FIFA 21

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#676 Re: FIFA 21

Post by Raigor Stonehoof »

Ako neces fut igrati, ne kontam sto nisi PES uzeo. FUT je jedina stvar koja je na fifi bolje uradjena, uz licence.
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#677 Re: FIFA 21

Post by febo_acm »

Raigor Stonehoof wrote: 03/04/2021 09:16 Ako neces fut igrati, ne kontam sto nisi PES uzeo. FUT je jedina stvar koja je na fifi bolje uradjena, uz licence.
Sa ovim se slazem. Nikad je ne bih upalio da nije FUT-a. Igrao bih Master league ili BAL na PES-u.
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#678 Re: FIFA 21

Post by soul_eclipse »

Raigor Stonehoof wrote: 03/04/2021 09:16 Ako neces fut igrati, ne kontam sto nisi PES uzeo. FUT je jedina stvar koja je na fifi bolje uradjena, uz licence.
Carrer Mode na FIFI 21 je bolje uradjen nego Master League na PES-u,dosta je zanimljivije i realnije.Ja sam Carrer Mode igrao 5 godina od fife 16 nakon sto sam odlucio prekinuti FUT tada.Jedino sto je zanimljivo na PESu meni je patch Balkan Liga za ePES 2020.
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#679 Re: FIFA 21

Post by Zux »

U Icon swaps dobih Roberta Carlosa Prime, 91. Paket onaj od 16 sam izabrao, Prime or Moments. Tu mi i jeste najviše skripalo, tako da sam zadovoljan
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#680 Re: FIFA 21

Post by djama »

prvi party bag mkhytarian
drugi party bag Van aanholt
treci party bag Elvedi
Mid or prime iz swaps , Inzaghi prime
delete klub odmah
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#681 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Nisam odavno igrao pa kontam hajd' da uzmem 15 pobjeda za 25x 83 tokene, ovo je bukvalno najgori gameplay koji sam imao ovu fifu, znaci svaku tekmu sam se borio sa dzojstikom, lagom i svojim igracima, protivnik je tu reda radi samo da napravi kontru i zabije gol :mrgreen:

E'o samo mali dio onog u cemu sam uzivao ovo jutro :mrgreen:



Odjednom mi nesto pocne vuci igrace unazad dalje od lopte, pocnu kruziti oko nje, komedija :mrgreen: Vieira je bio k'o Bambi na ledu cijelu WL, pao je je'no 15 puta iz cista mira, bez pretjerivanja... najjace je to sto je ping shatro 35-36ms zakucano, znaci ne pomjera se... :-) al' et' uzeh taj token, kakvo smece od igre na sta ja vrijeme trosim
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#682 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Ja na jednom 17-1, na drugom (grozna ekipa, Mahrez i Neymar mi igraju u napadu) 14-0. Od 31 tekme u 22 bio RQ, rekord svih rekorda. Izgubio na dvije kontre od Gervinha :( Primio 13 golova ukupno.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#683 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Ma ovdje je samo gameplay bitan, isti ti racku gold Werner ili prime r9 ako ti je gameplay karina, samo levati kontaju da ce im bolji tim donijeti 10 dodatnih pobjeda u WL

Ja prime Vieiru od 3m zamijenio gold Kanteom koji je 50k i igra 10x bolje u losem gameplayu :-)


Cudi me da si i tih 13 primio, sjecam se kad si ovdje postavljao klipove, ti da si s nama igrao PESa prije kad nas je po 30 sutalo na lanu dobio bi tarabu iz drustva :lol: po 110% cuvas loptu, kod nas je uvijek bilo nepisano pravilo da ako to radis onda zasluzujes da se odnosimo prema tebi kao da si Focak :mrgreen: od tih 22 RQ vjerovatno je pola iz dosade izaslo :lol:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#684 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Rodzer Mur wrote: 04/04/2021 16:23


Cudi me da si i tih 13 primio, sjecam se kad si ovdje postavljao klipove, ti da si s nama igrao PESa prije kad nas je po 30 sutalo na lanu dobio bi tarabu iz drustva :lol: po 110% cuvas loptu, kod nas je uvijek bilo nepisano pravilo da ako to radis onda zasluzujes da se odnosimo prema tebi kao da si Focak :mrgreen: od tih 22 RQ vjerovatno je pola iz dosade izaslo :lol:
Ja ako imam ispod 70 posto posjeda, to sebi pišem kao poraz. Uživam u tome. A još je i korisno... Zašto bih dao frajeru 16 prilika po utakmici kad može imati dvije?
Last edited by MensurM on 04/04/2021 20:40, edited 1 time in total.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2545
Joined: 28/02/2010 19:25

#685 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

JA 14-4 sa ovom ekipom Image

jedno 3 mil imam ulozeno u fodder al cu izgubit dosta jer nikako da izadje ikona sve im jbm..
treba uzet u obzir da igram sa pokvarenim analogom i da sam koliko hoces dodatnih sansi omogucio protivniku radi analoga...
Image

4-2-2-2 palacio i butra u napadu.. helem potvrdilo se sve da i imam cronalda i mbappea isto bi bilo..
a za Armina i njegovu igru.. jbg , fakat ne bi se sa njim niko druzio ni igrao da tako igra i u mahali i svaka mu cast moras bit posebna psiha da tako mozes igrat citavu wl... da ti ne dosadi... da imas strpljenja peglat je toliko, ali eto ako hoces imat toliko pobjeda ili to ili da naucis skillove ko Bog i odbranu jos bolje.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#686 Re: FIFA 21

Post by Gerro »

Raigor Stonehoof wrote: 03/04/2021 09:16 Ako neces fut igrati, ne kontam sto nisi PES uzeo. FUT je jedina stvar koja je na fifi bolje uradjena, uz licence.
U pravu si definitivno. Ma inače sam igrao Fifu zadnjih par godina, ali se planiram prebaciti na PES.

Igram ja online, ali ne igram FUT, a na PESu ima dosta manje igrača, pa je teze naci i protivnika. Ne znam kako je ML odrađena na PESu, na Fifi igram career mode.

Inace, nervira me kad igram online, sto je svaki napad neka šansa, jako tesko se braniti, rezultati budu po 6-4 i slicno
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#687 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Plavo-bijeli wrote: 04/04/2021 20:39
a za Armina i njegovu igru.. jbg , fakat ne bi se sa njim niko druzio ni igrao da tako igra i u mahali i svaka mu cast moras bit posebna psiha da tako mozes igrat citavu wl... da ti ne dosadi... da imas strpljenja peglat je toliko, ali eto ako hoces imat toliko pobjeda ili to ili da naucis skillove ko Bog i odbranu jos bolje.
Da vidiš šta mi se desilo na ovoj Adriji...

Četvrtfinale, vodim 5-1 protiv lika kojeg ne volim. I krenem mu sakrivat loptu, bježat u kornere umjesto da zabijam 1 na 1 zicere, dodavat se golmanom, dizat loptu štoperima pa da vraćam glavom golmanu. I ispadnem.

Pomislio bi čovjek da me to opametilo, ali sljedeće sedmice opet četvrtfinale, opet jedan drugi lik kojeg ne mogu smisliti, opet 5-1 za mene u 60. minuti i opet isto napravim. Jedva me drugovi (igrali na nož do kraja turnira, a nije im trebalo) na kraju uguraše u Top8 jer sam psihopata. Al to samo kad ne volim likove, protiv ovih dražih igram normalno.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#688 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Inače, našao sam najbolju taktiku za ovu Fifu.

4312

Press after u odbrani
Width 5
Depth 7

Possession
6
6

Jedan špic mixed, drugi get in behind
CAM stay forward i stay on edge
Jedan vezni go forward i cover center, druga dva stay back i cover center
Bekovi stay back

Na početku utakmice na strelice upaliti attacking full backs, ugasiti kad povedeš dva razlike, mijenjati bekove u 60. minuti.

Uživanje igrati, napadaš s 9 igrača, ne mogu ti loptu do sutra uzeti.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2545
Joined: 28/02/2010 19:25

#689 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

MensurM wrote: 04/04/2021 20:46
Plavo-bijeli wrote: 04/04/2021 20:39
a za Armina i njegovu igru.. jbg , fakat ne bi se sa njim niko druzio ni igrao da tako igra i u mahali i svaka mu cast moras bit posebna psiha da tako mozes igrat citavu wl... da ti ne dosadi... da imas strpljenja peglat je toliko, ali eto ako hoces imat toliko pobjeda ili to ili da naucis skillove ko Bog i odbranu jos bolje.
Da vidiš šta mi se desilo na ovoj Adriji...

Četvrtfinale, vodim 5-1 protiv lika kojeg ne volim. I krenem mu sakrivat loptu, bježat u kornere umjesto da zabijam 1 na 1 zicere, dodavat se golmanom, dizat loptu štoperima pa da vraćam glavom golmanu. I ispadnem.

Pomislio bi čovjek da me to opametilo, ali sljedeće sedmice opet četvrtfinale, opet jedan drugi lik kojeg ne mogu smisliti, opet 5-1 za mene u 60. minuti i opet isto napravim. Jedva me drugovi (igrali na nož do kraja turnira, a nije im trebalo) na kraju uguraše u Top8 jer sam psihopata. Al to samo kad ne volim likove, protiv ovih dražih igram normalno.
kako si uspio sa 5-1 i tvojom igrom ispustit tu prednost?
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2545
Joined: 28/02/2010 19:25

#690 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

i press after sta? heavy touch ili possession loss
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#691 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Plavo-bijeli wrote: 04/04/2021 20:49
MensurM wrote: 04/04/2021 20:46
Plavo-bijeli wrote: 04/04/2021 20:39
a za Armina i njegovu igru.. jbg , fakat ne bi se sa njim niko druzio ni igrao da tako igra i u mahali i svaka mu cast moras bit posebna psiha da tako mozes igrat citavu wl... da ti ne dosadi... da imas strpljenja peglat je toliko, ali eto ako hoces imat toliko pobjeda ili to ili da naucis skillove ko Bog i odbranu jos bolje.
Da vidiš šta mi se desilo na ovoj Adriji...

Četvrtfinale, vodim 5-1 protiv lika kojeg ne volim. I krenem mu sakrivat loptu, bježat u kornere umjesto da zabijam 1 na 1 zicere, dodavat se golmanom, dizat loptu štoperima pa da vraćam glavom golmanu. I ispadnem.

Pomislio bi čovjek da me to opametilo, ali sljedeće sedmice opet četvrtfinale, opet jedan drugi lik kojeg ne mogu smisliti, opet 5-1 za mene u 60. minuti i opet isto napravim. Jedva me drugovi (igrali na nož do kraja turnira, a nije im trebalo) na kraju uguraše u Top8 jer sam psihopata. Al to samo kad ne volim likove, protiv ovih dražih igram normalno.
kako si uspio sa 5-1 i tvojom igrom ispustit tu prednost?
Pa izgubiš loptu s golmanom, štoperom... Pet puta :izet:

Possession lost... Zabiješ bruku besplatnih golova tako, sami napadači ti uzmu loptu i ušetaju se u mrežu u njegovih 16 metara.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2545
Joined: 28/02/2010 19:25

#692 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

No comment..

Ja 16 4 i svaka mi je jebeno teška.. igram ko Armin ali ako sekundu izgubim fokus u odbrani odmah gol primim ludnica...

Ako dodjem do 20 večeras i ostane 3 ili vise igrat ću ujutro za elite.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#693 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Ja ovdje od fife 19 pisem da treba usku igrati sa bekovima da se ukljucuju u napad, tek ovu fifu nadosli ljudi kad im pro igraci pocnu crtati da to valja... prethodne dvije fife protiv 4231 igrao s uskom u 25 od 30 utakmica u WL :mrgreen:

Nema bolje i zanimljivije formacije ako hoces da ugusis protivnika brzim napadima i sutevima sa svih strana... kad je dobar gameplay ne mogu te ni kontrirati kako treba, sve mozes zatvoriti jer ti je odbrana na centru, ali kad delay zavlada onda prolaze duge lopte kroz tvoje igrace, uglavnom cilj je zabiti 3-4 brzo i natjerati ga na rage quit :mrgreen:

Sto se tice tog cuvanja lopte, mozda zvuci k'o suplja, ali svega mi kad bih imao zagarantovanih 30-0 svaku WL ne bih je cuvao tako, jedino kad pocnem kruziti oko protivnickog kaznenog je kad imam dva gola prednosti, a levat i dalje samo trckara sa CDMom, ostali u 16, onda ga izvlacim dodavanjem na 35m od njegovog gola, inace samo direktno napadacki...

Inace nesto sto mi nikako ne ide u glavu je to da na jednoj taktici imam na balanced bekove jer mi vise odgovara tako nego da su na join attack, a kad okrenem na ovu drugu gdje mi je umjesto "press after poss" na "balanced" def style, igra se automatski uspori i igraci slabije reaguju... :-) jedino kad drzim neku vrstu pressa upaljenu igraci zivnu i hoce da se otvaraju u napadu i brze krecu u odbrani :-) svaka mu dala ko je ovo dizajnirao, ili sam ja najnesretniji lik na planeti i jedini kojem se ove budalastine desavaju (nije iskljuceno ni to :mrgreen: )
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#694 Re: FIFA 21

Post by febo_acm »

Ja igram najvise 41212 2 sa ovom ekipom. Ovo mi je mislim prva wl na PC. Doduse nisam ni igrao nikako na PC 😂 Zavrsavam Kluiverta da ovo malo uvezem, Alissona sam ubacio u SBC.
Mababu je join attack, ovaj drugi normal. Traorea ubi stamina, inace bi bio nenadjebiv. Mbabu svaku tekmu ima asist ili 1-2 kljucna pasa. Cim bekove stavim na stay back, odmah mrtva ekipa. Ozil je spektakularan CAM.
Ovu ekipu sam skupio za manje od 50 utakmica, usput malo radio SBC. Sad kad napravim rekonstrukciju i 4231 sa bekovima join attack ima da bude spektakl :D

Image
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#695 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Ja s ovim klocevima 27-2. I to dva strašno nesretna poraza. Jedna 1:0 gdje sam ja kod 0:0 promašio dva zicera. Drugi 2:0 gdje sam kod 0:0 promašio zicer, frajer nabio loptu kockom, prebacio mi sve igrače i izašao 1 na 1 s golmanom.

Image

Na svom acc 26-4. Prvi poraz bože sačuvaj, igrao u drugoj brzini. Drugi penali i onda od dva Top200 igrača po jedan razlike gubio.

Image

Mogao bi Cruyff na transfer listu nakon ove predstave.

Image
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#696 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Novi Party Bag, opet se ljudi zalijecu kontaju dobit ce nesto :mrgreen: nisam morao dugo cekati da mi ove IF skoce :izet:

Uzeo preko 300 ovih 81 rated IF, vec se prodaju po 16k... kome se da mogu se i dalje snajpati za 10-11k jer su izbacili nekih paketa pa se sad otvara, vec kroz par sati ce biti manja ponuda...

Image


Ove su trenutno u packovima, osim Rome

Image

Pa et' kome se da bujrum, lagana zarada...
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#697 Re: FIFA 21

Post by djama »

Dobro si to rekao raja se zalijece
ja uradio dobio Yazicia :D :izet:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2545
Joined: 28/02/2010 19:25

#698 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

ma i ja htio da kupim tih informa al nisma imao coinsa.. sve cekam da skoce fodderi i nisam mogao ih prodavat i jbg dzaba 3mil sa strane... sreca aitori isto skocili pa sam otpr na svakom dobar bio po 2k a i jos ih prodajem
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#699 Re: FIFA 21

Post by hopi »

ma kakvi taj party bag ne raditi ni slučajno
ja sam u foder uložio nekih 600k, znam da je sića ali eto sačkeati ću neki icon sbc porasti će

nego hio uraditi ovaj bundelsiga objective, score outside of box,još mi taj ostao ma ne ide, sinoć čitavo veče pokušavao dati go ne ide uspio samo jedan, pa ja mislim da do sada na fifi nisam dao 6 golova outside box, ili autoblock ili golman odbrani, jedini način je na kontru pa onda pucati izvan 16, koji je fol s tim šta uraditi, baš su ga s tim objectivom zajebali
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#700 Re: FIFA 21

Post by Zux »

hopi wrote: 05/04/2021 21:31 ma kakvi taj party bag ne raditi ni slučajno
ja sam u foder uložio nekih 600k, znam da je sića ali eto sačkeati ću neki icon sbc porasti će

nego hio uraditi ovaj bundelsiga objective, score outside of box,još mi taj ostao ma ne ide, sinoć čitavo veče pokušavao dati go ne ide uspio samo jedan, pa ja mislim da do sada na fifi nisam dao 6 golova outside box, ili autoblock ili golman odbrani, jedini način je na kontru pa onda pucati izvan 16, koji je fol s tim šta uraditi, baš su ga s tim objectivom zajebali
Ja redovno zabijam izvan 16, finesse šut, dovoljne jačine, a nisam vala neki igrač :) Probaj tako, a zavisi i koji igrač šuta
Post Reply