FIFA 21

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#251 Re: FIFA 21

Post by febo_acm »

Ima neki Tarik hos cini mi se :D
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#252 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

@Rodzer Mur da prodam ekipu u četvrtak cijelu? I kupim za sve coinse Oblake, Benzeme i Casemire pa ih prodam krajem mjeseca kad izađe Icon SBC? Taman i da izbjegnem koji market crash dotad.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#253 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

@MensurM Mozes, zavisi samo sta cemo dobiti u petak, najavljuju UCL Live kartice, pitanje je kad ce loading screen izaci, ako izbace danas ili sutra mozda bude malo panike, ali cetvrtak u toku dana (3-5h nakon nagrada) bi cijene trebale skociti

Sto se tice foddera, zavisi kad ce doci icon sbc, prije ili nakon Black Fridaya jer ce tad biti otvorene hiljade packova za lightning rounds

86 rated fodder je kasnije imao prosjek oko 15k, kad izadje neki solidan sbc skakalo do 22 u prosjeku
87 od 20k do 27k
88 od 25k do 33k
89 od 30k do 40k
90 od 40k do 50-60
91 Oblak je znao sa 45 na 70k
83-84 rated su isto jeftine trenutno

Znaci i trenutne cijene za vecinu ratinga su ok, samo je pitanje kad ce doci trenutak u kojem ce fodder skociti jer ovo sad sto cijene postepeno idu gore nije zbog sbcova nego jer se mnogi pripremaju, investiraju za icon sbc pa dizu cijene... a treba doci i POTM za Premier ligu (Son ili Kane) Ligue 1 POTM (Mbappe ili Neymar)

Danas recimo ocekujemo UCL MM + mozda vrate ove League SBC sto su jucer zajebali pa ukinuli, ako i tu stave sve tradable packove moglo bi pasti dosta kartica, kao i fodder

Nije losa ideja ovdje pratiti cijene https://www.futbin.com/stc/cheapest i onda kupovati cim izadje dnevni sbc, pa prodavati nekoliko sati kasnije, uzimati po 1-3k po kartici

Golmane izbjegavati osim Oblaka, najbolje kupovati odbranu kad su cijene niske, CBovi najvise skoce kao i bekovi, pa opet cetvrtak nakon nagrada i petak nakon promoa bice po 20-40 minuta da se uzme sve jeftinije... ako ti se ne da preprodavati, onda uzmi kad mislis da je cijena povoljna i cuvaj dok ne izadje sta dobro, ali mozes odmah poceti listati sve za lazy buyere po 5-7k iznad market cijene, proda se dosta kartica na taj nacin jer neki ne prate cijene, samo uzmu sta im treba...





Ja vec danas prodao Neymara za 90k profita, nakon patcha i ovih lockdowna po drzavama gameplay mi je karina, isto mi Dembele ili Neymar, ne mogu se okrenuti ni jedan ni drugi

Napisah ranije da je nedjelja poslijepodne, pa do nekih 30-40 min nakon SB nagrada dobra za kupovinu...

Image

To mi je od nedjelje profit, oko 700k cistih coina uzeo, nakupovao svega u nedjelju, u ponedjeljak vec kartice skocile (jer rekoh vecina konta da ce ponedjeljak biti najbolji za kupovinu i onda kad svi krenu cijene skoce jer je ponuda niza zbog manje packova)

Igrat cu s ekipicom od 1m WL, strah me i pomisliti kakav ce gameplay biti nakon Black Fridaya kad kupi igru jos jedno 30% novih igraca :-)
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#254 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Rasprodao cijelu ekipu, 2.6mil coinsa dobio. Cijene nikad veće, bolesno.

Ako neko ima prijedlog za ekipicu od 100-200k za ovaj vikend, nek baci.
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#255 Re: FIFA 21

Post by hopi »

danas najbolji onaj gervinho 82 u pickovima
elem i ja sam slično uradio, igrao sa englezima sve prodao- KDB s njim sam pokušavao jedno 3 puta igrati ne ide koliko je trom, ali eto svaki put akda sam ga prodao nešto zaradio.
Ja onda napravio sastav sa talijanima, puno jeftiniji igračia ima dobrih.
Na sredini-napad, gomez IF, mertens, dybala, i na ST promo lukaku.
Ovo je znači bez krila, bolje je nekako su bliži igrači barem ko se puno dodaje, na sredini su mi bolji mertens i gomez, okretniji, agilniji nego recimo KDB i bruno fernandes.
U odbrani sasvim solidno manolas i koulabily

pa eto za taj ioznos možee nki sličan sastav
handanovič-20k
hernandez, koulabily, manolas, cuadrado- sva 4 nisu više od 50k
naingolan vidal- 6k oboijca
i na camove gomez, mertens, dybala, na ST možda onaj martinez iz intera ili imobile
svi odrabmreni shadow, svi napad hunter, mislim da je ovaj sastav oko 150k
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#256 Re: FIFA 21

Post by MaksprotivMarksa »

Je li vama ping porastao u prethodnim danina, meni je bilo od 18 do 25, a sada ne ide ispod 40, jesu li nas to premjestili opet ?
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#257 Re: FIFA 21

Post by djama »

MaksprotivMarksa wrote: 06/11/2020 11:38 Je li vama ping porastao u prethodnim danina, meni je bilo od 18 do 25, a sada ne ide ispod 40, jesu li nas to premjestili opet ?
ne, nego sad pokazuje ispravno tj kako treba. do sada ono nije bilo ok
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#258 Re: FIFA 21

Post by hopi »

i meni je tako s pingom
nego jučer porasle cijene foddera, 87 i 88, ne previše ali koju hiljadu pa nsiam nešto aman ulagao

nego jučer od MM sbc dobijem ovog IF felixa (200K) i isusa iz citija
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#259 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

800k okruglo uzeo od jucer, 3m ulozio u gold meta kartice i preprodao, danas ako budu lightning rounds ove kartice do 100k bi mogle pasti pravo, pa eto ako vam je zao na nekim izgubiti mozda je vrijeme da ih se rijesite, pa kupiti opet oko 8 veceras

Image

Za ovu sedmicu oko 2m coina dobio, ovako se ja nafuram nekad pa po 5-6 dana trejdam i onda mi dosadi, pa ne dotaknem po par sedmica :mrgreen:

Odigrao samo 3 WL meca, sad poslije patcha moram sa svakim pasom nisaniti po 5 sekundi, odmjeravati da bude savrsen jer su pasove sjebali mangupski, dva puta mi zadnji vezni loptu salje 180° u pogresnom pravcu, direktno protivniku u noge za kontru :mrgreen: da ne spominjem po 2-3 dodira s loptom prije suta ili pasa...

Meni ping sad bude 44ms pa skoci na 65ms, pa se vrati na 45 i sve tako, to je najgore kad je tako nestabilan... prije patcha onaj lazni bio zakucan na 18ms, nije se pomjerao, ali s pingom i bez gameplay je od prosle sedmice i onog patcha 3x gori, bar meni...
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#260 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Kad god je ovakva panika i otvara se puno packova, nakon sat vremena samo treba bidati na bilo koje meta gold kartice ili fodder...

Image

Da prodam svaku po najnizoj to je 10k po kartici, a za lazy buyere to je i po 15k za jednu... opet napunio transfer listu svim i svacim, pa cemo vidjeti sta ce biti :mrgreen:

Veceras se moglo svega pokupiti, Gomez u jednom trenutku bio 110k, Kante 350k, Son 130k itd... sad se sve opet vratilo na stare cijene... sreca bio potencijalni leak za Rashforda, pa nisam prodao svog gold, sad je 300k, ja ga kupio za 245k jucer
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#261 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Ja bolestan baš, temperatura, glava ubija, noge, ruke... Jedva završio 4 tekme.

Ovo mi je ekipa. Uložio 3mil u Oblake i Benzeme.

Image
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#262 Re: FIFA 21

Post by febo_acm »

MaksprotivMarksa wrote: 06/11/2020 11:38 Je li vama ping porastao u prethodnim danina, meni je bilo od 18 do 25, a sada ne ide ispod 40, jesu li nas to premjestili opet ?
Sa 18 na 50.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#263 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

febo_acm wrote: 07/11/2020 00:18
MaksprotivMarksa wrote: 06/11/2020 11:38 Je li vama ping porastao u prethodnim danina, meni je bilo od 18 do 25, a sada ne ide ispod 40, jesu li nas to premjestili opet ?
Sa 18 na 50.
Pisalo vam je u posljednjem patchu da je bio pogrešan ping. Da su prikazivali samo ms prema serveru, a sad je i u suprotnom smjeru.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2552
Joined: 28/02/2010 19:25

#264 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

Armine svaka cast za Elite 1. Sa njemackim serverima to je borba za 30-0, a tek kad vidim one youtube proove pojedine sto vec igraju sa mid ronaldom i mid gullitom i onda se hvale za 30-0 :-)
Harry je izuzetak!

Evo mogao bi EA uskoro popraviti ono govno od L1-L2 R1-R2 za bridge i ostale gluposti, rekli su jucer da ce pogledati to pa da poprave napokon.
DAnas napokn nesto uspio trajdati, slucajno naidjem na mexicanca koji se prodaje za 1800 1900 a hladno preko bidovanja kupuje za 650... jedno 50,60 komada je otislo, tek je evo raja večeras skontala za to jbg
Image

eto ekipe, na varanea sam se trebao malo navic al tek sad protiv tezih protivnika osjetim koliko znaci kad guraju sa wernerom i ostalim ...

inace 11-3 , opet jednu na penale i opet jednu na nenormalnost EA- krenula utakmica citav teren crn i igrači svi crni, ludnica.. taj bug nisam nigdje vidio.. bez linija bez iceg i jos uspio samo igranjem na radar prvo pol 1-1 ali previse je bilo to da se izvuce sa takvim uslovima
Ramsey8
Posts: 657
Joined: 04/11/2018 11:23

#265 Re: FIFA 21

Post by Ramsey8 »

igra mi se karijera da je hoce krekovat ubrzo haha
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#266 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Ja ne znam jesam li ograjisao ili sta se desava, ali ovo je neigrivo za mene evo vec drugu WL, 60ms, igraci se ne mogu okrenuti, smanjio depth na 4 jer me debili kontriraju, opet mi svi idu naprijed, u odbrani igraci bjeze po stranama, ostavljaju sredinu otvorenu za duge lopte, kao da u zivotu nisam igrao od kakvih debila gubim... ne mozes prebaciti na igraca na kojeg hoces...

Samo parkiraju sve oko kaznenog i pustaju da AI blokira, onda duga lopta na krilo i to je to... za kornere stavio na 1 crticu, opet mi svi krenu naprijed, u odbrani niko... moj korner je bukvalno prilika za protivnika jer ce dobiti kontru bez obzira odigrao kratko ili ubacio... prije pasa ili suta po 3 koraka moji idioti naprave jer komande kasne po sekundu...

I kad napokon uspijem nekako probiti levatima odbranu, ovo se desava...



Znaci bukvalno primam golove kroz 3 odbrambena, preko noge iz okreta suta i zabije, ali ovo ne moze uci kad ja stvorim priliku :lol:
Najlosija fifa u zadnje 3, zvuci nevjerovatno ali skill gap je nikad nizi

Kontam prodati nekom 5m coina i izbrisati ovo smece jer ne'am zivaca za ovu debilnost, ako je ovako lagavo sad, sta ce tek biti za par mjeseci...
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#267 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Nisam vam se požalio kako sam ostao bez najmanje 150 eura i TOP4... Pogledajte penal na 1:03:30... Epska krađa i najčišći tackle ikad. Još igrao s temperaturom 38.7C i nakon dvije noći bez sna. Fuj.

Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#268 Re: FIFA 21

Post by Zux »

Pričajte vi sta hocete, da je ranije bio lažni Ping, sad je postalo neigrivo. Jebote s Mbappeom fulam ili brani golman suteve u 16m, a nije tako bilo sigurno na početku. Ovo ko i Rodzeru mi se dešava, pasovi nigdje veze, na kontra stranu, u odbrani dok reaguje da prebaci ili da izbije skoči patuljak preko Varanea I zabije. Katastrofa
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#269 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Mensure probaj odgledati onaj video od Borasa za odbranu sto si postavljao ovdje, mozda pomogne :lol:


Image

Od pocetka ove fife dobio sam gold Sanea i gold Neuera kao najbolje tradable kartice, to je oko 130k... ljudi po 3 Neymara dobijaju, cak i ovdje na forumu od 10 ljudi mislim da sam jedini koji nije dobio tradable karticu preko 100k :mrgreen:

Dobio jos 4 duple, tih 15 packova izadje oko 130k, kontam plejku detaljno oprati svetom vodicom, na kakvim sam ja mrvama spavao :mrgreen:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#270 Re: FIFA 21

Post by Raigor Stonehoof »

MensurM wrote: 08/11/2020 19:38 Nisam vam se požalio kako sam ostao bez najmanje 150 eura i TOP4... Pogledajte penal na 1:03:30... Epska krađa i najčišći tackle ikad. Još igrao s temperaturom 38.7C i nakon dvije noći bez sna. Fuj.

Ko da si protiv zelje igrao
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2552
Joined: 28/02/2010 19:25

#271 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

Ubi ova fifa.. meni je cak i konekciaj ok ono nije kao nekad da plačem koliko je sporo, ping 36 pokazuje otpr , nije idealno al kazem igrljivo je.. ipak svake sedmice bar 2 poraza budu iskljucivo zbog EA bugova i problema sa konekcijom i igrom, tako je i sad bilo i opet sam morao 3/4 uzet za Elite ali premoren igrao 15 tekmi u nedjelju i jbg..prvu sedmicu kad ne budu 2 poraza zbog EA ganjam elite... al fakat smori me i opet se pitam sto mi ovo treba u zivotu da za vikend se vako zayebajem umjesto fino da uzivam u zivotu..
nadam se da cu naredne godine nakon korone skupit snage i ne kupit ovo sranje,,,jedino sto sam naucio jeste da ne smijem palit ni gledat ni borasa ni krasia nit ista i to je to...

Helem Rogere nisam ni ja nista izvukao, jesam griezman lazem tradable 80k i to je to, untradable nemam ni jednu vrijediniju karticu , osim opare za klupe.
Od čet otvorio 20ak paketića, od čega su 4x100k bila, niti jedan walkout, ni jedan da je vrijedio više od 10k.
Ali hajde moze se sve promjeniti već večeras kad dodju 2 gold packa iz Squad battles :-) :D
Sve u svemu releasam evo negativnu energiju i ljutnju, morat cu postat ili monk ili PRO takav da ce svaka tekma ici na RQ, nema druge.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#272 Re: FIFA 21

Post by djama »

meni je ova sedmica bila top, dosao do 16-6 i onda jednostavno poceli dolaziti bolji igraci i na kraju 18 zavrsim , dvije me dc
ping jeste se promijneio ali nikakve razlike ne vidim u gameplayu
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#273 Re: FIFA 21

Post by hopi »

meni je isto na početku super išlo, dok je bio taj "niži" ping, igrao sa starter ekipom, ma brzi svi, okretni stvarno fino išle utakmice. ONda nekada uradim apgrejd čitave ekipe, i tu negdje povećaju ping tj prikazuju pravi šta već nebitno, i nekako počenm gubiti, igrači tromi, ne mogu se okrenuti, kdb najgori igrač s kojim sam igrao. Onda promjenim opet ekupi, uzmem što brže igrače, i onda je bolje bilo.
Jučer odigrao par utakmica, na 1-2 utakmice je ping bio oko 20ms, na nekim do 40 i kusur, varira u nekoj utakmici su brži igrači, negdje tromiji ali uglavnom nije tako strašno kao što rodžer kaže, možda da probaš vidjeti postavke rutera/modema možda je do tebe nešto ako te baš to jebe u svakoj utakmici.

nego gledam malo apgrejd neki, šta je ovdje fol se mertensom, obični je 10k, ovaj 500k, na običnom hunter na ovom specijalnom engine, tu su negdje ublizu, jedino je pas dosta bolji

https://www.futbin.com/21/compare/26319 ... em=100,100
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#274 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Ma ja sam zbog prijasnjih iskustava sa lagom ove godine kupio digitalnu verziju fife (platio 180km, jos nisam prezalio :mrgreen: ) i bilo je ok prvih par sedmica, do onog prethodnog patcha, nakon toga gameplay mi je gori nego u fifa 20 sto je jako tesko za postici

Otvarao portove na ruteru, jos gore, vratio na staro, na plejci izbrisao bukvalno sve drugo sto sam imao, radio database rebuild 100 puta, otvarao plejku da vidim ima li prasine, htio mijenjati i termalnu pastu, ali to je do servera... sad otkako je u UK, Njemackoj, Francuskoj itd ovakva situacija, svi su kuci, serveri optereceni, a u mojoj zgradi ima jos 20 drugih stanova gdje je isto telemach, moguce da je i tu opterecenje, pa dobijam veci ping nego ostali iz Sarajeva... ostaje mi jos da trazim od telemacha drugi modem, to cu vidjeti ovih dana, ali tesko da ce se ista popraviti, ja sam vec mijenjao 3 razlicita providera zbog istih problema, jedino da selim u neke ruralne dijelove sa odlicnim netom i bez ikoga oko mene, po mogucnosti negdje u Njemackoj :mrgreen:
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#275 Re: FIFA 21

Post by febo_acm »

Do servera je njihovih, nista mi tu nismo u mogucnosti promijeniti. Ja sam nosio konzolu kod druga koji je radio u Telemachu i bio neki baja, ima internet koji mi mozemo samo zamisliti :D Ono 500/500 konekcije ping 5ms i Fifa sranje. Mada ja da budem iskren ja sam igrao u Njemackoj i imao sam slicna sranja, isti omjer 😂
Post Reply