BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Najbolju uslugu daje ... ?

BHTelekom
150
33%
Telemach
246
54%
Logosoft
49
11%
TXTV
11
2%
 
Total votes: 456

User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#451 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by dend »

PlusSA wrote: 15/12/2021 19:32
dend wrote: 15/12/2021 19:20 @PlusSA
Spoiler
Show
Image
Da ne zatrpajem bht temu
Nije ti ova updateovana lista. Barem je nisu uredili.
100% Arene HD imam letak mogu uslikati :thumbup:

Prijatelj koristi njihove usluge pa sam se uvjerio da su HD.
Optiku nude pa cu kod njih aBd.

Txtv nije optika kod mene pa sam odustao od njih svakako.

Neon solution isto tek se šire u Živinicama, ne znam kakvi su nisam se raspitivao, al nije ni kod njih još optika.

I još BHTelecom gdje sam trenutno, tehnicka mogucnost loša.

4x opcije imam. Svi imaju prednosti i mane al mi je potrebna brzina koju mogu dobiti najbolje na optici tj Mediasky.

Mislim da ce se lahko desiti da neko izgubi Arene ako poskupe kad krenu i Englezi.

Al opet to cu android boxom i iptv listama rijesiti :mrgreen:
Ubijas se da dokazes da su arene hd i onda opet ubijas se da ionako ces gledat iptv ... Sretno ti
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#452 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by PlusSA »

dend wrote: 15/12/2021 19:34
PlusSA wrote: 15/12/2021 19:32

Nije ti ova updateovana lista. Barem je nisu uredili.
100% Arene HD imam letak mogu uslikati :thumbup:

Prijatelj koristi njihove usluge pa sam se uvjerio da su HD.
Optiku nude pa cu kod njih aBd.

Txtv nije optika kod mene pa sam odustao od njih svakako.

Neon solution isto tek se šire u Živinicama, ne znam kakvi su nisam se raspitivao, al nije ni kod njih još optika.

I još BHTelecom gdje sam trenutno, tehnicka mogucnost loša.

4x opcije imam. Svi imaju prednosti i mane al mi je potrebna brzina koju mogu dobiti najbolje na optici tj Mediasky.

Mislim da ce se lahko desiti da neko izgubi Arene ako poskupe kad krenu i Englezi.

Al opet to cu android boxom i iptv listama rijesiti :mrgreen:
Ubijas se da dokazes da su arene hd i onda opet ubijas se da ionako ces gledat iptv ... Sretno ti
Naravno da cu gledati IPTV jer tu imam sve doduše kasni slika 1-2 minute dok kod bhtelecoma slika ide prije vremena :thumbup: :mrgreen:

Evo ti letak da ne bude lažem, teško ti dokazati

https://www6.zippyshare.com/v/Mf1Dgyex/file.html


Nadam se da ces uspjeti otvoriti, možda je photoshop :kiss:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#453 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by un1ted »

PlusSA wrote: 15/12/2021 19:39 :kiss:
Ma mene samo zanima zasto vec sada ne napustis operatera koji ti ne ispunjava ugovorom definisano? Nema penala, nema nikakvih problema?
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#454 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by PlusSA »

un1ted wrote: 15/12/2021 19:43
PlusSA wrote: 15/12/2021 19:39 :kiss:
Ma mene samo zanima zasto vec sada ne napustis operatera koji ti ne ispunjava ugovorom definisano? Nema penala, nema nikakvih problema?

Minimalna garantovana brzina internet pristupa putem fiksne mreže je 60% brzine deklarisane Cjenovnikom.

Ljubim i tebe :kiss:

Daj mi izlaz drugi :thumbup:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#455 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by un1ted »

Ako imas 60%, nista ne mozes, osim cekati. Taj ugovor si ti potpisao i ti si pristao na 60%. Ako je ispod, raskidaj bez penala :)
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#456 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by dend »

PlusSA wrote: 15/12/2021 19:39
dend wrote: 15/12/2021 19:34

Ubijas se da dokazes da su arene hd i onda opet ubijas se da ionako ces gledat iptv ... Sretno ti
Naravno da cu gledati IPTV jer tu imam sve doduše kasni slika 1-2 minute dok kod bhtelecoma slika ide prije vremena :thumbup: :mrgreen:

Evo ti letak da ne bude lažem, teško ti dokazati

https://www6.zippyshare.com/v/Mf1Dgyex/file.html


Nadam se da ces uspjeti otvoriti, možda je photoshop :kiss:
Upravo to ti govorim

Skeniras papir, uploadujes i onda me ubjeđujes da je onako kako kazes i zavrnes sa tim da ces gledat iptv
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#457 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by PlusSA »

dend wrote: 15/12/2021 19:52
PlusSA wrote: 15/12/2021 19:39

Naravno da cu gledati IPTV jer tu imam sve doduše kasni slika 1-2 minute dok kod bhtelecoma slika ide prije vremena :thumbup: :mrgreen:

Evo ti letak da ne bude lažem, teško ti dokazati

https://www6.zippyshare.com/v/Mf1Dgyex/file.html


Nadam se da ces uspjeti otvoriti, možda je photoshop :kiss:
Upravo to ti govorim

Skeniras papir, uploadujes i onda me ubjeđujes da je onako kako kazes i zavrnes sa tim da ces gledat iptv
Uglavnom poenta ljudi Arene HD imaju u osnovnom paketu dok BHTelecom ciganci daj daj daj koju markicu :mrgreen:

IPTV je posebna prica to je viša liga, nadam se da znaš šta je to 8-)

Da ponovim gradivo.
Osnovni paket Arena HD ljudi imaju, nema ništa dodatno placanje nego sve utrpano :roll:

Al hajd opet neki politicki odgovor nešto drugo sad lupi :thumbup:
ajdamo
Posts: 1035
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#458 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by ajdamo »

Ljudi hajmo skupit pare da @PlusSA otplati svoj ugovor u BHT sevap je :D
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#459 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by PlusSA »

ajdamo wrote: 15/12/2021 20:12 Ljudi hajmo skupit pare da @PlusSA otplati svoj ugovor u BHT sevap je :D
10x po 54km možete vi to :bih:
ajdamo
Posts: 1035
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#460 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by ajdamo »

PlusSA wrote: 15/12/2021 20:13
ajdamo wrote: 15/12/2021 20:12 Ljudi hajmo skupit pare da @PlusSA otplati svoj ugovor u BHT sevap je :D
10x po 54km možete vi to :bih:
Markica po markica i eto ih
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#461 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by dend »

PlusSA wrote: 15/12/2021 20:00
dend wrote: 15/12/2021 19:52

Upravo to ti govorim

Skeniras papir, uploadujes i onda me ubjeđujes da je onako kako kazes i zavrnes sa tim da ces gledat iptv
Uglavnom poenta ljudi Arene HD imaju u osnovnom paketu dok BHTelecom ciganci daj daj daj koju markicu :mrgreen:

IPTV je posebna prica to je viša liga, nadam se da znaš šta je to 8-)

Da ponovim gradivo.
Osnovni paket Arena HD ljudi imaju, nema ništa dodatno placanje nego sve utrpano :roll:

Al hajd opet neki politicki odgovor nešto drugo sad lupi :thumbup:
Ma to je benefit uz akciju, inace ni bi stavili " Sve Arene u SD" odmah ispod toga :D
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#462 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by PlusSA »

dend wrote: 15/12/2021 20:44
PlusSA wrote: 15/12/2021 20:00

Uglavnom poenta ljudi Arene HD imaju u osnovnom paketu dok BHTelecom ciganci daj daj daj koju markicu :mrgreen:

IPTV je posebna prica to je viša liga, nadam se da znaš šta je to 8-)

Da ponovim gradivo.
Osnovni paket Arena HD ljudi imaju, nema ništa dodatno placanje nego sve utrpano :roll:

Al hajd opet neki politicki odgovor nešto drugo sad lupi :thumbup:
Ma to je benefit uz akciju, inace ni bi stavili " Sve Arene u SD" odmah ispod toga :D
Ma kakve akcije, to ima samo kod najboljih operatera kao kod telecoma :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14315
Joined: 21/08/2013 19:39

#463 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by MTV »

Sukob giganata: Pobjeda Telecoma Srbije nad Telemachom u BiH

Konkurencijsko vijeće Bosne i Hercegovine na posljednjoj sjednici donijelo je niz odluka kojima su odbačeni zahjevi kompanije Telemach protiv Mtela, odnosno Telekoma Srbije, izvještava BiznisInfo.

Vijeće je odbilo zahtjeve da se pokrene preispitivanje Mtelovih akvizicija u BiH, odnosno kompanija Telrad net, Blicnet i Elta Kabel.

Riječ je o kompanijama koje je Mtel akvizirao prethodnih godina uz protivljenje Telemacha, te time praktično preuzeo kompletnu konkurenciju na prostoru Republike Srpske.

Osim toga, odbijen je i zahtjev Telemacha za utvrđivanje zloupotrebe dominantnog položaj Arena sportskih kanala u vezi s prenosom evropskih, međunarodnih te domaće fudbalske lige.

Arena, kao i Mtel, u vlasništvu su Telekoma Srbija, koji je u većinskom vlasništvu države Srbije. Ova grupacija ima najagresivniju regionalnu ekspanziju posljednih godina uz ogromne investicije.

S druge strane, Telemach je dio United grupe, čiji je većinski vasnik fond BC Partners sa sjedištem u Londonu. Dio ove grupcije su i televizije N1, Nova, kao i Sport klub. Ove dvije grupacije vode veliki regionalni sukob koji ima kako poslovnu, tako i političku pozadinu.

Ovo su sve odluke Konkurencijskog vijeća sa posljednje sjednice koje se tiču Telemacha i Telekoma Srbija:

Rješenje kojim se odbija Zahtjev privrednog subjekta „Telemach BH d.o.o.“ Sarajevo, Bosna i Hercegovina, podnesen protiv privrednog subjekta „Arena Channels Group d.o.o.“ Beograd, Srbija, radi utvrđivanja zloupotrebe dominantnog položaja u smislu člana 10. stav (2) Zakona o konkurenciji, na tržištu distribucije sportskih kanala sa fudbalskim sadržajima visokog kvaliteta, Arena Sport, koji uključuju prijenos italijanske fudbalske lige, francuske fudbalske lige, hrvatske fudbalske lige, srbijanske fudbalske lige, Mtel Premijer Lige BiH, te UEFA Lige prvaka i UEFA Lige Evrope putem OTT sistema u Bosni i Hercegovini, kao neosnovan.

Također, Rješenjem se odbija Zahtjev privrednog subjekata „Telemach BH d.o.o.“ Sarajevo, Bosna i Hercegovina, podnesen protiv privrednog subjekta „Arena Channels Group d.o.o.“ Beograd, Srbija, radi utvrđivanja zloupotrebe dominantnog položaja u smislu člana 10. stav (2) Zakona o konkurenciji, na tržištu distribucije sportskih kanala sa fudbalskim sadržajima visokog kvaliteta, Arena Sport, koji uključuju prijenos italijanske fudbalske lige, francuske fudbalske lige, hrvatske fudbalske lige, srbijanske fudbalske lige, Mtel Premijer Lige BiH, te UEFA Lige prvaka i UEFA Lige Evrope u Bosni i Hercegovini, kao neosnovan.

Zaključak kojim se odbacuje Inicijativa za obnovu – ponavljanje postupka, podnesena od strane privrednog subjekta „Telemach BH d.o.o.“ Sarajevo, Bosna i Hercegovina, u postupku koji se vodio po Prijavi koncentracije privrednog subjekta „Mtel a.d.“ Banja Luka, Bosna i Hercegovina, kojom isti namjerava steći pojedinačnu kontrolu nad privrednim subjektom „Telrad Net d.o.o.“ Bijeljina, Bosna i Hercegovina, a koji je okončan Rješenjem Konkurencijskog vijeća broj: UP-05-26-1-005-14/18 od 02.08.2018. godine, radi neispunjenja uslova za pokretanje postupka po službenoj dužnosti.

Istim Zaključkom odbačen je Zahtjev za utvrđenje ništavosti odluka Konkurencijskog vijeća, također podnesen od strane privrednog subjekta „Telemach BH d.o.o.“ Sarajevo, Bosna i Hercegovina, u istom postupku a sve radi neispunjenja razloga iz člana 256. Zakona o upravnom postupku Bosne i Hercegovine.

Zaključak kojim se odbacuje Inicijativa za obnovu – ponavljanje postupka, podnesena od strane privrednog subjekta „Telemach BH d.o.o.“ Sarajevo, Bosna i Hercegovina, u postupku koji se vodio po Prijavi koncentracije privrednog subjekta „Mtel a.d.“ Banja Luka, Bosna i Hercegovina, kojom isti namjerava steći pojedinačnu kontrolu nad privrednim subjektom „Blicnet d.o.o.“ Banja Luka, Bosna i Hercegovina, okončanim Rješenjem Konkurencijskog vijeća broj: UP- 05-26-1-036-20/18 od 20.12.2018. godine, radi neispunjenja uslova za pokretanje postupka po službenoj dužnosti.

Istim Zaključkom odbačen je Zahtjev za utvrđenje ništavosti odluka Konkurencijskog vijeća, podnesen od strane privrednog subjekta „Telemach BH d.o.o.“ Sarajevo, Bosna i Hercegovina, u postupku koji se vodio po Prijavi koncentracije privrednog subjekta „Mtel a.d.“ Banja Luka, Bosna i Hercegovina, kojom isti namjerava steći pojedinačnu kontrolu nad privrednim subjektom „Blicnet d.o.o.“ Banja Luka, Bosna i Hercegovina, okončanim Rješenjem Konkurencijskog vijeća broj: UP- 05-26-1-036-20/18 od 20.12.2018. godine, radi neispunjenja razloga iz člana 256. Zakona o upravnom postupku Bosne i Hercegovine.

Zaključak kojim se odbacuje Inicijativa za obnovu – ponavljanje postupka, podnesena od strane privrednog subjekta „Telemach BH d.o.o.“ Sarajevo, Bosna i Hercegovina, u postupku koji se vodio po Prijavi koncentracije privrednog subjekta „Mtel a.d.“ Banja Luka, Bosna i Hercegovina, kojom isti namjerava steći udio u privrednom subjektu „Elta-Kabel“ d.o.o. Doboj, Bosna i Hercegovina, okončanim Rješenjem Konkurencijskog vijeća broj: UP-05-26-1-005-24/19 od 18.07.2019. godine, radi neispunjenja uslova za pokretanje postupka po službenoj dužnosti.

Istim Zaključkom odbačen je Zahtjev za utvrđenje ništavosti odluka Konkurencijskog vijeća, podnesen od strane privrednog subjekta „Telemach BH d.o.o.“ Sarajevo, Bosna i Hercegovina, u postupku koji se vodio po Prijavi koncentracije privrednog subjekta „Mtel a.d.“ Banja Luka, Bosna i Hercegovina kojom isti namjerava steći udio u privrednom subjektu „Elta-Kabel“ d.o.o. Doboj, Bosna i Hercegovina, okončanim Rješenjem Konkurencijskog vijeća broj: UP-05-26-1-005-24/19 od 18.07.2019. godine, radi neispunjenja razloga iz člana 256. Zakona o upravnom postupku Bosne i Hercegovine.



https://www.biznisinfo.ba/sukob-giganat ... hom-u-bih/
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#464 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by dend »

sa telemach teme
probook wrote: 27/12/2021 00:06
Dvokasetas wrote: 26/12/2021 11:39 Oni o zloupotrebi domunantnog polozaja nasli pricat. Kad su imali sve na SK i kad su bili diminantni tada je bilo u redu sve a sada..... Ma hajte
Telemach kao kablovski provajder je kupovao druge kablovske provajdere. Recimo na mojoj adresi tada je bio izbor kablovska ili bht kao iptv. Kad je Telemach kupio tog opretera nista se nije promjenilo. I tako je koliko vidim po cijeloj federaciji.

Ovo sto mtel radi je totalno druga stvar, oni kao iptv provajder kupuju kablovskog provajdera i bukvalno na adresi nemas izbora - imas samo mtel. To im se nije smjelo dozvoliti da imamo drzavu normalnu, kao sto nemamo.
Ukupno korisnika u manjem entitetu ima ~215 000
mtel ima direktno 117 161 korisnika ,a pod posljednjim akvizicijama obuhvaćeno je 99 208 korisnika

U manjem entitetu ukupno ostaje 3841 korisnik koji nije pod mtelom.

Barem će biti lakše se kao novi operater širiti kroz manji entitet. ( ako dobiješ dozvolu )
Ajdinn4
Posts: 633
Joined: 21/06/2021 20:59

#466 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Ajdinn4 »

Znači Telemach ima najviše korisnika (kablovska+satelitska). Nisam očekivao taj rezultat
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#467 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by dend »

Ajdinn4 wrote: 28/12/2021 15:39 Znači Telemach ima najviše korisnika (kablovska+satelitska). Nisam očekivao taj rezultat
Tako je. Telemach+Total+ostali CATV pod telemach je oko 40% trzista. Podataka nema za ranije godine, ali je tako od perioda kada je telemach kupio vecinu velikih CATV operatera
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#468 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by fusion_ba »

dend wrote: 27/12/2021 12:30
U manjem entitetu ukupno ostaje 3841 korisnik koji nije pod mtelom.
Hoćeš reći da manje od 4000 korisnika u RS ima Total TV (jer je skoro sve drugo mtel)? Prosto nemoguće.
Ili se ovo odnosi samo na kablovsku? Onda podatak može biti realan
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5935
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#469 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by studiorum_tuzlaensis »

dend wrote: 27/12/2021 12:31 Image
bilo bi dobro vidjeti ovogodišnje podatke :D
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#470 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by dend »

fusion_ba wrote: 28/12/2021 17:59
dend wrote: 27/12/2021 12:30
U manjem entitetu ukupno ostaje 3841 korisnik koji nije pod mtelom.
Hoćeš reći da manje od 4000 korisnika u RS ima Total TV (jer je skoro sve drugo mtel)? Prosto nemoguće.
Ili se ovo odnosi samo na kablovsku? Onda podatak može biti realan
Da, manje od 4000 korisnika na fiksnim mrežama nije pod mtelom, odnosno da bi bio egzaktan, manje od 4000 korisnika se nalazi pod operaterima koji imaju sjedište u manjem entitetu. Ne postoje podaci dovoljno detaljni da bi se moglo tačno reći koliko korisnika totala ima u manjem entitetu, odnosno koliko od 150 000 total pretplatnika se nalazi u nekom području.

Ovo je prvi izvještaj ikada koji je objavio broj korisnika operatera
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#471 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by dend »

studiorum_tuzlaensis wrote: 28/12/2021 18:11
dend wrote: 27/12/2021 12:31 Image
bilo bi dobro vidjeti ovogodišnje podatke :D
podaci za Decembar 2021 će najranije biti u martu 2022 :D
ANONIMU
Posts: 102
Joined: 28/12/2021 00:39
Vozim: Mercedesa
Horoskop: Blizanac

#472 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by ANONIMU »

Raja jl ima kakvih informacija kad bi mogla biti nova IPTV platforma moja tv, i koje ce bit nove mogucnnosti nove platforme
Ajdinn4
Posts: 633
Joined: 21/06/2021 20:59

#473 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Ajdinn4 »

Za pretpostaviti je da je puno više korisnika Totala u republici srpskoj nego u federaciji bih je tamo telemach kablovska dostupna samo u jednom ili dva grada
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#474 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by PlusSA »

ANONIMU wrote: 28/12/2021 18:33 Raja jl ima kakvih informacija kad bi mogla biti nova IPTV platforma moja tv, i koje ce bit nove mogucnnosti nove platforme
Rekli su da ce to biti u 2021 godini pa cekamo :mrgreen:

Mogucnost upališ resiver i šaltaš kanale kao i do sad :thumbup:
mahalik
Posts: 1917
Joined: 12/09/2009 16:48

#475 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by mahalik »

Ma samo treba vidjeti je li po udio telemach i total
Post Reply