Spotify

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#76 Re: Spotify

Post by fusion_ba »

travar wrote: 15/07/2020 13:02
Dok god budem mogao, koristiću GPM, a možda bih se prebacio na Spotify da postoji mogućnost da upload-ujem svoju kolekciju s računara, nešto što GPM ima.
Ima Spotify na desktopu opciju da ubaciš muziku sa računara u neku plejlistu. Onda kad otvoriš Spotify na bilo kom drugom uređaju i pritisneš Download, automatski se ta muzika preuzme. Samo je važno da budu na istoj mreži da bi se preuzelo.
Last edited by fusion_ba on 15/07/2020 17:07, edited 1 time in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#77 Re: Spotify

Post by ExNihilo »

Ajatolah_ wrote: 15/07/2020 16:29
ExNihilo wrote: 15/07/2020 12:06
Ajatolah_ wrote: 15/07/2020 11:27 Ima li neko ko je duže koristio i Deezer i Spotify da uporedi? Meni djeluje da su tu negdje kvalitetom usluge, ali čini se da je Spotify malo jeftiniji.
Obje platforme imaju jako dobre i precizne suggestion algoritme. Spotify je znao ubosti da će mi se svidjeti opskurni muzičar koji na YT ima 100 pregleda. Ovi machine learning algoritmi su, zapravo, prava vrijednost obje platforme: jednom kada te nauče, account je izrazito personaliziran, i teško se odreći istog. Što je ujedno i razlog zašto nastavljam koristiti obje platforme: obje daju odlične prijedloge. Ono što mi se sluša on-demand, ja mogu upaliti i na YT. Ali ne mogu explorati muziku kako je exploram kroz ove platforme.

Čini mi se da Spotify stavlja veći naglasak na iskorištavanje pomenutih algoritama: osim klasičnih "you might like this", postoji personalizirana playlista koja se korisniku dostavljaju na sedmičnoj bazi (discovery weekly), zatim tzv. tastebreaksers - autori i žanrovi koje korisnik inače ne sluša, ali Spotify misli da će mu se svidjeti na bazi onoga što je naučio, a tu je radio koji se okine prema zvuku odabranog autora. Obje platforme imaju "similar artist" pretraživanje, new releases prema žanru, community playliste, i sl.
Onda bih možda i mogao isprobati Spotify. Na Deezeru sam nekoliko mjeseci, i preporuke su dobre ali imam osjećaj da sam tamo poprilično učahuren žanrovski i međusobno sličnim autorima, odnosno volio bih baš nešto kao što spominješ taj tastebreaker, da mi razbije monotoniju na playlisti više nego što bih ja sam to uradio.
Probaj. Meni je Deezer bolje iskustvo slušanja, a Spotify bolje iskustvo istraživanja.

Btw, postoje web servisi za sync playlista i favorites između jednog i drugog.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#78 Re: Spotify

Post by fusion_ba »

Rekao bih da su domaći izvođači / izdavači potpuno izjednačili ponudu na Deezeru i Spotify. Ne tražim puno domaću muziku ali ono što sam tražio ili je dostupno na obje platforme ili nije ni na jednoj, nisam vidio razliku.
punjac
Posts: 33
Joined: 12/10/2014 13:06

#79 Re: Spotify

Post by punjac »

Stari spotifajeri imam pitanje. Može li se ovaj porodični paket dijeliti među ljudima koji ne stanuju na istoj adresi? Na kraju krajeva kako Spotify vrši provjeru da li korisnici koji dijele ovaj skupni račun žive na istoj adresi. Pitam jer planiram sa bratom uzeti ovaj duo account, međutim ja studiram u Sloveniji i već bih od septembra trebao nazad u Ljubljanu. Da li će Spotify ugasiti taj račun u ovom slučaju?
Fauja Singh
Posts: 2468
Joined: 07/12/2011 12:40

#80 Re: Spotify

Post by Fauja Singh »

Ja sam do danas koristio nalog od osobe koja je van granica BiH, tako da mozete koristiti obojica iako niste na istoj adresi.
Samo sta je meni smetalo jeste da npr. ja slusam neku pjesmu i odjednom mi se prebaci na neku drugu, ta osoba koja je vani pusti pjesmu na svom uredjaju i odmah i meni prebaci. Onda Spotify mi je predlagao pjesme od tog drugog korisnika...
Sad kad i mi u BiH imamo Spotify i kad mi je prihvatljiva cijena odlucio sam da imam svoj nalog.
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#81 Re: Spotify

Post by sagosen »

punjac wrote: 15/07/2020 20:29 Stari spotifajeri imam pitanje. Može li se ovaj porodični paket dijeliti među ljudima koji ne stanuju na istoj adresi? Na kraju krajeva kako Spotify vrši provjeru da li korisnici koji dijele ovaj skupni račun žive na istoj adresi. Pitam jer planiram sa bratom uzeti ovaj duo account, međutim ja studiram u Sloveniji i već bih od septembra trebao nazad u Ljubljanu. Da li će Spotify ugasiti taj račun u ovom slučaju?
Ma kakvi, nemaš brige, duo account, ti ili buraz dodate payment method na svom accountu, skida sa tvoje kartice za duo account, bratu posaljes link on se registruje preko tog linka i ima i on premium, nikakve provjere gdje se nalazis, ja sam sa svojim slovačkim accountom proputovao pola evrope, nema nikakvih provjera, uostalom imam family paket, na mom accountu dodata kartica za plaćanje, a ostali članovi familyja su mi po srbiji, hrvatskoj, a svi smo u stvari Slovaci :D

Najpametnije je da se organizujete sa foruma, napravite grupu na viberu, plaćate familyje, tako vas mjesecno izađe jedna kafa sto je smijesno za ono sto dobijate, dosta ljudi i vani to radi jer su u drugim zemljama premium pojedinacni i po 10-15€, zavisno od zemlje, pa lakse napravit familije :)

edit: evo vidim da na benchmark.rs forumu uveliko prave familije za spotify :)
punjac
Posts: 33
Joined: 12/10/2014 13:06

#82 Re: Spotify

Post by punjac »

IkaIJ wrote: 16/07/2020 00:24
Ma kakvi, nemaš brige, duo account, ti ili buraz dodate payment method na svom accountu, skida sa tvoje kartice za duo account, bratu posaljes link on se registruje preko tog linka i ima i on premium, nikakve provjere gdje se nalazis, ja sam sa svojim slovačkim accountom proputovao pola evrope, nema nikakvih provjera, uostalom imam family paket, na mom accountu dodata kartica za plaćanje, a ostali članovi familyja su mi po srbiji, hrvatskoj, a svi smo u stvari Slovaci :D

Najpametnije je da se organizujete sa foruma, napravite grupu na viberu, plaćate familyje, tako vas mjesecno izađe jedna kafa sto je smijesno za ono sto dobijate, dosta ljudi i vani to radi jer su u drugim zemljama premium pojedinacni i po 10-15€, zavisno od zemlje, pa lakse napravit familije :)

edit: evo vidim da na benchmark.rs forumu uveliko prave familije za spotify :)
Hvala ti za odgovor brt :). Ma ja, tako sam i pretpostavljao ali me zbunilo ovo njihovo kao mora se zivjeti na istoj adresi. Odoh onda vabiti raju da uzmemo ovaj family account :)
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#83 Re: Spotify

Post by sasagrbic »

Nemogu nigdje da nađem detaljnije informacije o limitima koje imaš kao free korisnik i o limitima koje imaš kao premium korisnik.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#84 Re: Spotify

Post by djama »

sasagrbic wrote: 20/07/2020 13:04 Nemogu nigdje da nađem detaljnije informacije o limitima koje imaš kao free korisnik i o limitima koje imaš kao premium korisnik.
otvoris spotify u donjem desnom cosku premium i onda ti pise sta sve free podrazumijeva a sta premium
123bih123
Posts: 565
Joined: 19/10/2018 01:38

#85 Re: Spotify

Post by 123bih123 »

sasagrbic wrote: 20/07/2020 13:04 Nemogu nigdje da nađem detaljnije informacije o limitima koje imaš kao free korisnik i o limitima koje imaš kao premium korisnik.
Kad si premium imas unlimited skipova. Nema reklama dok slusas muziku. I mozes u opcijama staviti bolju kvalitetu muzike. tjt
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#86 Re: Spotify

Post by mousstapha »

punjac wrote: 15/07/2020 20:29 Stari spotifajeri imam pitanje. Može li se ovaj porodični paket dijeliti među ljudima koji ne stanuju na istoj adresi? Na kraju krajeva kako Spotify vrši provjeru da li korisnici koji dijele ovaj skupni račun žive na istoj adresi. Pitam jer planiram sa bratom uzeti ovaj duo account, međutim ja studiram u Sloveniji i već bih od septembra trebao nazad u Ljubljanu. Da li će Spotify ugasiti taj račun u ovom slučaju?
I Spotify i Netflix su svjesni da im dobar dio korisnika upravo ovako koristi usluge. Za sada nema naznaka da ce tome stajati u kraj, vjerovatno je jos uvijek na kraju dana racun podmiren. Dakle, bez brige.
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#87 Re: Spotify

Post by sasagrbic »

Ima li kakvih limita oko lajkanja pjesama? Deezeru je najveća mana to što smiješ imati samo 2000 pjesama označenih da ti se sviđaju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#88 Re: Spotify

Post by _BataZiv_0809 »

Sta je spotify i sta dobijam koristenjem
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#89 Re: Spotify

Post by sagosen »

@_BataZiv_0809 aplikacija koja pomaže pri uzgoju holanskih tulipana, za pretplatu od 5.99$ mjesečno, svaki dan ti šalje slike tulipana i dobijaš personalnog support agenta koji će ti pomoći ako imaš nekih nedoumica oko uzgoja. Na kraju mjeseca naljpešu baštu tulipana nagrađuju besplatnih putovanjem u Holandiju za dvije osobe.
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#90 Re: Spotify

Post by MTV »

:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#91 Re: Spotify

Post by REDDEVILS »

_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2020 01:15 spotify
https://www.spotify.com/ba/
User avatar
Adem_
Posts: 122
Joined: 16/06/2014 21:32

#92 Re: Spotify

Post by Adem_ »

Zna li neko koliko sedmica treba proći da se dobije Discover Weekly i Release Radar plejliste za nove račune?
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#93 Re: Spotify

Post by jarobot »

Adem_ wrote: 21/07/2020 19:24 Zna li neko koliko sedmica treba proći da se dobije Discover Weekly i Release Radar plejliste za nove račune?
Samo ti se kaže Weekly :D
Android Knego
Posts: 1557
Joined: 13/03/2012 08:11

#94 Re: Spotify

Post by Android Knego »

Pratim
User avatar
Adem_
Posts: 122
Joined: 16/06/2014 21:32

#95 Re: Spotify

Post by Adem_ »

jarobot wrote: 21/07/2020 20:20
Adem_ wrote: 21/07/2020 19:24 Zna li neko koliko sedmica treba proći da se dobije Discover Weekly i Release Radar plejliste za nove račune?
Samo ti se kaže Weekly :D
Ma ja ali evo gledam na internetu trebat ce proći nekoliko sedmica da bi znali koje pjesme ja slušam kako bi mogli napraviti te plejliste. Zasad samo imam ove Daily Mixove
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#96 Re: Spotify

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2020 01:15 Sta je spotify i sta dobijam koristenjem
Koliko sam upratio, nisi pasionirani slušatelj muzike, pa možeš vjerovatno preskočiti. Ukratko, muzički streaming servis. Zamisli da na telefonu/laptopu imaš skoro-pa-kompletan muzički opus čovječanstva. Eh, to je Spotify. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#97 Re: Spotify

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 22/07/2020 01:39
_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2020 01:15 Sta je spotify i sta dobijam koristenjem
Koliko sam upratio, nisi pasionirani slušatelj muzike, pa možeš vjerovatno preskočiti. Ukratko, muzički streaming servis. Zamisli da na telefonu/laptopu imaš skoro-pa-kompletan muzički opus čovječanstva. Eh, to je Spotify. :D
Nisam pasioniran, ali cu probati :D
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#98 Re: Spotify

Post by MTV »

Glupo je da u free verziji za mobitel se ne moze pjesma ni premotati a unutar sat vremena se moze preskociti 5-6 pjesama.
A preskakati i premotavati pjesme bez ikakvih ogranicenja moze na laptopu. :-)
User avatar
PlusSA
Posts: 3167
Joined: 13/07/2011 16:51

#99 Re: Spotify

Post by PlusSA »

MTV wrote: 22/07/2020 16:39 Glupo je da u free verziji za mobitel se ne moze pjesma ni premotati a unutar sat vremena se moze preskociti 5-6 pjesama.
A preskakati i premotavati pjesme bez ikakvih ogranicenja moze na laptopu. :-)
Kako mislis ne može premotati?

Može ako mislimo na isto :D
Iznad ima traka pomjeraš koji dio tj sekunde numere želiš :thumbup:
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#100 Re: Spotify

Post by MTV »

PlusSA wrote: 22/07/2020 23:40
MTV wrote: 22/07/2020 16:39 Glupo je da u free verziji za mobitel se ne moze pjesma ni premotati a unutar sat vremena se moze preskociti 5-6 pjesama.
A preskakati i premotavati pjesme bez ikakvih ogranicenja moze na laptopu. :-)
Kako mislis ne može premotati?

Može ako mislimo na isto :D
Iznad ima traka pomjeraš koji dio tj sekunde numere želiš :thumbup:
Bas na to mislim i ne moze na mobitelu. Moglo je prvih 7 dana. Ta traka nema onaj "kolut", kako vec to bolje da objasnim, vec je sva ravna.
Na laptopu sve moze.
Post Reply