Xbox Series X|S

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#226 Re: Xbox Series X|S

Post by arnes_king »

REDDEVILS wrote: 10/11/2021 13:40 :D
Image
Skinuo sam je i ja na PC, pa da mogu probati. Nisam nikada forzu igrao ali izgleda mi kao igra koja ce mi se svidjeti. Nego na ovoj slici me bode u oci kako ostaju tragovi guma kao da si na asfaltu a ustvari pjescana podloga, isto i prasina umjesto da se dize pijesak ono dim od paljenja guma :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#227 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

NecuVise wrote: 10/11/2021 13:59 sretno, mada mislim da je bolje bilo obične kupiti jer duže traju od ovih, makar je tako bilo kad sam ja istraživao. Duže u smislu više godina će izdržati.

Čuvaj gume :D Imam i ja ovog Sennu, ne znam ni sam odakle. Već sam ga digao na X999...
Ugledao "pro" i zinula mi balkanska guzica, kontam mora biti bolje :D A poslije skontam da su obicne bolje. Al nema veze.

Taj Senna ti je loyalty reward sto si igrao FH4, bio je na omotu. Ja sam dobio i Porsche 911GT2 i Lamborghini Centenario iz FM7 i FH3. :)
Tabakmalac
Posts: 604
Joined: 26/12/2019 23:32

#228 Re: Xbox Series X|S

Post by Tabakmalac »

REDDEVILS wrote: 10/11/2021 13:44
Tabakmalac wrote: 10/11/2021 13:33 Da probam ovdje pitati. Da li imate problema sa aktivacijom Game Pass-a koristeći isti account od ranije? Ja sam neki dan probao aktivirati kod od 3 mjeseca ali za PC, koristeći account koji je već imao GP jednom, i nije prošlo, a isti taj kod prolazi na nekom drugom accountu.

Bio sam zagrijan da uzmem Series S pored PS5 sada u Decembru, ali ova zavrzlama oko accountova i Game Passa me odbija. :-)
Meni je ovo treci put da aktiviram Game Pass na Microsoft Accauntu i svaki put je proslo bez problema :)
E to i mene zanima. Razumijem ako je u pitanju neki kod koji je za nove accountove pa da ne može na account koji je već imao prije pa istekao.

Mene zanima kako mogu aktivirati Game Pass na account koji ja hoću da bude jedini za GP, iako sam već jednom imao GP na istom. Ako je stvar pravljenja US PayPala i tih zavzrlama onda nikom ništa.. jbg
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#229 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

Tabakmalac wrote: 10/11/2021 14:53
REDDEVILS wrote: 10/11/2021 13:44

Meni je ovo treci put da aktiviram Game Pass na Microsoft Accauntu i svaki put je proslo bez problema :)
E to i mene zanima. Razumijem ako je u pitanju neki kod koji je za nove accountove pa da ne može na account koji je već imao prije pa istekao.

Mene zanima kako mogu aktivirati Game Pass na account koji ja hoću da bude jedini za GP, iako sam već jednom imao GP na istom. Ako je stvar pravljenja US PayPala i tih zavzrlama onda nikom ništa.. jbg
Zar ti nisi Forza hejter? :D

Nema potrebe za US Paypalom. Ja sam sve kljuceve uzimao preko Eneba, nadjes onaj koji je za US, npr.
https://www.eneba.com/us/xbox-xbox-live ... th-america

Aktivacija najlakse ide preko https://redeem.microsoft.com, tu mi nikad nije pravilo problem. Jednom sam probao preko Xbox aplikacije na Windowsu i imao error, tu se mora VPN koristiti. Cak sam i na samoj konzoli imao slican problem. Ali redeem stranica je uvijek radila bez problema. Uzeo tri godine Golda, aktivirao jedno po jedno, onda uzeo 14 dana Game Pass Ultimate, aktivirao i sve se konvertovalo u Game Pass Ultimate. Nikakvih problema.

EDIT: a prije toga sam vec nekad koristio game pass, da ne bude zabune.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#230 Re: Xbox Series X|S

Post by REDDEVILS »

Ja sam aktivirao preko XBOX Aplikacije na PC -u bez VPN - a 🙂
I na kraju sam uspješno dodao i visa karticu RB 🙂
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#231 Re: Xbox Series X|S

Post by el_bake007 »

ROGUE458#9339


Ja sam na PC doduse


edit: vidim vama wheelspinovi davali Senne i Koenigseggove, meni TTs i E46 M3 :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#232 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

Ovo je najbolje sto sam dosad dobio na spinovima:
EDIT: mislim najvrjednije, bilo je tu jeftinijih modela koji su isto odlicni
Spoiler
Show
Image
Image
Image
Image
Tabakmalac
Posts: 604
Joined: 26/12/2019 23:32

#233 Re: Xbox Series X|S

Post by Tabakmalac »

ferratilis wrote: 10/11/2021 17:01
Tabakmalac wrote: 10/11/2021 14:53
E to i mene zanima. Razumijem ako je u pitanju neki kod koji je za nove accountove pa da ne može na account koji je već imao prije pa istekao.

Mene zanima kako mogu aktivirati Game Pass na account koji ja hoću da bude jedini za GP, iako sam već jednom imao GP na istom. Ako je stvar pravljenja US PayPala i tih zavzrlama onda nikom ništa.. jbg
Zar ti nisi Forza hejter? :D

Nema potrebe za US Paypalom. Ja sam sve kljuceve uzimao preko Eneba, nadjes onaj koji je za US, npr.
https://www.eneba.com/us/xbox-xbox-live ... th-america

Aktivacija najlakse ide preko https://redeem.microsoft.com, tu mi nikad nije pravilo problem. Jednom sam probao preko Xbox aplikacije na Windowsu i imao error, tu se mora VPN koristiti. Cak sam i na samoj konzoli imao slican problem. Ali redeem stranica je uvijek radila bez problema. Uzeo tri godine Golda, aktivirao jedno po jedno, onda uzeo 14 dana Game Pass Ultimate, aktivirao i sve se konvertovalo u Game Pass Ultimate. Nikakvih problema.

EDIT: a prije toga sam vec nekad koristio game pass, da ne bude zabune.
Hvala na infu. Igrao sam FH3 i FH4 i nekako su me smorile nakon mjesec dana igranja, a jedini razlog što hoću da malo odigram FH5 je zbog updejtovanih zvukova pojedinih auta. A čeka se Gran Turismo 7, tu sam prvi. :lol:

I mali spoiler ali interesantan: Jedan of Barn Find-ova u FH5 je Renault 4, ali ozb. :mrgreen:
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#234 Re: Xbox Series X|S

Post by NecuVise »

Je li skontao neko kako naći onu kuću za fast travel anywhere? Mislim da se zove Buenas Vistas i trebala bi biti na jugozapadnom dijelu mape, ali je meni nema.
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#235 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

NecuVise wrote: 12/11/2021 15:53 Je li skontao neko kako naći onu kuću za fast travel anywhere? Mislim da se zove Buenas Vistas i trebala bi biti na jugozapadnom dijelu mape, ali je meni nema.
Mislim da moras malo napredovati kroz pricu da bi to otkljucao. Odradi prvi dio za svaki horizon adventure, trebala bi biti otkljucana poslije toga. Jbg ne sjecam se tacno sta otkljucava tu kucu kad milion notifikacija iskace, ali kupio sam je za 2 miliona. Samo da znas, ona samo otkljucava fast travel, ako zelis da ti fast travel bude besplatan moras razbit i sve fast travel boards.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#236 Re: Xbox Series X|S

Post by NecuVise »

ferratilis wrote: 12/11/2021 16:34
NecuVise wrote: 12/11/2021 15:53 Je li skontao neko kako naći onu kuću za fast travel anywhere? Mislim da se zove Buenas Vistas i trebala bi biti na jugozapadnom dijelu mape, ali je meni nema.
Mislim da moras malo napredovati kroz pricu da bi to otkljucao. Odradi prvi dio za svaki horizon adventure, trebala bi biti otkljucana poslije toga. Jbg ne sjecam se tacno sta otkljucava tu kucu kad milion notifikacija iskace, ali kupio sam je za 2 miliona. Samo da znas, ona samo otkljucava fast travel, ako zelis da ti fast travel bude besplatan moras razbit i sve fast travel boards.
znam znam, tako je bilo i ranije, ali bez ft anywhere mi se i ne igra :-)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#237 Re: Xbox Series X|S

Post by arnes_king »

Instalirao Forzu 5 na Ryzen 7 2700 sa RX570 8GB i 16GB 2933MHz RAM i ide odlicno. Spojio dualsense i prebacio na TV uz 4K rezoluciju + dynamic resolution scaling i medium - high postavke drzi 55-60 fps uz rijetke dropove ispod.

Nisam navikao na igranje na PC i ne volim cackanje oko ovih postavki ali mislim da uz malo optimizaciju ce biti stabilnih 60fps, iako mi ni ovi trenutni dropovi ne smetaju. Igrao bih na manjoj rezoluciji ali na TV ako spustim u igri rezoluciju na nizu, pa cak i 1440p odmah sve postaje vidno mutno, tako da jedino na monitoru mozda 1080p uz vece postavke. Morat cu procackati mogu li s trenutnim HDMI kablom ustimati da VRR radi na TV-u, ako to uspijem onda odlicno.
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#238 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

Pogledaj Digital Foundry video za PC verziju, u jednom dijelu navode najbolje postavke za performance ili quality, mozda pomogne. Ja sam je zadnjih 7 dana igrao na konzoli, cim ispeglaju stuttering na novijim Radeon karticama, presaltacu se na PC, ionako se prenosi sav progress.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#239 Re: Xbox Series X|S

Post by arnes_king »

ferratilis wrote: 12/11/2021 17:54 Pogledaj Digital Foundry video za PC verziju, u jednom dijelu navode najbolje postavke za performance ili quality, mozda pomogne. Ja sam je zadnjih 7 dana igrao na konzoli, cim ispeglaju stuttering na novijim Radeon karticama, presaltacu se na PC, ionako se prenosi sav progress.
Vjeruj bas mi je to bilo na pameti jer sam primjetio da cesto daju preporucene postavke za najbolji izgled a najmanji uticaj na performanse. Javit cu nakon sto ustimam prema tome.
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#240 Re: Xbox Series X|S

Post by vaučer »

Baš sam sranje u Forzi. Mislio sam sa zakucanim Ford Cossie proći sve - ali toliko je sad nabildan da je u perma-wheelspinu i ne voli više okuke. :D
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#241 Re: Xbox Series X|S

Post by NecuVise »

prodao Koenigsegg Jesko za 4 miliona na auction house, kupio Buenas Vistas kuću i ostalo mi bruku para. Sad mogu rahat igrati :D
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#242 Re: Xbox Series X|S

Post by djama »

kod mene dva druga igraju i svaki dan navijaju neki afk glitch, stave da nesto samo vozi i farma im :D :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#243 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

Rade to od pocetka, igraju najduzu trku u igru, podese 50 lapova, stave gumicu oko gasa i ostave tako. Auto zaglavi u prvoj krivini, ali experience i dalje ide. Da budem iskren, bezveze mi je to jer ti igra ionako daje gomilu auta, ali eto ko voli nek izvoli.

Vidio sam da ima jos neki glitch gdje koristis photo mode, okrenes auto naopako i bodovi samo pljuste. :D
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#244 Re: Xbox Series X|S

Post by febo_acm »

Imam pravo glupa pitanja… Ali budite ljubazni :D

Do sada sam samo onako probao Forzu 4 i to prosle godine, ukupno par sati…

E sad. Vidim auction house, kupujete prodajete i sl. Kako doci do boljih auta? Pretpostavljam da se kasnije mogu otkljcucati “pvp” trke i da se mogu koristiti bolja auta? Imaju li neke weekly ili daily trke? Sta je ono end game content? Kreno sam redom i otkljucavam neke stvari i znam da ima onaj Horizon festival ili kako vec i tu ima pvp content.

Znaci ako neko moze da ne malo uputi i srz. Igrao sam GT na PS i znam sta je tu bilo, vidim ovdje je dosta drugacije.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#245 Re: Xbox Series X|S

Post by NecuVise »

febo_acm wrote: 15/11/2021 18:02 Imam pravo glupa pitanja… Ali budite ljubazni :D

Do sada sam samo onako probao Forzu 4 i to prosle godine, ukupno par sati…

E sad. Vidim auction house, kupujete prodajete i sl. Kako doci do boljih auta? Pretpostavljam da se kasnije mogu otkljcucati “pvp” trke i da se mogu koristiti bolja auta? Imaju li neke weekly ili daily trke? Sta je ono end game content? Kreno sam redom i otkljucavam neke stvari i znam da ima onaj Horizon festival ili kako vec i tu ima pvp content.

Znaci ako neko moze da ne malo uputi i srz. Igrao sam GT na PS i znam sta je tu bilo, vidim ovdje je dosta drugacije.

Neka ti glavni cilj bude da zadovoljiš Weekly season objectives, imaš tamo raznih stvari. Guraš do drugog auta da otključava i tako svako godišnje doba. Dobit ćeš tu dosta dobrih auta. Ja sam na taj način u forza horizon 4 skoro sve skupio. Treba otprilike nekih 2 sata da skupiš dovoljno bodova za drugo auto, tj čini mi se 36 bodova. Mimo toga igraj šta ti se sviđa od single player i multiplayer trka i čega sve ne. Baci pogled i na Horizon super 7, tu zna biti nekih dobrih auta a ne treba dugo da se odradi to i zna biti ludih stvari. Ovo ti se sve mijenja na weekly bazi.

Auction House možeš iskoristiti da jeftino kupiš neka auta koja su skupa da ih onako kupiš ili da kupiš rijetka auta koja i ne možeš parama kupiti. Također tu možeš dobro prodati neka svoja auta. Ja sam recimo prodao Koenigsegg Jesko za 4 miliona. Inače prodajem samo duplikat ali sam njega prodao da mogu kupiti kuću za fast travel.

single player stvari imaš more i sam ćeš to vidjeti. Multiplayer također ima svašta i dodali su nekih novi stvari u fh5 koje ne znam ni ja. Obrati pažnju na the eliminator, to ti je kao battle royal da autima i zna biti veoma zabavno.

Ne znam eto šta još da napišem, ako te interesuje nešto konkretno pitaj. Eh da, glavna stvar da budeš dobar u trkama jeste da auto koje imaš odeš u horizon festival, odeš na tuning i možeš i sam ali još bolje je da odabereš tamo custom tunes od drugih korisnika. Odrediš za koju klasu hoćeš i nađeš najbolje tunes za tu klasu.
User avatar
HardCore
Posts: 2369
Joined: 17/05/2011 21:46

#246 Re: Xbox Series X|S

Post by HardCore »

Sta raditi s ovim najskupljim autima, dobio sam ford cobra daytona coupe vrijednost 30m, gledam na aukciji mogu uzeti samo 1.5m :/
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#247 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

Igrao sam FH3, 4 i sad 5, ali Jesko je najludji automobil dosad. Jos su ubacili i ovaj dugi pravac kros sredinu mape gdje se mogu razviti ogromne brzine. Par puta sam naletio na manju izbocinu, zamalo da poletim. :D

Image
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#248 Re: Xbox Series X|S

Post by Dupli_skalp »

mene samo zanima kako vi na gamepadu igrate igre tipa battlefield franšiza.

pitam iz ugla nekoga ko je odrastao isključivo na tastaturi i mišu.
User avatar
JelBistro
Posts: 583
Joined: 11/10/2020 11:00
Location: Sarajvo
Grijem se na: kratkih rukava
Vozim: isključivo VW, Audi

#249 Re: Xbox Series X|S

Post by JelBistro »

eyesburn wrote: 17/11/2021 08:59 mene samo zanima kako vi na gamepadu igrate igre tipa battlefield franšiza.

pitam iz ugla nekoga ko je odrastao isključivo na tastaturi i mišu.
Igraj, igraj i samo igraj. Sjećam se kako je meni bilo. :-) Treba malo vremena ali koliko toliko nema ko se ne uhoda barem
za pristojnog igrača.
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#250 Re: Xbox Series X|S

Post by ferratilis »

Ne igram nikako, jer ne ide, koliko god pokusavao. Isto sam odrastao na m&k. Xbox je tu samo za Forzu i ponesto sa game passa. Volim isto stare Splinter Cell naslove na Xboxu jer i dalje dobro izgledaju i kontrole su odlicne. Za sve ostalo, PC je glavni.
Post Reply