Koji USB flash uzeti

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
corei3
Posts: 716
Joined: 22/05/2014 09:42

#1 Koji USB flash uzeti

Post by corei3 »

Ima ih more, nisu ni skupi, ali koji uzeti a da je pouzdaniji, odnosno trajniji. Pod ovim mislim na to da proizvođač daje garanciju na trajnost.
Imao sam 3 Kingstona i sva tri su mi crkla nakon otprilike 1 godinu. Odjednom postanu ne čitljivi. Jedan sam namjerno odnio na servis jer je bio u garanciji i dobio sam novi naravno.
Nije mi do USB-a nego do podataka
User avatar
RAZIEL
Posts: 174
Joined: 07/11/2005 20:22
Location: SARAJEVO

#2 Re: Koji USB flash uzeti

Post by RAZIEL »

Imas na EP pumpama sony stick od 32 GB - 15 KM. Odlican!
corei3
Posts: 716
Joined: 22/05/2014 09:42

#3 Re: Koji USB flash uzeti

Post by corei3 »

po čemu je odličan? Jel sony garantuje za pouzdanost ispisa i trajnosti podataka?
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#4 Re: Koji USB flash uzeti

Post by sencobih »

corei3 wrote:po čemu je odličan? Jel sony garantuje za pouzdanost ispisa i trajnosti podataka?
Ne može ti niko garantirati kako ćeš ti koristiti usb Flash, gdje ćeš ga držati, u sta ćeš ga zabadati. Uostalom usb-ovi su prenosna memorija a ne memorija za skladištenje podataka.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#5 Re: Koji USB flash uzeti

Post by high_volume »

corei3 wrote:po čemu je odličan? Jel sony garantuje za pouzdanost ispisa i trajnosti podataka?
Garantuje EP, oni su prodavci :D
User avatar
RAZIEL
Posts: 174
Joined: 07/11/2005 20:22
Location: SARAJEVO

#6 Re: Koji USB flash uzeti

Post by RAZIEL »

corei3 wrote:po čemu je odličan? Jel sony garantuje za pouzdanost ispisa i trajnosti podataka?
Odlicna je zato sto je brz a ima i dosta giga za te pare. A ipak je sony i nije neka žlj marka. A nemoguce je garatovat da se nece pokvariti, takav jos nije napravljen i ako jeste kosta bruku para.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#7 Re: Koji USB flash uzeti

Post by djama »

ja jos uvijek imam Kingston 8 gb koji sam uzeo prije 4 godine ...
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#8 Re: Koji USB flash uzeti

Post by soha96 »

djama wrote:ja jos uvijek imam Kingston 8 gb koji sam uzeo prije 4 godine ...
I ja imam takav evo 7-8 godina kao nov :D
corei3
Posts: 716
Joined: 22/05/2014 09:42

#9 Re: Koji USB flash uzeti

Post by corei3 »

Ja pitao za pouzdanost i trajnost ljudi me upućuju na benzinsku pumpu da kupujem. :run:
Ja reko, meni 2-3 kingstona crkla, odjednom nečitljiv
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#10 Re: Koji USB flash uzeti

Post by REDDEVILS »

corei3 wrote:Ja pitao za pouzdanost i trajnost ljudi me upućuju na benzinsku pumpu da kupujem. :run:
Ja reko, meni 2-3 kingstona crkla, odjednom nečitljiv
Na benzinskoj pumpi ima od igle do lokomotive, a posto neces na benzinskoj pumpi uzimati evo ima u imtecu pouzdan SSD USB Stick za pohranu podataka Kingston HyperX Externi SSD 960GB SAVAGE a imas i od 480 GB :)
https://imtec.ba/hard-diskovi-eksterni/ ... esults=188
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#11 Re: Koji USB flash uzeti

Post by typeOnegative »

RAZIEL wrote:
corei3 wrote:po čemu je odličan? Jel sony garantuje za pouzdanost ispisa i trajnosti podataka?
Odlicna je zato sto je brz a ima i dosta giga za te pare. A ipak je sony i nije neka žlj marka. A nemoguce je garatovat da se nece pokvariti, takav jos nije napravljen i ako jeste kosta bruku para.

Ne mora znacit ako je sony da odmah automatski i valja . Dzaba mu 32 gige ako mu treba sto godina da iskopira npr film od par gb .
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#12 Re: Koji USB flash uzeti

Post by sencobih »

corei3 wrote:Ja pitao za pouzdanost i trajnost ljudi me upućuju na benzinsku pumpu da kupujem. :run:
Ja reko, meni 2-3 kingstona crkla, odjednom nečitljiv
vidio sam to na EP pumpama , imaju gomilu nekih SONY stvari, ali cijene su povoljne samo uz neke naljepnice koje skupljaš sipajući gorivo.
User avatar
kabal1337
Posts: 8098
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#13 Re: Koji USB flash uzeti

Post by kabal1337 »

Imas sad USB 3.0 za povoljnu cijenu. Za divno cudo imam i ja Sony, koji je opran prije par.godina i radi bez problema.
Takodjer imam i sandisk i on isto radi bez problema.
Pogledaj stikove koji imaju enkripciju, oni obicno imaju duzu garanciju.
Ps: ako su tebi podaci bas bitni, cuvaj ih na vise lokacija. A pokvareni usb uvijek mozes poslati nekoj od firmi da pokusaju povratiti podatke sa njega.To uopste nije jeftino.
Imas ti i Kingston A400 SSD koji je poprilicno jeftin nekih 50 KM za 120 gb i njega mozes koristiti
User avatar
clicks
Posts: 64
Joined: 12/12/2010 00:02

#14 Re: Koji USB flash uzeti

Post by clicks »

corei3 wrote:Imao sam 3 Kingstona i sva tri su mi crkla nakon otprilike 1 godinu. Odjednom postanu ne čitljivi.
Uvijek postoje iznimke. Kada me pitaju za usb koji je najbolji uvijek odgovorim kingston.

imam sada jedan koji koristim od 2011 godine. Nebrojeno mnogo podataka prenio, najmanje 200x instalaciju sistema od xp do win10 stavio.
prije toga imao raniju generaciju isto kingston neke 2-3 godine isto tako koristio za sisteme.
oba kupljena u imtecu.

ali imam naviku od početka korištenja usb memorije da uvijek ali baš uvijek idem na safely remove, nikada ne izvadim onako usb.
Post Reply