FIFA 21

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#276 Re: FIFA 21

Post by Zux »

Mene izludi ovo, danas sam pogodio 10 stativa/precki (Mbappe, Mollet 86, Pogba i ostali, sve visoka ocjena shoot) u 6-7 tekmi rivalsa, sve iz 16m, pa koji qrac. O promašajima i odbranama golmana da ne govorim. S druge strane, igrači sa shooting do 80, isprve ubiše odakle kod da opale. Jebote umjesto da se malo odmorim relaksiram, ja se nasekiram.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#277 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

E'o izbacili neki link na kojem mozemo vidjeti kakva nam je konekcija prema EA serverima i kakvo je stanje bilo u zadnjih 7 dana u nasim mecevima...

https://help.ea.com/en/ea-connection-quality-report/

Image

Ispade konekcija vise nego dobra 95/100, onda znamo do koga je :mrgreen:
Last edited by Rodzer Mur on 13/11/2020 00:37, edited 1 time in total.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2546
Joined: 28/02/2010 19:25

#278 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

Počastio me EA sa pickovima nakon više od godinu mi dadoše Brunu 8) hajde napokon više...
a opet sam nakon 40 packova bez ijednog walkouta bio i to 6,7 bilo onih od 100k..tek navečer dobio busqea koji ide za 25k al kako da se zalim...Bruno ubija.
Helem krenuo standardno ista ekipa dok nisam vidio da je mendy 140k. e reko nedam za beka toliko, rasprodam sve i evo
Image

Joj Rasho ubija... prve 2 tekme 7 golova sa 1rq na pragu druge divizije, eo sad sam usao i fakat je citava ekipa fantasticna.. doduse vidjet cemo tek u wL .. dao sam Alabi ipak anchor, nekako mi nije bio dovoljno agresivan na loptu nakon tacklova.

Šta poslije ovog upgrade? veze nemam..
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#279 Re: FIFA 21

Post by hopi »

ja uradio one neke objectivves, i u 75+ rated player dobijem sona 8-)
antrejdebl, a igram sa talijanima
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#280 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Danas druga slika...

Image
Image

Samo u dva meca mi je prepoznalo da je gameplay bio smece i to je pod "okay", a okay je na ovoj tabeli tanko pravo... a realno nijedan mec nije bio igriv :-)

Image

I shatro pokazuje da je bilo manje od 1ms jittera, a prije pocetka tekme mi varira po 20ms, sa 40 na 60 svakih par sekundi :-)

Al' eto kao rade nesto po pitanju gameplaya... a jucer gledam slike po twitteru i ankete neke, oko 50% ljudi igra na wifi, nije ni cudo sto je ovako neigrivo kad na to dodas njihove karinaske servere
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2546
Joined: 28/02/2010 19:25

#281 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

Son za LM ili ima li neka druga opcija do 120k? Znaci bilo ko LM/RM/ST a ako je ST moze i bilo koji Brazilac i Englez.
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#282 Re: FIFA 21

Post by hopi »

ja sam probao sa sonom, šta ja znam meni je bio malo trom, neokretan, ostalo ok, možeš i sterlina probati hunter mu nabaci fali mu brzine

nego može li mene jedan bug mašiti, igram wl, i samo se fifa spusti tj prozor se samjni, onda swtiched fokus i izgubio. Ništa od programa se ne vrti, nikakvih notifikacija, sve pregledao, totalno random se ovo dešava.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2546
Joined: 28/02/2010 19:25

#283 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

hopi wrote: 14/11/2020 12:17 ja sam probao sa sonom, šta ja znam meni je bio malo trom, neokretan, ostalo ok, možeš i sterlina probati hunter mu nabaci fali mu brzine

nego može li mene jedan bug mašiti, igram wl, i samo se fifa spusti tj prozor se samjni, onda swtiched fokus i izgubio. Ništa od programa se ne vrti, nikakvih notifikacija, sve pregledao, totalno random se ovo dešava.
a mislio sam Sterlinga onda naglo skontao da je Sonu opala cijena radi SBc + on kad je izasao kostao preko 300k, a sterlin oko 150k pa je jbg vidljiva razlika...hunter i vidjet ćemo kakav će biti.
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#284 Re: FIFA 21

Post by hopi »

ma eto probaj sona, ja ga imam antrejdbl ne igram s njim
ja sam se bazirao samo na što brže, okretnije igrače, i samo hunter i deri, znam da je glupa taktika ali šta ću dok pali to dobro je
son istina ima 5wf ali ne znam koliko je to ove godine bitno
Ramsey8
Posts: 657
Joined: 04/11/2018 11:23

#285 Re: FIFA 21

Post by Ramsey8 »

Cuj Son nije brz i okretan?
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#286 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Pocela je panika :izet: po cijenama Neymara, Mbappea i cr7 se vidi najbolje, po 100k pali u manje od 24h... sad je samo pitanje da li ce najniza cijena biti nakon ove WL ili nakon sljedece, ako mi nesto bude djelovalo prenisko ovih dana kupujem tim, previse ljudi ceka taj glavni crash koji im cesto promakne, pa kad svi krenu sa kupovinom opet cijene lete gore preko noci...

Izgleda da ce ubaciti Beckhama u igru, bice spor, ali za CMa bi mogao biti tonbe, jedan od meni najdrazih igraca iz djetinjstva

Planiram ovaj tim uzeti i jos mi ostane par miliona za trejdanje, ima se moze se, sa 100k tradable karticom kao najboljim pullom ovu fifu i gold3 nagradama :izet: kad se vi kurcite s nagradama moram i ja ovako :mrgreen:

Image

Valjda mi to vrati volju za igranjem :-) ako cr7 bude tanak Rasho ulazi na 7 chem i onda Bruno ide na 10

Ovu godinu cu izbjegavati sbc igrace, ogranice mi sklapanje ekipe, budem prisiljen koristiti isti tim po mjesec dana...
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2546
Joined: 28/02/2010 19:25

#287 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

Ja što ne mogu ovog qrcenja :P
Kako si ih mislio poslagati 4 2 3 1? Bruno cam može jedino tu i sta onda?

Kakav je fazon sa popeom jel moguće da je bolji od Allissona vidim proovi ga koriste i sute ne komentarisu fol
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#288 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Igram 41212(2) Pro igraci imaju restrikcije za turnire, pa neki nece da trose rating na golmane, a meni je Fut Birthday Pope prosle godine bio najbolji golman kojeg sam koristio... neki ga koriste i ove jer nema neke razlike izmedju njega i golmana od 100k

Ovi TOTW se isplate, obavezno odradite bar 3 :mrgreen: imam ove iste i u crvenoj verziji :lol:



Image
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#289 Re: FIFA 21

Post by hopi »

Ramsey8 wrote: 14/11/2020 15:29 Cuj Son nije brz i okretan?
nisam previše utakmica igrao s njim, ali što jesam očajan je bio, barem za tu cijenu
hunter na njemu bio, možda je engine bolji, ali primi loptu pa jednbo sekunda dok krene, ma zdravo son
obični diogo jota bolji, a i sterling, barem moje isksutvo je tako bilo
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2546
Joined: 28/02/2010 19:25

#290 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

Ma Son mi je Bog bio na LM, u 5 tekmi zabio vise nego Lucas i Saint zajedno u 9 tekmi ..valjda je sve jasno. Bio mi je dovoljno i agilan i sve... mozda je tebi sa konekcijom nesto bilo jbg


Ipak poludio sam dansa prvi put zbog konekcije, do sad nikad nije bila da se doslovno osjeti - sreća, al idanas 2,3 tekme. ..patnja svaki dodir extra touch. Tasmo vamo na kraju 3 ekipe promjenio ,prodavao kupovao pa opet pravio...Alaba ne moze meda, nije ni cudo sto mu je takva cijena...
Image
To sam na kraju sastavio i eto..Lenglet velika razlika u odnosu na Alabu... Pope nista nije branio ali eto nije ni Neuer :)

Na kraju 14-5 .. s obzirom da sam 4 izgubio glupo na moje greske... nije ni lose..probat elite napast treba mi teoretski 7-2 i onda ostaviti 2 za ponedjeljak kad znaju i poklanjat pobjede :d

Morao Sona prodat jbg da bih uzeo Mendya...
Bruno najbolji i strijelac i asistent.. probat cu rashforda sa hunterom.
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#291 Re: FIFA 21

Post by hopi »

ma vjerujem da je son ubica, ali tada me nešto raspizdio i nisam više htio igrtati s njim, bio tada preko 200k a ne može meda :lol:

igram wl, ide brzinski, ili ja rejdž kvitam ili protivnik
dešava mi se nešto čudno, izgleda lijevi analog malo se poremetio, kada igrač ide prema lopti ne ide najkraćim putem, nego kao da pravi neki luk :-?
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#292 Re: FIFA 21

Post by pepermint31 »

Image
Konačno napravio solidnu ekipu i od sada igram samo rivals. Squad battles je za mene skoro neigriv. Jedna od tri Squad Battles me diskonektuje, poraz registrovan 0-3 i nula coins tako da neću trošiti vrijeme. Svi ostali modovi rade uredno online i je li odigram koju Squad Battles tu me zna disconnect usred igre. Isto tako se nešto čudno dešava sa roster update gdje pri svakom ulaskom nazad na ultimate team se ponovno update-a.

Ovo je stvarno puno bugova i tako iz godine u godinu. Ubija mi zelju za igranjem.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#293 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Rekoh ranije kad su neke nagrade ili se otvara dosta packova, samo treba bidati na sve redom... trebao uzeti jednu shadow karticu za igraca, vidim moze se i jeftinije od market cijene :mrgreen:

Image

E'o sad se prodaju za 3,5k, a za lazy buyere se moze prodati i za 4k

Ja kupih tim maloprije, ne znam kako sam sebi dozvolio da sve ovo vrijeme igram bez Kantea u ekipi :-) lik sve sam radi kao i prethodnih godina...

Image

Gameplay i u 3 ujutro karina :-) Mbappe 5 tekmi jedan gol, jos sam mu huntera stavio seljacki, opet nije brzi od RTTF Koulibalya :lol: Neymar s CAMa dominirao, ali kad te gameplay presjece jedva se krecu svi redom, tuga...
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#294 Re: FIFA 21

Post by hopi »

sa shadow karticama je solidno, znao sam ih i ja po 20tak imati odu sve, ali slabo bidanjem na pc baš rijetko koja da upali

a to sa hunterom na mbape je seljački ali jbg i ja tako, gomez dybala mertens svi hunter šta ćeš nema druge
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2546
Joined: 28/02/2010 19:25

#295 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

Pa nije isto Mertens sa Hunterom koji ima 90 acc 82 sprint speed, bilo šta drugo mu ni ne igra, ko Mbappeu sa 96a-96s kome ni ne treba pace, mozda u nekim kombinacijama hawk ako ti baš znači +3+3... hunter jedino ak postoji neka greska u kodu i neki bug za koji samo rijetki znaju :)
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#296 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Testirao ovaj novi patch, gameplay djeluje dosta brze, ne znam da li je zato sto niko ne igra utorkom ili je do patcha fakat... jes' da mi se u napadu sudaraju cr7 i mbappe, ne mogu se okrenuti, ali u odnosu na prethodne sedmice djeluje bolje :mrgreen:

U samoj igri nisam nista drugacije primijetio, osim da sam igrao protiv dva lika sa 5 u odbrani, valjda jer bilo kakav press jede staminu, jedino je drop back netaknut, pa samo cekaju kontre :mrgreen:

Sto se tice pinga nema promjena, tako da mogu komotno reci da je ovaj ping beskoristan podatak jer se gameplay mijenja bez obzira na to sta pise :mrgreen:

Image

Valjda ne ureknem... :mrgreen:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2546
Joined: 28/02/2010 19:25

#297 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

Meni ping sve veći i veći u igrama, da je sad ono uspjeh kad je 35-38 ... a često bude 40-45.. pa izadjem..i osjeti se i u igri da nije vise nivo... EA koji ti je?


Image
Smije li ko na crtu ? :D
Inače blizu sam i divizije 1.
Helem mislio sve prodat i sklopit za Neymara, ali... neka se još strpi jednu sedmicu.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#298 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Ja nisam ni igrao od onda pa ne znam kakvo je stanje, danas zamijenio termalnu pastu na ps4, nisam mogao nigdje naci termalne padove, a ovi fabricki minijaturni, stede na potrosnom materijalu, zato su po' kile termalne paste stavili na procesor :mrgreen:

Ventilator mi bio kao fabricki, nigdje prasine :lol: gledam kod drugih likova nakupi se, fakat se nadao da ce biti i kod mene, pa da to bude razlog sto slabije radi i dobijam lag, ali nista... al' eto uglavnom sad se u meniu na fifi i kad gledam squad ne cuje nikako, ne znam jos u mecu kakvo je stanje...

E'o mojih crvenih do sada

Image

Image

A svaku WL igram protiv bar 10 likova sa crvenim Rashfordom ili Gomezom, bez pretjerivanja :mrgreen:

Jah, ako je neko propustio, sad mozete u opcijama staviti da vidite ping tokom meca, kao i jitter/packet loss
User avatar
TinNBANFL
Posts: 532
Joined: 29/12/2012 23:51

#299 Re: FIFA 21

Post by TinNBANFL »

Image


Evo moje ekipe imam jos oko 250k , 8-0 trenutno WL, draft ove godine ubica zaradio preko 2m sa draftom, cijela FIFA 21 je road to Eusebio, pa polako. Serveri katarstrofa realno, ping pokazuje 40 u mene 3 sekunde da se okrene Neymar, ali sta ces nema alternative za fudbalsku igru pa smo osudeni na FIFU.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#300 Re: FIFA 21

Post by Raigor Stonehoof »

TinNBANFL wrote: 20/11/2020 18:55 nema alternative za fudbalsku igru pa smo osudeni na FIFU.
kakva besramna laz :D

da si rekao za FUT da nema alternativa pa OK

a za Fifu postoji 10 puta realnija, fluidnija i bolja alternativa :)
Post Reply