FIFA 21

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#726 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

KB9 wrote: 11/04/2021 08:43 ti haman kad pobjedjujes si pro u nastanku a kad gubis onda je samo iz hobija

dobar nacin da sam sebe tjesis :-)
Sad sam skontao da sam fakat "pro u nastanku". Da kopiram post iz grupe samo...


Svašta sam vidio u Fifi. Puno toga i sam doživio. Naprimjer, doživio sam da na 18-0 u 118. minuti kod 3:3 moj golman napuca protivnika u leđa i odbije se u gol. Ili na 16-0 3 DC-a zaredom dobijem. Bilo je bizarnih golova, autogolova, golčina... Protivnički golmani su znali braniti zicere stomakom, vratom, leđima, protivnički igračima rukama, jajima... Gubio sam utakmice u kojima sam u 60. minuti vodio 5:0, 5:1, 4:1 (pozdrav drugovima iz grupe). Znači, kao i svi drugi, nagledao sam se svega.
Ali, sad sam nadmašio samog sebe. Dođem do 21-0. Grozna vikend liga, odbija se lopta protivnicima 16 puta svaki napad, mojima je teško pomaknuti nogu pola metra da uzmu loptu, okrećem tekme u zadnjih pet minuta...
Dolazi brutalna ekipa i frajer koji zna igrati. Drž, ne daj... 1:1, 80. minuta, penal za mene i čovjek izađe. Isti onaj čovjek koji kad je sretno poveo 1:0 mi se izvinjavao na golu (dabogda ti svi u kući plakali, a samo pop da ti pjevo).
Tu već poludim. Već sam u glavi upisao pobjedu. Ništa, uđem u sljedeću utakmicu i primim kikof (stisne frajer pauzu da izađem. Ne izađem.). Zabijem kikof. Zabijem neki šugav gol, vodim 2:1 i čovjek zaglavi džojstik. Ništa, džentlmenski mu zabijem još jedan gol, uzmem loptu, držim s L2 i upišem u aplikaciju sebi 3:1 RQ pobjedu. I tako dočekam poluvrijeme, razmišljam kako me još jako malo utakmica dijeli da se pridružim svetom balkanskom dvojcu koji je išao 30-0. Vidim se da igram finale Adrije, osvajam hrvatsku ligu, da me žena časti jutarnjim sexom kad joj kažem "ustaj Dinče, 30 je", Eso na aparatima...
U tom maštanju dignem glavu s mobitela prema TV-u i vidim da primam gol. Koji kurac? Umjesto da imam sigurnih i zasluženih 23-0, ja sad trebam igrati za jebenih 22-0. Tu mi padne mrak na oči. Pola minuta kasnije je bilo 3:4, a pola minute kasnije sam bio u krevetu.
Pouka ove priče, a možete je iskoristiti u svim sferama života, je - trpajte dok možete, nikad ne znate kad više nećete moći.

Image
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#727 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Zato ja takvim uvalim 4-5 i tek onda i ja spustam dzojstik :mrgreen:

Ali moglo je i gore, mogao si recimo kao ja da kupis igraca od preko milion prvi put ovu fifu samo da odigras pola WL s njim... on u 4 dana prvo odigra najbolju tekmu sezone u LP i pocnu ljudi spekulisati da ce dobiti MOTM karticu iako je Mbappe igrac tekme, onda EA odluci da vrati u packove neke specijalne kartice sto izazove dodatnu paniku jer neki misle da ce Neymar biti sljedeci u packu, onda izadje "leak" da ce TOTS biti 23. aprila i sad 4 dana kasnije ako prodam tu karticu gubim 400k na njoj... pa nisam 400k dobio u nagradama od starta, bez trejdanja trebalo bi mi po' godine da to vratim kroz "nagrade"... nije ni cudo sto svi igraju samo sa untradeable ekipama

Al' et' bio mi je prvi strijelac i asistent sa CAMa, ali WL je lagavo dda smece kao i obicno, pa mi je isti kurac il' IF Neymar ili gold Dembele u nekim utakmicama
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#728 Re: FIFA 21

Post by Zux »

Ove nebuloze koje su nabrojao, Mensure, koliko se puta drugima dese u tvoju korist? Jer recimo ja primim 3-4 puta više golova nakon odbice nego što dam. Golmani brane nemoguće, po 2 stative s 5 metara pigadjam, a jedva da sam pritisnuo šut.

Isplati li se ovog Dzeku SBC napraviti, i ako uracunamo sentiment? Šta mislite? Dao bih Girouda 90, ostalo su slabiji igrači
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#729 Re: FIFA 21

Post by soul_eclipse »

Zux wrote: 12/04/2021 20:33 Ove nebuloze koje su nabrojao, Mensure, koliko se puta drugima dese u tvoju korist? Jer recimo ja primim 3-4 puta više golova nakon odbice nego što dam. Golmani brane nemoguće, po 2 stative s 5 metara pigadjam, a jedva da sam pritisnuo šut.

Isplati li se ovog Dzeku SBC napraviti, i ako uracunamo sentiment? Šta mislite? Dao bih Girouda 90, ostalo su slabiji igrači
Kod mene Dzeko zasad 5 utakmica 4 gola,meni je top .Draze mi je sa njim igrati nego sa CR,sve u svemu nije loša kartica.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#730 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Gledam kako Neymar ide prema dole, jucer bilo 500k minusa, danas se malo kao popravio, ali ne planiram jos prodati :lol: ali eto izbacise icon pack i bar mi je to malo pomoglo...

Image

Image

Imam jos 200, sve kupljene za max 11500, sad se malo lakse podnosi gubitak na jednoj kartici :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 5673
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#731 Re: FIFA 21

Post by hopi »

a eto ja uradio icon pack ovaj novi, od fodera mislim da nije 2 kartice možda samo da sam kupio
dobio rui costa 90, realno neupotrebljiv neću ga ni probati
nedavno dobio iz icon objectivsa essien 87- ni nejga nisam probao, završio je upravo u ovom gore spomenutom sbcu
pored te dvojice od neupotrebljivih sam dobio balaka, gulita osnovnog, zolu
odoh barem foder i if kartice prodati valjda su porasle šta god
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#732 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Imam i ja fodera nekog, vjerovatno cu jednu uraditi... a na marketu ne'am pojma sta vise radim, gold Mbappe, Neymar i cr7 su pali po 50k+ u sat vremena, to mi je bas prenisko, odlucio sam da se uvalim dodatno, kupio 7 Neymara po 250k (bio jutros 315k) pa ako dobije tu specijalnu karticu u petak bar vise gold nece biti u packovima pa valjda malo skoci, da skratim minus za IF :-) a ako ne dobije TOTKS onda ce valjda IF skociti... na papiru dobra logika, ali kakve sam srece sve ce pasti jos vise :mrgreen:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#733 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

"Kakve si srece"
Khm mbappe
Khm de bruyne
Khm cruyff
Khm khm viera
Joj sto ne mogu :D
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#734 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Ma sve to stoji, imao sam srece sa igracima ove godine, ali untradeable igracima, draze bi mi bilo dobiti 500k nego tog Vieiru, a KDBa sam dobio nakon sto sam potrosio oko 3 miliona na upgrade packove :mrgreen: i jos Cantona uz to... ne zna se koji mi manje odgovara za moj stil igre, jedino mi je Cruyff tonbe, ovi ostali samo ogranice sklapanje ekipe jer mi uvijek bude zao ostaviti igraca od preko milion na klupi da bih igrao neku karticu od 100k jer mi vise odgovara u losem gameplayu :mrgreen:

Ne prodje veci promo da se ja ne uvalim par miliona u upgrade packove, s obzirom na to koliko potrosim i otvorim packova u odnosu na prosjecne igrace trebao bih imati bar duplo bolju ekipu :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 5673
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#735 Re: FIFA 21

Post by hopi »

Baš upalio na you tube gledam nakvog frajku otvara 20 ili 25 ovih icon pack, i u 4 ili 5 je bio rui Costa, pa hebi ga stvarno.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#736 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Dobih crvenog Sainta, bukvalno nikakve koristi od njega, imam 10 "super sub" igraca, to je ono o cemu pricam, samo untradeable dobijam... a ovo mi je bukvalno prvi crveni pick koji je koristan koliko-toliko... da je bar LM probao bih ga uklopiti umjesto Neymara, ali 74 finishing, a TOTS za 10 dana i neko placa 350k za to :-)

A kakvih delegata ima najbolje ovo govori, prodam ovog Mbabua sad, ostalo 40 minuta, na marketu 20 komada listano izmedju 310 i 325k i levat uzme mog za 40-50k preko market cijene :roll: nije da se zalim, ali eto... zato kazem uvijek listajte za lazy buyere, nikad ne znas kad ce levat naletiti da te pocasti :mrgreen:

Image
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#737 Re: FIFA 21

Post by forum_selektor »

Nadovezujuci se na ove gore postove o Pro igracima i to. Jel pro igrac ide na visinske pripreme i ima specijalni rezim ishrane. Kakvi .ba pro igraci :?
Imas EA klijente koji na dan izlaska igre puknu milju eura, pa sastave ekipu iz 1000 otvorenih packova, koje poslije skripta gura i realno imaju bolje tim od ovih sto moraju odvojit 500 sati da bi njih stigli, ako je to ikako moguce. Sumarum, EA ima svoje botove koji su na njihovom platnom spisku, oni dobiju najbolje na pocetku, da bi navukli ove pro igrace sa pocetka price da odrijese kesu, poslije ovi pro vuku ostale da ulaze vrijeme i novac, znajuci da nikad nece biti na njihovom nivou. Jednostavno razradjena sema za sisanje ovaca. I svi placu zbog gejmpleja, a niko ne prestaje da igra. A EA zadovoljna shisha i uzima vunu ovcama. aj' zdra'o.
User avatar
febo_acm
Posts: 10233
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#738 Re: FIFA 21

Post by febo_acm »

Ja imam jarana koji zivi od gaminga... Bolje mu je nego direktorima drzavnih institucija. Ne igra Fifu, ali mlati pare na drugim igrama. Ode lik na turnir u Poljsku ili Njemacku i uzme 5-10k € za 3 dana + sve placeno. I tako 5x godisnje. Lik ima jebena primanja kao clan jednog tima iz Njemacke. Da ne pricam o tome kakav hardware mu salju sponzori... Sve to iz ove rupe od drzave. Zamisli jos da je Youtuber iz USA i da na tome ubija pare.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#739 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Heroin los i nikakav :lol: pa ako neko zivi od igranja fife, ima profesionalni ugovor s nekom ekipom, sponzore itd on se smatra pro igracem, a takvih ima u fifi... sto se tice primanja ne mogu se porediti s parama koje dobijaju igraci u nekim drugim igrama, ali dobiju vise nego sto bi mogli radeci neki normalan posao... i dalje oni moraju igrati fifu stalno, trenirati, vjezbati da postanu bolji itd kao i u svakom drugom sportu/esportu

Najbolji pro igraci ce sa prosjecnim timom koji mogu priustiti i oni koji igraju tek nekoliko sedmica pobijediti te koji na pocetku potrose hiljade na packove jer su jednostavno bolji od njih... imas batesona i castra koji potrose po 20-30k na packove svake godine, ali dobiju najmanje duplo nazad kroz preglede na youtube, twitchu, donacije, subscribere itd i poznati su po najskupljim ekipama, ali ih niko ne smatra ozbiljnim igracima

To o cemu ti pricas kako najbolje kartice igraju same za sebe i skripta ih gura je prica svakog ko veze nema o igri realno, najbolje kartice ce te pogurati kad imas dva igraca istog kalibra da igraju jedan protiv drugog, jedan igra sa bezveze timom, a drugi sa najboljim karticama, drugi ce imati prednost najmanje 50%... ali kad das nekom prosjecnom levatu te najbolje kartice one i dalje nece njega uciniti boljim igracem, mogu mu donijeti 3-5 pobjeda vise u WL i to je to... nece gold 3 igrac postati top 100 sve i da mu das tim od 300 miliona
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#740 Re: FIFA 21

Post by forum_selektor »

Drago mi je da se otvorila diskusija, dosadno je vala da se svaki post vrti o tome kolko je ko prodao, zaradio. Postoje pro igraci, ali su to likovi, daleko od ove nase svakodnevnice, i njihovi motivi da postanu pro su dijametralno razliciti od ovog našeg sadaka mentaliteta - gdje se snuje kako pare same dolaze, a ne ulaže se skoro nikakav napor. I generalno se sve vrtio oko toga, pa tako i u pokušaja da neko postane pro. Eto tebe Rođere haba ping, da imaš bolju konekciju i npr. da živiš u Minkenu. vjerovano bi bio pro u trejdingu. Svi mi imamo svoje domete i aspiracije, tako je i neko pro, a neko teški amater. :)
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#741 Re: FIFA 21

Post by deogest »

Jel moguce da ljudi prodaju ovo na isti sablon zadnjih 10 godina za 60 eura a igraci s loptom izgledaju ko hokejasi na ledu, ili fliper? Totalno neprirodno. Jedino sto vrijedi su licence i turf. Ostalo je quita.

Igram na PS5 i za next gen je ovo zaista lose.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#742 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Jednostavno ne mozes porediti nasu drzavu s bilo kojom normalnom, pa kod nas rukometasi, kosarkasi itd ne mogu na takmicenja jer nemaju nikog da ih podrzi, a ne esports ekipe... pa mi kad smo mladji bili prije nekih 15 godina trazili sponzore da mozemo ici na cs turnire u Njemacku/Francusku, znaci trazis samo malo da te poguraju oko puta i smjestaja, gledaju te ljudi kontaju skrivena kamera, kakvo sponzorstvo za igranje igrica... a u svijetu se milijarde obrcu na gamingu

U Svedskoj prave skole za igranje csgo i trazenje talenata, kod nas i dalje ljudi toliko zaostali da ne ne mogu da shvate kako neko moze zaraditi za zivot igranjem igara

Sto se tice ovog trejdanja, ja ovo sto postavim ovdje nije zbog kurcenja, nego da pomognem ljudima da ne bi bacali pare na packove, a kad postavim sliku onda znaju da nije supljiranje nego da i ja ulazem svoje coine u to o cemu pricam... a ping mi nema veze s trejdanjem, lako je nauciti neke stvari oko trejdanja i nakon toga je samo pitanje koliko si vremena spreman uloziti, ja nemam previse ni vremena ni volje za tim, vise rekreativno dok radim na PCu usput otvorim web app i malo razgledam, oni koji se ozbiljno bave tim ulazu po 8-10 sati dnevno

Mene ping jebe za igranje, a da mi to bolje radi onda bih vjerovatno imao i vise motivacije za trejdanjem, pa bih mozda razmislio i o prodaji coina za pravi kesh, ovako mi nije do toga...
User avatar
febo_acm
Posts: 10233
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#743 Re: FIFA 21

Post by febo_acm »

Ma ja nemam volje za trejdanje, ali da je top stvar jeste. Znao sam svaki cetvrtak na marquee uzeti po 100-150k za sat. Samo defenderi na max 700 i prodavat za 1000.... svako malo uleti neki divlji koji ode za 6-7k.

Ili recimo kad puste ove lige sbc pa odmah ove igrace top klubova filter na 1000 i odu po 3k... nego iznerviram se i stanem brzo.

Prosla fifa mislim da je bio guimaraes sbc gdje su silveri strikeri bili po 20-30k... stavim u cetvrtak ujutru u 8 i 9 filter na st silver i klub i samo refresh... za sat svaki put ubodem 4-5 tih ispod 1k jer raja ne zna vidi silver i cao. Ili fifa 19 brescia i benevento CB bili po 30k ... samo filter na cb silver :D Nisam pro kao Roger, ali znao sam ubosti cifru. Samo nemam volju jbg
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#744 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Ako neko hoće probat moje 4312 taktike, barem će se zabaviti igrajući



Samo uključite još attacking full backs na strelice kad počne utakmica.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#745 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

forum_selektor wrote: 15/04/2021 16:32 Nadovezujuci se na ove gore postove o Pro igracima i to. Jel pro igrac ide na visinske pripreme i ima specijalni rezim ishrane. Kakvi .ba pro igraci :?
Imas EA klijente koji na dan izlaska igre puknu milju eura, pa sastave ekipu iz 1000 otvorenih packova, koje poslije skripta gura i realno imaju bolje tim od ovih sto moraju odvojit 500 sati da bi njih stigli, ako je to ikako moguce. Sumarum, EA ima svoje botove koji su na njihovom platnom spisku, oni dobiju najbolje na pocetku, da bi navukli ove pro igrace sa pocetka price da odrijese kesu, poslije ovi pro vuku ostale da ulaze vrijeme i novac, znajuci da nikad nece biti na njihovom nivou. Jednostavno razradjena sema za sisanje ovaca. I svi placu zbog gejmpleja, a niko ne prestaje da igra. A EA zadovoljna shisha i uzima vunu ovcama. aj' zdra'o.
A ko zna igrat, zna i sa silverima



Ja sam prošle godine na kraju TOTS-a, znači kad su najjače moguće ekipe u igrici, imao 14-0 s Dinamovom ekipom + Flashback Modrić.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#746 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Ma ne moze me niko ubijediti da na ovom smecu nema neka vrsta DDA, zabijam liku gol u prvih 5 minuta (naravno njemacki grb) pritisce pauzu i nakon toga dobijam ogroman delay, (upalio neki pressure) ne mogu se okrenuti ni dodati, imao levat mid r9, po 4 igraca stavljam ispred njega u block i pristiscem tackle, on kroz njih probija, zabio mi dva gola s 30m, ljudi bi se na fifi 19 ibretili iz kakvih pozicija je sutao i ulazilo, ja na ovoj fifi nisam ni pomisljao da sutam odatle... i to lopta leti s 30m direktno po sredini, a moj debilni Pope pruzi ruke kad je lopta vec u golu... :-)

Image

0 odbrana moj Pope, stavio ga na gol jer imam untradeable, kad igram protiv njega po 10 odbrana ima :roll:

Image

Njegov IF Ederson 12 odbrana :-)

Image

I to sve sutevi iz 16, iz pozicija iz kojih zabijam golove u svakoj drugoj tekmi... bukvalno ne postoji igra na svijetu gdje bi mec bio ovako neizvjestan protiv nekog ko je tako los... 68% preciznost pasova, 36% posjed... i to ne igram ja kao neki ovdje ( :mrgreen: ) da mrcvarim igru i peglam oko svoje polovine, nego bukvalno sve vrijeme bio u i oko njegovog kaznenog... tup, odbrana ili blok i eto kontre 1 na 1 za njega :-)


Tekma nakon toga zabijam dva gola u prvih 10 minuta tako sto moj Cruyff sam bez da ista pritisnem nakon sto izgubi loptu napravi tackle i uzme je nazad :-) i onda pricati o nekom skilu... jednu tekmu dobijes elite 2-1 igraca, sljedecu se patis sa gold 2-3, samo u fifi :mrgreen:
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#747 Re: FIFA 21

Post by soul_eclipse »

Ljudi vrijedi li raditi ovog Benzemu SBC ?
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#748 Re: FIFA 21

Post by Zux »

MensurM wrote: 15/04/2021 18:48 Ako neko hoće probat moje 4312 taktike, barem će se zabaviti igrajući



Samo uključite još attacking full backs na strelice kad počne utakmica.
Svaka čast za taktiku, postavio sam jos otkako si napisao stranicu prije. Prva taktika koja mi potpuno odgovara, oni ublehasi što stavljaju na YouTube, lažu namjerno smijem se kladiti, ne bi li mi debili dolazili ponovo sa vidimo novu taktiku. Puno bolje igram, malo nazad ima više lufta ali ništa strašno. Ovo što Rodzer priča, mene isto nervira sinoć je neigrivo bilo, dodavanja iza leđa, na kontra stranu, lopte kroz noge...
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#749 Re: FIFA 21

Post by Zux »

Isplati li se sad čuvati sve pakete za TOTS? Da ne otvaram ništa?
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#750 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

Zux wrote: 17/04/2021 21:17 Isplati li se sad čuvati sve pakete za TOTS? Da ne otvaram ništa?
sto da ne.
Ja krenuo 8-0 sad 10-2, jbg poslije tih mi je svaka u par deka i trenutno ne znam kako bas podici nivo igre da bude iznad toga. Jedino fokus da popravim jos na neki dosta veci nivo a i par jacih igrača.

@Rodzer Mur
prodat ću sutra što imam foddera jedno 3mil sto sam ulozio, bit cu los jer mi stoji haman mjesec dana :-) cekajuci iconu..
sta mislis dal sutra da ako izleti jeftino uzmem mid cruyffa.. ili da cekam i jos sve to investiram probam napravit barem jos 30-40-50% na to ...

p.s izvukao jučer iz prime or mom , prime kluiverta, da je meni taj tvoj "problem" sa untradable karticama :D
Post Reply