Xbox Series X|S

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#426 Re: Xbox Series X|S

Post by Qler »

Ima sve, a GamePass ti je mjesecna pretplata i imas ogroman katalog igri koje mozes da igras dok si pretplacen. Google for more info :)
Mila_1099
Posts: 48
Joined: 30/06/2022 09:32
Location: Mulahuki glaba tuki

#427 Re: Xbox Series X|S

Post by Mila_1099 »

Qler wrote: 30/09/2022 15:15 Ima sve, a GamePass ti je mjesecna pretplata i imas ogroman katalog igri koje mozes da igras dok si pretplacen. Google for more info :)
Ok mrale :thumbup:
Tabakmalac
Posts: 609
Joined: 26/12/2019 23:32

#428 Re: Xbox Series X|S

Post by Tabakmalac »

Da se upišem u listu vlasnika Xbox-a, obzirom da sam pazario Series S prije dva dana. :mrgreen:

Odlična konzola, Game Pass je savršenstvo.
schindleroskar
Posts: 481
Joined: 11/06/2019 23:30

#429 Re: Xbox Series X|S

Post by schindleroskar »

Tabakmalac wrote: 08/10/2022 10:13 Da se upišem u listu vlasnika Xbox-a, obzirom da sam pazario Series S prije dva dana. :mrgreen:

Odlična konzola, Game Pass je savršenstvo.
Uzivaj, Series S je najbolji omjer ulozeno dobijeno trenutno
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#430 Re: Xbox Series X|S

Post by Ammarzinho »

Pozdrav,

Prezadovoljan sa Xbox Series X, interesuje me da li game pass moze iz Bosne, jer vidim da nema nase drzave na listi ? Neki tutorial ? Prilikom pokusaja plaćanja izbacuje mi error:
The region in which your payment option was issued and your Store region need to match.

Kao drzavu sam stavio Oregon (USA) ...
User avatar
JelBistro
Posts: 586
Joined: 11/10/2020 11:00
Location: Sarajvo
Grijem se na: kratkih rukava
Vozim: isključivo VW, Audi

#431 Re: Xbox Series X|S

Post by JelBistro »

Ammarzinho wrote: 29/10/2022 18:38 Pozdrav,

Prezadovoljan sa Xbox Series X, interesuje me da li game pass moze iz Bosne, jer vidim da nema nase drzave na listi ? Neki tutorial ? Prilikom pokusaja plaćanja izbacuje mi error:
The region in which your payment option was issued and your Store region need to match.

Kao drzavu sam stavio Oregon (USA) ...
Naravno. Tutoriala na netu sigurno možeš naći, korak po korak.
Ukratko:
Odeš recimo na cdkeys i tu kupiš GOLD najmanje jednu godinu ali paziš da je Worldwide regija. Aktiviraš
na konzoli pa onda opet preko konzole odeš na gamepass ako ti nudi promo od 1$ super i kupiš.
Podaci pri placanju trebaju biti izmišljeni-odnosno random adresa neka iz Oregona kako si i stavio.
Edit: Ovim postupkom dobit ćeš povoljnije Game pass u trajanju Gold pretplate tj. 12 mjeseci u odnosu na samostalnu kupovinu.
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#432 Re: Xbox Series X|S

Post by Ammarzinho »

Hvala puno na objašnjenju. Interesuje me može li debitna kartica iz BiH proci na ovoj regularnoj xbox game pass na njihovoj stranici, jer ovaj error mi izgleda kao da blokira jer se ne podudara lokacija kartice i navedene adrese ... ?
User avatar
JelBistro
Posts: 586
Joined: 11/10/2020 11:00
Location: Sarajvo
Grijem se na: kratkih rukava
Vozim: isključivo VW, Audi

#433 Re: Xbox Series X|S

Post by JelBistro »

Trebalo bi da može. Meni je funkcionisalo uvjek i sa različitim karticama stim da je prošlo od kako sam
petljao sa ovim.
Javi se valjda neko ko je u skorije vrijeme baratao sa Game pass.
Sveti Koilije
Posts: 116
Joined: 20/02/2019 12:17

#434 Re: Xbox Series X|S

Post by Sveti Koilije »

Je li neko kupovao u skorije vrijeme game pass keys preko ovih standardnih stranica tipa gamivo, g2a i ostali? Vidim da sad u većini oglasa stoji upozorenje da se mora dodati način plaćanja - čak i pored onih ponuda koje nisu označene kao trial pa mi je to počudno. Nisam uzimao ključeve skoro 2 godine pa ne bih da se zaletim s obzirom da znam od prije da ne mogu dodati paypal i karticu s našeg računa a da ne baci error za redeem (account mi je prijavljen na US regiju i prije nije bilo problema samo kada uzmem key i aktiviram preko VPN).

Stvarno j... g... sa ovim regionalnim ograničenjima ali čemu da se nadamo mi kad vidim da je ista stvar i kod Hrvata koji su u EU... Taman sam raspoložen da se malo pozabavim sa FH 5 preko praznika :D
User avatar
Luciano88
Posts: 540
Joined: 10/12/2019 12:22

#435 Re: Xbox Series X|S

Post by Luciano88 »

Sveti Koilije wrote: 21/12/2022 13:58 Je li neko kupovao u skorije vrijeme game pass keys preko ovih standardnih stranica tipa gamivo, g2a i ostali? Vidim da sad u većini oglasa stoji upozorenje da se mora dodati način plaćanja - čak i pored onih ponuda koje nisu označene kao trial pa mi je to počudno. Nisam uzimao ključeve skoro 2 godine pa ne bih da se zaletim s obzirom da znam od prije da ne mogu dodati paypal i karticu s našeg računa a da ne baci error za redeem (account mi je prijavljen na US regiju i prije nije bilo problema samo kada uzmem key i aktiviram preko VPN).

Stvarno j... g... sa ovim regionalnim ograničenjima ali čemu da se nadamo mi kad vidim da je ista stvar i kod Hrvata koji su u EU... Taman sam raspoložen da se malo pozabavim sa FH 5 preko praznika :D
Ja uzimam od lokalnog prodavaca vec duzi period, bez ikakvih problema. Ako hoces kontakt javi se u pp.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#436 Re: Xbox Series X|S

Post by Mustang1 »

Jel sad moze i xcloud kod nas ili to nema veze sa ovim pc game pass?
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#437 Re: Xbox Series X|S

Post by HardCore »

Mislim da ne može
User avatar
JelBistro
Posts: 586
Joined: 11/10/2020 11:00
Location: Sarajvo
Grijem se na: kratkih rukava
Vozim: isključivo VW, Audi

#438 Re: Xbox Series X|S

Post by JelBistro »

Microsoft says it has stopped its Xbox Game Pass $1 trial offer


https://www.theverge.com/2023/3/26/2365 ... er-stopped
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#439 Re: Xbox Series X|S

Post by typeOnegative »

Srećom, aktivirao na vrijeme zs PC i ostaviti cu i po 10$ ...more igara iz Microsoftovih kao i akviziranih studija + EA play kojeg sam također aktivirao u sklopu gamepass-a.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#440 Re: Xbox Series X|S

Post by HardCore »

Jel se jos uvjek moze vršiti konverzacija iz gold live u gamepass, vezano za turski acc
almedin14
Posts: 1
Joined: 07/10/2018 20:08

#441 Re: Xbox Series X|S

Post by almedin14 »

Da li je netko od vas uzimao xbox game pass za 1$ a sa moze igrati na xcloudu ja pokusavam uzeti nece da prođe placanje
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#442 Re: Xbox Series X|S

Post by typeOnegative »

xcloud nije podržan kod nas koliko znam .
User avatar
AbelNR
Posts: 274
Joined: 16/10/2015 14:11

#443 Re: Xbox Series X|S

Post by AbelNR »

Pozdrav,

dobio sam Xbox One na poklon i sad bi zelio uzeti game pass medjutim ocigledno to ne moze jer zivimo tu gdje zivimo tako da mi treba pomoc, savjet sta i kako da uradim. Malo sam istrazivao i vidim da se spominju i vpn i ostale zajebancije medjutim nista konkretno da mogu skontati.

Bio bi jako zahvalan ako bi neko odvojio vremena malo i pomogao mi ukoliko zna.

Hvala jos jednom svima!!!
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#444 Re: Xbox Series X|S

Post by Qler »

Trebalo bi da od nedavno uredno radi kod nas gamepass. Vidi da li ti je MS account fino podešen, kao i na Xbox.com dole je li naša regija. Ako je sve kako treba, moralo bi da možeš platiti sa našom karticom uredno pretplatu
User avatar
AbelNR
Posts: 274
Joined: 16/10/2015 14:11

#445 Re: Xbox Series X|S

Post by AbelNR »

Qler wrote: 11/09/2023 22:41 Trebalo bi da od nedavno uredno radi kod nas gamepass. Vidi da li ti je MS account fino podešen, kao i na Xbox.com dole je li naša regija. Ako je sve kako treba, moralo bi da možeš platiti sa našom karticom uredno pretplatu
Nazalost koliko vidim ne moze... vjerovatno preko VPN i promjene postavki bi mozda i moglo ali mi je to previse muke oko necega.


Vidim na olx da ima mnogo profila koji prodaju passove i da je mnogo ljudi vec kupilo. Fakat me zanima kako ih oni nabavljaju i na koji nacin!
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#446 Re: Xbox Series X|S

Post by ITNet »

AbelNR wrote: 13/09/2023 12:53
Qler wrote: 11/09/2023 22:41 Trebalo bi da od nedavno uredno radi kod nas gamepass. Vidi da li ti je MS account fino podešen, kao i na Xbox.com dole je li naša regija. Ako je sve kako treba, moralo bi da možeš platiti sa našom karticom uredno pretplatu
Nazalost koliko vidim ne moze... vjerovatno preko VPN i promjene postavki bi mozda i moglo ali mi je to previse muke oko necega.


Vidim na olx da ima mnogo profila koji prodaju passove i da je mnogo ljudi vec kupilo. Fakat me zanima kako ih oni nabavljaju i na koji nacin!
Najlakse bi ti bilo da napravis USA account (ovo zbog cjena a mozes i neki EU ako hoces) Obrati paznju da ubacis adresu iz neke drzave koja ima tax 0% tipa Alaska, Oklahoma i slicno, nadji adresu nekog koledza, zgrade, doorrooma i to ubaci kao adresu, i onda kupuj Xbox pass i slicno na stranicama tipa Kinguin, G2A ali samo obracaj paznju da kupujes to za USA trziste kartice, aktiviras preko xbox.xom sajta i to je to.

Niko nije pamtean oko nekih stvari na Xboxu sto se tice nas u unsupported countries, drug mi ima USA account i prolazila mu je BH kartica bez ikakvih problema prije 2 godine, meni nije nikad :-)
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#447 Re: Xbox Series X|S

Post by Qler »

ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#448 Re: Xbox Series X|S

Post by ITNet »

Qler wrote: 13/09/2023 16:16 https://www.theverge.com/2023/4/11/2367 ... ies-launch

Zvanicno radi u BiH...
To je za PC game pass, za xbox smo i dalje unsupported country

https://www.xbox.com/en-US/regions
Tabakmalac
Posts: 609
Joined: 26/12/2019 23:32

#449 Re: Xbox Series X|S

Post by Tabakmalac »

Pošto imam Series S, ja sam opet na početku napravio američki nalog, spojio PayPal i Game Pass Ultimate svaki mjesec vrši pretplatu bez problema. Čak nisam ni VPN koristio pri pravljenju naloga nit išta, samo Oregon, adresa hotela i leti.
Nisam pokušavao doduše samo sa karticom, nije mi se dalo peglati s njome. :mrgreen:
Schumann
Posts: 91
Joined: 05/02/2021 20:10

#450 Re: Xbox Series X|S

Post by Schumann »

ITNet wrote: 13/09/2023 16:15Najlakse bi ti bilo da napravis USA account (ovo zbog cjena a mozes i neki EU ako hoces)
Na allkeyshopu je puno veci izbor jeftinih kljuceva za EU regiju nego za USA. Mozda je pametnije odabrat neku EU zemlju?
Post Reply