Xbox Series X|S

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#301 Re: Xbox Series X|S

Post by febo_acm »

NecuVise wrote: 19/01/2022 23:16

Je li to radiš zbog zarade ili je neki drugi razlog? Nisam siguran d ABiH ja to toliko puta uradio pa makar i zaradio :D

ma kakva crna zarada.... uspio jednom zaraditi kad sam prvi put ps prodao... :D
u biti neodlučan sam oko konzola :lol:
Cvikeras
Posts: 85
Joined: 26/12/2011 08:37

#302 Re: Xbox Series X|S

Post by Cvikeras »

NecuVise wrote: 19/01/2022 23:16
Cvikeras wrote: 19/01/2022 20:19 Ja sam u potrazi za svojim prvim xboxom, docekalo se po stare dane :izet: pa me kao apsolutnog pocetnika zanima kako to sve zajedno radi sa tim game pass. Ako sam najbolje povezao, downloadujem igricu na disk, instaliram i igram, nije sve vrijeme igranja potrebna konekcija na internet, osim ako necu igrati online? Wifi moze takodjer, (i 2,4 i 5ghz su podrzani na series s i x) tj. kabal nije potreban? Ne bih da se zeznem tu jer nemam mogucnost da se kablom spajam na bilo sta.

Da li je ovo do sada tacno? Haha

Planira se odigrati par krugova f1 ili par poluvremena fife sedmicno, nista pretjerano, je li mi dovoljna s series sa 1tb memorije na disku? Tnx za odgovore
Ako postaviš da ti je account na kojem je aktiviran gamepass možeš igrati offline samo se svakih 30 dana moraš konektovati na Internet zbog provjere d abi se izbjegle zloupotrebe.

WiFi radi dobro samo ti niko nigdje neće preporučiti wifi ako hoćeš online protiv nekog da igraš zbog laga, ali uglavnom radi sve normalno kao i na drugim uređajima. Series s će ti biti dovoljan uz napomenu da on dolazi isključivo sa 512 GB memorije ako ako ćeš za to navedeno ne bi ti trebao biti problem.
Hvala ti. Ucinilo mi se da sam vidio negdje na kutiji da pise xbox s 1tb, mozda to nije ista stvar, nebitno je jer za pocetak i uvod u konzole i povremeno igranje bice vise nego dovoljno. Ovo sto je bitno ste mi otklonili sve dileme. Jos jednom tnx
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#303 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

Ako imate game pass, izasla je Hitman trilogija. Uzivajte.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#304 Re: Xbox Series X|S

Post by NecuVise »

ferratilis wrote: 20/01/2022 19:11 Ako imate game pass, izasla je Hitman trilogija. Uzivajte.
Da li igrati po redu igre? Sjećam se kad je izlazio drugi dio da je bilo ono kao možeš igrati mape iz prvog dijela pa mi tu ništa nije jasno.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#305 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

NecuVise wrote: 20/01/2022 19:54
ferratilis wrote: 20/01/2022 19:11 Ako imate game pass, izasla je Hitman trilogija. Uzivajte.
Da li igrati po redu igre? Sjećam se kad je izlazio drugi dio da je bilo ono kao možeš igrati mape iz prvog dijela pa mi tu ništa nije jasno.
Samo igraj hronoloski. Kad je izasao drugi dio, sve misije iz prvog su importovali u novi engine, sad su sve mape iz prethodna dva dijela importovali u tricu. Bolji engine, manje prostora na disku zauzima, i bolja grafika. Sa 150GB za Hitman 1 + 2 su srezali na oko 70 za sva tri dijela. A prica ti ide standardno 1 > 2 > 3.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#306 Re: Xbox Series X|S

Post by NecuVise »

ferratilis wrote: 20/01/2022 20:17
NecuVise wrote: 20/01/2022 19:54

Da li igrati po redu igre? Sjećam se kad je izlazio drugi dio da je bilo ono kao možeš igrati mape iz prvog dijela pa mi tu ništa nije jasno.
Samo igraj hronoloski. Kad je izasao drugi dio, sve misije iz prvog su importovali u novi engine, sad su sve mape iz prethodna dva dijela importovali u tricu. Bolji engine, manje prostora na disku zauzima, i bolja grafika. Sa 150GB za Hitman 1 + 2 su srezali na oko 70 za sva tri dijela. A prica ti ide standardno 1 > 2 > 3.
Hoću li onda sve odigrati u trećem dijelu? To me najviše interesuje.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#307 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

NecuVise wrote: 20/01/2022 21:25
ferratilis wrote: 20/01/2022 20:17

Samo igraj hronoloski. Kad je izasao drugi dio, sve misije iz prvog su importovali u novi engine, sad su sve mape iz prethodna dva dijela importovali u tricu. Bolji engine, manje prostora na disku zauzima, i bolja grafika. Sa 150GB za Hitman 1 + 2 su srezali na oko 70 za sva tri dijela. A prica ti ide standardno 1 > 2 > 3.
Hoću li onda sve odigrati u trećem dijelu? To me najviše interesuje.
Da. Ovo na game passu i jest sve treci dio. Ovo sto vidis iz keca i dvice je zapravo sve na engineu od trojke, samo importovano. Jbg i oni su zakomplikovali, eno na Steamu izasao danas, ljudi ne znaju sta da kupe :lol:
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#308 Re: Xbox Series X|S

Post by NecuVise »

ferratilis wrote: 20/01/2022 21:31
Da. Ovo na game passu i jest sve treci dio. Ovo sto vidis iz keca i dvice je zapravo sve na engineu od trojke, samo importovano. Jbg i oni su zakomplikovali, eno na Steamu izasao danas, ljudi ne znaju sta da kupe :lol:
haha pa to je to. ne kontam šta da instaliram, šta da igram :lol: U suštini prva dva dijela ti trebaju samo da bi dobio pristup njihovim misijama u trećem dijelu. Je li ima u trici da biraš da po redu igraš sve misije?
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#309 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

NecuVise wrote: 20/01/2022 21:44
ferratilis wrote: 20/01/2022 21:31
Da. Ovo na game passu i jest sve treci dio. Ovo sto vidis iz keca i dvice je zapravo sve na engineu od trojke, samo importovano. Jbg i oni su zakomplikovali, eno na Steamu izasao danas, ljudi ne znaju sta da kupe :lol:
haha pa to je to. ne kontam šta da instaliram, šta da igram :lol: U suštini prva dva dijela ti trebaju samo da bi dobio pristup njihovim misijama u trećem dijelu. Je li ima u trici da biraš da po redu igraš sve misije?
Nisam jos skinuo, ali siguran sam da su poredane hronoloski. Tako je barem bilo na Steamu sa Hitman 2. Ma u biti ti prica i nije bitna, gameplay je glavni. Misije imaju otvoreni pristup gdje mozes biti kreativan, i postoje razni nacini kako ih mozes zavrsiti. Glavna car igre je igrati svaku misiju vise puta i otkrivati nove pristupe metama i slicno. Nece ti biti dosadno 100%.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#310 Re: Xbox Series X|S

Post by NecuVise »

Samo što se meni u zadnje vrijeme baš teško ufurati u igru jer me smori onaj početak dok se ne zakuha a dok se i ja ne naviknem na igru. Sad se naložio na Yakuza Like a Dragon i došao do jednog baš teškog dijela i ne mogu dalje. Evo pokrenuo death's door i ostavio džojstik nakon deset minuta.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#311 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

Probao sam i ja malo Death's Door, izgleda zanimljivo. Ali ja imam drugi problem s game passom. Isti problem kao s Netflixom, ulogujem se, i onda provedem vise vremena gledajuci listu igara/filmova i na kraju ne igram/gledam nista. Vise volim kad svjesno kupim igru, pa je polako igram. Ovako se nudi previse pa ne znam sta izabrati. :D

Ili nekad gledam listu igara i opet zavrsim na Forzi. Xbox mi je Forza masina. :D
Cvikeras
Posts: 85
Joined: 26/12/2011 08:37

#312 Re: Xbox Series X|S

Post by Cvikeras »

NecuVise wrote: 19/01/2022 23:16
Cvikeras wrote: 19/01/2022 20:19 Ja sam u potrazi za svojim prvim xboxom, docekalo se po stare dane :izet: pa me kao apsolutnog pocetnika zanima kako to sve zajedno radi sa tim game pass. Ako sam najbolje povezao, downloadujem igricu na disk, instaliram i igram, nije sve vrijeme igranja potrebna konekcija na internet, osim ako necu igrati online? Wifi moze takodjer, (i 2,4 i 5ghz su podrzani na series s i x) tj. kabal nije potreban? Ne bih da se zeznem tu jer nemam mogucnost da se kablom spajam na bilo sta.

Da li je ovo do sada tacno? Haha

Planira se odigrati par krugova f1 ili par poluvremena fife sedmicno, nista pretjerano, je li mi dovoljna s series sa 1tb memorije na disku? Tnx za odgovore
Ako postaviš da ti je account na kojem je aktiviran gamepass možeš igrati offline samo se svakih 30 dana moraš konektovati na Internet zbog provjere d abi se izbjegle zloupotrebe.

WiFi radi dobro samo ti niko nigdje neće preporučiti wifi ako hoćeš online protiv nekog da igraš zbog laga, ali uglavnom radi sve normalno kao i na drugim uređajima. Series s će ti biti dovoljan uz napomenu da on dolazi isključivo sa 512 GB memorije ako ako ćeš za to navedeno ne bi ti trebao biti problem.

febo_acm wrote: 19/01/2022 21:22
Suti, imo sam tri puta :lol:
Danas sam prodao PS5, sesti put :lol:
Je li to radiš zbog zarade ili je neki drugi razlog? Nisam siguran d ABiH ja to toliko puta uradio pa makar i zaradio :D
Solidna cijena u ova vremena ali sam sebi rekao da neću dati više od 100 KM preko MSRP cijene.
Sorry sto dizem ovaj post od prije par dana i sto ce ti doci notifikacija zbog tog. Malo sam neplanski oduzio sa kupovinom ali ipak je odradjeno. Na kutiji mi pise da je 1tb memorije na disku, kada odem na postavke pise da ima oko 800gb, valjda je to to? Ili sam pogresno shvatio?

I jedna stvar oko game pass-a: testiram ovaj ultimate sa ukljucenim ea playom (valjda je ukljucen) i prvo sta sam htio formula 2021, ne mogu je naci nikako na game pass. Onda guglam malo i kaze gugl da se placa dodatno, znaci dzaba sto imas taj tzv najveci paket i dalje postoje igre koje se dodatno placaju? Pa slijedeca igrica Crash Bandicot i nju moram dodatno platiti? Ono wtf, razocaran sam u startu, sad cu ici tenkova igrati na terminatoru xD

Zezam se naravno, izgleda mi super ovo, vidicemo..
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#313 Re: Xbox Series X|S

Post by NecuVise »

Cvikeras wrote: 27/01/2022 22:08

Sorry sto dizem ovaj post od prije par dana i sto ce ti doci notifikacija zbog tog. Malo sam neplanski oduzio sa kupovinom ali ipak je odradjeno. Na kutiji mi pise da je 1tb memorije na disku, kada odem na postavke pise da ima oko 800gb, valjda je to to? Ili sam pogresno shvatio?

I jedna stvar oko game pass-a: testiram ovaj ultimate sa ukljucenim ea playom (valjda je ukljucen) i prvo sta sam htio formula 2021, ne mogu je naci nikako na game pass. Onda guglam malo i kaze gugl da se placa dodatno, znaci dzaba sto imas taj tzv najveci paket i dalje postoje igre koje se dodatno placaju? Pa slijedeca igrica Crash Bandicot i nju moram dodatno platiti? Ono wtf, razocaran sam u startu, sad cu ici tenkova igrati na terminatoru xD

Zezam se naravno, izgleda mi super ovo, vidicemo..
De uslikaj da vidimo šta si kupio jer se tu nešto ne uklapa :lol:


Što se tiče gamepassa, naravno da nije svaka igra uključena. Imaš listu igara i svaki mjesec određeni broj igara se doda i ukloni. F1 2021 nije na gamepass jer je to još uvijek relativno nov naslov. Imaš F1 2020.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#314 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

Normalno je da prikazuje 800GB jer je preostalo rezervirano za sistem, nadogradnje i najvise za Quick Resume. Npr. Series S ima disk od 512GB a dostupno je samo 364GB. Tako odredio MS jbg.

A sto se tice EA Play, nove igre dodaju uglavnom nakon 6 mjeseci od izlaska. Eto npr. Mass Effect Legendary je izasao u maju prosle godine, a dodan je ovaj mjesec. Nekad se ceka vise, nekad manje.

Za Crash Bandicoot se strpi dok Microsoft finalizira kupovinu Activisiona, dodace ih sve na game pass nakon toga.
Cvikeras
Posts: 85
Joined: 26/12/2011 08:37

#315 Re: Xbox Series X|S

Post by Cvikeras »

O ovoj konzoli se radi kod mene:



Posto se nisam puno raspitivao o konzolama uzeo sam prvo sta mi je doslo pod ruku. Ali, ako se budem morao logovati svaki put kad ukljucim konzolu leti iz kuce :lol:

Igrao malo Fifu i Forza Horizon, prava stvar..
Cvikeras
Posts: 85
Joined: 26/12/2011 08:37

#316 Re: Xbox Series X|S

Post by Cvikeras »

Kao sto rekoh iznad, nisam puno trazio razlike, prednosti i mane odredjene konzole prije kupovine, da nisam bogdo ni nakon. Jesam li pogrijesio sto sam uzeo ovu iznad a ne series s? Procitah da je series s "new gen gaming console". Da li to po automatizmu znaci da je ova moja stara i da uskoro nece biti igrica za nju? :-x
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#317 Re: Xbox Series X|S

Post by febo_acm »

Bice igrica, ali to je kao da si kupio ps4... Konzola je u biti stara 6 godina(11.2016. se pojavila u prodaji) i tesko da mozes nesta ocekivati od nje u buducnosti. I ako bude, nece biti next gen kao na Series S. Tako da po meni, to je velika fula sa konzolom...

Po 550 KM bude Series S sto je top cijena.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#318 Re: Xbox Series X|S

Post by Qler »

Ne znam šta bi ti rekao, ja imam One S, i ne osjećam još potrebu da nešto mijenjam...
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#319 Re: Xbox Series X|S

Post by Madrid »

Iskreno, zajebo se jesi, series s je novija i bolja, imat ce podrsku jos 5-6 godina, sta god izadje na series X bit ce i na series S.
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#320 Re: Xbox Series X|S

Post by febo_acm »

Qler wrote: 30/01/2022 19:02 Ne znam šta bi ti rekao, ja imam One S, i ne osjećam još potrebu da nešto mijenjam...
To je drugo, on je u 2022 kupio nesto sto si ti kupio prije par godina :D
Cvikeras
Posts: 85
Joined: 26/12/2011 08:37

#321 Re: Xbox Series X|S

Post by Cvikeras »

Hvala svima, eno je na piku, pristajem na zamjene, :lol: :lol: jbmu misa kako sam glupo odradio to, jos nedavno pisao ovdje sa sam mislio series s iako nisam znao za razlike medju modelima.

Gotovo sad, igrat i gotovo, pa dokle mogne..
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#322 Re: Xbox Series X|S

Post by febo_acm »

Koliko si je platio ako nije tajna? :D
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#323 Re: Xbox Series X|S

Post by NecuVise »

Cvikeras wrote: 30/01/2022 18:30 Kao sto rekoh iznad, nisam puno trazio razlike, prednosti i mane odredjene konzole prije kupovine, da nisam bogdo ni nakon. Jesam li pogrijesio sto sam uzeo ovu iznad a ne series s? Procitah da je series s "new gen gaming console". Da li to po automatizmu znaci da je ova moja stara i da uskoro nece biti igrica za nju? :-x
Meni neće da prikaže sliku šta si kupio pa se i dalje pitam šta je to.

Ako si kupio one s ili one x, sve zavisi od cijene koliko si platio. Da će ti trajati pet deset godina neće, ali ali do sad nisi imao konzolu imaš ti još godinama šta igrati. Kod mene prijatelj nedavno kupio xbox one, onaj iz 2013 i njemu ekstra jer do sad nikad nije imao konzolu a povoljno je kupio, za skuplje nije ni imao para. Za godinu dvije tri ako bude para lahko je kupiti series s ili x. Ja sam još uvijek na one x, cijene divljaju previše mada razmišljam da je zamijenim za Series s pa kasnije ganjati x.
Mada si ti na početku pitao za Series s pa mi je čudno šta te navede da kupiš nešto drugo.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#324 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

Microsoft je kriv, sa njihovim idiotskim imenovanjem konzola. Za Bozic prosle godine su se mnoga djeca u Americi razocarala kad su ispod jelke umjesto Series S/X pronasli One S/X. Microsoft unistava djetinjstva :D
Cvikeras
Posts: 85
Joined: 26/12/2011 08:37

#325 Re: Xbox Series X|S

Post by Cvikeras »

febo_acm wrote: 30/01/2022 19:50 Koliko si je platio ako nije tajna? :D
Jao kao da sam je ukrao, tipkam odgovor i ne vidim ga sad :lol:

120 eura okruglo, od covjeka kojeg poznajem i znam kad je on to kupio otprilike.

Uglavnom, za sta stekam pare? Series x? :-D
Post Reply