto je bilo u samom startu, prije samo heftu dana je sve bilo ok, i jopet se neki anamotamo junosa usqrcio i postavi po svom...
@Telemach molim da napokon sredite ovo.
Zdravo @semirsar,
Kolege iz nadležnog odjeljenja su upoznate sa navedenim. O svim izmjenama ćemo Vas blagovremeno informisati.
Zdravo i vama @Telemach ,
Ne razumijemo se, ali bas nikako, kao da pricam srpski, mozda da pocnem parlati hrvatski, da me razumijete?
Ili da pocem lajati onako, narodski, tad cu garant dobiti besplatan boravak u Banovicima, ako ga vec zbog ovog ne fasujem.
Prije desetak dana kad se opet pustio SK 4K kanal putem DVB-C mreze bila je opcija izbora audio na srpski ili hrvatski, pa sta ko voli. Neko od vasih pametnica je odredio da mi korisnici moramo slusati hrvatske komentatore, po kom osnovu i pravu to anamotamo kod vaske odredjuje koji ce se jezik slusati?
Da se razumijemo, nemam nista protiv hrvatskog jezika, dapace, neka i njega, ali ja i mnogi drugi korisnici zelimo izbor .
F1 i MotoGP po mom ukusu jedino srdjan Erceg i Pavle Zivkovic prenose da uzivas gledajuci, Aleksandar Dzankic manje vise, ali i on je bolji od one druge dvojice hr komentatora koji smorise, ali bas :run:
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8208 Re: Telemach BiH

Post by semirsar »

semsasuljakovic wrote: 06/12/2021 17:44 Samo da se izvinim Telemachu.
Stalno sam se žalio da HD slika nije HD i da je sranje. Odem oftalmologu i on mi dijagnosticira astigmatizam. Sad sam dobio naočale i odjednom je slika za 50% jasnija.
Preporuka: i vi ostali kupite naočale pa će vam HD biti HD.
Bio i ja kod oftalmologa prije nekoliko godina, stavio lece, i tad spoznadoh definitivno da HD kod Telemach-a nije HD, a pogotovu 4K nije 4K, odnosno moze proci samo kao 2K iliti QHD, odnosno 1440p. Toliko o tom nji'ovom famoznom HD i 4K.
Da ne bude da lupetam uprazno, dovoljno je pogledati sat. tv ili pojedine IPTV liste gdje se moze uvjeriti sta je pravi HD ili 4K uzitak.
TAA66
Posts: 22
Joined: 24/06/2020 13:15

#8209 Re: Telemach BiH

Post by TAA66 »

Telemach wrote: 05/12/2021 12:53
TAA66 wrote: 05/12/2021 08:43 Pozdrav svima, imam jedan problem koji nažalost već traje od petka:

Kod kuće imam eon box kao i dva starija boxa, korisnik sam telemach premium paketa. Problem je počeo u petak popodne, kada su nam više nije bio dostupan nijedan kanal na televizorima sa starim boxovima. Na svakom kanalu bi se pojavio onaj text za pretplatu na kanal zovite broj... Kada smo zvali Telemach, kažu da ti uređaji nisu nikako registrovani i u evidenciji, i ja kada sam provjerio na moj telemach stvarno ih više nema na listi. Zvali smo u petak i u subotu ali kanala i dalje nema. Sve je radilo sasvim normalno do petka, i računi su plaćani na vrijeme. Je li imao itko ovakav problem ranije?

Edit: Ove stare uređaje koristimo dugi niz godina, i kada sam bio na moj telemach stranici prošli mjesec bili su na listi uređaja. TV sa EON boxom i dalje normalno prima sve kanale.
Zdravo @TAA66,
Molimo Vas da nam se javite u inbox i dostavite korisničke podatke kako bismo mogli provjeriti.
Stojimo na raspolaganju.
Hvala, kolege su riješile problem u nedelju, stavit ću edit u glavni post.
User avatar
crnivrag
Posts: 12886
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8210 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

Telemach BH oslobađa pretplate korisnike koji su pretrpjeli štetu uzrokovanu poplavama

Image

Telemach kompanija u želji da pruži podršku korisnicima čija su domaćinstva pretrpjela štetu usljed poplava koje su se desile u novembru 2021. godine donijela je Odluku o oslobađanju plaćanja tri mjesečne pretplate.

Svi Telemach korisnici u općinama Novi Grad, Vogošća, Ilidža, Ilijaš, Trnovo FBiH, Trnovo RS, Kakanj, Jablanica, Visoko i Konjic, koji su prijavili štetu od poplava kod nadležnih štabova civilne zaštite u BiH će biti oslobođeni plaćanja računa u naredna tri mjeseca.

"Suosjećamo sa građanima koji su imali velike štete koje su nastale u poplavama u novembru. Mi smo izvor informacije, zabave i komunikacija našim korisnicima u Bosni i Hercegovini više od 10 godina, ali ono na šta smo posebno ponosni je da smo uvijek tu za naše korisnike i kada je lijepo i kada je teško. Svjesni uloge koju imamo u društvu, želimo da pošaljemo poruku da je važno pružiti pomoć i biti primjer drugima da pomognu kada god to mogu", rekao je Admir Drinić , generalni direktor kompanije Telemach BH.

Društveno odgovorna kompanija Telemach posvećena je napretku zajednice u kojoj posluje kroz mnogobrojne akcije i pomoć različitim društvenim grupama. Tokom poplava 2014. godine u BiH, Telemach je donirao 130.000 KM građanima kroz potrepštine i hranu, a donacijom Vijeću ministara BiH od 715.000 KM Telemach je pomogao državnim vlastima u borbi protiv pandemije virusa COVID -19. Telemach BH je dio United Grupe, vodećeg telekomunikacijskog i medijskog operatera u Jugoistočnog Evropi, u okviru koje u Bosni i Hercegovini još posluju i servis EON i Total TV, a medijski sadržaj emituju televizije i portali N1 i Nova BH.
Obavijest na Klix portalu
pelcer224
Posts: 167
Joined: 20/07/2014 12:56

#8211 Re: Telemach BiH

Post by pelcer224 »

messilla wrote: 03/12/2021 17:23 Šta mislite da li će naredne godine biti poskupljenja usluga? Uzmimo da većini raje, koja ih ima na piku još od ukidanja Arena, ističe taj famozni ugovor krajem naredne godine ili eventualno početkom 2023, tako da taj jedan dio korisnika će svakako izgubiti. Pitanje koje se postavlja jeste koliko bi neko povećanje bilo produktivno odnosno kontraproduktivno.

Naravno da nemaju osnove ni da razmišljaju o nekom povećanju cijena, ali nije bilo ni kod totaltv usluge pa su ih svejedno povećali za 1KM. :lol:
Naravno da ce dici cijene. Svi uskladjuju cijene pa i oni ce. Rastu nam troskovi preuzimanja signala, rastu troskovi gorivo poskupilo za nase tehnicare, poremecaju na svjetskom trzistu svega i svacega bla bla..... Telemach ni marke ne ide u svoju stetu zapamtite to. Nema u njih druge logike osim da je crvena linija ni marke u svoju stetu. Mozes ukazivati sta hoces zna se gdje je crvena linija.
User avatar
vkmiro
Posts: 439
Joined: 31/08/2007 20:55

#8212 Re: Telemach BiH

Post by vkmiro »

pelcer224 wrote: 07/12/2021 12:21
messilla wrote: 03/12/2021 17:23 Šta mislite da li će naredne godine biti poskupljenja usluga? Uzmimo da većini raje, koja ih ima na piku još od ukidanja Arena, ističe taj famozni ugovor krajem naredne godine ili eventualno početkom 2023, tako da taj jedan dio korisnika će svakako izgubiti. Pitanje koje se postavlja jeste koliko bi neko povećanje bilo produktivno odnosno kontraproduktivno.

Naravno da nemaju osnove ni da razmišljaju o nekom povećanju cijena, ali nije bilo ni kod totaltv usluge pa su ih svejedno povećali za 1KM. :lol:
Naravno da ce dici cijene. Svi uskladjuju cijene pa i oni ce. Rastu nam troskovi preuzimanja signala, rastu troskovi gorivo poskupilo za nase tehnicare, poremecaju na svjetskom trzistu svega i svacega bla bla..... Telemach ni marke ne ide u svoju stetu zapamtite to. Nema u njih druge logike osim da je crvena linija ni marke u svoju stetu. Mozes ukazivati sta hoces zna se gdje je crvena linija.
Neka poskupe, u hodniku tri kutije od tri operatera, uvjek ima alternativa.
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#8213 Re: Telemach BiH

Post by tap3ah75 »

pelcer224 wrote: 07/12/2021 12:21
messilla wrote: 03/12/2021 17:23 Šta mislite da li će naredne godine biti poskupljenja usluga? Uzmimo da većini raje, koja ih ima na piku još od ukidanja Arena, ističe taj famozni ugovor krajem naredne godine ili eventualno početkom 2023, tako da taj jedan dio korisnika će svakako izgubiti. Pitanje koje se postavlja jeste koliko bi neko povećanje bilo produktivno odnosno kontraproduktivno.

Naravno da nemaju osnove ni da razmišljaju o nekom povećanju cijena, ali nije bilo ni kod totaltv usluge pa su ih svejedno povećali za 1KM. :lol:
Naravno da ce dici cijene. Svi uskladjuju cijene pa i oni ce. Rastu nam troskovi preuzimanja signala, rastu troskovi gorivo poskupilo za nase tehnicare, poremecaju na svjetskom trzistu svega i svacega bla bla..... Telemach ni marke ne ide u svoju stetu zapamtite to. Nema u njih druge logike osim da je crvena linija ni marke u svoju stetu. Mozes ukazivati sta hoces zna se gdje je crvena linija.
Znači ukidaš gledane kanale - ubacuješ škart od kanala i da poskupe.

A kad malo skontam - vidjeli su da mogu šta hoće - ko zna.
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#8214 Re: Telemach BiH

Post by tap3ah75 »

@Telemach
Šta treba uraditi da se bude na spisku u vezi ovih poplava?
Ne piše nigdje
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#8215 Re: Telemach BiH

Post by Benq »

tap3ah75 wrote: 07/12/2021 13:24 Ne piše nigdje
Pise u tekstu koji je objavljen:
"Svi Telemach korisnici u općinama Novi Grad, Vogošća, Ilidža, Ilijaš, Trnovo FBiH, Trnovo RS, Kakanj, Jablanica, Visoko i Konjic, koji su prijavili štetu od poplava kod nadležnih štabova civilne zaštite u BiH će biti oslobođeni plaćanja računa u naredna tri mjeseca."

Ako si prijavio neku stetu dok je bila aktuelna poplava, onda je vjerovatno to sve sto je trebalo uraditi.
semsasuljakovic
Posts: 1973
Joined: 02/08/2015 21:30

#8216 Re: Telemach BiH

Post by semsasuljakovic »

tap3ah75 wrote: 07/12/2021 13:24 @Telemach
Šta treba uraditi da se bude na spisku u vezi ovih poplava?
Ne piše nigdje
Iz teksta se da zaključiti da moraš imati potvrdu od općinskih organa da ti je poplava nanijela štetu. Koliko znam, komisije po pozivu izlaze na lice mjesta i utvrđuju štetu. S tim papirom možeš izganjati ovo od Telemacha.
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#8217 Re: Telemach BiH

Post by tap3ah75 »

Pardon - nisam vidio
tnx
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#8218 Re: Telemach BiH

Post by cenecimoveocino »

jel se od veceras 00:00 otkljucavaju hbo i ostali kanali?
User avatar
crnivrag
Posts: 12886
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8219 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

cenecimoveocino wrote: 07/12/2021 13:44 jel se od veceras 00:00 otkljucavaju hbo i ostali kanali?
Pa sad baš hoće li biti od ponoći, to se ne zna, ali od sutra definitivno dolazi do otključavanja kanala, a HBO Premium paket će se moći aktivirati putem portala kao i svake godine.

Sutra bi trebao biti dostupan i Video Klub folder "Naš poklon" za Premium korisnike.
bogata_sirotinja
Posts: 615
Joined: 10/09/2021 19:33

#8220 Re: Telemach BiH

Post by bogata_sirotinja »

Otključali su kanale. HBO Promo je dostupan na Moj Telemach portalu.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#8221 Re: Telemach BiH

Post by cenecimoveocino »

bogata_sirotinja wrote: 07/12/2021 16:24 Otključali su kanale. HBO Promo je dostupan na Moj Telemach portalu.
Upravo aktivirao, radii :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
crnivrag
Posts: 12886
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8222 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

Evo vidim i ja sad da je proradilo, evo kako ide aktivacija:

1. Prvi korak - kliknuti na HBO Premium baner na početnoj stranici Moj Telemach portala:

Image

2. Drugi korak - kliknuti na zeleni plus pored "HBO Premium - Promo" paketa na dnu portala:

Image

3. Treći korak - kliknuti na opciju "Kupi"

Image
DON_eARL
Posts: 3726
Joined: 31/10/2010 22:26

#8223 Re: Telemach BiH

Post by DON_eARL »

Radi uredno. :thumbup:
aida25
Posts: 671
Joined: 25/02/2011 12:42

#8224 Re: Telemach BiH

Post by aida25 »

Kod mene nema uopste te opcije na moj telemah portalu, mislim da nije svima jos aktivirano, jesu li otkljucani svi apsolutno kanali i cin prem 1 i 2?
User avatar
crnivrag
Posts: 12886
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8225 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

aida25 wrote: 07/12/2021 17:59 Kod mene nema uopste te opcije na moj telemah portalu, mislim da nije svima jos aktivirano, jesu li otkljucani svi apsolutno kanali i cin prem 1 i 2?
Opcija je dostupna svim paketima, osim Premium paketima.

Ako se ne vidi baner, potrebno je ugasiti blokator reklama iz pretraživača.

Otključani su svi kanali (osim Zadruga kanala), a HBO kanale, HBO OD i HBO GO aktiviraš putem portala.

Otključani su i svi folderi, osim foldera "Kljun" i "Vreme zla", ali navedene serije su besplatno dostupne i u "Nova S" katalogu.
Post Reply